depilacja córki

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Moja córka ciągle nagabuje mnie na depilację u kosmetyczki.Ona ma dopiero 13 lat.Czy to troszkę nie za wcześnie ?
    • 25.07.07, 21:53 Odpowiedz
      depilacje czego? nog? bikini? pach? zreszta czegokolwiek - jesli ma ciemne
      wloski, to nie jest za wczesnie.
      --
      I like my money right where I can see it: hanging in my closet.
    • 25.07.07, 21:59 Odpowiedz
      Nie za wcześnie na golenie nóg o ile ma bardzo widoczne włoski (dzieci potrafią
      być strasznie wredne , może dokuczali jej w szkole - wypytaj) . Ja bym kupiła
      jej jakiś krem do depilacji , albo zwykłą maszynkę na początek skoro już się tak
      upiera . Do kosmetyczki idzcie razem ale tak za 2 lata :)
      I uprzedź ją koniecznie że im częściej będzie golić nogi tym bardziej będą jej
      mocniejsze i ciemniejsze włosy wyrastać.
      • 25.07.07, 22:20 Odpowiedz
        Ona się już goli od dosyć dawna;nie za bardzo się tym interesowałam,bo uważam,że to jest prywatna sprawa każdego człowieka ,niezależnie od wieku.
        Ona niedługo jedzie na kolonię i chciałaby mieć spokój,że tak powiem "na dłużej".Córka nóżki depiluje depilatorem, ale głównie chodzi jej o pachy oraz o
        -powiedziała to z pewnym zawstydzeniem - bikini.
        • 25.07.07, 22:26 Odpowiedz
          jak już ma taka silną potrzebę, to niech lepiej zrobi to u kosmetyczki,
          higienicznie i fachowo niz ma z koleżankami na koloniach eksperymentować, nie
          daj Bóg jedną maszynką wszystkie.
          • 25.07.07, 22:43 Odpowiedz
            No bez przesady,dam jej maszynkę z kilkoma zapasowymi ostrzami.Ale problem jest z tą kosmetyczką,bo dla mnie to jest bardzo dziwne.Dla mnie w jej wieku to było niewyobrażalne ,żeby myśleć o depilacjii i to jeszcze u kosmetyczki.Wczoraj córa mi powiedziała,że prawie wszystkie jej koleżanki mają wydepilowane bikini;myślałam,że spadnę z krzesła.Jak ja chodziłam do liceum,to nawet nikt o tym nie myślał.
            • 25.07.07, 22:46 Odpowiedz
              dokładnie o tym samym pomyslałam :) w liceum - jeszcze , ale w wieku 13u lat ?
              jak ta młodzież szybko dojrzewa... raczej starałabym się odwieść Ją od pomysłu z
              kosmetyczką , mimo wszystko .
              • 25.07.07, 22:53 Odpowiedz
                Mam 42 lata,za komuny nikt się nie golił.Gdy jedna koleżanka ogoliła sobie pachy,to połowa chłopaków pokazywała ją palcami.To może wydawać się absurdalne,ale tak było.
          • 25.07.07, 22:45 Odpowiedz
            skoro i tak sie goli to jasne ze lepiej raz woskiem i 3 tyg spokoju na kolonii niz zeby codziennie wojowala maszynka w pospiechu i roznych warunkach higienicznych
            --
            forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29736
            • 26.07.07, 06:42 Odpowiedz
              nie jest za wczesnie,

w dzisiejszych czasach mlodziez wczesniej zwraca uwage na takie rzeczy,
              i skoro potrzebuje miec spokoj na dluzszy czas lepiej wlosy wyrwac woskiem.
              szczegolnie bikini.
              ale niech wezmie chociaz pesete bo trzy tygodnie to dlugo pjedyncze wloski moga
              zaczac wyrastac.

Postaraj sie tylko aby byla to dobra, zdolna kosmetyczka.

Idzcie razem a bedzie to fajny mama-corka moment.

Venus
            • 28.08.07, 19:31 Odpowiedz
              Zgadzam się z anulą. Z jednym zastrzeżeniem: wosk + bikini to może
              być raczej za dużo dla takiej dziewczynki.

A autorce gratuluję świetnego kontaktu z córką :))
              --
              A może już widziałeś mnie
              Na plaży albo w barze,
              Kiedy tańczyłam tango
              W objęciach marynarzy...
    • 26.07.07, 09:32 Odpowiedz
      rozumiem Cię, bo jestem od Ciebie o 15 lat młodsza, a depilować zaczęłam się
      dopiero na studiach. za makijaż w LO dostawało się u nas ochrzan. dlatego też
      trudno mi przyzwyczaić się do zwyczajów dzisiejszej młodzieży (a właściwie
      dzieci!), ale chyba musimy iść z duchem czasu... skoro córka i tak się
      depiluje, to chyba bez różnicy, czy w domu, czy u kosmetyczki?
    • 26.07.07, 10:32 Odpowiedz
      ja juz goliłam nogi i pachy w wieku 13 lat ale nie u kosmetyczki... bez
      przesady...

--
      sygnaturka na wakacjach! :)
    • 26.07.07, 10:49 Odpowiedz
      Zarośnięta już w wieku 13 lat? Przecież ledwo co zaczęła dojrzewać i ledwo co pojawiło się to owłosienie. To w wieku 20-tu będzie miała już tak silne, ciemne i mocne włosy jak teraz niektóre 40-latki.
      • 26.07.07, 11:12 Odpowiedz
        Racja- ja mam z natury ciemne włosy, jestem brunetką, a golenie (w liceum
        dopiero) spowodowało, że na nogach mam jeszcze ciemniejsze i mocniejsze włosy.
        Czy ona naprawdę potrzebuje depilacji? Czy to jest spowodowane tym, że
        podpatruje koleżanki? Zamiast bikini może ubrać mniej wycięty model kostiumu po
        prostu.
        --
        Krytykom śmierć
        • 26.07.07, 20:20 Odpowiedz
          Już dawno obalono mit, że po goleniu włoski wyrastają ciemniejsze i mocniejsze.
          W jaki sposób golenie miałoby wpłynąć na ich wygląd? Owszem, są kłujące, ale to
          wyłącznie dlatego, że zostały ucięte. Poza tym żadne zmiany, o których mówicie,
          nie zachodzą.
    • 26.07.07, 11:33 Odpowiedz
      Ja zaczelam w tym wieku golic nogi, wczesniej golilam tylko pachy.Zwrocil mi
      uwage chlopak i zrobilo mi sie wstyd , mimo, ze wloski na nogach byly jasne .Od
      tej pory depiluje sie regularnie.A tak przy okazji:jakie dziecko , jak mialam
      13 lat nie wygladalam jak dziecko, mialam juz tusz do rzes i blyszczek, bardzo
      milo wspomninam ten okres:wakacyjne flirty, slonce , plaze...Dzieki za ten post
      od razu poprawil mi sie humor.
      • 26.07.07, 12:25 Odpowiedz
        W takim razie, pod względem biologiczym (działanie hormonów płciowych, praca jajników itd.) w jakim wieku teraz dziewczęta zaczynają dojrzewać??? 9 lat???
        Czyżby moje podręczniki z fizjologii człowieka z LO i studiów się zdezaktualizowały?
        • 27.07.07, 12:31 Odpowiedz
          W naszej szerokosci geograficznej dziewczyn dostaja 1 miesiaczke pomiedzy 10 a
          15 rokiem zycia.ja dostalam w wieku 12 lat, wkrotce po urodzinach.Pozdrawiam!
        • 27.07.07, 12:35 Odpowiedz
          Podreczniki sie nie zdezaktualizowaly, spr jeszcze raz kiedy zaczyna sie
          dojrzewanie.A tak przy okazji juz pare wiekow temu nastolatki od 12, 13 lat
          uznawano juz za zdolnbe do malzenstwa, czyli pierwsza miesiaczke mialy juz za
          soba.
    • 26.07.07, 11:34 Odpowiedz
      jak jej ciemne wlosy wystaja po bokach w kostiumie kapielowym to sie nie dziwie,
      ze sie domaga fachowej depilacji. Najwyrazniej szybciej teraz dorastaja...
      Idz z nia do kosmetyczki i dopilnuj zeby tylko boki wyrwano.
      Ja bym sie jednak obawiala wrastajacych wloskow, mozna sie niezle oszpecic
      plamkami i dopiero bedzie rozpaczac.
    • 26.07.07, 11:36 Odpowiedz
      ja tez zaczelam sie golic majac 13 lat nie widze w tym nic dziwnego...
    • 26.07.07, 18:02 Odpowiedz
      Ja w wieku 13 lat to zaczęłam nogi i pachy golić, no ale cóż... może w miastach
      są inne zwyczaje. Ja zamiast depilacji bikini kupiłabym córce strój kąpielowy
      ze spodenkami i po kłopocie
    • 26.07.07, 18:22 Odpowiedz
      wiemy, ze kiedys bylo inaczej, zaczynalo sie golic kilka lat pozniej i tak
      dalej. ale czasy sie zminily. jest jak jest. i albo mozesz udawac, ze nie ma
      problemu i zabronic corce, kazac jej zalozyc malo wciety dol od bikini etc. Ale
      ona i tak sie wydepiluje jesli juz o tym mysli. kwestia czasu. Teraz pozostaje
      pytanie - wydepiluje sie sama czy pojdziesz z nia do kosmetyczki. Jak Venus
      napisala - docen jej zaufanie (ja mamie nie powiedzialam, ze sie gole jak
      mialam nascie lat) i niech bedzie to fajny mama-corka moment. Bo ona i tak sie
      wydepiluje..
      • 26.07.07, 18:51 Odpowiedz
        straszne to jest, niedlugo 5-cio lakti juz beda sie golic, tylko niewiadomo z
        czego....ja bym wybila to corce z glowy 13 lat, przeciez ona sie dopiero rozwija
        i sa rozne zaburzenia hormonalne w ciele.
        • 26.07.07, 20:23 Odpowiedz
          Sugerujesz, że golenie/depilacja może wpłynąć negatywnie na proces dojrzewania?
          Niezłe herezje...
          • 27.07.07, 04:12 Odpowiedz
            ""Zarośnięta już w wieku 13 lat? Przecież ledwo co zaczęła dojrzewać i ledwo co
            pojawiło się to owłosienie. To w wieku 20-tu
            będzie miała już tak silne, ciemne i mocne włosy jak teraz niektóre 40-latki.""

bzdurasy.
            bedzie miala takie jakie ma zakodowane w genach. po drugie niektore maja
            obfite owlosienien juz w wieku 9 lat.

Venus
            • 27.07.07, 12:01 Odpowiedz
              W wieku 9 lat??? To wtedy idzie się z dzieckiem do lekarza a nie kosmetyczki bo może to ozn. choćby istnienie guza nowotworowego jajników (w tym wieku jeszcze można powiedzieć uśpionych) produkującego hormony.
              pl.wikipedia.org/wiki/Hirsutyzm

Jakby nie patrzeć to w życiu płodowym też ma się przez pewien czas bardzo intensywne "owłosienie", hahaha... Też można by je depilować, nie sądzisz? ;-)

I nie przekonasz mnie, że golenie nie wzmacnia włosów i nie powoduje zwiększenia ich grubości, tu Cię rozczaruję. A depilacja często uszkadza cebulki włosów i często jest tak że z czasem zauważamy, że nagle z jednej wyrasta nie jeden a dwa, trzy włosy... Ktoś to zauważył?
              • 27.07.07, 17:47 Odpowiedz
                Ależ nikt nie próbuje Cię do niczego przekonać. Tylko jak Twoim zdaniem ucięcie
                włoska miałoby wpłynąć na jego grubość? Czy kiedy ścinasz włosy na głowie za
                każdym razem masz ich więcej, a może są wtedy ciemniejsze i grubsze? Nie! No
                więc właśnie, takie same włosy masz na nogach i na ucięcie reagują w ten sam
                sposób. Przecież goląc nogi nie ingerujesz w stan mieszków włosowych, a to z
                nich wyrasta włos!
              • 03.10.07, 21:44 Odpowiedz
                Alez opowiadasz historie! Nieraz widzialam male hinduskie
                dziewczynki, z bardzo ciemnym owlosieniem juz w wieku lat 7-8. One
                na pewno zaczna golic sie wczesniej; wszystko zalezy od genow.
          • 27.07.07, 07:49 Odpowiedz
            nie,skad taki wniosek?? tylko co te dzieci beda robic jak beda mialy
            ok.30-stki??? kazdy wiek ma swoje prawa i nie uwazam aby depilacja byla prawem
            13-latki.
            • 27.07.07, 09:41 Odpowiedz
              > nie,skad taki wniosek?? tylko co te dzieci beda robic jak beda mialy
              > ok.30-stki???

jak ja bym zaczeła woskiem koło 13-stki, to teraz - koło 30-tki, pewnie nie
              spędzałabym upojnych wieczorów na depilacji maksymalnie mocnych włosów
            • 27.07.07, 17:40 Odpowiedz
              Wniosek stąd -> "przeciez ona sie dopiero rozwija i sa rozne zaburzenia
              hormonalne w ciele". Bo co to niby ma do rzeczy?
              "tylko co te dzieci beda robic jak beda mialy ok.30-stki???" - a co mają robić?
              też będą się golić/depilować. Co w tym złego, że dziewczyna w wieku 13 lat chce
              się pozbyć zbędnego owłosienia? Takie są realia XXI wieku, nic na to nie
              poradzisz. Wolałabym mieć szczęśliwe dziecko, które może do mnie przyjść i
              powiedzieć, że chciałoby iść do kosmetyczki na depilację, niż nieszczęśliwe i
              wytykane palcami przez innych "bo mamusia nie pozwoliła wydepilować". To tylko
              zabieg kosmetyczny, nic więcej!
    • 27.07.07, 07:41 Odpowiedz
      Jeszcze jedno mi się nasunęło: depilacja okolic intymnych kojarzy mi się z
      dorosłością, nagością i zbliżeniem do mężczyzny. Czy masz świadomość, że oznacza
      to iż zgadzasz się na jej dorosłość i w tej materii?
      --
      Krytykom śmierć
      • 27.07.07, 10:47 Odpowiedz
        > Jeszcze jedno mi się nasunęło: depilacja okolic intymnych kojarzy mi się z
        > dorosłością, nagością i zbliżeniem do mężczyzny.

a nie kojarzy Ci się z gładkim wyglądem w kostiumie kąpielowym?

cóż to za argument, że dziewczyna jest za młoda!

skoro jest na tyle dojrzała, że ma co depilować, to powinna to robić
        dzisiaj inne są kanony estetyki niż nawet te kilkanaście lat temu "za naszych
        czasów" - wiedza i społeczna presja nawet dzieci w tym wieku w zakresie
        kosmetyki estetycznej, jest bez porównania większa

wszystkie argumenty o wzmacnianiu włosów przez golenie są idiotyczne
        a ten o "nieprawidłowościach hormonalnych" zupełnie od czapy

na miejscu autorki cieszyłabym się, że córka przyszła do mnie z takim problemem
        i wzięłabym ją do kosmetyczki, jeśli tylko może sobie na to pozwolić

--
        Lou & Andy
        • 27.07.07, 12:14 Odpowiedz
          "wszystkie argumenty o wzmacnianiu włosów przez golenie są idiotyczne" ???

Mam do Ciebie prośbę, przeprowadź doświadczenie, zacznij golić włosy w miejscu gdzie masz je dość słabe i niewidoczne (np. na policzku, brzuchu) a za rok napisz mi czy nadal są one w tym miejscu cienkie, słabe, jasne i czy po ogoleniu ujście mieszka włosowego nadal jest tak fajnie niewidocze... :->
          • 27.07.07, 12:34 Odpowiedz
            Włoski po goleniu są ciemniejsze, bo nie zostały rozjaśnione przez słońce.
            Jeśli nie ogolilabyś nóg przez całe wakacje, to ciemne włoski pod wpływem
            słońca też by sie rozjaśniły. Sprawdziłam to na swoich rękach - latem włoski
            szybko jaśnieją, zimą odrastają ciemniejsze. Po depilacji włoski mają
            delikatniejsze końcowki i wydają sie cieńsze, a ścięte przez golarkę są ostre i
            twardsze w dotyku.
    • 27.07.07, 12:08 Odpowiedz
      Jeśli ma to oznaczać komfort psychiczny Twojego dziecka to idź z nią do tej kosmetyczki ale najpierw przedstaw plusy i minusy rozpoczęcia depilacji owłosienia-m.in., że z każdym rokiem będzie musiała więcej i częściej depilować bo w wieku 13 lat jest na początku dojrzewania organizmu (hormony, hormony...) i ta intensyfikacja owłosienia nie jest jeszcze taka jaka ją czeka po uzyskaniu dojrzałości płciowej. Ale zakładam iż i tak ona już postanowiła i dziecku nie przetłumaczysz ;-)
    • 27.07.07, 12:32 Odpowiedz
      lush coś mi sie wydaje ze to bardziej kwestia presji otoczenia :) koleżanki
      mają to ja też. nie pamiętam kiedy zaczełam goolić ale depilacja to jakoś w
      liceum :D. twoja córka wcześnie zaczyna, cóż zrobić tak chyba teraz jest.
      Dziewczynki naczytają sie tych głupich gazetek typu joy, dziewczyna itp a potem
      masz babo klops.
    • 27.07.07, 12:44 Odpowiedz
      A tak przy okazji jeszcze, odbiegajac troche od problemu golic czy
      depilowac...Ptrzypomnina mi sie jak moja mama zauwazyla , ze mam juz owlosienia
      pod pachani i byla na mnie tak zla jakbym to zrobila jej na zlosc."W tym wieku
      dojrzewanie?!!" powiedziala oburzona.Oczywiscie dlugo walczyla z kazdym objawem
      kobiecosci u mnie, wolala zebym byla jeszcze
      dziewczynka.............Niebotyczne awantury o blyszczek do ust..brrrr mam
      nadzieje, ze nikt z was nie ma takich wspomnien.
    • 27.07.07, 16:10 Odpowiedz
      ja zaczelam jak mialm chyba 14 lat i nie mysle zeby to bylo za wczesnie
      --
      Spa w Polsce
      Najlepsze hotele spa
      • 27.07.07, 20:38 Odpowiedz
        wlosy nie sa z zelaza, stare wlosy sa cienkie i slabsze bo po prostu sie
        wycieraja. nowy wlos wypycha stary i zanim sam calkowcie wyrosnie juz wystawia
        sie na slonce co go rozjasnia, jest tez juz niszczony przez rozne tarcia od
        momentu kiedy wyrasta.

inaczej sie ma sprawa z wlosami golonymi i wyrywanymi. te nie przeszly jeszcze
        tego procesu co nienaruszony wlos, zostaly uciete keidy czesc byla jeszcze w
        ciele, wiec jest ciemniejszy i grubszy. normalne.
        ale jakby sie tak je zostawilo to po jakims czasie wszystko wroci do normy.
        stad te zludzenia ze wlosy depilowane sa grubsze i bardziej geste.

""W wieku 9 lat??? To wtedy idzie się z dzieckiem do lekarza a nie kosmetyczki""

mowilam o wlosach na lonie. I nie przesadzaj kobieto.

Venus

• 28.07.07, 10:11 Odpowiedz
          Dzięki za wszestkie wypowiedzi,wezmę je sobie do serca.
          Chciałabym jednak odpowiedzieć na jedną kwestię.Moja córka dosyć szybko dojrzewała,"okres" dostała mając niecałe 12 lat,a 11 jak pojawiło się owłosienie
          i to nie tylko pod pachami czy na nogach.Nie chcąc być wyśmiewana jako "mutant"
          albo "goryl"(autentyczne określenia dzieci),po prostu zaczęła się golić.Nie chcąc krzywdzić dziecka,musiałam się na to zgodzić.Co do kosmetyczki;ona nie chce się na kolonii ciągle użerać z maszynką - chce mieć 2 tyg. spokoju,co ja akurat doskonale rozumię,zresztą Wy na pewno także.Zapuszczamy już włoski ,wizyta w przyszłym tygodniu.Pozdr.
          • 25.08.07, 15:24 Odpowiedz
            Ja jestem za goleniem. Pamiętam jak raz widziałam na basenie dziewczynkę w wieku
            Twojej córki. Miała ciemne włosy na nogach, pod pachami i te wyłażące spod
            stroju. I to naprawdę wyglądało okropnie. Niby to jeszcze dziecko, ale ludzie,
            zwłaszcza młodzież, patrzyli na nią z nieukrywanym obrzydzeniem.
            Albo dwunastoletnia córka znajomych. Dziewczynka skarżyła się, że w szkole
            przezywają ja Yeti, bo ma nieogolone nogi, a matka zabrania jej się golić.
            Dopiero jak skończy piętnaście lat będzie mogła. Ja uważam, że to absurd, dzieci
            teraz są naprawdę okrutne i po co dziewczynka ma cierpieć, bo matka uważa, że
            golenie sprawi, że poczuje się zbyt dorosła lub jej zaszkodzi? Ja osobiście
            wolałabym już walczyć ze zbyt ciemnymi włoskami, bo za wcześnie zaczęłam się
            depilować, niż znosić upokorzenia i dokuczanie w szkole.
            --
            Musztarda po obiedzie
            • 25.08.07, 22:45 Odpowiedz
              Oczywiście, że dziewczyna powinna sie wydepilować, koniecznie pod
              pachami i na łydkach, a jeśli włsoy wystają spod kostiumu
              kąpielowego to także bikini. na codzień powinna uzywać maszynki do
              golenia a na wyjazdy depilacja woskiem u kosmetyczki jest najlepszym
              rozwiązaniem. a może kupisz jej w prezencie depilator? Dobrze
              rozumiem co przeżywa Twoja córka, sama dośc wcześnie zaczęłam
              dojrzewać i w wieku trzynastu lat miałam już dość ciemne owłosienie.
              Mama nie zabraniała mi się depilować ale też nie wspierała mnie
              specjalnie w walce z tym problemem. A dla nastolatki każdy włosek
              jest problemem:) Na piętnaste urodziny dostałam depilator i był to
              jeden z najwsanialszych prezentów urodzinowych;)
          • 25.08.07, 22:56 Odpowiedz
            to gdzie to dziecko ma jeszcze wlosy skoro nie tylko na nogach i pod pachami? Moze to zaburzania hormonalne skoro jest tak obrosnieta? ja bym tego tak nie zostawila.
            --
            *
            • 26.08.07, 09:01 Odpowiedz
              ciekawy watek.. ja zaczelam sie golic/depilowac w wieku ok 11 lat
              (bo chcialam juz byc 'dorosla')ALE robilam to w tajemnicy przed
              matka (balam sie, ze mi zabroni) w skutek tego golilysmy sie z
              przjaciolka jedna maszynka, wiecznie bylam cala pozacinana i prawie
              umarlam ze strachu kiedy dostalam uczulenia po jakims marnym kremie
              do depilacji :(
              --
              ..i think i'm going crazy of trying to be your lady..
    • 26.08.07, 14:31 Odpowiedz
      Ale na pewno wiesz jaką depilację bikini twoja córka ma na myśli? Bo
      jeśli coś tam wystaje spod kostiumu to pewnie że można i trzeba to
      usunąć ,chociaż w tak młodym wieku chyba raczej owłosienie nie jest
      jeszcze na tyle gęste żeby cokolwiek było widać spod majtek. Może
      ona wymyśliła sobie coś 'ekstra' na fali gimnazjalnej mody i
      głupawych gazetek?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.