Dodaj do ulubionych

skąd te pryszcze...

23.07.07, 09:18
Dziewczyny, jestem załamana.
Zawsze pojawiały się u mnie pryszcze, ale tylko przed okresem, a już chyba od
dwóch miesięcy moja cera wygląda okropnie.
Codziennie w okolicy brody i nosa oraz na czole wychodzi mi jeden pryszcz - i
to taki podskórny z wodą i mimo, że w miare szybko pryszcz znika to potem
przez tygodnie zostaje mi taka blizna-strupek.
Już mam kurcze dość tego, że naprawdę nie ma nawet jednego dnia, żebym miała
ładną gładką cerę.
Zastanawiam się czy to nie od nowego kremu, ale jak nie uzyłam go przez dzień
- to nic nie zmienia.
Drugie wyjście to tabletki antykoncepcyjne - bo właśnie zaczęłam je brać 2
miesiące temu, tylko że już kiedyś brałam te tabletki chyba przez trzy lata i
właśnie one miały dobry wpływ na moją cerę... czyzby teraz miało byc odwrotnie?

Dziewczyny, macie jakieś pomysły?
Czy mam już się zpaisywać do dermatologa?
Edytor zaawansowany
  • tora83 23.07.07, 09:36
    Wg mnie powinnas absolutnie odstawic krem i zobaczyc jak skora bedzie
    reagowala. Powiedz takze swojemu ginekologowi o reakcji skory, wg mnie to takze
    moga byc tabletki - zle dobrane. Jesli nic sie nie zmieni to zdecydowanie dobry
    dermatolog.
  • sathori 23.07.07, 10:32
    przeczucie mi właśnie mówi że to tabletki, tylko, że jak mogą byc źle dobrane
    skoro brałam je dłuuugo i spisywały się świetnie, zrobiłam sobie pół roku
    przerwy, wróciłam do nich i... taka niespodzianka.
    Skoro one mają mieć korzystny wpływ na cerę to może właśnie mają?
    Czy to możliwe, że np najpierw wychodzą na wierzch te wszystkie "brudy" ze
    środka po to aby za jakiś czas cera znowu stała się piękna...
    Tylko to już trwa drugi miesiąc...
  • tora83 23.07.07, 11:04
    Nigdy nie bralam tabletek, ale mysle, ze byc moze przez te pol roku przerwy
    organizm rozregulowal sie hormonalnie i stad wlasnie takie problemy.
    Brudy moga wychodzic, ale dzieje sie tak zazwyczaj w przypadku stosowania
    preparatow zluszczajacych, raczej nie przy tabletkach - tak mysle przynajmniej.
    Radze porozmawiac z kims kompetentnym jednak, bo tutaj mozemy tylko mniemac.
  • venus22 23.07.07, 11:08
    o jakich dokladnie "brudach" mowicie? niby skad one sie biora?

    pryszcze robia sie z powodu zatkanych i zainfekowanych gruczolow lojowych.
    a te z kolei pracuja jak kaza im geny, i hormony.


    Venus
  • sathori 23.07.07, 11:18
    wiec moze to wlasnie wina tych hormonow?
    w sumie ostatnio znowu wrocilam do żelu peelingującego z garnier czysta skóa
    który kiedyś był dla mnie świetny i teraz nic mi nie daje...
  • venus22 23.07.07, 11:20
    najczesciej wina jest hormonow.

    Venus
  • venus22 23.07.07, 11:23
    ps. PCOS moze powodowac tradzik.
    v.


  • tora83 23.07.07, 11:28
    sathori napisała:

    > wiec moze to wlasnie wina tych hormonow?
    > w sumie ostatnio znowu wrocilam do żelu peelingującego z garnier czysta skóa
    > który kiedyś był dla mnie świetny i teraz nic mi nie daje...

    Nieeeeee!! Tylko nie peeling na takie zmiany. Kup sobie cos lagodnego do mycia
    buzi, ale nie Garnier z pilingiem.
  • tora83 23.07.07, 11:30
    venus22 napisała:

    > o jakich dokladnie "brudach" mowicie? niby skad one sie biora?

    Venus, kiedy zaczynasz uzywac preparatow zluszczajacych typu Skinoren czy
    Diacneal buzia zaczyna sie oczyszczac i czesto przez dzialania takimi wlasnie
    preparatami wychodza na wierzch zanieczyszczenia. Ale to na poczatku tylko ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka