Dodaj do ulubionych

Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pytania

08.05.09, 12:01
Obserwuj wątek
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 08.05.09, 15:16
        sylwianna79 napisała:

> witam, bardzo jestem ciekawa jak hotel przede wszystkim jedzenie i
        > napoje gdyż dzisiaj wylatujemy z Katowic z małym trzyletnim
        > dzieckiem! jaka woda w basenie i morzu? czy hotel spełnił Twoje
        > oczekiwania i może jakieś rady dziękuję i pozdrawiam

W wersji all incusive są:
        1. Śniadania /surówki warzywne, warzywa, jogurty naturalne i owocowe, płatki,
        ser biały, ser żółty, kiełbasa coś a'la martadela, owoce, dżemy, bułeczki na
        ciepło, czasami były jajka sadzone, czasami lekka jajecznica,czasami były
        gotowane warzywa i smażona kiełbasa z kapustą, pieczywo.Z napoi: kawa/ ale była
        średnia /, herbaty, soki.
        Śniadania się powtarzały jeśli chodzi o menu
        2. Obiady - dużo różnych potraw, mięs, codziennie coś innego / każdy znajdzie
        coś dla siebie /, soki, cola, sprite, piwo zimne :), białe i czerwone wino.
        3. Po obiedzie a przed kolacją serwowane były naleśniki /z cukrem, z dżemem, z
        słonym serem, cynamonem /
        4. Kolacja - tutaj przydzielą wam stolik, w recepcji dostaniecie kartkę z
        godziną o której macie przychodzić na kolację. Kolacje jecie codziennie w
        wyznaczonym przedziale czasowym i przy wyznaczonym stoliku.Menu zróżnicowane,
        napoje jak przy obiedzie.
        Na naszym turnusie było sporo rodzin z małymi dziećmi, które dzielnie sobie
        radziły na stołówce, zatem spokojnie :)
        Woda w morzu zimna, w basenie nie wiem jaka była, ale sporo ludzi się w nim
        kąpało / dzieci również /.
        Uwaga: z pięknych kwiatów rosnących na plaży wychodzą duże żuki, które wędrują
        po piasku na plaży, proszę na nie uważać, bo często się zbliżają do ludzi / moją
        znajomą taki ugryzł, na szczęście nic się nie stało /
        Hotel jest ogromny, ale ma swój klimat.Dużo Holendrów, Anglików, Niemców i Polaków.
        Też lecieliśmy z Katowic.W hotelu byliśmy rano,pokoje dostaliśmy dopiero około
        12-stej:( ale warto było czekać. Dostaliśmy pokój z widokiem na morze bez żadnej
        łapówki. W pokoju jest telewizor i 1 polski program jaki znaleźliśmy to TVPOLONIA.
        Gorąco polecam ten hotel :)
        pozdrawiam i życzę miłego urlopu w RIADH PALMS
        • Gość: Monika Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.09, 22:21

witam serdecznie:)
          Ja lecę do Riadh Palms 14 maja z męzem i 2 dzieci (córeczka w wieku
          4lat i syn 6 lat)i chciałam zapytać jak wyglądają animacje w tym
          hotelu a konkretnie czy są jacyś animatorzy (kobiety czy mężczyźni)
          czy są organizowane jakieś zajęcia dla dzieciaczków??córeczka bardzo
          lubi tańczyć stąd moje pytanie. z góry bardzo dziękuję Pani za
          odpowiedź. pozdrawiam serdecznie.Monika
          • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 09.05.09, 08:10
            Gość portalu: Monika napisał(a):

> witam serdecznie:)
            > Ja lecę do Riadh Palms 14 maja z męzem i 2 dzieci (córeczka w wieku
            > 4lat i syn 6 lat)i chciałam zapytać jak wyglądają animacje w tym
            > hotelu a konkretnie czy są jacyś animatorzy (kobiety czy mężczyźni)
            > czy są organizowane jakieś zajęcia dla dzieciaczków??córeczka bardzo
            > lubi tańczyć stąd moje pytanie. z góry bardzo dziękuję Pani za
            > odpowiedź. pozdrawiam serdecznie.Monika

Witam
            Powiem szczerze jak się opalaliśmy to głównie na plaży, zatem nie wiem czy były
            animacje dla dzieci przy basenie. Na pewno był aerobik dla pań i to prowadzili
            młodzi Tunezyjczycy /przechodziliśmy tamtędy więc widzieliśmy /
            Zza holem głównym przy wyjściu do ogrodu jest taka duża scena, cały czas leci
            jakaś muzyka dzieci jak nie są przy basenie, to się bawią i tańczą na tej
            scenie, a rodzice zazwyczaj obok siedzą i sobie drinkują lub piją
            kawę.Wieczorkami było: Dance Retro i Dyskoteka oraz różne pokazy tamtejszych
            artystów, dzieci brały udział w tych imprezach.
            pozdrawiam
              • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 09.05.09, 11:33
                Gość portalu: Monika napisał(a):

> Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pocieszające jest to, że była
                > pogoda na tyle dobra, że mozna było opalać sie i przebywać na
                > plaży":)mam nadzieję, że pogoda nam też dopisze. Jeżeli można proszę
                > odpowiedzieć ile było stopni no i czy kąpiele w morzu i w basenie w
                > ogóle są możliwe pozdrawiam serdecznie.

Na 8 dni , 1 był pochmurny / cały dzień / i podczas wyjazdu do Tunisu delikatnie
                padało co jakiś czas , reszta dni baaardzo słoneczna, choć wieczorki
                chłodne.Woda w morzu zimna tylko nieliczni kąpali się w morzu / ja raz
                spróbowałam, drugi raz nie weszłam /.Myślę że cieplejsza woda w morzu będzie
                dopiero gdzieś w czerwcu, ale w basenie sporo osób pływało, zatem na pewno
                gdzieś popływacie
                  • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 10.05.09, 13:07
                    Gość portalu: gochna napisał(a):

> Czy korzystałaś z hotelowej dyskoteki?A jak wygląda czystość pokoi,ponieważ
                    > ludzie różnie piszą.Na którym piętrze mieszkałaś,w nowej czy starej części,z
                    > widokiem na morze?

Byliśmy tylko raz na dyskotece, muzyka międzynarodowa, ale trochę mało miejsca.
                    Mieszkaliśmy na 1 piętrze, pokój 118 z częściowym widokiem na morze, z dużym
                    balkonem / bez żadnej łapówki dostaliśmy ten pokój :) / ale przy przyjeździe
                    długo się czeka na pokoje.Doba hotelowa kończy się o 12.00 zatem muszą jeszcze
                    pokoje posprzątać i przygotować dla następnych turystów.
                    Jeśli chcesz aby bebeczka ci posprzątała codziennie pokój to zawsze wywieś na
                    drzwiach kartkę, a wtedy posprząta.Bardzo miła i zawsze uśmiechnięta młoda
                    dziewczyna sprząta te skrzydło.
                    Pokój i łazienka duża, nowocześnie urządzona. Czysto / bez zwierzątek /
                    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem
                    pozdrawiam
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 10.05.09, 20:29
        Gość portalu: tiktak napisał(a):

> pamietasz może jaki był przelicznik funta/euro/dolara na dinary ??
        > najbardziej mi zależy przelicznik z FUNTA na dinara:) bede
        > wdzieczna za odpowiedz! dzikuje:)

Ja wymieniałam $ na dinary.
        1$ = 1,39 dinarów i wymieniałam je w kantorze w hotelowej recepcji.
          • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 10.05.09, 21:26
            Gość portalu: tiktak napisał(a):

> dziekuje za odp. mi najlepeij opłaca sie zabrać funty, tylko czy
            > jest taka możliwość ze mi moge nie zamienic funtow na dinary ??

Spokojnie
            moi znajomi mieli funty brytyjskie i spokojnie im wymienili, ale jaki był kurs
            funta w przeliczeniu na dinary ? - nie pamiętam sorry
              • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 10.05.09, 22:10

> Ile jest barów w opcji all.Jak wygląda przydział stolików podczas posiłków i cz
                > y
                > wyznaczają też godz.Dzięki za pomoc....

Są dwa bary, jeden duży i bardzo sprawnie obsługiwany, barmani mixują drinki,
                możesz sobie zamówić przy barze, albo siedzisz przy stoliku i kelner ci przynosi
                to co sobie zamówisz. Poza tym stoją maszyny z sokami, kawą, herbatą itd.
                Drugi bardziej elegancki / tam są chyba płatne drinki / nie wiem bo w środku nie
                byłam.
                Śniadania i obiady jesz gdzie chcesz na stołówce, natomiast jeśli chodzi o
                kolację to przy zakwaterowaniu dostajesz w recepcji karteczkę na której napiszą
                ci w którym przedziale czasowym będziesz chodzić na kolację.Przy wejściu na
                stołówkę stoją goście którzy przydzielą ci numer stolika, twoja kartka z
                nazwiskiem , numerem pokoju i terminem pobytu wyląduje w specjalnym stojaczku z
                numerem stolika i od tej pory kolacje jadasz przy jednym stoliku o określonej porze.
      • Gość: Reginka Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta IP: *.xdsl.centertel.pl 12.05.09, 00:27
        hej,
        co do baru, byl jeszcze nie czynny (a szkoda :( ) to znaczy mozna bylo wiaz cos do picia, nie bylo jedzenia, ale w sezonie na pewno cos daja :)
        jesli chodzi o dyskoteki to do 23 badz 24 (nie pamietam juz) mozna bylo wejsc z alkoholem i usiasc sobie na sofie przy stliku (kulturalnie), pozniej niestety nie, stal Pan ochroniaz i nie wpuszczal z %. Jesli moge podpowiedziec, to radze wyjscie na miasto na disco np. Saloon. (bardzo fajny klimacik, naprwde polecam)
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 12.05.09, 21:21

> A jak to wygląda z lodówkami i sejfami?

Lodówki nie mieliśmy, bo nie potrzebowaliśmy.
        Sejf wynajmujesz w recepcji. Płacisz kaucję 20 dinarów, dostajesz kluczyk i
        kartkę oraz płacisz z góry za sejf / o ile dobrze pamiętam 3 dinary za dzień /.
        Sejf jest w szafie w pokoju / przynajmniej my tak mieliśmy /
        Po wymeldowaniu oddajesz klucz i kartkę, zwracają ci kaucję 20 dinarów.
        • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 13.05.09, 20:03

> Sejf zamyka się tylko na kluczyk,szyfru żadnego nie ma?
          - Tylko na klucz, nie ma żadnego szyfru / przynajmniej my tak mieliśmy /

Pilot od telewizora jest już w pokoju,czy pobierasz w recepcji za kaucją?
          - my nie mieliśmy w ogóle pilota, nawet o niego nie pytaliśmy gdyż rzadko
          oglądaliśmy telewizor / były o wiele ciekawsze rzeczy do oglądania i podziwiania
          / a jak już włączyliśmy TV to sobie sami znaleźliśmy programy.

Z jakiego biura leciałaś?
          - Eximtours
          Ja lecę z Itaki o 16,więc myślę,że za pokojem nie będę musiała długo czekać.
          - wiesz czekanie na pokoje zależy od czasu sprzątania. To jest ogromny hotel,
          mnóstwo ludzi, jedni wyjeżdżają drudzy przyjeżdżają, a pokój musisz dostać czysty.
          No chyba że będą jakieś wolne to dostaniecie od razu przydział.

> Pozdrowienka i dzięki za szybkie odpowiedzi.....
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 14.05.09, 17:06

> Czy wierz ile kosztuje taxi do Port El Kantaoui?Czym najlepiej płacić
        > dolarami,czy dinarami,jaki jest przelicznik USD na DT ?

My do portu jechaliśmy w jedną stronę CIUFĄ a wracaliśmy TUK TUKIEM, zatem nie
        znam cen taxi sorry.
        Zdecydowanie wszędzie płaci się dinarami.
        Kurs się zmienia, my mieliśmy 1$ = 1,39 dinary
          • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 14.05.09, 21:53

> Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Pytam dalej:jakie warto wybrać wycieczki?Wiemy,ż
            > e
            > na pewno będzie to Kartagina,co jeszcze warto zobaczyć?

My byliśmy z Eximtours na 2 dniowej Saharze / SUPER,szczerze polecam / oraz
            Tunis & Kartagina
            Zachwyceni byliśmy Saharą, tą drugą wycieczką mniej, może dlatego że pod koniec
            zaczęło lekko kropić
            • Gość: WO Re: Wróciłam z RIADH PALMS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.09, 14:20
              Mam jedno pytanko, bo wybieram się tam z sześciolatką - czy zdarzały
              się jakieś zatrucia bądź problemy żołądkowe u dzieci, pytam, bo mam
              złe doświadczenia z Turcji i Bułgarii pod tym kątem. Widziała tam
              Pani dzieci w wieku ok 5 - 6 lat?, jak higieną posiłków i zejściem
              do morza dla dzieci - jest płycizna, czy od razu robi się głęboko?
              Dzięki z góry za odpowiedź. W.
              • Gość: WO Re: Wróciłam z RIADH PALMS mam pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.09, 14:47
                Mam jedno pytanko, bo wybieram się tam z sześciolatką - czy zdarzały
                się jakieś zatrucia bądź problemy żołądkowe u dzieci, pytam, bo mam
                złe doświadczenia z Turcji i Bułgarii pod tym kątem. Widziała tam
                Pani dzieci w wieku ok 5 - 6 lat?, jak higieną posiłków i zejściem
                do morza dla dzieci - jest płycizna, czy od razu robi się głęboko?
                Dzięki z góry za odpowiedź. W.
                • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS mam pytanie 15.05.09, 20:00
                  Gość portalu: WO napisał(a):

> Mam jedno pytanko, bo wybieram się tam z sześciolatką - czy zdarzały
                  > się jakieś zatrucia bądź problemy żołądkowe u dzieci, pytam, bo mam
                  > złe doświadczenia z Turcji i Bułgarii pod tym kątem. Widziała tam
                  > Pani dzieci w wieku ok 5 - 6 lat?, jak higieną posiłków i zejściem
                  > do morza dla dzieci - jest płycizna, czy od razu robi się głęboko?
                  > Dzięki z góry za odpowiedź. W.

Dzieci było mnóstwo nawet młodszych niż 5 latki.Dzielnie chodziły ze swoimi
                  rodzicami na stołówkę. ale nie wiem co jadły bo za bardzo mnie to nie
                  interesowało. Dania są podawane czysto. Sama sobie pani wybierze co chce dla
                  siebie i dla swojego dziecka. Wybór dań jest szeroki. My na szczęście nie
                  mieliśmy żadnych problemów żołądkowych / to nie Egipt /, ale wiadomo trzeba
                  uważać, gdyż każdy organizm jest inny.
                  Dzieci nie widzieliśmy pływających w morzu, ponieważ woda była zbyt zimna
                  jeszcze w tym czasie. Za to dużo dzieci pływało w basenach.
                      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS mam pytanie 16.05.09, 12:16
                        Gość portalu: g napisał(a):

Zauważyłam dużo pytasz, ale sama jestem osobą dociekliwą więc cię rozumiem
                        :)jeśli mogę pomóc, to pomagam.

Czy do drinków podają też tonic?
                        * Tak dodają Schweppsa, sama piłam Jin & Tonic

Jak wygląda sprawa z widokówkami-można je na miejscu kupić ze znaczkami,czy na
                        mieście
                        * przy wyjściu na basen jest taki sklepik, są tam też pocztówki, ale są
                        droższe.My kupowaliśmy na mieście ze znaczkami, były tańsze i ładniejsze.Musisz
                        poszukać, na pewno coś dla siebie znajdziesz

czy jest skrzynka w hotelu,gdzie można je wrzucić?
                        * Tak jest. W recepcji jest taka przezroczysta skrzynka, tam wrzucaj pocztówki,
                        czy dojdą? nie wiem nasi znajomi jeszcze czekają na pocztówki

• dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS mam pytanie 16.05.09, 19:33

> Dzięki Dinah.O wysyłaniu widokówek sporo już się naczytałam,właśnie z niektóryc
                            > h
                            > hoteli opisywano,że wcale nie doszły do Polski,ponieważ oni wcale ich nie
                            > wysyłają.Zobaczymy jak tu będzie u Ciebie.

Słyszałam,iż jest tam także Martini(czy smakuje podobnie jak nasze?)
                            * Nie wiem czy jest Martini, bo nie zamawiałam / ale przypuszczam że jest /

Kelnera przy stoliku mamy cały czas tego samego,czy się zmieniają?
                            * tak jak już wcześniej pisałam jest to ogromny hotel, kelnerzy się zmieniają /
                            mają zmiany /, ale czasami może się zdarzyć że będzie cię obsługiwał ten sam pan.

• dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 17.05.09, 18:24

> Czy w głównej restauracji,gdzie się jada posiłki jest klimatyzacja?

Wiesz co, nawet nie zauważyłam czy jest klima.
        Byliśmy w takim okresie że nie było jeszcze aż tak duszno i ciepło poza tym
        niektóre okna były pootwierane aby ludzie mieli piękne widoki.
        Ale przypuszczam ,że jest bo stołówka jest zbyt duża i latem ludzie by się usmażyli
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 19.05.09, 07:45
        Gość portalu: lulana napisał(a):

> ile pieniedzy warto zabrac na 2 tyg w wersji all ?? bede wdzieczna
        > za odpowiedz :) pozdrawiam

To wszystko zależy od tego na co się nastawiasz jadąc do Tunezji???
        Jedzenie i picie masz zapewnione w hotelu - zatem jest ok :)
        Jeśli nastawiasz się tylko na opalanie i na zabawę - to nie musisz ich mieć
        dużo, chyba że lubisz dobrze się zabawić
        Jeśli na zabawę, zwiedzanie i kupno pamiątek / mają dosyć tanie wyroby ze skóry
        /- to warto mieć trochę grosza
        Ja zawsze biorę więcej pieniędzy / jakoś pewniej się czuję w razie jakichś
        dziwnych sytuacji/ale prawda jest taka że co roku zawsze coś mi zostaje i potem
        mam już na następny wyjazd :)
    • Gość: gochna Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.09, 17:12
      Dzisiaj byłam w biurze podróży i dowiedziałam się,że Itaka zmieniła nam godz.
      wylotu.Niezbyt mi się to widzi bo poprzednie godz. były lepsze.Z Poznania miałam
      o 15.55,a z Monastir o 11.55.Teraz z Poznania-23.10, z Monastir o 18.25.Wiem,że
      pokoje trzeba opuścić do godz.12,proszę napisz jak to jest potem.Czy trzeba
      oddać opaski,jeśli tak to czy należy się obiad i picie?A jakie godz.miałaś Ty ?
        • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 19.05.09, 20:33
          Gość portalu: Nely napisał(a):

> Z opaską zostajesz do końca - to taki prezent dla ciebie, więc wszystkie posiłk
          > i i picie obowiązują cię do końca, możesz zapytać o to swojego rezydenta.
          >

Nie w każdym hotelu to obowiązuje.
          Ale zawsze możesz dopytać jeszcze rezydenta, aby była jasność.
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 19.05.09, 20:28

> Dzisiaj byłam w biurze podróży i dowiedziałam się,że Itaka zmieniła nam godz.
        > wylotu.Niezbyt mi się to widzi bo poprzednie godz. były lepsze.Z Poznania miała
        > m
        > o 15.55,a z Monastir o 11.55.Teraz z Poznania-23.10, z Monastir o 18.25.Wiem,że
        > pokoje trzeba opuścić do godz.12,proszę napisz jak to jest potem.Czy trzeba
        > oddać opaski,jeśli tak to czy należy się obiad i picie?A jakie godz.miałaś Ty ?

gochna my mielismy jeszcze gorsze jak nam sie wydawalo godziny odlotow. Wylot z
        Katowic o 5.00 w Riadh bylismy kolo 8.00 o ile dobrze pamietam, a powrót, wyjazd
        z hotelu o godz. 22.20 , gdzyż lot był już na drugi dzień czyli po 1 w nocy. Ale
        tak jak napisali godziny na rezerwacji w biurze, takie były dokładnie. Oba loty
        bardzo punktualne, dzięki temu byliśmy prawie 1 dzień dłużej w Tunezji. W
        ostatni dzień rano poszliśmy na spokojnie na śniadanie, potem wróciliśmy jeszcze
        do pokoju, poszliśmy na plaże na 1,5 godzinki / było piękne słońce /. Wróciliśmy
        do pokoju wzięliśmy prysznic ubraliśmy się i przed 12 stą oddaliśmy klucze od
        pokoju i sejfu. Nie wiem czy zapomnieli czy tez nie, ale nie zabrali nam
        bransoletek. Bagaże zostały w przechowalni bagażu.My poszliśmy na zakupy do
        Mediny, które zostawiliśmy sobie na ostatni dzień. Po powrocie z Mediny,
        poszliśmy na obiad / który nam się należy jeszcze / potem odpoczywaliśmy w
        ogrodzie.Na kolacje tez nam się udało wejść i jedliśmy ja nawet przy naszym
        stoliku, a po kolacji siedzieliśmy sobie w lobby i popijaliśmy drinki, aż do
        22.00 a potem kierunek lotnisko
      • dinah33 Re: Wróciłam z RIADH PALMS :) - odpowiem na pyta 26.05.09, 22:56
        Gość portalu: malina napisał(a):

> Witam, interesuje mnie jak wygląda kolacja z obsługą kelnera.
        > Czy kelnerzy oczekują przy każdej kolacji napiwków? czy mogłabyś coś na ten tem
        > at napisać?

My w hotelu nie dawaliśmy żadnych napiwków a pomimo to kelnerzy byli mili,
        uprzejmi i bardzo uczynni.
        Daliśmy napiwki bagażowym, miłej sprzątaczce itd.
        Ale jeśli uważasz że chcesz dać im bakszysz to daj - to twoja indywidualna sprawa.
        Ale jeśli
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka