Dodaj do ulubionych

Ballada ciezkim o zabarwieniu przestępczym

10.10.11, 20:10
[i]Akt oskarżenia wymienia 15 kobiet wysłanych do Włoch. Nadal toczy się część śledztwa, dotycząca kilkudziesięciu innych ofiar handlu ludźmi.
W tej sprawie pokrzywdzonych może być znacznie więcej kobiet, twierdzi mówi rzecznik katowickiej prokuratury apelacyjnej Leszek Goławski. Za każdy "towar" Mirosław N. dostawał 300 euro. Teoretycznie d 3 do 15 lat grozi bohaterowi programu telewizyjnego "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" za handel kobietami, można jednak w ciemno obstawiać, że wyrok w tej sprawie nie będzie wyższy niż 5 lat. Podobnie jak w innych sprawach o sutenerstwo wyroki sadu skazywały na od 3 do 5 lat. Wymierzanie kar do 5 lat za przestępstwa seksualne czy sutenerstwo to nic traktowanie tego rodzaju przestępczości w kategoriach przestępstwa o niskiej i średniej szkodliwości społecznej, a przecież sutenerstwo czy gwałt to według prawa ciężkie przestępstwo ko... mac:(
www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/457163,Bohater-serialu-odpowie-za-handel-kobietami
Edytor zaawansowany
 • easz 10.10.11, 21:56
  I to jest drugi powód, dla którego to się nigdy nie skończy, nawet nie zachwieje specjalnie.

  --
  to jest mój sen
 • tigertiger 10.10.11, 22:10
  "nigdy" i "zawsze" paskudne słowa. Najlepiej "nigdy" ich nie używać:). Mam tą naiwną nadzieję, że przyjdą czasy kiedy zmiany jednak nastąpią.
 • easz 10.10.11, 22:22

  A dlaczego by niby miało? Jest opłacalne, a że kary małe, to jeszcze bardziej opłacalne. Z utrącania natomiast jakie korzyści? Polityczne i finansowe jakie?

  --
  to jest mój sen
 • tigertiger 10.10.11, 22:39
  chociażby przez analogię do zniesienia afrykańskiego niewolnictwa, które również maiło wpływ na gospodarkę, politykę, finanse a nawet demografie.
 • bene_gesserit 11.10.11, 00:14
  Bez zartow.
  W przyszlym roku to w Polsce bedzie sie kupowac niewolnice - tak sie dzialo z kazdym panstwen, ktore goscilo olimpiade czy inne mistrzostwa. Budele muszą byc pełne, sutenerzy i handlarze zywym towarem beda mieli u nas zlote zniwa.

  --
  a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
 • tigertiger 11.10.11, 07:47
  Zdaje sobie doskonale sprawę z obecnej sytuacji, ale nie mam na nią zgody i ufam, że może nie za mojego, życia ale przyjdą czasy gdy odpowiednie i długotrwałe działania ze strony instytucji państwowych w połączeniu z oddolnymi przyniosą kulturowe zmiany. Trzeba wierzyć w możliwość zmian,aby skutecznie się przeciwstawiać zniewoleniu kobiet, postawa "nigdy się nic nie zmieni", "zawsze tak było i będzie", to nic innego jak ciche przyzwolenie i rezygnacja z działań. Międzynarodowe działania przeciwko przestępstwu handlu kobietami prowadzone przez ONZ, Radę Europy, UE, międzynarodowe organizacje pozarządowe z pewnością nie kierują się przekonanie, że sutenerstwa się nie zlikwiduje "Bez żartów". Gdyby tak było nie pojawiały by się kolejne rezolucje i umowy międzynarodowe potępiające te praktyki i nakazujące ich zwalczanie.
 • kocia_noga 11.10.11, 09:28
  Też tak uważam, że pomimo pesymizmu należy dążyć do zmian. Na razie mamy męskie święto męskiej sportowej histerii, więc i męskie instytucje takie jak prostytucja, z tym męskim świętem związane.
  Ciekawa była reakcja tutejszego trollstwa na info o meczu w Turcji, gdzie bawiły się kobiety.
  Mały kamyczek, więcej takich, a przynajmniej u młodego pokolenia zacznie się coś ruszać w mózgu, bo tam tkwi centrum Sportu i Prostytucji.
  --
  Chwała Matce i Córce i Świętej Duszy
 • tigertiger 11.10.11, 09:50
  Dzięki Kocia za te słowa i postawę:)
 • bene_gesserit 11.10.11, 12:11
  To fantastycznie, ze nie masz zgody na handel zywym towarem, ale tez - przypuszczam - trudno by znalesc osobe, ktora by taka zgode deklarowala, wiec o co chodzi? Zwyrodnialcy to procent spoleczenstwa, ale walka nie przyniesie zadnych wiekszych rezultatow, dopoki beda popyt i pieniądze. Dlatego twoje szlachetne deklaracje i wiara oraz nadzieja itd maja sie nijak do problemu. Tzn sa urocze i poprawne, ale nic z tego nie wynika.


  --
  Moja mama ma Nobla z fizyki, mój tata pracuje w przedszkolu.
 • easz 11.10.11, 18:00
  bene_gesserit napisała:

  > Zwyrodnialcy to procent spoleczenstwa, ale walka nie przyniesie zadnych wie
  > kszych rezultatow, dopoki beda popyt i pieniądze.

  Nie wiem, czy taki procent, tj. czy procent znikomy. Sądzę, że jest to jednak powszechne, w końcu tyle tego dobra, oczywiście/może poza skrajnościami.
  --
  to jest mój sen
 • easz 11.10.11, 17:57
  Ok, niech będzie, ale ze strony państwa, to ja prędzej uwierzę w rychłą legalizację i "opiekę" tegoż, niż w co innego.

  A te wszystkie organizacje itp. - wyszły niedawno książka Demaskatorka oraz film na jej podstawie The Whistleblower, nie tak dawno Gazeta też o tym pisała, co linkowałam na forum - warto się zapoznać.
  I nie specjalnie to mówię, żeby zgasić twój optymizm i wiarę, ale zawsze warto wiedzieć takie rzeczy, prawda?

  P.s. Film jest dostępny na jednym takim portalu półlegalnym, zdaje się, online.

  --
  to jest mój sen
 • tigertiger 11.10.11, 18:01
  Nie odbieraj mi nadziei. Proszę:)
 • tigertiger 11.10.11, 12:22
  Cz zanglizowanej woluntariuszce Fundacji La Strada, tez byś powiedziała, że to fantastycznie co one robią, ale nic z tego nie wynika?
 • easz 11.10.11, 17:48

  Nie, bo to zupełnie co innego. Pomyśl.
  Dobrze, że to zaznaczyłaś.

  --
  to jest mój sen
 • tigertiger 11.10.11, 18:03
  to było do bene, ale wypadło bezpośrednio pod wątkiem:(
 • easz 11.10.11, 18:30
  tigertiger napisała:

  > to było do bene, ale wypadło bezpośrednio pod wątkiem:(

  Ok, co nie zmienia faktu, podtrzymuję.


  --
  to jest mój sen
 • tigertiger 11.10.11, 18:59
  ok, tyle że mi chodzi o pewną postawę, jeśli jest z góry zakładamy, ze wszelkie działania są bez sensu to możemy mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensję za pewien stan rzeczy. Chodzi mi, o t, że gdyby nasze prababki reprezentowały postawę "nic się nie zmieni, więc wszelkie działania zmierzające do emancypacji kobiet są bezsensu" to nie mogłybyśmy dwa dni temu pójść na wybory. Działania odgórne i od dolne są i zaostrzenia w prawie również, nie można wiec twierdzić, że nic z tego nie wynika. Jest wielu ludzi, na świecie, którzy się poświęcili walce w tej konkretnej sprawie i z pewnością wierzą, że ich działania przyniosą skutek.
 • easz 11.10.11, 19:37
  Nie no, nie zakładamy, rzecz jasna, no ale.

  --
  to jest mój sen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka