Dodaj do ulubionych

jak to jet z tymi pigułkami ?

20.11.03, 00:09
Włosy bardzo intensywnie mi wypadają, problem zaczął się w momencie zażywania
tabletek antykoncepcyjnych "Minulet". Biore je już od 5 lat. Siostra miałą
podobne spostrzezenia i po odstawieniu tabletek włosy momentalnie zaczęły
odrastać. Czy faktycznie taletke taką jak Minulet możne być odpowiedzialna za
wypadanie włosów? W składzie jest gestoden i etinylestradiol, czy któryś z
tych hormonów jest androgenny (wcześniej pisała pani, ze hormon androgenny
moze być odpowiedzialny za wypadanie włosów)? Czy istnieją na polskim rynku
pigułki nie zawierające takich hormonów? Jakie? Ogólnie wiadomo, że tabletki
powodują poprawę cery i zmniejszają nadmierne owłosienie, ale czy czasem nie
powodują zbyt nadmiernego ubytku włosów? Bardzo proszę o odpowiedz
Edytor zaawansowany
  • czanya 20.11.03, 15:57
    Droga Agato, wreszcie ktoś ma taki problem, jak ja (niestety). Ja właśnie
    odstawiałam po 2 latach Harmonet (skład identyczny, jak Minulet,proporcje
    hormonów też, zresztą ta sama firma je produkuje), bo straciłam już ponad
    połowę włosów. Kiedyś były piękne, długie i puszyste, były moim atutem, a przez
    tabletki stały się przesuszone, łamliwe i strasznie zaczęły się przetłuszczać.
    A do tego to wypadanie, makabra. Tragedia, tysiące przelanych łez, dziesiątki
    odżywek z aptek (nie byle jakich) i tabletek ze skrzypem, i nic. Kiedyś moja
    chluba, teraz zostały wyschnięte strzępy. A najgorsze było to, iż nie odrastały
    nowe.

    A dodając, badania mam w normie, więc to nie wina złej diety, bo odżywiam się
    racjonalnie, nie mam większych stresów. Pisałam już o tym problemie na tym
    forum, pani doktor poradziła pójście do ginekologa, co też od razu
    zrobiłam :))))
    No i doszło do tego (za radą ginekologa), że mam przerwę teraz od piguł, od
    miesiąca i jest genialnie. Koniec z moimi łzami nad umywalką pełną moich
    kłaków, koniec z wypadaniem włosów, przetłuszczaniem, a do tego, widzę
    dziesiątki maleńkich odrastających włosków na mojej głowie, dosłownie wszędzie
    na łebku. Czuję się świetnie i na razie jestem maksymalnie zrażona do tabletek.
    Co do rady, znalazłam tu na forum taką radę pani doktor, iż włosy wypadają
    często, gdy w tabletkach jest za mało estrogenów, a niestety i Minulet i
    Harmonet zawierają ich chyba najmniej ze wszystkich piguł.

    Podaję Ci odnośnik do mojego posta na tym forum z moimi obserwacjami włosów
    (jeszcze przed odstawieniem piguł), jest tam co najważniejsze, rada pani doktor
    Oksany, a poza tym przesyłam Ci opinie innych kobiet z innego forum na ten
    interesujący Cię temat.

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=542&w=8398915&a=8398915
    gala.onet.pl/1,74,8,1335948,4031092,486080,forum.html

    Życzę owocnej walki z problemem :)))Możesz też napisać swoje obserwacje.
    Pozdrawiam, Ania
  • oksana.zarewicz 23.11.03, 14:53
    Witam
    Substancje, które zawierają tabletki Minulet nie są hormonami androgenowymi a
    należą do grupy egzogennych estrogenów (hormony kobiece). Lista działań
    niepożądanych po doustnej antykoncepcji niestety jest długa, ale w przypadku
    tych hormonów, nie wzmiankuje się o negatywnym wpływie na włosy. Raczej w Pani
    przypadku warto zastanowić się nad tym, czy nie ma innych przyczyn wypadania
    włosów.
    Pozdrawiam
    Oksana
  • trinity66 26.11.03, 12:21
    Czy moze Diana 35 powodować wypadanie włosów??
    Uważałam, ze stosowanie tego środka wręcz poprawia kondycję włosów.

    pzdr,
  • agnsmig 26.11.03, 15:30
    Ja mam podobny problem, a mianowicie przez 10 miesiecy brałam Diane 35 i włosy
    przestały mi wypadać, następnie lekarz stwierdził że są lepsze metody leczenia
    i przeepisał mi Androcur , Microgynon i Verospiron i zaczał się koszmar włosy
    zaczeły wpadać bardziej niż przed brabniem Diane. Po dwóch miesiącach lekarz po
    moich informacjach przepisał mi Androcur. Diane i Verospiron i koszmar trwa
    nadal. Nie wiem co robić podobno to najlepszy sposób leczenia łysienia
    androgennego - tak stwierdził inny lekarz a włosy muszą wypadać.
    Nie wiem co w tej sytuacji modę zrobić, proszę o informację.
  • oksana.zarewicz 29.11.03, 15:19
    Witam
    Słusznie Panie zauważyły, że po Diana-35, kondycja włosów poprawia się i
    zaprzestają one wypadać. Diana-35 ma działania antykoncepcyjne i
    antyadrogenowe. Jest to lek z wyboru w leczeniu łysienia androgenowego,
    trądziku, nasilonego łojotoku, u młodych kobiet. W niektórych przypadkach w
    leczeniu wystarcza sama Diana-35 a w cięższych przypadkach, łączy się Dianę
    razem z Adrocurem. Z reguły taka kombinacja wystarczy. Dlatego uważam, że w
    przypadku angsmig proponowana kuracja 3 lekami (Androcur, Diana, Verospiron)
    jest zbędna, ponieważ poprzednio wystarczyła do poprawy sytuacji sama Diana.
    Ale jednak ostateczną decyzję musi podjąć lekarz prowadzący, być może
    uwzględnia on obecny stan Pani zdrowia i wyniki badań, które wymagają bardzie
    agresywnego leczenia.
    Pozdrawiam
    Oksana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka