Dodaj do ulubionych

co feministka sądzi o kobietach w polityce?

11.01.18, 23:53
Cytat:

"Odwołanie Ryszarda Petru z funkcji przewodniczącego Nowoczesnej było intrygą mściwych bab, szukających zemsty za to, że faworyzował jedną z nich kosztem pozostałych. Swoje odegrało tu przekupstwo, „kipiące ambicje” i – jak to u bab – emocjonalne rozedrganie."

- napisała Renata Grochal, dziennikarka i feministka (Newsweek, wcześniej Gazeta Wyborcza)

Edytor zaawansowany
 • zly_wilk 12.01.18, 13:31
  Czy patriarchalne stereotypy na temat kobiet są jednak prawdziwe, skoro nawet feministki je potwierdzają?

  --
  Pozdrawiam -
 • xloveless 21.01.18, 09:01
  Ja bym zapytała tej Pani skąd ma taką wiedzę. Czy zna dobrze to środowisko, czy rozmawiała kobietami Nowoczesnej? Jeśli nie, to są to tylko jej dywagacje, którym rzeczywiście ciężko odmówić posługiwania się stereotypami. Nie rozumiem, dlaczego jeżeli odwoływany jest skądinąd nieudolny przewodniczący i zastępuje go kobieta, to ta zmiana zawsze musi być koniecznie wiązana z płcią i jakąś zemstą również tą płcią podżeganą. A co, jeżeli został zmieniony, bo był nieudolny? Co jeżeli faworyzowanie wiadomej Pani nie powodowało zazdrości u innych, ale zwykłe zażenowanie? Co jeżeli one po prostu widziały, że to faworyzowanie i wspólne wypady samolotem tu i tam zwyczajnie szkodzą partii?
 • zly_wilk 02.03.19, 14:01
  Pytanie, które stawiam, brzmi: "Czy patriarchalne stereotypy na temat kobiet są jednak prawdziwe, skoro nawet feministki je potwierdzają?"

  Nb. życie pokazało, że Katarzyna Lubnauer jest jeszcze bardziej nieudolna jak Petru i właśnie pogrzebała stworzoną przez niego partię.

  Czy rzeczywiście część kobiet w polityce to "zazdrosne, mściwe baby", jak twierdzi Renata Grochal? Czy faktycznie można zaobserwować u nich, "kipiące ambicje i – jak to u bab – emocjonalne rozedrganie"?

  Nie słyszeliśmy głosów potępienia wobec Renaty Grochal ze strony feministek za upowszechnianie przez nią patriarchalnych stereotypów. Czyżby feministki same skrycie wierzyły, że faktycznie "baby są zazdrosne i mściwe", pełne "kipiących ambicji" i emocjonalnego rozedrgania"?

  --
  Pozdrawiam -
 • kardysia 31.07.19, 13:14
  nie wiem..... ja uważam, że perfu sobie poleciała w kulki i ogólnie oszukał nie tylko swoja partię ale i naród, który był za nim. nie wiem... ja ogólnie do Petru nie pałałam zachwytem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka