Re: słabe, cienkie, bardzo przetłu...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pomocy!
    Od kąt pamiętam mam słabiutkie, proste włosy, które muszę myć codziennie, gdyż
    bardzo się przetłuszczają. Niektórzy mówią, że bardzo podobają się im moje
    włoski, gdyż nie muszę ich prostować...
    Ale ja mam ich dosyć, nic nie mogę z nimi zrobić. Nigdy nie mogę ułożyć z nich
    dobrej fryzury, gdyż od razu włosy opadają...
    Co jakiś czas robie balejage, wówczas może nie przetłuszczają mi się tak
    bardzo , lecz i tak muszę je myć codziennie.
    Nie wiem co mam z nimi zrobić! Najlepiej obciąć się na łyso bądź przeszczepić
    sobie włosy! Poradźcie proszę!
    • 18.01.07, 13:59 Odpowiedz
      Obawiam się że mamy podobne włosy i muszę Cię zmartwić - cudów nie będzie,
      nawet przeszczep nie wchodzi w grę bo przeszczep sprawdza się przy miejscowym
      łysieniu a nie przy ogólnie słabych włosach.
      Moja rada jest taka:

1. do mycia TYLKO apteczne szmapony polecam szampony na łupież tłusty np
      Freederm czerwony, Polytar brązowy (smierdzą ale działają), rewelacyjny Selsun
      Blue, lub szampon Sabal firmy ducray (wszystkie w aptece)

2. Odzywki - wyłacznie do spłukiwania lub lekkie w sprayu i TYLKo takie
      przeznaczone do cienkich włosów - nie obciążą fryzury. Zadne maski do włosów
      zniszczonych itp. Ja stosuję wyłacznie odzywki fryzjerskie ale z tańszych serii
      np Matrix na allegro kupuję baniaki poltpralitrowe po 53 zł wychodzi to taniej
      niz np herbal essences z marketu

3. Najwazniejsze jest ułozenie - ja codziennie walczę z walkami i szczotką, do
      układania wyłącznie fryzjerskie kosmetyki - obowiązkowo biała pianka do
      cienkich włosów z fryzjerskiej serii Loreal plus lakier Infinium flexible 1
      stopien utrwalenia - elastyczny

4. Nie niszczyc - to naczelna zasada - unikac niszczenia tego co mamy słabe,
      ostroznie z gumkami i wałkami, suszenie tylko zimnym powietrzem i porzadna
      suszarką

5.I najwazniejsza sprawa: dobre cięcie, nie ma co oszczedzac na fryzjerze

Odkad tak robie wszyscy mówią ze moje włosy się "poprawiły" a to guzik prawda,
      po porstu lepiej je pielęgnuję i układam
      • 18.01.07, 14:13 Odpowiedz
        Inecita duzo opisala tak jak ja tez mam. Przede wszytskim cudów nei bedzie, po
        para\u latach poddalam sie, wszelkie szampony specjalnei robione, masci ,
        dermatolodzy, no nic nie pomoglo. Od 8 lat myje glowe codziennie rano,
        neizaleznie o ktorej wstaje, teraz juz sie tak przyzwyczailam ze nei wyobrazam
        sobie inaczej. COdziennei wlosy ukaldam duza suszarkko lokowka. Pielegnuej je
        szaponami typu volume, obecnie farouk thickening i ten jets najlepszy. Uzywam
        profesjonalnych kosmetykow, serum na kocowki, bo te sa suche od modelowania,
        meseczka raz na tydzien. Ale podstawa do takich wlosow to ulozenie, odbre
        kosmetyki i rzeczywiscie dobre ciecie. U mnei juz nei widac ze mam marne
        cienkie wlosy, bo znalazlam idealna fryzjerke i dzieki codziennemu ukladaniu
        problemu nei ma. Jak mam wiecej czasu to chodze dlugo w grubych walkach. Nie ma
        co meczyc wlosow trwala itp,, bo z achwile odrosna i dalej beda oklapniete, a
        tylko to je zniszczy, przetluszczac sie beda. ostatnio chcac kupic drogi plyn
        revlon do ukladania w skelpei fryzjerskim pani polecila mi neidrogi plyn Cece
        do ukladania. Niesmaowiece wydajny- do tej pory spray maialam na mesiac eraz
        ten mam ponad 2 a dopiero 1.4 zuzyta- chyab dlatego ze jest gesty. Agha dobrze
        umys raz na tydizen lbu dwa wlosy szamponem oczyszczajacym- cos w rodzaju
        farouk, obmywa on wlosy ze wszelkich resztek produktow przy tym lekko wysusza,
        dobry jest pod maske. Tez mam taki farouka ok 30 zl ale ze tego uzywam raz na 2
        tyg to starczy na ok poltora roku. Polecam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.