Dodaj do ulubionych

Bóg uzdrowił chłopców w Afryce z raka

10.01.18, 23:15
Bóg uzdrowił chłopców w Afryce z raka, na oczach ludzi, wszystko nagrane:

www.youtube.com/watch?v=yu-X5Zg4aCo
www.youtube.com/watch?v=H73eGFACbi8
Bóg może wszystko. Nie tylko stworzyć Wszechświat, czy przeprowadzić żydów przez Morze Czerwone. Warto Mu zaufać, bo nie ma nikogo lepszego niż Bóg.
Edytor zaawansowany
  • psi-arz 11.01.18, 00:02
    a ilu nie uzdrowił ?
  • kociak40 11.01.18, 06:43

"Bóg może wszystko." - gosc1378

Bogu przypisujemy to, czego człowiek nie potrafi. Koniec świata będzie tak drobną katastrofą we wszechświecie, że nawet Bóg jej nie zauważy.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • pocoo 11.01.18, 09:29
    A wiesz, ile dzieci codziennie umiera w Afryce z głodu tylko dlatego, że bóg żałuje im nawet kropli deszczu?
    Dobry bóg? Weź sobie tę jego dobroć na wyłączność.
    A wiesz, że "kogo bóg miłuje , tego karze".Tylko cierpienie i ubóstwo otworzy przed tobą bramy raju.
    Dobry bóg jest Miłością.
    Weź tę jego miłość i schowaj sobie w buty, to może mniej dzieci umrze w Afryce.
  • kociak40 11.01.18, 13:52

" Nie tylko stworzyć Wszechświat, czy przeprowadzić żydów przez Morze Czerwone" - gosc1378

To bajka wynikła z pomyłki przetłumaczenia "reed" - trzcina jako "red" - czerwony. Może tu chodzić wyłącznie o "Morze Trzcin", płytkie rozlewiska wybrzeża Egiptu porośnięte trzciną. Jak powstaje na morzy fala tsunami, wpierw z wybrzeża ściągana jest woda, i te rozlewiska są do przejścia, a po dojściu fali tsunami zalewane. Mamy bardzo dokładne kroniki Egipskie i nigdzie nie ma zapisu o zagładzie armii faraona, co byłoby odnotowane. Nigdzie nie znaleziono żadnych rynsztunków wojskowych na dnie Morza Czerwonego (hełmy, miecze, rydwany, zbroje itd.). Tak samo jest bajką przebywanie ponad 40 lat Żydów na półwyspie Synaj (miał tam ich trzymać Mojżesz prowadząc do Ziemi Obiecanej).
    Przez 40 lat przebywania tam musiały by być ich groby, a nie ma żadnego śladu. To tylko fantazja ludzka dodana na podstawie pewnych faktów rzeczywistych dla potrzeb religijnych.

--
    -----
  • suender 12.01.18, 12:59
    gosc1378 10.01.18, 23:15

> Bóg uzdrowił chłopców w Afryce z raka, na oczach ludzi, wszystko nagrane:

Takie rzeczy, a i większe robi każdego dnia na tym świcie, z tym że większości z nich człowiek nawet nie zauważa!

> Warto Mu zaufać, bo nie ma nikogo lepszego niż Bóg.

Najwyższy bez konkurencji, pod każdym względem.
    Jemu podlegają wszystkie istoty inteligentne (dobre i złe) w każdej przestrzeni, tj. fizycznej i metafizycznej.
    On określa co jest DOBREM, i co jest ZŁEM, a nie człowiek.
    Ale dla Niego samego prawdopodobnie nie odnosi się kategoryzacja ZŁA i DOBRA, On jest tylko wierny Jego słowu, dlatego warto Mu ufać!. On jest taki jaki jest, bez przymiotników.
    On jest KRÓLEM wszechświata, cokolwiek by miał wszechświat znaczyć.

Niech imię Jego będzie wysławienie na wieki!!

Pozdr.
  • kociak40 12.01.18, 13:09

"Najwyższy bez konkurencji, pod każdym względem." - suender

Jaki to Bóg i z jakiej religii? Religii i Bogów jest dużo, dziwne, że nawzajem się tolerują.

--
    -----
  • pocoo 12.01.18, 21:10
    kociak40 napisał:

>
    > "Najwyższy bez konkurencji, pod każdym względem." - suender
    >
    > Jaki to Bóg i z jakiej religii? Religii i Bogów jest dużo, dziwne, że nawzajem
    > się tolerują.
    >
    Zeus jest najważniejszy.Za najmniejszą niesubordynację, może wszystkich bogów z Jahwe na czele szlag zeusowy trafić.
  • suender 13.01.18, 09:14
    kociak40 12.01.18, 13:09

> Jaki to Bóg i z jakiej religii?

Błądzisz w logice. Od kiedy to Bóg należy do jakiejś religii?

Pozdr.
  • pocoo 13.01.18, 09:44
    suender napisał:

> Błądzisz w logice. Od kiedy to Bóg należy do jakiejś religii?
    >
    Czyżby? Zapytaj Hindusów.Ty masz swojego prawdziwego , a oni swoich najprawdziwszych.
  • kociak40 13.01.18, 22:37

"Błądzisz w logice. Od kiedy to Bóg należy do jakiejś religii?" - suender

Jeżeli nie masz przynależności do żadnej religii, to sam dla siebie wymyśliłeś Boga. Można i tak. Nawet mi się to podoba, własne urojenia są prywatną naszą sprawą. Niestety, istnieją religie i one promują swoich Bogów. Mają swoje tz. Święte Księgi i dokładnie określają za co dany Bóg wynagradza, a za co karze. Np. Islam - promuje Boga Allaha. Święta Księga to Koran, podyktowana Mahometowi przez archanioła Gabriela. Główne motto tej religii - "Allah jest Wielki, Mahomet jego prorokiem". Kropka nic więcej, żadnych świętych, żadnych obrazów i figur, żadnych przyrządów do modlitw, nie można się modlić o łaski dla siebie. Allah zna nasze myśli i pragnienia, i jak zasłużymy to otrzymamy. Dozwolone są tylko cytaty z Koranu i nakaz 5 modlitw dziennie w stronę Mekki potwierdzające naszą wiarę i Wielkość Boga. Inaczej jest np. w Katolickiej wierze. Tu Bóg nazywany Panem Bogiem (w Ewangeliach nie ma imienia Jehowa) bardzo lubi jak posyłamy mu świętych do nieba, lubi jak później modlimy się do nich o wstawiennictwo w sprawie otrzymania łaski bożej, bardzo sobie ceni modlitwy do świętych obrazów i figur, a już najbardziej ceni jak przesuwamy koraliki w przyrządzie do modlitwy zwane różańcem i klepiemy stale te same modlitwy. Im więcej zaliczymy modlitw różańcowych tym lepiej.
    Strzałem w "dziesiątkę"jest wstąpienie do zakonu i modlenie się ile dusza zapragnie. Bóg religii Izraelitów, a także Świadków Jehowa - Jehowa, za te bezeceństwa katolickie unicestwi ich. Itd. Itd. Itd. Różni Bogowie tolerują się wzajemnie, tylko wierni tych Bogów walczą miedzy sobą. To taka atrakcja dla Bogów.

--
    -----
  • suender 14.01.18, 06:03
    pocoo 13.01.18, 09:44

> Ty masz swojego prawdziwego ,

Najwyższy nie jest moją własnością, więc Go nie posiadam (nie mam!).
    Jak już coś podobnego, to On minie ma, - ot tyle.

Pozdr.
  • kociak40 14.01.18, 11:19

"Najwyższy nie jest moją własnością, więc Go nie posiadam (nie mam!)." - suender

Masz w swojej wyobraźni, a ta jest w Twojej głowie.

--
    -----
  • suender 15.01.18, 10:57
    kociak40 14.01.18, 11:19

> Masz w swojej wyobraźni, a ta jest w Twojej głowie.

Masz fałszywego dilera!

W ten sposób prawdziwym jasnowidzem nie będziesz i do końca życia będziesz chyba tylko Jackowskiemu buty czyścił:

krzysztof-jackowski.info/

Pozdr.
  • pocoo 15.01.18, 13:11
    suender napisał:

> Masz fałszywego dilera!
    >
    > W ten sposób prawdziwym jasnowidzem nie będziesz i do końca życia będziesz chyb
    > a tylko Jackowskiemu buty czyścił:

Cóż za "finezja".Iście boska.No cóż, tak to już jest z tymi, którzy wierzą w coś, czego nie ma.
  • kociak40 15.01.18, 15:24

"którzy wierzą w coś, czego nie ma." - pocoo

I dlatego ich droga życia, od czasu do czasu, wymaga remontu.

--
    -----
  • pocoo 15.01.18, 21:13
    kociak40 napisał:

> I dlatego ich droga życia, od czasu do czasu, wymaga remontu.
    >
    A kiedy ją trochę naprawią, to bardzo szybko znów rozpieprzą i nie mogą iść dalej.
  • suender 15.01.18, 16:07
    pocoo 15.01.18, 13:11

> Cóż za "finezja".

Masz rację "finezja" Kotka40 jest nadzwyczajna.
    Uważa się za jasnowidza, wie kto co ma w głowie.
    Jasnowidzów i Napoleonów w zakładach zamkniętych jest sporo.
    Ale on chyba w takim zakładzie jeszcze nie jest. Czyżby przymierzał się?

Pozdr.
  • kociak40 15.01.18, 21:55
    suender napisał:

> pocoo 15.01.18, 13:11
    >
    > > Cóż za "finezja".
    >
    > Masz rację "finezja" Kotka40 jest nadzwyczajna.
    > Uważa się za jasnowidza, wie kto co ma w głowie.
    > Jasnowidzów i Napoleonów w zakładach zamkniętych jest sporo.
    > Ale on chyba w takim zakładzie jeszcze nie jest. Czyżby przymierzał się?
    >
    > Pozdr.

Może się orłom zdarzyć lot zniżyć między kury, ale przenigdy kurze sięgnąć skrzydłem chmury.

--
    -----
  • suender 14.01.18, 06:08
    kociak40 13.01.18, 22:37

> , to sam dla siebie wymyśliłeś Boga.

Jak już twierdzisz, że sam Go wymyśliłem, to musiałem to zrobić zanim mój pierwszy przodek spłodził mego pra, pra, pra ...... dziadka, - a raczej duuuuużo w wcześniej.
    Chyba trochę przeceniasz moje możliwości.

Pozdr.
  • kociak40 14.01.18, 10:15

"Jak już twierdzisz, że sam Go wymyśliłem, to musiałem to zrobić zanim mój pierwszy przodek spłodził mego pra, pra, pra ...... dziadka, - a raczej duuuuużo w wcześniej." - sueder

Tu masz rację. Już człowiek Neandertalski, żyjący w jaskiniach, nie znający "słowa pisanego", wymyślał czyli stwarzał dla siebie Bogów. Masz dowód na to w grobach tych ludzi żyjących ponad 70 tysięcy lat temu (najwięcej takich grobów jest w Bretanii).

--
    -----
  • suender 14.01.18, 06:17
    kociak40 13.01.18, 22:37

> Niestety, istnieją religie i one promują swoich Bogów.

Nie bądź tak impregnowany na wiedzę. Już raz tłumaczyłem: RELIGIA = OPIS WIERZEŃ I RYTUAŁÓW nie jest właścicielem Boga (czyli Go nie ma). Podobnie jak Najgrubsza książka o tytule MATEMATYKA nie jest właścicielką MATEMATYKI (czyli jej nie ma), - tylko ją opisuje.
    Twojej erystyki więc nie kupuję....

Pozdr.
  • kociak40 14.01.18, 10:20

"RELIGIA = OPIS WIERZEŃ I RYTUAŁÓW nie jest właścicielem Boga (czyli Go nie ma)." - suender

Ale Go promuje i charakteryzuje. Lubimy słuchać takich bajek, bo są bardziej prawdziwe niż rzeczywistość.

--
    -----
  • kociak40 13.01.18, 19:12

"On jest KRÓLEM wszechświata, cokolwiek by miał wszechświat znaczyć." - suender

Dlatego granice, które przekracza ludzka głupota są wszędzie.

--
    -----
  • ur-nammu 15.01.18, 16:51
    gosc1378: „Bóg uzdrowił chłopców w Afryce z raka, na oczach ludzi, wszystko nagrane:”
    W drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku powstał polski miniserial pt. „Parada oszustów”. Ten tytuł idealnie pasuje do opisu żałosnego spektaklu zaprezentowanego w obu filmikach.
  • kociak40 15.01.18, 22:03

Dla gosc1378 lepiej było by przespać okazję, niż się skompromitować.

--
    -----
  • ur-nammu 15.01.18, 23:00
    Kociak40: „Dla gosc1378 lepiej było by przespać okazję, niż się skompromitować.”
    Niewątpliwie, ale taki już smutny los głosicieli. Myślą, że są narzędziem Boga, a w rzeczywistości są tylko narzędziem oszusta (choćby i bezwiednym).
  • kociak40 16.01.18, 01:22

" Niewątpliwie, ale taki już smutny los głosicieli. " - ur-nammu

Typowe dla ciężko doświadczonych, przez lekkie życie.

--
    -----

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.