Dodaj do ulubionych

Wypadające włosy

08.09.03, 12:24
Witam.chciałabym się zapytać o preparat o nazwie Alpicort E. Ostatnio
wybrałam się do dermatologa z problemem wypadających włosów i zapisał mi
właśnie ten specyfik. Dodam, że farbuję włosy, poza tym biorę pigułki
antykoncepcyjne "Harmonet", ale zastanawiam się czy ten preparat (alpicort E)
to nie jest za duża ingerencja (w końcu to hormony. Musze też napisać, że
owszem włosy bardzo mi wypadają i w ogóle od jakiegos czasu stały się bardzo
delikatne, ale nie można powiedzieć żebym stawała sie łysa.Jeśli ktoś cos wie
na temat alpicortu E to byłabym wdzięczna za opinię :)
Edytor zaawansowany
  • oksana.zarewicz 16.09.03, 22:55
    Witam
    Alpicort E jest to preparat zawierający prednisolon, estradiol i kwas
    salicylowy. Jest stosowany w różnych postaciach łysienia w monoterapii lub w
    leczeniu skojarzonym z innymi preparatami. Problem wypadających włosów wymaga
    podejścia wielokierunkowego. Radzę Pani w pierwszej kolejności zaprzestać
    farbowania włosów aż do momentu całkowitego ustąpienia problemu wypadania
    włosów, a na przyszłość pełniej korzystać z wizyt u lekarza i wykorzystując
    taką okazję dokładniej dowiadywać się o istniejącym problemie oraz
    możliwościach i planach przyszłego leczenia.
    Pozdrawiam
    Oksana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.