Dodaj do ulubionych

Szukam szkoły bez religii?

• pitaszyl Re: Szukam szkoły bez religii? 10.12.07, 22:05
      Szukam świeckiej szkoły w Warszawie. Takiej, w której nie pojawia się w ogóle katecheta, w której nigdzie nie wisi krzyż, a na plastyce nie robi się szopki betlejemskiej.
      Moje dziecko nie chodzi na religię w przedszkolu, ale i tak codziennie śpiewa kolędy, bo wychowawczynie tak sobie wyobrażają zajęcia w grudniu.
      Chętnie posłałbym dziecko do całkowicie laickiej szkoły podstawowej w Warszawie. Ktoś słyszał o takiej?
    • kociak40 Re: Szukam szkoły bez religii? 02.09.13, 23:20
      "szukam szkoły podstawowej (zapewne prywatnej), w której nie ma zajęć
      z religii." - agathea

Kiedyś nie było w Polsce religii w szkołach, przedszkolach. Na lekcję religii dzieci i uczniowie, o ile chcieli, chodzili do kościoła, tam było miejsce do tego nauczania. Jednak społeczeństwo polskie nie chciało takiego systemu, bo był bezbożny. Zlikwidowali ten system, a przy okazji pracę dla wszystkich, tanie wczasy rodzinne, bezpłatne sanatoria, bezpłatne leki dla rencistów i emerytów, tanie mieszkania, bezpłatne szkolnictwo wszystkich odmian - dzienne, wieczorowe, zaoczne itd. To był system bezbożny i woleli bożny, taki jak obecnie. Krzyże w szpitalach, przychodniach, urzędach państwowych, w wojsku kaplice i na policji, święta państwowe zaczynające się od mszy i z udziałem dorodnych hierarchów itd. System bożny, to z każdego niemal miejsca można się dostać do nieba, bo zawsze widać jakąś wieżę kościelną.
      W takim systemie, jakiego pragnęli obywatele, nie ma miejsca na żadną szkołę bez religii, nie mówiąc już o przedszkolu czy nawet żłobku (nauka religii jest od 3 roku życia). Można matematyki, fizyki nie umieć ale doktrynę religii katolickiej trzeba znać, wtedy to prawdziwy Polak.
      --
      -----
      "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
        • kociak40 Re: Szukam szkoły bez religii? 03.09.13, 11:50
          "A religie ze szkoly USUNIETO w roku szolnym 1961/62 i przywrocono w 1990/91. " - plater-2

I przez 30 lat był spokój. Widać doszli do wniosku, że trzeba być na wysokim poziomie, żeby mieć własny punkt widzenia i to się nie sprawdziło, poziom okazał się za niski, więc przywrócono.
          --
          -----
    • facet123 Re: Szukam szkoły bez religii? 17.09.13, 19:20
      Obawiam się, że nie ma takich szkół w Polsce, a jeżeli są to jest ich znikoma liczba. W największych miastach Polski są szkoły międzynarodowe z dużą liczbą uczniów obcojęzycznych gdzie pewnie religii nie ma, ale to są placówki dla dzieci biznesmenów i dyplomatów którzy tymczasowo mieszkają w Polsce - rotacja duża i z poziomem może być różnie.

Mam ten temat zbadany dość dokładnie i mogę jedynie polecić znalezienie szkoły prywatnej lub społecznej w której przynajmniej można liczyć na zorganizowanie dziecku czasu przez ten czas w którym reszta klasy będzie miała religię. Zwykle w takich szkołach nie ma tez problemu z lekcjami etyki/filozofii.
      Jednak i tak trzeba przeprowadzić dokładne śledztwo, czy w szkole nie panują religijne zasady, bo część szkół prywatnych i społecznych jest prowadzona przez ludzi z odpałem religijnym.

• tylkojezusnaszympanem Tylko Jezus naszym Panem ... 18.09.13, 10:37
      Jakby tak każde dziecko spośród milionów dzieci na świecie składało życzenia w stylu: szukam szkoły bez matematyki, a ja bez WF-u, a ja bez polskiego, a mi w ogóle nie chce się uczyć itd., to byśmy mieli niezłe zamieszanie smile

Módl się za swoje dziecko, a wszystko będzie dobrze.

Tylko Jezus naszym Panem ...
      • kolter-xl Re: Tylko Jezus naszym Panem ... 19.09.13, 00:05
        tylkojezusnaszympanem napisał:

> Jakby tak każde dziecko spośród milionów dzieci na świecie składało życzenia w
        > stylu: szukam szkoły bez matematyki, a ja bez WF-u, a ja bez polskiego, a mi w
        > ogóle nie chce się uczyć itd., to byśmy mieli niezłe zamieszanie smile

Religia do niczego nie jest potrzebna w szkole !! to nie nauka to baśnie .

> Módl się za swoje dziecko, a wszystko będzie dobrze.

Za ciebie , opętany człowiekusmile)

--
        www.youtube.com/watch?v=PW-6FKFnHx8
      • kociak40 Re: Tylko Jezus naszym Panem ... 20.09.13, 02:23
        tylkojezusnaszympanem napisał:

> Jakby tak każde dziecko spośród milionów dzieci na świecie składało życzenia w
        > stylu: szukam szkoły bez matematyki, a ja bez WF-u, a ja bez polskiego, a mi w
        > ogóle nie chce się uczyć itd., to byśmy mieli niezłe zamieszanie smile
        >
        > Módl się za swoje dziecko, a wszystko będzie dobrze.
        >
        > Tylko Jezus naszym Panem ...

Wzniosłeś się tak wysoko, że uderzyłeś w dyszel Wielkiego Wozu. I taki z tego efekt.
        --
        -----
    • privus Re: Szukam szkoły bez religii? 03.10.13, 01:32
      Weź konkretnie dyrektora szkoły za łeb, bo żadnej łaski nie robi. Jeżeli będzie stawiał opory. skieruj sprawę do sądu. Lekcje religii zgodnie z zapewnieniem miały być na pierwszej lub ostatniej lekcji. Jeśli dyrektor chce uprawiać lekcje religii u siebie w szkole, najpierw niech wywiąże się z ciążących na nim obowiązków. Jeżeli nie potrafi należycie przystąpić do organizacji zajęć szkolnych, nie nadaje się na dyrektora szkoły. To jest krótka piłka, tylko trzeba mieć odwagę domagać się swoich praw. Tak sprawę załatwiono już w wielu szkołach eliminując jednocześnie narzucaną praktykę przynoszenia przez uczni zgody rodziców na nauczanie religii wyłącznie dla formalnego uzasadnienia wprowadzenia religijnej indoktrynacji uczni w szkole. Jest to bardzo perfidny wybieg, na który nie wielu zwraca uwagę.

--
      Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka