Dodaj do ulubionych

Wolność poglądów

04.02.17, 22:40
Obecnie uważamy to za naturalne, ale kiedyś tak nie było. Np. Giordano Bruno, mnich i filozof
ur. 1548r. za głoszenie swojego poglądu, że Ziemia nie jest centrum wszechświata, że widziane gwiazdy na nieboskłonie, to inne układy gwiezdne z planetami gdzie mogą żyć inne istoty rozumne, że Ziemia (zgodnie z nauką Kopernika) obiega nieruchome Słońce i wiruje względem własnej osi, że wszechświat nie ma końca itd. został przez Inkwizycję Kościelną spalony w 1600r. na stosie. Nie przedstawiał żadnych dowodów naukowych, matematycznych (nie znał matematyki) tylko swoje poglądy opierał na własnym rozumie. To, że wolna myśl ludzka, została uwolniona od doktryny kościelnej, zawdzięczamy Wielkiej Rewolucji Francuskiej, która tak krótkim stwierdzeniem - "każdy człowiek rodzi się wolny, równy wobec prawa i ma prawo do szczęścia", "złamała kręgosłup" KK. To był początek końca dla feudalizmu kościelnego. Dokończył ten proces Napoleon Bonaparte, który zlikwidował Państwo Kościelne oraz instytucję Świętego Oficjum czyli Inkwizycji, tam gdzie sięgała jego władza.
Obecnie uważamy za coś naturalnego, że każdy może mieć swoje własne poglądy, a nawet je jawnie głosić jako własne i żaden stos nam nie grozi. Możemy pisać (np. na tym forum), że Boga nie ma, że nie możemy patrzeć na te spasione mordy biskupów, którzy żyją z głupoty ludzkiej itd. Kiedyś tak nie było, KK palił heretyków (inaczej myślących), palił kobiety oskarżane za konszachty z diabłem, hamował rozwój nauki i wolnej myśli. To trzeba pamiętać.
--
-----
"Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
Obserwuj wątek
    • strikemaster Re: Wolność poglądów 04.02.17, 22:54
      Narazie możemy, wcale nie jest pewne, czy jacyś fanatycy tego znowu nie zakażą.

--
      Kilt w walce z bezpłodnością i innymi męskimi chorobami
      Nowe strony kiltowe
      Forum kiltowe
      18 maja - Dzień kiltów i Męskich Spódnic
      • kociak40 Re: Wolność poglądów 04.02.17, 23:42
        strikemaster napisał:

> Na razie możemy, wcale nie jest pewne, czy jacyś fanatycy tego znowu nie zakażą.
        >

To proces nieodwracalny, zabezpiecza to rozwój nauki i wykształcenie ludzi w nauce.
        Ludzie wykształceni są elitą narodu, a nie jacyś fanatycy religijni.
        Pojęcie - Boga Osobowego, zlikwidowała Teoria Względności. Tylko ci, którzy nie maja wykształcenia naukowego, mogą dalej wierzyć, że Bóg to starszy facet z brodą, który się nie starzeje, jest niewidoczny, może robić co tylko chce i "mieszka" w zamkniętej na klucz skrzynce na ołtarzu w kościele. Mieszkam blisko kościoła i widzę te stare dewotki i starych dewotów z różańcami w ręku, nie do nich należy wolna myśl twórcza. Są jedynie potrzebni do głosowania w czasie wyborów i tak też traktowani przez rządzących, i to póki jeszcze są.

--
        -----
      • kociak40 Re: Wolność poglądów 05.02.17, 18:21
        Jest jeszcze inny problem z wiarą religijną. KK chce narzucić i sterować wyobrażeniem istoty Boga.
        Wierni mają tak przyjmować to wyobrażenie jak dyktuje to Kościół, a on tak steruje tym wyobrażeniem aby przysparzał największe dochody finansowe. Jest Czyściec gdzie można kupować msze za "pomoc" duszom tam przebywającym itd. Jak zostają zebrane datki na tacę podczas teatralnych czynności księdza (np. msza, nabożeństwo itd.) i tace stawiane są przed ołtarzem, ksiądz intonuje - "Boże przyjmij i pobogosław te dary!!!". Wierny ma mieć wyobrażenie, że te datki są dla Boga. Jak wierny daje na tacę słyszy - "Bóg zapłać!", (a co Bóg ma do tych pieniędzy?) Później ksiądz w zakrystii liczy dokładnie te pieniądze i ma na swoje wydatki - dla kochanki lub kochanka, samochód, paliwo i inne ziemskie uciechy. Wierny ma nie myśleć, tylko dawać i płacić za magię i czary jakie czyni ksiądz. Za niego myśli Kościół.

--
        -----
        • dunajec1 Re: Wolność poglądów 06.02.17, 02:45
          Ano kociak, czysciec jest, podobno, ale kiedys zn moze 3.5 miesiaca temu, mialem okazje zaprosic mlodego ksiedza ktory pracuje w Rzymie, do siebie na obiad, a moj starszy syn 24-o letni chcial z nim pogadac, no coz skonczylo sie tak ze moj syn odszedl na dwa dni przed tym zaproszeniem,ale poszedlem do niego (ksiedza) aby cos powiedzial po polsku do ludzi w kosciele na mszy zalobneja potem za kilka dni podtrzymuje zaproszenie na obiad, kiedy po obiedzie zaczelismy gadac ot zeszlo na to zycie wieczne, bo okazja do tego byla, i on na ten czysciec mowi ze to tylko DWA tygodnie dusze tam siedza, i moje pytanie, czy ktorys z ksiedzy swoim barankom to powiedzial? Nie mysle, bo tak jak napisalec, pieniadze.No chyba ze te tygodnie to sa wieczne, to moze i tak. Pozdr.
          • kociak40 Re: Wolność poglądów 06.02.17, 05:09
            "na ten czysciec mowi ze to tylko DWA tygodnie dusze tam siedza" - dunajec1

Skąd ksiądz może coś o czyścu pewnego wiedzieć jak to tylko wymysł papieża dla pieniędzy.
            Trzeba przyznać, że pomysł papieża był bardzo dobry. Człowiek już umarł, już go nie ma, a jeszcze można na nim pieniądze robić. Rodzina płaci i zamawia msze, aby miał zmarły w tym czyścu chwile wytchnienia, aby mógł sobie łzy wytrzeć spokojnie.
            Taka praktyczna kościelna bujda na resorach, ale dobrze przemyślana.

--
            -----
            • pocoo Re: Wolność poglądów 07.02.17, 12:29
              kociak40 napisał:

> Rodzina płaci i zamawia msze,
              > aby miał zmarły w tym czyścu chwile wytchnienia, aby mógł sobie łzy wytrzeć spo
              > kojnie.
              > Taka praktyczna kościelna bujda na resorach, ale dobrze przemyślana.
              >
              >
              Najdroższe,ale najbardziej skuteczne są gregorianki,które odprawia się 30 dni codzienne od śmierci.
              Bóg jest miłosierny i niektóre dusze są oczyszczane w czyśćcu niematerialnym ogniem przez 1000 lat.Dusze niematerialne,wsadzone do czyśćca (same polazły chociaż rzekomo nie wędrują),które nie jest miejscem ,chociaż jest poczekalnią dla dusz przed wejściem do nieba ,(też nie będącym miejscem),oczyszczane niematerialnym ogniem,cierpią niemiłosiernie.Jak? Bóg je oczyszcza osobiście?
              Chwała temu,który wymyślił tę piramidalną bzdurę,w którą wierzą miliony.Wierzą i płacą za nią.
              • kociak40 Re: Wolność poglądów 07.02.17, 16:57
                Tylko opłacone msze za dusze zmarłych pomagają im w czyśćcu, nie opłacone nie pomagają.
                Na takiej opłaconej mszy, ksiądz tylko wymienia imię zmarłego np. Stanisława. Jest to nieprecyzyjne, powinien podawać numer Pesel. W końcu płaci się za to, nie może być pomyłki, że skorzysta inny Stanisław. Biurokracja jest wszędzie, także i w niebie.

--
                -----
                • pocoo Re: Wolność poglądów 07.02.17, 21:55
                  kociak40 napisał:

> Na takiej opłaconej mszy, ksiądz tylko wymienia imię zmarłego np. Stanisława. J
                  > est to nieprecyzyjne, powinien podawać numer Pesel. W końcu płaci się za to, ni
                  > e może być pomyłki, że skorzysta inny Stanisław. Biurokracja jest wszędzie, tak
                  > że i w niebie.
                  >
                  Masz rację.W jednym czasie odbywają się tysiące mszy to i dusz czyśćcowych o tym samym imieniu jest wiele.Żeby chociaż nazwisko i imię ojca.
                  Każdy ksiądz wie,że te wyliczanki to "pic na wodę fotomontaż".Tylko barany płacą,bo a może...nic nie wiadomo...a jeżeli...To niech płacą.
                  • kociak40 Re: Wolność poglądów 07.02.17, 22:29
                    "Tylko barany płacą..." - pocoo

Jednak te straszne barany, trochę myślą i szukają kościoła gdzie jest najtaniej.
                    To tak, jakby na imieniny, ktoś szukał kwiatów trzeciego gatunku aby taniej było.
                    Dla mnie, to jest tak śmieszne i głupie, ale świadczy to o poziomie inteligencji.

--
                    -----
                      • pocoo Re: Wolność poglądów 08.02.17, 12:32
                        mocz.piwosza napisał:

> Czy duchy zmarłych przychodzą,

Jak lubią,to kto im zabroni?

> czy porusza to sie tylko energia po zmarłym,

Może tak,może nie.
                        > bo
                        > czasami mimo mszy (gregoriańskich) chodzą jeszcze zmarli po domu - tak twierdzą
                        > różni?

Gregorianki służą pomocą tym duszom w czyśćcu.Te,które chodzą,latają,stukają,to dały nogę z czyśćca,albo z pogranicza czyśćca i piekła.Spryciule.

• kociak40 Re: Wolność poglądów 08.02.17, 19:49
                        "Czy duchy zmarłych przychodzą, czy porusza to sie tylko energia po zmarłym" - mocz.piwosza

Jest takie badanie odpowiednią aparaturą (elektroencefalograf - EEG), które rejestruje sygnały elektryczne skóry głowy, które informują o rozmieszczeniu źródeł fal elektormagnetycznych wewnątrz mózgu. Fala elektromagnetyczna to zaburzenia wektorów pola elektrycznego i magnetycznego na kierunku prostopadłym do siebie tych pól. Każda czynność mózgu (myśl, wyobrażenie itd.) powoduje wypromieniowanie fal elektromagnetycznych do otaczającej przestrzeni. Energia nie powstaje i nie znika tylko zmienia rodzaj energii. Co dalej się dzieje z tą energią jaką wypromieniował mózg ludzki
                        do przestrzeni, nie wiemy. Wiemy tylko z prawa zachowania energii i masy, że będzie ona dalej istnieć. Człowiek umrze, ale ta forma energii jaką wypromieniował mózg, za jego życia będzie dalej istniała.

--
                        -----
                      • kociak40 Re: Wolność poglądów 08.02.17, 20:03
                        mocz.piwosza

Jeszcze małe wyjaśnienie. Energia jest niezniszczalna, nie powstaje z niczego, ani nie znika.
                        Może się tylko rozpraszać i zmieniać rodzaj energii. Zawsze związana jest z entropią.
                        Mózg ludzki zmienił energię chemiczną i tą, która dotarła do naszego ciała z zewnątrz (np. energia cieplna), na widmo fali elektromagnetycznej pracy mózgu właściwą do naszych myśli, odczuć, wyobrażeń itd. Część tej energii fali elektromagnetycznej jaką wytworzył mózg, poprzez promieniowanie przechodzi do otaczającej przestrzeni zewnętrznej. Co się dalej z nią dzieje, nie wiemy, tylko wiemy, że będzie istnieć.

--
                        -----
        • kociak40 Re: Wolność poglądów 08.02.17, 18:37
          "Kler to banda nierobów bez skrupułów żerujących na ludzkiej naiwności i głupocie, piorących od wieków ludziom mózgi. Mafia najgorsza z najgorszych." - cytat z portalu

Bardzo dobra i krótka charakterystyka. Jednak są ludzie, którzy potrafią samodzielnie myśleć zgodnie z logiką.

--
          -----
        • dunajec1 Re: Wolność poglądów 08.02.17, 18:43
          Poco, co by tu przychodzacych duchach powiedziec,na poczatek, ja ich nie widzialem, ale...dwa miesiace temu moja zona dostala powiadomienie na skypa ze ma wiadomosc, powiedzialem jej, otworz, po otwarciu okazalo ze ze zadnej wiadomosci nie ma, trzy dni temu zona mi mowi, mam powiadomienie ze mam cos napisane, mowie, pokaz, patrze a tam fakt, nazwisko pogrubione i zielone swiatelko sie swieci ze jest wiadomosc, jeszcze nie otwarla bo chce sie nacieszyc tym ze ma wiadomosc. Czemu? ano dlatego ze te wiadomosci sa od syna ktory "polegl" prawie 4 miesiace temu, i nikt nie moze wejsc na jego komp bo nikt nie zna hasla, ot co.
          Teraz druga sprawa, u corki ktora mieszka dosc daleko od nas tez dziwna sprawa byla, otoz maja starszego psa ktory juz ledwo chodzi, i tez pare dni temu kiedy ogladali tv, pies podnosi glowe a potem wstaje i idzie do drzwi wejsciowych, potem merda ogonem i sie lasi jak by kogos wital, pies stary juz nawet ja jak tam jade to ledwo wstanie i pomacha ogonem, co to bylo? Ot pytanie.
          Mam jeszcze jedna opowiesc, ale to moze innym razem jak ktos bedzie chcial poczytac.
          Co do ksiedzow jak pisze kociak, tak, tu sie znim zgodze, szukaja kazdej sposobnosci aby oglupic ludzi i wyciagnac od nich wcale nie duchowe pieniadze, Ale tutaj to ja moze nie bede nic gadal bo pracuje u...nich. tak ze kazde wyciagniecie od barankow welny czy pior od gasek ze nie wspomne o mleku od krowek jest i dla mnie czyms dobrym bo i ja moze skorzystam z tego dostajac podwyzke.
          • pocoo Re: Wolność poglądów 08.02.17, 20:28
            dunajec1 napisał:

> Teraz druga sprawa, u corki ktora mieszka dosc daleko od nas tez dziwna sprawa
            > byla, otoz maja starszego psa ktory juz ledwo chodzi,

Moja suka ( owczarek niemiecki) jeszcze dobrze chodzi. Siedzi w dużym kojcu. Pewnego dnia wyszłam na taras ,stanęłam i cholernie mądra suka zaczęła tak ujadać i szaleć,że o mało nie rozwaliła ogrodzenia.Byłam sama.Patrzyła nie na mnie,a obok mnie.Uspokoiła się wtedy ,kiedy podeszłam blisko niej.

Nie wierzę w istnienie "duchów".
            Ja wiem.Psy też.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka