Dodaj do ulubionych

Boże Narodzenie

12.12.14, 18:23
Boże Narodzenie spedzają ludzie mający pieniadze,lub ich nadmiar.Widze od paru tygodni dom wariatów hipermarketowskich.Choinki ubrane od 1 grudnia,dekoracje na świeta kupowane ,że aż sie sypie z toreb.Indyki kaczki kurczaki ile sie zmieści ,wsypywane do zamrażarek.Tv laptopy hadety komputery rowery na dziś na jutro na pojutrze,może sie przyda ,a nuż Mikołaj o kimś zapomniał.Jak to nie ma Mikołaja?współpracuje z Bogiem i kościołem.Caritasy i inne wolne datki aż puchną od dumy zbierania kasy ,dla?czy aby napewno?potrzebujących samotnych starszych czy opuszczonych przez ?no właśnie Boga.Modlili sie niektórzy cały rok o pomoc do Boga w sprawie uleczenia,wyleczenia,znalezienia,poszukiwania itd.Wiadomo o co chodzi praca dom miłość pieniadze itd itd.Bóg przez cały rok nikomu nie odpowiedział.Msza stała sie tradycją ,ceremoniały kościelne ,zarobkowe,odpusty i inne podobno podpucha ,idz i nie grzesz wiecej.Ha ha,Bóg nie odpowiedział nikomu na prośby i modlitwy,a teraz nagle wszyszczy stali sie taaaaaacy rozmodleni i świątecznie uduchowieni.Obłuda i dwulicowośc.Gdyby jeden z drugim miał tylko na przetrwanie i opłaty,na skromne jedzenie wigilijne,gdyby jeden zdrugim nie miał domu lub samochodu,czyli nie miałby dumy i pychy itzw wielkiej du......y.czy poszedłby jeden z drugim w Boże Narodzenie do kościoła i powiedziałby szczerze Bogu ,to nic że mnie ignoruesz Boże że nie słuchasz modlitw moich i próśb i podziekowań,to nic ze nadal sam i trwam byle przezyć,to nic Boże ześ taki oschły i obojetny na wołanie ludzi o pomoc,ALE DZIEKUJEM Y CI ZA BOŻE NARODZENIE BO WTEDY MOŻEMY NAŁOŻYĆ MASKI ,ŻE NIC SIE NIE STAŁO I MOŻEMY SIE NAJEŚĆ DO SYTA ILE WLEZIE ,BY POTEM CO W NADMIARZE WYPIEPRZYĆ NA ŚMIETNIK.Tradycja Bożego Narodzenia reklama obłudy kościelnej,pozdr
Edytor zaawansowany
  • taniarada 12.12.14, 19:41
    Proponuję Ci Daniel nie latać po hipermarketach.Udać się z pobliskiego szpitala miejskiego lub hospicjum .Tam zobaczysz jak wygląda życie i Boże Narodzenie.Posiedzisz sobie w zadumie chwilę .Odpoczniesz od neta i tego chaosu .Może tam spotkasz z Bogiem.Nuż on tam też zawitał?
  • kociak40 12.12.14, 22:42
    "Udać się z pobliskiego szpitala miejskiego lub hospicjum ......Może tam spotkasz z Bogiem. Nuż on tam też zawitał? " - taniarada

Dobrocią nie może być zgoda na powstałe zło.
    --
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • kolter 13.12.14, 18:36
    taniarada napisał(a):

> Proponuję Ci Daniel nie latać po hipermarketach.Udać się z pobliskiego szpitala
    > miejskiego lub hospicjum .Tam zobaczysz jak wygląda życie i Boże Narodzenie.Poiedzisz sobie w zadumie chwilę .Odpoczniesz od neta i tego chaosu .Może tam spotkasz z Bogiem.Nuż on tam też zawitał?

Bóg zawitał do szpitala czy innej wykańczalni , spragniony widoku tych których prześladuje ??

--
    www.youtube.com/watch?v=qhOMXO92_Ys

„Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
  • sclavus 12.12.14, 22:47
    Można o wiele krócej: jaki bóg - takie bożenarodzenie
    Pic na wodę, fotomontaż i dwa miliony kłamstw!!
    --
    uFielbiam tÓmaństFo!!
  • rafiner 13.12.14, 08:12
    Dlaczego Świadkowie Jehowy nie obchodzą Bożego Narodzenia?
    Tekst linka
    Niektóre błędne poglądy
    Mit: Świadkowie Jehowy nie obchodzą Bożego Narodzenia, bo nie wierzą w Jezusa.

Fakt: Jesteśmy chrześcijanami. Wierzymy, że zbawienie można osiągnąć tylko dzięki Jezusowi Chrystusowi (Dzieje 4:12).

Mit: Ucząc, że nie należy obchodzić świąt, wprowadzacie podziały w rodzinach.

Fakt: Bardzo troszczymy się o rodziny, a Biblia pomaga nam budować silne więzy rodzinne.

Mit: Omija was świąteczna atmosfera szczodrości oraz pokoju na ziemi wśród ludzi dobrej woli.

Fakt: Staramy się być szczodrzy i pokojowo usposobieni każdego dnia (Przysłów 11:25; Rzymian 12:18). Na przykład nasze spotkania religijne oraz działalność kaznodziejską prowadzimy w sposób harmonizujący z poleceniem Jezusa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mateusza 10:8). Poza tym głosimy o Królestwie Bożym jako niezawodnej nadziei na zaprowadzenie pokoju na ziemi (Mateusza 10:7).

Dlaczego Świadkowie Jehowy nie obchodzą Bożego Narodzenia?
    Jezus polecił upamiętniać jego śmierć, a nie narodziny (Łukasza 22:19, 20).
    Apostołowie Jezusa i jego pierwsi uczniowie nie obchodzili Bożego Narodzenia. Według dzieła New Catholic Encyclopedia „Narodzenie Pańskie zaczęto świętować nie wcześniej niż w 243 roku [n.e.]”, czyli grubo ponad sto lat po śmierci ostatniego apostoła.
    Nie ma dowodów, że Jezus urodził się 25 grudnia; Biblia nie podaje daty jego narodzin.
    Uważamy, że Boże Narodzenie nie podoba się Bogu, ponieważ ma swoje źródło w pogańskich zwyczajach i obrzędach (2 Koryntian 6:17).
    Po co robić kwestię z Bożego Narodzenia?
    Wielu zdaje sobie sprawę z pogańskich korzeni Bożego Narodzenia i z braku biblijnego uzasadnienia tego święta, a mimo to wciąż je obchodzi. Takie osoby mogą się zastanawiać: Dlaczego chrześcijanie mieliby zajmować niepopularne stanowisko i robić kwestię z Bożego Narodzenia?

Biblia zachęca do samodzielnego myślenia, do robienia użytku ze „zdolności rozumowania” (Rzymian 12:1, 2). Uczy też doceniania prawdy (Jana 4:23, 24). Chociaż więc nie jest nam obojętne, jak drudzy nas postrzegają, to zdecydowanie trzymamy się zasad biblijnych, nawet jeśli przez to stajemy się niepopularni.

Wprawdzie sami nie obchodzimy Bożego Narodzenia, ale szanujemy prawo każdego człowieka do podejmowania w tej sprawie osobistych decyzji. Nie utrudniamy innym obchodów tego święta.
  • kociak40 13.12.14, 13:36
    Całe życie uczycie innych, jak powinni was słuchać?
    --
    -----
  • rafiner 13.12.14, 14:39
    (Izajasza 48:17) Oto, co powiedział Jehowa, twój Wykupiciel, Święty Izraela: „Ja, Jehowa, jestem twoim Bogiem; uczę cię, byś odniósł pożytek, sprawiam, że idziesz drogą, którą powinieneś kroczyć.
  • kociak40 13.12.14, 14:48
    Święta Bożego Narodzenia, to święta radosne dla ludzi, zaciśniające stosunki rodzinne i między ludzkie. Uważacie, że Jehowa nie lubi jak ludzie się cieszą, jest wtedy zły i smutny.
    Jego radość jest w cierpieniach ludzkich i ustawicznym ludzkim strachu przed Armagedonem.
    Dlatego też podsyła ludzkości stale nowe kataklizmy, nowe wirusy, bakterie, nowe śmiertelne choroby. W tym jest radość Jehowy.
    --
    -----
  • rafiner 13.12.14, 15:37
    kociak40 napisał:

> Święta Bożego Narodzenia, to święta radosne dla ludzi, zaciśniające stosunki ro
    > dzinne i między ludzkie. Uważacie, że Jehowa nie lubi jak ludzie się cieszą, je
    > st wtedy zły i smutny.
    > Jego radość jest w cierpieniach ludzkich i ustawicznym ludzkim strachu przed Ar
    > magedonem.
    > Dlatego też podsyła ludzkości stale nowe kataklizmy, nowe wirusy, bakterie, now
    > e śmiertelne choroby. W tym jest radość Jehowy.
    "Nie przekręcaj kota ogonem" -Uważamy, że Boże Narodzenie nie podoba się Bogu, ponieważ ma swoje źródło w pogańskich zwyczajach i obrzędach (2 Koryntian 6:17) „‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie — mówi Jehowa — i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”; „‚a ja was przyjmę’”.
  • kociak40 13.12.14, 15:43
    "Uważamy, że Boże Narodzenie nie podoba się Bogu, ponieważ ma swoje źródło w pogańskich zwyczajach i obrzędach " - rafiner

Wszystkie obrzędy religijne wywodzą się z religii pogańskich. Religia już istniała u Neandertalczyków, co potwierdzają ich odkryte groby. Składanie ofiar zwierzęcych bóstwom,
    wiara w modlitwę, w życie po śmierci itd. Są tak stare jak ludzkość.
    --
    -----
  • rafiner 13.12.14, 15:50
    kociak40 napisał:

> "Uważamy, że Boże Narodzenie nie podoba się Bogu, ponieważ ma swoje źródło w po
    > gańskich zwyczajach i obrzędach " - rafiner
    >
    > Wszystkie obrzędy religijne wywodzą się z religii pogańskich. Religia już istni
    > ała u Neandertalczyków, co potwierdzają ich odkryte groby. Składanie ofiar zwie
    > rzęcych bóstwom,
    > wiara w modlitwę, w życie po śmierci itd. Są tak stare jak ludzkość.
    Trafna odpowiedź, jak najbardziej się z tobą zgadzam.
  • kociak40 13.12.14, 16:04
    "Trafna odpowiedź, jak najbardziej się z tobą zgadzam. " - rafiner

To może zgodzisz się, że Bóg może istnieć tylko w wyobraźni ludzkiej?
    Jak rodzaj ludzki przestanie istnieć, nie będzie "odbiornika" istnienia Boga.
    Wtedy Bóg może istnieć tylko sam dla siebie.
    --
    -----
  • pocoo 13.12.14, 18:25
    rafiner napisał:
    > Trafna odpowiedź, jak najbardziej się z tobą zgadzam.

Cóż za paranoja.
    Wyprowadził Mojżesz z Egiptu ,naród wybrany przez Jehowę .Kiedy Mojżesz trzymał ich za twarz i wciskał dyrdymały,to jako tako szło.Kiedy udał się na górę po Dekalog,to naród wybrany odlał sobie cielca złotego, ze złota ukradzionego Egipcjanom z nakazu Jehowy.Nawet jeżeli uznajesz ten fakt biblijny za alegorię,to i tak nic nie zmieni tego,że naród wybrany przez Jehowę wypiął się na niego.Zawsze ludzie tworzyli sobie widzialnych bogów.Niewidzialny bóg istnieje tylko w wyobraźni.O poganach piszesz?O jakich poganach?
  • pocoo 13.12.14, 18:30
    rafiner napisał:
    >Uważamy, że Boże Narodzenie nie podoba się Bogu,
    > ponieważ ma swoje źródło w pogańskich zwyczajach i obrzędach (2 Koryntian 6:17
    > ) „‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie — mówi Jeh
    > owa — i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”; „R
    > 18;a ja was przyjmę’”.

Czy tak samo dokładnie trzymacie się zasad podanych przez Jehowę odnośnie zwierząt czystych i nieczystych?
  • kociak40 13.12.14, 14:53
    W Polsce (jak podają statystyki) liczba ŚJ nie przekracza 300 000. Chcecie swą głupotę narzucić milionom?
    --
    -----
  • 0daniel.33333 13.12.14, 19:56
    Poszedłem do miasta,jestem na zasiłku,nie mam duzo,ale dałem do skarbonek na caritasy ,biednym ,w tesco tez na coś zbierali tez dałem,przepuściłem w kolejce starszą panią,kupiłem chleb ,coś do chleba i dekoracje świąteczne do domu,Posprzątałem dom zrobiła sie świateczna atmosfera,na ścianie w pokoju mam światełka i gałązki świerkowe,wysłałem kartki na świeta,dzwoniłem do polski do rodziny,ogladałem dziś Potterasmilew pokoju mam grzejnik, ciepło,w kuchni w holu i w korytarzu jak na zewnatrz plus 4 stopnie.Na stoliku obrus z gwiazdami gałązkami jemioły.Dałem na mieście grajkowi co grał na ulicy,człowiekowi co grał na harmoni,Miałem małą reklamóweczke z zakupami i musiałem uważać by mnie pani z pełnym koszem do lodówki nie rozjechała na parkingusmileA u was jak ?napisałem ten temat i spodziewałem sie szczekania jeden na drugiego,siedzicie cały dzień przed komputerami ?i co czekacie na kolejne posty i tematy?CO ZROBILIŚCIE BY POCZUĆ DUCHA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA?KOCHANI POLACY.WESOŁYCH ŚWIĄT .
  • sclavus 13.12.14, 19:59
    ... to dlaczego twierdzisz, że masz "niedużo"???
    --
    make peace - not PiS (choć wymawia się tak samo)
  • 0daniel.33333 13.12.14, 20:04
    Czy 1.000.000 euro to dużo?smile
  • pocoo 13.12.14, 20:18
    0daniel.33333 napisał:

> Czy 1.000.000 euro to dużo?smile

Jak dla kogo?Marzenia nie kosztują.
    Dlaczego teraz jesteś Odaniel?
  • 0daniel.33333 13.12.14, 21:06
    Bo kiedy pisze temat,zamykam konto.By ci odpisać robie nowe konto czyli login wink
  • kociak40 13.12.14, 21:10
    0daniel.33333 napisał:

> Bo kiedy pisze temat,zamykam konto.By ci odpisać robie nowe konto czyli login
    > wink

To wyjaśnia, że nie człowiek jest symbolem mądrości, tylko sowa.
    --
    -----
  • kolter 14.12.14, 14:40
    kociak40 napisał:

> 0daniel.33333 napisał:
    >
    > > Bo kiedy pisze temat,zamykam konto.By ci odpisać robie nowe konto czyli
    > login wink
    >
    > To wyjaśnia, że nie człowiek jest symbolem mądrości, tylko sowa.

To i ile mi wiadomo jest forma trollingu nazywa się takich wielonikowców ;pacynkami
    --

„Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
  • sclavus 13.12.14, 22:13
    ... to jakiś wstęp do paranoi???
    Bo schizofrenia jest wyraźna!
    --
    uFielbiam tÓmaństFo!!
  • kociak40 13.12.14, 20:19
    sclavus napisał:

> ... to dlaczego twierdzisz, że masz "niedużo"???

Bo życie jest za drogie, żeby żyć tanio.
    --
    -----
  • 0daniel.33333 13.12.14, 21:23
    Bo chciałbym plus 10 milionówsmile,tu też dopisze o ŚJehowych,szanujmy człowieka i jego poglady na zycie i religie czy jak kto woli wyznanie.Pamietajcie o pustym talerzu na wigili,a nuż jakiś ŚJ smilezapuka.A jak wiemy wszyszczy katolicy smileodznaczaja sie gościnnością i kulturą.Na zachodzie nikt nikogo nie pyta o wiare,wszyszczy sie kochają jak bracia i siostrysmileA gdyby sie kochali ponad wszystko,on katolik ona Ś Jehowy,czy Bóg zakazałby im miłości?smileTolerancji akceptacji i miłości pod choinke życze.
  • 0daniel.33333 13.12.14, 21:25
    A teraz bedzie X FACTOR ,bo kompter mną nie rzadzismilepa pa
  • kociak40 13.12.14, 21:33
    0daniel.33333 napisał:

> A teraz bedzie X FACTOR ,bo kompter mną nie rzadzismilepa pa

Wszedł jak wykrzyknik, wyszedł jak znak zapytania.
    --
    -----
  • kociak40 13.12.14, 21:30
    "wszyszczy katolicy odznaczaja sie gościnnością i kulturą." - Od...........

Tylko strzeżmy się przyjaciół, którzy nic nie chcą.
    --
    -----
  • taniarada 13.12.14, 21:40
    danielku numer coś tam.Na tym forum i wszelakie forum GW trzeba umieć łapać króliczka .Chyba rozumiesz .Bez sztuki złapania.Ja doceniam ludzi ,którzy zakładają posty .Rozumne lub bez .Trzeba się wysilić .Reszta się czai i wkleja mordkę .Zawsze to doceniam .Nawet idiotyczne pozdrawiam.Ale jesteś trochę niezdecydowany .Czy daniel przez O czy nie.
  • kociak40 13.12.14, 21:46
    "Ale jesteś trochę niezdecydowany. - taniarada

Niektórym się wydaje, że mają nieograniczone możliwości, a oni mają tylko ograniczone umysły.
    --
    -----
  • 0daniel.33333 14.12.14, 00:24
    Dobrej nocy ,DESIDERATA

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor: Max Ehrmann
  • kolter 14.12.14, 14:43
    0daniel.33333 napisał:

> Bo chciałbym plus 10 milionówsmile,tu też dopisze o ŚJehowych,szanujmy człowieka i
    > jego poglady na zycie i religie czy jak kto woli wyznanie.Pamietajcie o pustym
    > talerzu na wigili,a nuż jakiś ŚJ smilezapuka.A jak wiemy wszyszczy katolicy smileodz
    > naczaja sie gościnnością i kulturą.Na zachodzie nikt nikogo nie pyta o wiare,ws
    > zyszczy sie kochają jak bracia i siostrysmileA gdyby sie kochali ponad wszystko,on
    > katolik ona Ś Jehowy,czy Bóg zakazałby im miłości?smileTolerancji akceptacji i mi
    > łości pod choinke życze.

ZE niby ktos ma tolerować zabobony ??

--

• kolter 14.12.14, 14:38
    0daniel.33333 napisał(a):

> Poszedłem do miasta,jestem na zasiłku,nie mam duzo,ale dałem do skarbonek na ca
    > ritasy ,biednym ,w tesco tez na coś zbierali tez dałem,przepuściłem w kolejce starszą panią,kupiłem chleb ,
    Dałem na mieście grajkowi co grał na ulicy,człowiekowi co grał na harmoni,

No to po ptak wam te narodziny skoro cały czas bieda u was??

A u was jak ?napisałem ten temat i spodziewałem sie szczekania jeden na drugiego,siedzicie cały dzień przed komputerami ?i co czekacie na kolejne posty i tematy?

Nazywasz mnie złamasie psem ??

CO ZROBILIŚCIE BY POCZUĆ DUCHA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA?KOCHANI POLACY.WESOŁYCH ŚWIĄT .

Ja osobiście sram na tej waszego ducha , fajnie ??

--

• taniarada 14.12.14, 19:07
    I nie ma kolterka kochanego.U mnie ktoś umiera i trzeba się pogodzić i zresetować swoje życie .Po co ciągłe usrywanie i dokuczanie innym .Życie krótkie, nieszanowane i upierdliwe .Dla mnie ciekawostka .Dorośli młodzi ludzie nie potrafią się sami dzisiaj utrzymać i potrzebują pomocy od starych rodziców.Ale tu jest sedno.Wyzywają na kościół i partie polityczne .A sami niczego nie wybiorą . Albo nie umieją .I gdzie jest to sedno sprawy/.
  • kolter 14.12.14, 19:15
    taniarada napisał(a):

> I nie ma kolterka kochanego.

Pijesz ??

>U mnie ktoś umiera i trzeba się pogodzić i zresetować swoje życie .

Zaczynaj .

>Po co ciągłe usrywanie i dokuczanie innym .

No wiec przestań .

>Życie krótkie, nieszanowane i upierdliwe .

To po ci twój dobrotliwy bóg ??

>Dla mnie ciekawostka .Dorośli młodzi ludzie nie potrafią
    > się sami dzisiaj utrzymać i potrzebują pomocy od starych rodziców.Ale tu jest
    > sedno.Wyzywają na kościół i partie polityczne .A sami niczego nie wybiorą . Alb
    > o nie umieją .I gdzie jest to sedno sprawy/.

Jednak pijesz....

--

• kociak40 14.12.14, 19:48
    "Dorośli młodzi ludzie nie potrafią się sami dzisiaj utrzymać" - taniarada

Pragnienia mamy za darmo, ale za zaspokojenie ich musimy słono płacić.
    --
    -----
  • marina0321 15.12.14, 00:34
    6daniel33333 napisał(a):

> Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój sposób obc
    > hodzi BN smilenikt nie jest doskonały

Srać będą wszyscy, jak się najedzą...hi,hi.

--
  • marina0321 15.12.14, 01:16
    Ciekawie na temat świąt mówi ten pan:
    www.youtube.com/watch?v=BRAGzPY4KLE
    --
  • kolter 15.12.14, 09:27
    marina0321 napisał(a):

> 6daniel33333 napisał(a):
    >
    > > Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój sposób obchodzi BN smilenikt nie jest doskonały
    >
    > Srać będą wszyscy, jak się najedzą...hi,hi.

Dla mnie 24-25 grudnia od lat jest podobny dzień jak każdy inny, w tym ze sraniem.

--

• rafiner 15.12.14, 12:32
    marina0321 napisał(a):

>
    > > Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój spos
    > ób obc
    > > hodzi BN smilenikt nie jest doskonały
    >
    > Srać będą wszyscy, jak się najedzą...hi,hi.
    >
    (Mateusza 12:31, 32) „Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie przebaczone. 32 Na przykład kto by mówił słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu przebaczone; ale kto by mówił przeciwko duchowi świętemu, temu nigdy nie będzie przebaczone — ani w tym systemie rzeczy, ani w przyszłym.
  • marina0321 15.12.14, 16:10
    rafiner napisał:

> (Mateusza 12:31, 32) „Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech i bluź
    > nierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie
    > przebaczone. 32 Na przykład kto by mówił słowo przeciwko Synowi Człowiecz
    > emu, będzie mu przebaczone; ale kto by mówił przeciwko duchowi świętemu, temu n
    > igdy nie będzie przebaczone — ani w tym systemie rzeczy, ani w przyszłym.

A skąd możemy wiedzieć, jakie to grzechy wymierzone są przeciwko Duchowi Swiętemu? Jeżeli wiesz, to podaj.
  • rafiner 15.12.14, 16:16
    marina0321 napisał(a):

> rafiner napisał:
    >
    > > (Mateusza 12:31, 32) „Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech
    > i bluź
    > > nierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie b
    > ędzie
    > > przebaczone. 32 Na przykład kto by mówił słowo przeciwko Synowi Czł
    > owiecz
    > > emu, będzie mu przebaczone; ale kto by mówił przeciwko duchowi świętemu,
    > temu n
    > > igdy nie będzie przebaczone — ani w tym systemie rzeczy, ani w przy
    > szłym.
    >
    > A skąd możemy wiedzieć, jakie to grzechy wymierzone są przeciwko Duchowi Swięte
    > mu? Jeżeli wiesz, to podaj.
    > __________________________________________________________
    > Kto jest ubogi we wnętrzu, usiłuje ozdabiać siebie na zewnątrz.
    Czy popełniłeś grzech przeciw duchowi świętemu?

„Jest grzech, który sprowadza śmierć” (1 JANA 5:16).

PEWNA siostra z Niemiec zadręczała się myślą, że popełniła grzech przeciw duchowi świętemu. Czy chrześcijanin naprawdę może zgrzeszyć przeciwko duchowi świętemu, czyli czynnej sile Bożej?
    2 Rzeczywiście, może się zdarzyć, że ktoś zgrzeszy przeciw świętemu duchowi Jehowy. Jezus Chrystus oświadczył: „Wszelkiego rodzaju grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie przebaczone” (Mateusza 12:31). Poza tym w Biblii znajdujemy przestrogę: „Jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy, lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu” (Hebrajczyków 10:26, 27). Apostoł Jan zaś napisał: „Jest grzech, który sprowadza śmierć” (1 Jana 5:16). Ale kto ustala, czy dana osoba dopuściła się „grzechu, który sprowadza śmierć”? Czy ona sama? WIĘCEJ : wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2007525?q=GRZECH+PRZECIW+DUCHOWI+%C5%9AWI%C4%98TEMU&p=par
  • kociak40 15.12.14, 21:04
    "Co mogłoby budzić w nas niepokój, że zgrzeszyliśmy przeciw duchowi świętemu? Na przykład nadmierna drobiazgowość bądź też złe samopoczucie fizyczne lub psychiczne. W tej sytuacji pomocą może się okazać modlitwa" - rafiner

Dalej już nie czytałem polecanego tekstu. Dochodzę do wniosku, że wolna myśl jest największym wrogiem każdej wiary i tym samym jest przeciw duchowi świętemu, który ceni głupotę i formułki tekstowe.
    --
    -----
  • pocoo 16.12.14, 10:58
    rafiner napisał:

„Jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy, lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu”

Ileż to razy podawaliśmy tobie prawdę "na tacy", a ty ją odrzucałeś?Rozmyślnie trwasz przy swoim błędnym i grzesznym przekonaniu ,a zdecydowanie ODRZUCASZ dokładne poznanie prawdy .Wiesz,co ciebie czeka? Wiesz.
    Nie pisz,ze prawdę jakąkolwiek znasz,to jedyna.Taką ci wciśnięto,narzucono z góry.Czy nie po to dał Jehowa rozum ludziom aby poznawali świat,a nie bezmyślnie wszelkie bzdury ubierali w jego słowa?Nie boisz się grzechu przeciwko świętemu duchowi Jehowy?Powinieneś się bać.
  • marina0321 16.12.14, 13:09

> rafiner - wasz Jehowa dał wam przecież rozum. Jeżeli indywidualnie się nim nie posługujecie, to grzeszycie przeciwko darowi, jakim was obdarzył.

--
  • marina0321 16.12.14, 15:35
    Kościół czasem też mówi, że człowiek powinien posługiwać się rozumem, ale ciągle jeszcze daje do zrozumienia, że rozumem - nazwię - zbiorowym, nakręcanym odgórnie przez nich osobiście. Czyli ich rozumem.
    --
  • rafiner 16.12.14, 17:24
    Możliwości człowieka są ograniczone. Biblia donosi, że ludzie ani nie umieją, ani nie mają prawa samodzielnie się rządzić. Prorok Jeremiasz napisał: (Jeremiasza 10:23) Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.
    Tak jak ludzie nie zostali stworzeni do tego, by fruwać, tak też nie zostali stworzeni do tego, by z powodzeniem panować nad innymi. Na temat ograniczeń cechujących władzę historyk David Fromkin powiedział: „Rządy składają się z ludzi, dlatego są zawodne, a ich perspektywy — niepewne. Dysponują jakimś zakresem władzy, ale w ograniczonym stopniu” (The Question of Government). Nic dziwnego, że Biblia ostrzega, byśmy nie pokładali ufności w człowieku. (Psalm 146:3) Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.

• sclavus 16.12.14, 18:14
    Wiara czyni czuba - to widać i czuć!!!
    (nie jesteś najlepszym tego przykładem, ale mimo wszystko wspaniałym)
    --
    Kaczyński?... Jarosław??...
    ... to jest człowiek, który widzi i słyszy nie tylko to, co chce widzieć i słyszeć, ale i jak chce to widzieć i słyszeć... Na domiar złego, jest nikczemnej postury...
  • pocoo 16.12.14, 19:27
    rafiner napisał:
    >Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należ
    > y. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.

Wszystko należy do Jehowy? Niewiarygodne.Wszystko?Wszystko jest wolą Jehowy?
    Jehowa zna myśli ludzi? Milionów umierających dzieci z głodu,chorób i morderstw?Widzi głodne,chore i gwałcone dzieci,chce aby na kolanach błagały go o pomoc i...pokazuje im boskiego "pingwina" i jego "zgięty" dziób.Nie pisz o miłości Jehowy ,ponieważ od takiego sadysty,który kogo miłuje tego po łbie wali,trzeba uciekać gdzie pieprz rośnie.Sam się z nim masochisto baw.
  • kociak40 16.12.14, 22:03
    "Sam się z nim masochisto baw." - pocoo

ŚJ oddając mu cześć - zbezcześcili Go.
    --
    -----
  • rafiner 17.12.14, 11:59
    Czy klęski żywiołowe są karą od Boga?

Czy Bóg zsyła na nas cierpienia?

Czy Diabeł jest przyczyną wszystkich cierpień?

Dlaczego Bóg dopuścił do holocaustu? Tekst linka
  • kociak40 17.12.14, 19:57
    rafiner

Podajesz, że wystrzegacie się pogańskich obyczajów i odniesień. Robicie to tylko wybiórczo, tak jak wam to pasuje. Najbardziej pogańskim odniesienie jest - "syn boży" i to przypisujecie Jezusowi. To pogańscy bogowie mieli synów, córki i przypisywano im ludzkie cechy. Pochodzi to z wczesnego pogaństwa. Bóg nie może mieć syna, bo nie jest osobą i odnosi się to tylko do ludzkiego przekazywania genów przez czas. To, że Biblia tak stwierdza, jest tylko dowodem na jej ludzkie pochodzenie i naśladownictwo odniesienia do pogańskich bóstw.
    Ewentualnie można tylko przypisać, że Jezus był prorokiem, w żadnym przypadku synem Boga.
    --
    -----
  • rafiner 17.12.14, 20:36
    Dlaczego Jezus jest nazywany Synem Bożym?

Biblijna odpowiedź
    Bóg nie ma literalnej żony, z którą miałby dzieci. Ale jest Stwórcą wszystkiego, co żyje (Objawienie 4:11). Dlatego Adam — pierwszy człowiek, którego On stworzył — został nazwany „synem Bożym” (Łukasza 3:38). Bóg, jak uczy Biblia, stworzył również Jezusa. Dlatego on także jest nazywany „Synem Bożym” (Jana 1:49).

Jezus został stworzony znacznie wcześniej niż Adam. Apostoł Paweł napisał: „On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia” (Kolosan 1:15). Życie Jezusa rozpoczęło się więc na długo przed tym, jak się urodził w stajni w Betlejem. W Biblii czytamy o nim: „Pochodzenie jego od czasów zamierzchłych, od dni czasu niezmierzonego” (Micheasza 5:2). Jako pierworodny Syn Boży, Jezus był stworzeniem duchowym i przebywał w niebie, a potem narodził się na ziemi jako człowiek. Sam o sobie powiedział: „Zstąpiłem z nieba” (Jana 6:38; 8:23). Tekst linka
  • kociak40 17.12.14, 21:22
    "Dlatego Adam — pierwszy człowiek ......."

A jakim językiem Adam porozumiewał się z Ewą? Wcześniejszy "człowiek" od Cro-Magnon - Neandertalczyk, nie miał możliwości wykształcenia mowy w znaczeniu ludzkim. Adam musiał być jeszcze wcześniej i w jakim języku Jehowa mówił do niego? W jakim języku Jehowa zapytał Kaina o Abla?

--
    -----
  • rafiner 18.12.14, 11:01
    Neandertalczycy podobni do nas. "Długo wyznawany pogląd, jakoby neandertalczycy byli istotami niższego rzędu niż Homo sapiens, zmienia się w miarę przypisywania im kolejnych umiejętności łączonych dotąd tylko z nami"-czytamy w czasopiśmie New Scientis. Z niedawnych odkryć wynika, że neandertalczycy budowali szałasy i paleniska, ujarzmili ogień, gotowali, nosili ubrania, robili narzędzia i wytwarzali klej, za pomocą którego przytwierdzali groty dzid do drzewców. Istnieją także dowody, że opiekowali się chorymi, nosili ozdoby o znaczeniu symbolicznym oraz grzebali zmarłych. Zdaniem profesora antropologii Erika Trinkausa z Uniwersytetu Waszyngtona w Saint Louis w stanie Missouri "neandertalczycy byli ludźmi i prawdopodobnie mieli takie same zdolności umysłowe jak my"
  • pocoo 18.12.14, 11:16
    rafiner napisał:

> Neandertalczycy podobni do nas.

Może do ciebie tak.Nie widziałam ciebie i trudno mi to ocenić.
    Nie odpowiedziałeś na pytanie;w jakim języku Jehowa porozumiewał się ze stworzonymi przez siebie,na swój obraz i swoje podobieństwo pitekantropami?
    Gdzie żyją stworzone przez Jehowę dinozaury?
    W jaki sposób duchowy Jezus zstępując na ziemię,wszedł jako plemnik do macicy Marii?Chyba nie muszę robić ci wykładu,jak powstaje syn człowieczy?Nie ma cudu.
  • rafiner 18.12.14, 18:09
    CUDA

Zjawiska wywołujące podziw albo zdumienie; zdarzenia w świecie materialnym wykraczające poza znane ludzkie możliwości lub siły natury i dlatego przypisywane siłom nadprzyrodzonym. W Pismach Hebrajskich słowem „cud” oddawany jest wyraz mofét, który znaczy też „proroczy cud”, „prorocza zapowiedź”, „proroczy znak” (Pwt 13:1, 2; 28:46; 1Kl 13:3). Często występuje on razem ze słowem ʼot, czyli „znak” (Pwt 4:34). W Pismach Greckich słowo dýnamis, „moc” (Łk 6:19), bywa tłumaczone także na „zdolność” i „potężny czyn” albo właśnie „cud” (Mt 25:15; 1Ko 12:10, BT, Bw).
    Osoba obserwująca cud zdaje sobie sprawę, że nie potrafiłaby go dokonać i że nawet nie w pełni pojmuje oglądane zjawisko. Nie dysponuje niezbędną do tego mocą ani wiedzą. Jednak dla sprawcy — będącego źródłem potrzebnej mocy — nie jest to żaden cud. Ktoś taki rozumie całe zjawisko i umie je wywołać. Tak więc liczne czyny Boga, które zdumiewają ludzi, są po prostu przejawami Jego mocy. Kto wierzy w jakieś bóstwo, a zwłaszcza w Boga-Stwórcę, ten nie może twierdzić, że nie ma On mocy dokonywania dzieł wprawiających człowieka w osłupienie (Rz 1:20; zob. MOC).
    Czy cuda da się pogodzić z prawami przyrody?
    Dzięki licznym badaniom i obserwacjom uczeni odkryli we wszechświecie różne prawidłowości i poznali prawa rządzące tymi zjawiskami, np Tekst linka
  • kociak40 18.12.14, 23:49
    "Zjawiska wywołujące podziw albo zdumienie; zdarzenia w świecie materialnym wykraczające poza znane ludzkie możliwości lub siły natury i dlatego przypisywane siłom nadprzyrodzonym." - rafiner

Perpetuum mobile - to wynalazek Pana Boga.
    --
    -----
  • pocoo 19.12.14, 09:47
    kociak40 napisał:
    > Perpetuum mobile - to wynalazek Pana Boga.

Wszystko wynalazł Jehowa.Wszystko i basta.
  • rafiner 19.12.14, 11:46
    pocoo napisała:

> kociak40 napisał:
    > > Perpetuum mobile - to wynalazek Pana Boga.
    >
    > Wszystko wynalazł Jehowa.Wszystko i basta.
    (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg.
  • pocoo 19.12.14, 13:02
    rafiner napisał:

> (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, kt
    > óry zbudował wszystko, jest Bóg.

Gilotynę też? I karabin?
  • kolter 19.12.14, 14:49
    pocoo napisała:

> rafiner napisał:
    >
    > > (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg.
    >
    > Gilotynę też? I karabin?

No i muchomorki , rekiny i wszystko to co zagraża dzieciom Jehowy smile)

--

• rafiner 20.12.14, 09:11
    pocoo napisała:

> rafiner napisał:
    >
    > > (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale t
    > ym, kt
    > > óry zbudował wszystko, jest Bóg.
    > (Kaznodziei 7:29) Oto stwierdziłem tylko to, że prawdziwy Bóg uczynił ludzi prostolinijnymi, lecz oni sami obmyślili wiele planów”.

> Gilotynę też? I karabin?
  • pocoo 20.12.14, 10:51
    rafiner napisał:

> > (Kaznodziei 7:29) Oto stwierdziłem tylko to, że prawdziwy Bóg uczynił lud
    > zi prostolinijnymi, lecz oni sami obmyślili wiele planów”.
    >
    Sami?Co za kpiny?
    Bóg stworzył pierwszych ludzi prostolinijnymi...a raczej naiwnymi prostakami,których Szatan zwiódł w okamgnieniu,ponieważ Szatana Jehowa wyposażył w mądrość ,przebiegłość i cwaniactwo.Mojżesza też.A seksoholikowi Salomonowi jaką mądrość dał ,że ho ,ho!

• kociak40 19.12.14, 14:11
    " ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg. " - rafiner

Jedną ze specjalności Jehowy jest noszenie kul.
    --
    -----
  • kolter 19.12.14, 15:10
    kociak40 napisał:

> " ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg. " - rafiner
    >
    > Jedną ze specjalności Jehowy jest noszenie kul.

Inną jest wkładanie do ręki miecza ....

--

• taniarada 19.12.14, 19:18
    kociak40 napisał:

>
    Może, ale Świadek Jehowy nie wiele może. Spytaj się kociak ,czy który idzie na Sylwestra? O to jest pytanie.
  • kolter 19.12.14, 20:41
    taniarada napisał(a):

> Może, ale Świadek Jehowy nie wiele może. Spytaj się kociak ,czy który idzie na
    > Sylwestra? O to jest pytanie.

Nie umiesz sam zapytać. Np czemu chrześcijanie nie obchodzili zwyczajów praktykowanych przez pogan ?? No ale wy nie jesteście chrześcijanami więc obchodzicie wszystko co było dobre dla waszej sekty w celu zjednania jak największej liczby danieli

Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła. żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości.

Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

--

• kociak40 20.12.14, 00:42
    "Świadek Jehowy nie wiele może. " - taniarada

Bo najwierniejsze są dla nich nadzieje, które się nie spełniają.
    --
    -----
  • rafiner 20.12.14, 09:23
    (Powtórzonego Prawa 32:4) Skała — doskonałe są wszystkie jego poczynania, bo wszystkie jego drogi są sprawiedliwością. Bóg wierności, u którego nie ma niesprawiedliwości; jest on prawy i prostolinijny. kociak40 napisał:

> "Świadek Jehowy nie wiele może. " - taniarada
    >
    > Bo najwierniejsze są dla nich nadzieje, które się nie spełniają.
  • rafiner 20.12.14, 09:25
    Nie powtarzaj nie sprawdzonych wiadomości. (Przysłów 10:18) Gdzie ktoś kryje nienawiść, tam są wargi fałszywe, a kto puszcza w obieg złą wieść, ten jest głupi. (Izajasza 5:20, 21) Biada tym, którzy mówią, że dobre jest złe, a złe jest dobre, którzy ciemność przedstawiają jako światło, a światło jako ciemność, którzy gorycz przedstawiają jako słodycz, a słodycz jako gorycz! 21 Biada tym, którzy są mądrzy we własnych oczach i roztropni wobec własnego oblicza! (Jeremiasza 8:8) „‚Jak możecie mówić: „Jesteśmy mądrzy i jest u nas prawo Jehowy”? Zaiste, fałszywy rylec sekretarzy pracował w oczywistym fałszu. (Przysłów 19:9) Świadek fałszywy nie uniknie kary, a kto szerzy kłamstwa, ten zginie.
    (Galatów 6:7) Nie dajcie się wprowadzić w błąd: Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić. Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć; (Objawienie 21:8) Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców — ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć”.
    Łatwo wysnuć błędne wnioski, jeżeli nie zna się wszystkich faktów.
  • pocoo 20.12.14, 10:58
    rafiner napisał:

> Świadek fałszywy nie uniknie kary, a kto szerzy kłamstwa, ten zginie.
    > (Galatów 6:7) Nie dajcie się wprowadzić w błąd: Bóg nie jest kimś, z kogo można
    > drwić.

Jednym zdaniem,Armagedon zrobi z wami porządek inny niż sobie wymyśliliście.
    Wierzysz w każdą pierdołę wymyśloną przez cwaniaków."Strażnicę" traktujesz na równi z Biblią.Masz rację ,Jehowa jest kimś, z kogo tak nagminnie drwicie.Powinieneś się bać.
  • kociak40 20.12.14, 13:31
    "ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką." - rafiner

Za pobyt w piekle ludzie powinni otrzymywać dodatek szkodliwy.
    --
    -----
  • pocoo 20.12.14, 13:45
    kociak40 napisał:

> "ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką." - rafiner
    >
    > Za pobyt w piekle ludzie powinni otrzymywać dodatek szkodliwy.

A pilnujący piekielnego dobytku diabły,powinni wręcz żądać od boga odszkodowania,szczególnie za te wyziewy palonej siarki.Przecież to bóg im podsyła delikwentów.
  • kociak40 20.12.14, 19:54
    pocoo napisała:

> A pilnujący piekielnego dobytku diabły,powinni wręcz żądać od boga odszkodowani
    > a,szczególnie za te wyziewy palonej siarki.Przecież to bóg im podsyła delikwent
    > ów.

Słuszna uwaga. Diabły muszą mieć diabelskie zdrowie, żeby pracować w tak ciężkich warunkach, jakie panują w piekle.
    --
    -----
  • rafiner 20.12.14, 14:05
    Co się stało z piekłem?

Z CZYM ci się kojarzy słowo „piekło”? Czy wyobrażasz sobie pełne ognia i siarki miejsce, gdzie doznaje się wiecznych udręk i cierpień? A może piekło to tylko symboliczne określenie jakiegoś stanu?
    Przez całe stulecia duchowni chrześcijaństwa nauczali, że w ognistym piekle grzeszników czekają straszliwe męki. Również obecnie pogląd ten głosi wiele innych religii. W tygodniku U.S.News World Report napisano: „Chrześcijaństwo co prawda upowszechniło naukę o piekle, ale nie jest w tej dziedzinie monopolistą. Przerażająca wizja pośmiertnej kary ma swoje odpowiedniki niemal w każdej z wielkich religii i w wielu mniejszych ugrupowaniach”. W taką czy inną formę piekła wierzą hindusi, buddyści, muzułmanie, dżiniści i taoiści.
    Obecnie jednak na popularności zyskuje zupełnie inna koncepcja piekła. We wspomnianym tygodniku czytamy: „Choć tradycyjny wizerunek ognistego piekła wciąż ma swoich zwolenników, ostatnio pojawił się także pogląd, iż wieczne potępienie to rodzaj szczególnie nieprzyjemnej izolatki, co znaczyłoby, że w gruncie rzeczy piekło wcale nie jest aż tak gorące”.
    W jezuickim czasopiśmie La Civiltà Cattolica napisano: „Nie należy sądzić (...), jakoby Bóg, posługując się demonami, zadawał potępieńcom tortury na przykład w ogniu”. Dalej czytamy: „Piekło istnieje, ale nie jest miejscem, lecz stanem — położeniem osoby, która cierpi z powodu oddzielenia od Boga”. W roku 1999 papież Jan Paweł II oznajmił: „Piekło oznacza nie tyle miejsce, ile raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości”. O opisach piekła jako miejsca buchającego ogniem papież powiedział: „Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga”. Gdyby papież, mówiąc o piekle, wspomniał o „płomieniach i ubranym na czerwono diable z widłami”, napisał historyk Kościoła Martin Marty, „ludzie nie potraktowaliby tego poważnie”.
    Podobne zmiany zachodzą w innych religiach. W raporcie komisji doktrynalnej Kościoła anglikańskiego stwierdzono: „Piekło nie oznacza wiecznych mąk, lecz raczej ostateczne i nieodwracalne obranie drogi życiowej tak dalece i zupełnie przeciwnej Bogu, że jej kresem może być tylko całkowity niebyt”.
    Według definicji zawartej w katechizmie amerykańskiego Kościoła episkopalnego piekło to „wieczna śmierć, wynikająca z odrzucenia Boga”. Jak podaje tygodnik U.S.News World Report, coraz więcej ludzi skłania się ku poglądowi, że „karą dla niegodziwców jest zniszczenie, a nie wieczne męki. (...) Uznają, że ci, którzy ostatecznie odrzucą Boga, zostaną po prostu unicestwieni w ‚trawiącym ogniu’ piekielnym”.
    Choć dzisiaj powszechnie zanika wiara w piekło z ogniem i siarką, to sporo osób nadal uważa, że jest to rzeczywiste miejsce kaźni. Albert Mohler z Seminarium Teologicznego Baptystów Południowych w Louisville w amerykańskim stanie Kentucky twierdzi: „Pismo Święte wyraźnie mówi, że piekło jest literalnym miejscem ognistych mąk”. Natomiast w dokumencie The Nature of Hell (Natura piekła) Komisja Aliansu Ewangelicznego podaje: „Piekło to świadome doznawanie odrzucenia i udręki”. Dodano tam: „Kara i intensywność cierpienia w piekle zależy od powagi grzechów popełnionych na ziemi”.
    Czy zatem piekło jest ognistym miejscem wiecznych mąk, czy raczej zagłady? A może jest to po prostu stan oddzielenia od Boga? Czym ono właściwie jest?
  • rafiner 20.12.14, 09:14
    kociak40 napisał:

>
    Nie pochodzi to z Biblii.Tekst linka
  • kociak40 20.12.14, 17:32
    rafiner napisał:

> kociak40 napisał:
    >
    > > " ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg. " - rafiner
    > >
    > > Jedną ze specjalności Jehowy jest noszenie kul.
    > Nie pochodzi to z Biblii.

Bo wtedy Jehowa nie znał broni palnej. Natomiast dokładnie jest opisana w Biblii specjalność Jehowy rzucania kamieniami. Ta specjalność przeszła po wynalezieniu przez człowieka broni palnej, na specjalność noszenie kul.

--
    -----
  • kolter 19.12.14, 14:48
    rafiner napisał:

> pocoo napisała:
    >
    > > kociak40 napisał:
    > > > Perpetuum mobile - to wynalazek Pana Boga.
    > >
    > > Wszystko wynalazł Jehowa.Wszystko i basta.
    > (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg.

Bracie od Jehowy a wiesz ty ze "niewolnik wierny i roztropny" Nie zaleca siania waszej propagandy za pomocą internetu ??
    Jesteś osobnikiem krnąbrnym i Jehowie nie posłusznym smile)
    --

• rafiner 20.12.14, 09:16
    kolter napisał:

> rafiner napisał:
    >
    > > pocoo napisała:
    > >
    > > > kociak40 napisał:
    > > > > Perpetuum mobile - to wynalazek Pana Boga.
    > > >
    > > > Wszystko wynalazł Jehowa.Wszystko i basta.
    > > (Hebrajczyków 3:4) Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale t
    > ym, który zbudował wszystko, jest Bóg.
    >
    > Bracie od Jehowy a wiesz ty ze "niewolnik wierny i roztropny" Nie zalec
    > a siania waszej propagandy za pomocą internetu ??
    > Jesteś osobnikiem krnąbrnym i Jehowie nie posłusznym smile)
    Sianie Słowa Bożego za pomocą netu.Tekst linka
  • pocoo 20.12.14, 11:05
    rafiner napisał:
    > Sianie Słowa Bożego za pomocą netu.Tekst linka
    > ]
    Wsadź sobie ten link w ogłupiającą ciebie "Strażnicę".
    Wszechwiedzący Jehowa nie przewidział Internetu.Trzymają was szefowie za pysk,abyście w Internecie nie znaleźli czegoś co zdemaskuje ich prawdziwą twarz.Brnij dalej w niewolnicze poddaństwo i ciesz się ,że masz wolną wolę aby zrobić siusiu ,kiedy ci się chce.
  • kolter 20.12.14, 14:22
    rafiner napisał:

> Sianie Słowa Bożego za pomocą netu.Tekst linka

Podaj jakiś konkretny artykuł

--
    www.youtube.com/watch?v=HEpHx4ENrEg

• kociak40 20.12.14, 20:01
    rafiner

Ty stale odwołujesz się do linków. Znalazłem na portalu dość ciekawą ocenę ŚJ i też ci zacytuję:

"ŚJ mówiąc o sobie lubują się w cytowaniu słów Mt 7:20, to znaczy „poznacie ich po ich owocach”. Jakie są więc owoce Towarzystwa Strażnica? 1) Około 70 wyznań na świecie, które powołują się na Russella jako swego założyciela (w Polsce 5). 2) Około 40 tys. ŚJ rocznie wykluczonych z organizacji (w ciągu 10 lat daje to 400 tys.), z których wielu popada w ateizm. 3) Liczne na świecie organizacje byłych Świadków Jehowy. 4) Setki rozbitych rodzin z powodu nie przyjęcia nauk ŚJ przez jednego z małżonków. 5) Brak działalności charytatywnej wobec innych ludzi. 6) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej, szczególnie od studiów (patrz rozdz. Rok 1975). 7) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami. Więcej na ten temat patrz artykuły: Czy Świadkowie Jehowy mówią nam zawsze „całą” prawdę?; Nienawiść do odstępców według Towarzystwa Strażnica; „Rozwijanie charakteru” według Towarzystwa Strażnica; Agapy głosicieli Towarzystwa Strażnica; Dawna afera kobieca i inne grzeszki głosicieli Towarzystwa Strażnica; Świadkowie Jehowy, homoseksualizm a Biblia i pisma wczesnochrześcijańskie"

--
    -----
  • marina0321 21.12.14, 10:43
    forum.gazeta.pl/forum/w,721,155918605,155972405,Re_Olewasz_Jezusa_.html?wv.x=1
    --
  • rafiner 18.12.14, 18:13
    Narodziny Jezusa — jak i dlaczego do nich doszło?

„TO NIEMOŻLIWE!” Tak reaguje wielu niechrześcijan, słysząc relację o narodzinach Jezusa. Według nich wiara w to, iż dziewica poczęła i urodziła syna bez udziału mężczyzny, jest sprzeczna z nauką. A co ty o tym sądzisz?
    W roku 1984 londyński dziennik The Times opublikował list dotyczący tej kwestii. Można było w nim przeczytać: „Nie jest rzeczą logiczną odwoływanie się do nauki jako argumentu przeciwko cudom. Utrzymywanie, że są niemożliwe, jest takim samym aktem wiary, jak przeświadczenie, iż mogą się zdarzyć”. List podpisało 14 profesorów brytyjskich uczelni. Oświadczyli oni: „Jesteśmy skłonni uznać dziewicze poczęcie, inne cuda opisane w Ewangeliach oraz wskrzeszenie Chrystusa za fakty historyczne”.
    Trudno się jednak dziwić, że ktoś, kto po raz pierwszy słyszy o urodzeniu Jezusa przez dziewicę, nie może w to uwierzyć. Nawet sama matka Jezusa była zakłopotana, gdy anioł Boży oznajmił jej: „Oto poczniesz w swym łonie i urodzisz syna, i masz mu nadać imię Jezus”. Zapytała: „Jakże to się stanie, skoro nie współżyję z mężczyzną?” Anioł wyjaśnił jej, że Bóg dokona cudu za sprawą swego świętego ducha, a następnie dodał: „U Boga żadne oznajmienie nie będzie niemożliwe” (Łukasza 1:31, 34-37). Twórca zadziwiającego procesu narodzin z pewnością mógł spowodować, że dziewica stała się brzemienna i urodziła Jezusa. Skoro Bóg stworzył wszechświat i rządzące nim precyzyjnie dostrojone prawa, bez wątpienia potrafił również posłużyć się komórką jajową Marii, by Jego Syn urodził się jako doskonały człowiek.
    Dlaczego było to potrzebne?
    Gdy Maria poczęła syna, była zaręczona z Tekst linka
  • kociak40 18.12.14, 20:04
    Te twoje odniesienia do linków powinny być do kupienia w aptekach jako leki psychotropowe, aby leczyć wariactwo.
    --
    -----
  • rafiner 18.12.14, 22:16
    Psychiatra, psycholog o Świadkach Jehowy przed sądem Tekst linka Pewna mieszkanka Zagrzebia, będąca psychiatrą, szukała rozwiązania własnych problemów emocjonalnych. W tym celu odwiedziła swego kolegę, znanego lekarza. Jakże była zaskoczona, gdy podał jej numer telefonu do Biura Oddziału Świadków Jehowy w tym mieście, a także nazwisko znajomego głosiciela. Powiedział przy tym: „Ci ludzie chyba potrafią ci pomóc. Gdybym cię odesłał do kościoła, znalazłabyś tam jedynie martwe posągi. Panuje tam mroczna cisza. Nie sądzę, by ci to coś dało. Kierowałem już swoich pacjentów do Świadków Jehowy i uważam, że również dla ciebie będzie to najlepsze wyjście”. Świadkowie chętnie odwiedzili tę kobietę i wkrótce zaczęli studiować z nią Biblię. Po paru tygodniach z radością oświadczyła, że wiedza o zamierzeniu Bożym nadała jej życiu sens (Kaznodziei 12:13). wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2005682#h=9:0-9:866
  • rafiner 18.12.14, 22:19
    kociak40 napisał:

> Te twoje odniesienia do linków powinny być do kupienia w aptekach jako leki psy
    > chotropowe, aby leczyć wariactwo.
    DOROTA, pełnoczasowa głosicielka Świadków Jehowy mieszkająca w Polsce, udała się z 14-letnim synem do szkolnej poradni w celu przeprowadzenia rutynowych badań. Pani psycholog zapytała o obowiązki chłopca w domu.
    „Pod moją nieobecność syn przygotowuje obiad dla 6-osobowej rodziny”, odpowiedziała Dorota, „a ponadto sprząta i pomaga w naprawach domowych. Lubi też czytać i dobrze się uczy”.
    „To wprost nieprawdopodobne! Pracuję tu od 12 lat i jeszcze czegoś takiego nie słyszałam!” — zawołała pani psycholog.
    Widząc sposobność do dania świadectwa, Dorota wyjaśniła: „Obecnie wielu rodziców nie dopisuje, jeśli chodzi o wychowywanie swych pociech. Dzieci tracą z tego powodu poczucie własnej wartości”.
    „Skąd pani to wszystko wie?” — zapytała specjalistka. „Mnóstwo rodziców nie ma o tym zielonego pojęcia!”
    „Cennym źródłem takich informacji jest Biblia” — odpowiedziała Dorota. „Na przykład zgodnie z Księgą Powtórzonego Prawa 6:6-9 zanim rodzice zaczną pouczać swe dzieci, sami muszą się dużo nauczyć. Czyż wartości, jakie chcemy im wpoić, nie powinny najpierw znaleźć się w naszych umysłach i sercach?”
    „To niesamowite, to niesamowite!” — ze zdumieniem powtarzała pani psycholog. Potem zapytała Dorotę, jak Pismo Święte pomogło jej osiągnąć sukces wychowawczy.
    „Co tydzień razem z dziećmi studiujemy Biblię” — wyjaśniła głosicielka. „Pomaga nam w tym podręcznik Pytania młodych ludzi — praktyczne odpowiedzi”.* Następnie opowiedziała o tej książce i wymieniła kilka poruszonych w niej tematów.
    „Jest pani moim objawieniem!” — spontanicznie zareagowała rozmówczyni. „Czy mogłabym zobaczyć tę książkę?”
    W ciągu godziny Dorota przywiozła podręcznik.
    „Jakiego jest pani wyznania?” — zapytała specjalistka, przeglądając publikację.
    „Jestem Świadkiem Jehowy”.
    „A jak Świadkowie Jehowy traktują ludzi niebędących ich współwyznawcami?”
    „Tak jak ja panią — z całym szacunkiem. Oczywiście pragniemy, by poznali prawdę objawioną w Biblii”.
    „Czuję się teraz szczęśliwsza” — stwierdziła pani psycholog.
    Na zakończenie głosicielka zachęciła ją do czytania Biblii: „Nada to pani życiu sens i pomoże w pracy zawodowej”.
    „Rzeczywiście zainspirowała mnie pani do tego” — odrzekła rozmówczyni.
    Taktownie, ale zdecydowanie Dorota wykorzystała rutynową wizytę u specjalisty do dania pięknego świadectwa (1 Piotra 3:15). wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2003722#h=0:0-21:28
  • pocoo 18.12.14, 23:08
    rafiner napisał:

> Narodziny Jezusa — jak i dlaczego do nich doszło?

Pieprzysz jak potłuczony.Nie odpowiadasz na moje pytania,bo jesteś ciemny jak tabaka w rogu.Powtarzasz to, co ci wcisnęli.Nie masz rozumu.Gdybyś miał,to wiedziałbyś jak się nim posługiwać, a nie uznajesz za fakt pierdoły wymyślone przez nie wiadomo kogo.Czy sam coś sprawdziłeś?Niczego nie sprawdzałeś.
    Jehowa ulepił człowieka z prochu ziemi.Ciekawe,jak bawił się z układem krwionośnym i nerwowym.Z prochu ziemi?Kpisz ,czy o drogę pytasz?
    Człowiek powstaje przez zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik.Jezus powstał jak każdy inny człowiek i urodził się przez cipkę Marii.Jaki to cud?Jehowa niewidzialnie sterował swoim realnym plemnikiem prosto w jajo Marii.Inseminator ?A może in vitro?
    Pojebało cie człowieku ?
  • taniarada 15.12.14, 06:01
    6daniel33333 napisał(a):

> Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój sposób obc
    > hodzi BN smilenikt nie jest doskonały
    No widzisz daniel ,a ty piszesz kochany kolterku.
  • kolter 15.12.14, 09:29
    taniarada napisał(a):

>
    > > Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój sposób obchodzi BN smilenikt nie jest doskonały
    > No widzisz daniel ,a ty piszesz kochany kolterku.

tandeciaro koniecznie musisz kogoś do tłumaczenia twoich tekstów zatrudnić

--

• kolter 15.12.14, 09:25
    6daniel33333 napisał(a):

> Ja osobiście sram na tej waszego ducha ,napisał kolter,każdy ma swój sposób obchodzi BN smilenikt nie jest doskonały

Taa, no a moim sposobem jest nie obchodzenie tych waszych zabobonów, fajnie ?

--

• sclavus 15.12.14, 12:27
    dobrze napisałem:
    jaki bóg - takie bożenarodzenie!!!
    --
    wersja podstawowa:
    Piekła nie ma! - Wystarczy, że jest kościół...(katolicki!)
    wersja 2.0:
    Piekła nie ma! - Wystarczy, że jest Jarosław...(Kaczyński!)
  • rafiner 15.12.14, 12:35
    6daniel33333 napisał(a):

> A NAJWIĘCEJ NAŻRE SIE NA ŚWIETACH KORPORACJA I JEJ ELITA DYREKTORÓW HIPERMARKET
    > ÓW.A ZWYKLI PRACOWNICY DOSTANĄ PO 50 ZŁ BONA.,I NIECH ZAMKNA PYSKI.DLACZEGO TAK
    > IE POSTY NA KONIEC TEMATU?Bóg nie odpowiedział nikomu na prośby i modlitwy I NI
    > E ODPOWIE BO MA LUDZI W DUPIE
    Z jakich dwóch przyczyn Bóg nie wysłuchuje niektórych modlitw?
    Tekst linkaBiblijna odpowiedź
    Na niektóre modlitwy Bóg nie odpowiada. Dlaczego? Przeanalizujmy dwa powody.
  • pocoo 15.12.14, 16:28
    rafiner napisał:
    > Na niektóre modlitwy Bóg nie odpowiada. Dlaczego? Przeanalizujmy dwa powody.

1) Ponieważ takie jest boskie widzimisię.Gdyby zesłał z nieba trochę deszczu,to uratowałby miliony dzieci umierających z głodu.Ale mu się nie chce.
    2)Ponieważ obraz nigdy nie przemówi do dziada.Każdego boga wymyślili ludzie.Jak zatem ma odpowiedzieć wytwór ludzkiej wyobraźni?
  • marina0321 15.12.14, 17:54

> > BŁAGAM WAS UŚMIECHAJCIE SIE I RADUJCIE Z TEGO CO MACIE,NIEKTÓRZY MAJĄ GOR
    > ZEJ,GD
    > > YBYM BYŁ BOGIEM ,SPEŁNIŁBYM WSZYSTKIE WASZE DOBRE! PROŚBY.Z tymi złymi u
    > dajcie
    > > sie do demona ogniasmile

Mam to tak zrozumieć, że gdybyś był Bogiem, byłbyś lepszym Bogiem?

--
  • czarnydemon1 18.12.14, 00:17
    Moi kochani przyjaciele,nauczony doświadczeniem,wybrałem najmniej bolesny sposób na pozbycie sie złości.Pomodliłem sie za wszystkich mnie podobnych,którym Bóg nie odpowiedział w jakikolwiek sposób.Za tych co samotni,opuszczeni,chorzy,którzy tak jak ja,nie moga być z rodziną w świeta ,za tych co bedą pracować,,za tych co przeklinaja swoją sytuacje życiową czy finansową.Za każdego kto utracił wiare lub nie doświadczył pomocy Boga.Pomodliłem sie za wszystkich ,których Bóg ignoruje lub ignorował w przeszłości.Pomodliłem sie za bezsilność ludzi wobec różnych nieszczęść jakie wydarzyły sie na ziemi.A teraz musicie mi znowu uwierzyćsmileprzez koronke do miłosierdzia Bożego ,uznałem bezsilność wobec swojej sytuacji życiowej.Życze wam naprawde spokojnych radosnych świąt.
  • sclavus 18.12.14, 10:12
    Zejdź-że w końcu z tego postumentu głupoty!!!
    ... spróbuj się modlić wyłącznie(!!!) za siebie... (pomoże, jak umarłemu kadzidło, ale ile satysfakcji doznasz w tej rozmowie (monologu!!) z bogiem, to twoje... do niezapomnienia)
    --
    ... to jest polka... polkatolka... z przytĘputkiem...
  • pocoo 18.12.14, 11:24
    Każdy papież modli się o pokój na świecie,a wojny jak były,tak są.Bóg wie,ile można zarobić na handlu bronią.
    Ja nie mogę zrozumieć,dlaczego inni modlą się za mnie?Co za pycha? Myślą,że są ode mnie lepsi i to właśnie ich bóg wysłucha?Powinni wiedzieć,że bóg wie ,co robi?A może chrześcijanie i Izraelici mają boga, któremu ciągle trzeba coś podpowiadać,a on i tak zapomina w ułamku sekundy.Fajny bóg na usługach durniów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.