Dodaj do ulubionych

Wypadanie wlosów a antydepresanty

21.11.03, 02:00
Od 4 miesięcy biore Efectin ER 75mg x 1. Nasilił sie u mnie łojotok i
wypadaja włosy. Wcześąniej miałam juz taki epizod, ale był on związany z
silnym stresem. Stosowałam duże dawki witamin w iniekcjach, prep.
uspokajajace oraz preparat Alpicort zewn. Minęły 3 lata, zachorowałam na
depresje, którą lecze wspomnianym lekiem. Włosy znów zaczęły wyłazic mi
garściami, jak rano je umyje to wieczorem juz sa przetłuszczone. Czy
istnieje związek między lekami przeciwdepresyjnymi a wypadaniem włosów i
łojotokiem?
Obserwuj wątek
    • mila25 Re: Wypadanie wlosów a antydepresanty 23.11.03, 10:33
      Heyka! Ja również zażywalam tego typu lek(COAXIL) a brałam go przez 8 miesięcy
      tzn, tzn. tak, jak przepisał mi lekarz. Muszę przyznać że po dwóch m-cach
      zażzywania go spotęgowało mi się wypadanie włosów, ale ilość wypadniętych
      włosów nie przekraczała normy tzn, 100-120 włosów na dzień.
      Przed kuracją COAXILem wypadało mi ok.30-40 włosów dziennie (raczej dobry
      wynik).W czasie trwania kuracji w/w lekiem ich ilość zwiękrzyła się do ok.60-
      70. Obecnie od momentu odstawienia leku mineło już 4 m-ce a ilość włosów które
      wypadają mi wróciła do stanu poprzedniego tzn.ok. 30-40 włosów dziennie.
      To tyle informacji którymi się mogę podzielić na ten temat.
      Pozdrowionka
      Monika
    • oksana.zarewicz Re: Wypadanie wlosów a antydepresanty 29.11.03, 15:20
      Witam
      Nie ma udokumentowanego związku pomiędzy lekami antydepresyjnymi a wypadaniem
      włosów i łojotokiem (oprócz związków zawierających lit). Przeciwnie, u osób ze
      skłonnością do zapadania w stany depresyjne częściej obserwuje się nasilony
      łojotok oraz łojotokowe zapalenie skóry, które z kolei, nie leczone lub
      nieodpowiednio leczone, może doprowadzać do nasilonego wypadania włosów. Proszę
      wypróbować kilka szamponów przeznaczonych dla włosów przetłuszczających się.
      Jeżeli jednak to nie wystarczy, najrozsądniej będzie udać się do dermatologa,
      który obejmie Panią swoją opieką, gdyż sytuacja Pani wymaga dłuższego czasu
      współpracy ze specjalistą.
      Pozdrawiam
      Oksana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka