Dodaj do ulubionych

Do poczytania, wywiad z L. Starowiczem

• dziewice feminizm = gdy panna ma zadobrze to .............. 11.04.06, 20:48
      "..."
      Na przykład w Szwecji feministki doprowadziły do sytuacji, w której walka z
      prostytucją polega właśnie na tym, że karany jest klient. Teraz chcą, jak
      słyszałem, likwidacji instytucji małżeństwa. Ale Szwecja to kraj dobrobytu, tam
      jest o czym mówić, bo w prawdziwej demokracji różne pomysły przychodzą ludziom
      do głowy.
      "..."
      --
      CEO
      • illiterate ......... to zadziwiajace jest 11.04.06, 22:48
        A mi przez cale zycie wmawiano, ze to kobieta ciagnie opierajacego sie faceta
        przed oltarz, ze malzenstwo potrzebne jest babom i ze po co kupowac ksiazke,
        jak mozna do biblioteki. I takie w tym stylu. Wystarczy banalny dobrobyt i
        troche feminizmu i swiat staje na glowie.

--
        French Soldier: You don't frighten us, English pig dogs. Go and boil your
        bottoms, you sons of a silly person.
    • hellaa Troche w bok od tematu, 12.04.06, 08:28
      bo zasadniczo uważam, że jest sens jakiegoś uregulowania sprawy prostytucji,
      np. zalegalizowania i dowalenia na nią takich wysokich podatków, żeby stała się
      nie tak opłacalna - a transfer tej kasy mógłby iść bezpośrednio /o, marzenia!/
      na dodatkowe pensje dla osób wychowujących dzieci/. Teraz prostytucja to istne
      El Dorado, bo za 30 minut lekkiej pracy zarabia się tu jakieś 100 zeta, może 50
      i nie trzba mieć żadnych zdobywanych ciężko umiejętności, certyfikatów - to
      ogromna pokusa, bo gdzie się tyle zarobi w tak rozrywkowy sposób/ na pewno nie
      w Biedronce! Gdyby opłacalność i ciężar /ilość, przerób/ pracy w prostytucji
      była zbliżona do Biedronki, byłoby sprawiedliwie, bo dziewczyny z Biedronki nie
      czułyby się jak jelenie przy koleżankach, które poszły do sex-biznesu. I
      ogromna szara strefa weszłaby do systemu podatkowego. Ale u nas niczego się nie
      wyklaruje, bo dopóki ciemność trwa, spryciarze będą robić nielegalne złotodajne
      biznesy na prostytucji a uczciwi ludzie będą tyrać w Biedronce albo tracić
      swoje firmy z powodu pożerających podatków... Dlatego jestem za zrobieniem
      czegoś z prostytucją - albo niech jej naprawdę nie bedzie /jak w Szwecji/, albo
      niech będzie zalegalizowana, opodatkowana - i to słono!
      Najgłupszym pomysłem jest trzymanie tego biznesu w niezmienionym stanie, czyli
      udawanie, że go nie ma, skoro jest, a z drugiej strony, skarżenie na tych,
      którzy korzystają z tego, że jest coś, czego teoretycznie w naszym kraju-raju
      nie ma... Poraża mnie głupota i hipokryzja Kaczek.
      • illiterate Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 10:01
        Podejrzewam, ze sa kobiety, dla ktorych prostytuowanie sie to sposob na, jak
        piszesz, 'lekka praca' czy 'rozrywkowy sposob' na zarobek. Dla wiekszosci
        prostytutek czesto oznacza to watpliwa przyjemnosc bliskiego obcowania z
        typkiem zaniedbanym, podsmierdujacym i co najmniej nieuprzejmym. Oznacza tez
        ryzyko gwaltu, pobicia czy innej przemocy do smierci wlacznie.
        --
        • hellaa Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 10:39
          Fast foody i Biedronki nie uskarżają się na nadmiar kandydatów do pracy, brak
          tez niań do dzieci, pomocy domowych... Jeśli prostytutce tak ciężko obcować z
          brudnym facetem, to może przeciez obcować z brudnym kiblem w Mac Donaldzie,
          czyż nie? Dlaczego tego nie zrobi, skoro tak jej źle?
            • hellaa Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 12:57
              Dlatego właśnie, jak wyżej napisałam, ze wzgledu na te mało zarabiające i
              ciężko pracujące dziewczyny z Biedronek, jestem za ukróceniem El Dorada dla
              cwaniaków, jakim jest obecnie w Polsce prostytucja.
              • illiterate Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 15:40
                Daleka jestem od postrzegania prostytutek z perspektywy romantycznej - jako
                uczciwych dziewczat, ktore bieda zmusila do wyjscia na ulice. To, ze robia to,
                co robia, to jest ich decyzja. Uwazam jednak, ze taka praca niszczy w wielu
                wymiarach - i fizycznym, i psychicznym, i duchowym i z pewnoscia nie mozna
                nazwac zarobku tak uzyskanego 'latwymi pieniedzmi'.

--
        • bleman Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 11:57
          Dla wiekszosci
          > prostytutek czesto oznacza to watpliwa przyjemnosc bliskiego obcowania z
          > typkiem zaniedbanym, podsmierdujacym i co najmniej nieuprzejmym. Oznacza tez
          > ryzyko gwaltu, pobicia czy innej przemocy do smierci wlacznie.

Zaloze sie ze akurat w polsce z uslug porstyttek zaniedbani i smierdzacy nie
          korzystaja zbyt czesto.

Sadze ze wiekszosc klientow agencji, to stosunkowo majętni 30'to parulatkowie.
          --
          www.skins.be/wallpaper/natalie-portman/22728/1024x768/
          • pavvka Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 13:15
            bleman napisał:

> Zaloze sie ze akurat w polsce z uslug porstyttek zaniedbani i smierdzacy nie
            > korzystaja zbyt czesto.
            >
            > Sadze ze wiekszosc klientow agencji, to stosunkowo majętni 30'to parulatkowie.

Klienci tirówek też?
            Zresztą nawet ci majętni też nie zawsze są domyci :-/
            --
            "You'd be surprised how much it costs to look this cheap." -- Dolly Parton
      • bri Re: Troche w bok od tematu, 12.04.06, 11:55
        Jeśli prostytucja miałaby być legalnym sposobom zarobkowania to musiałaby chyba
        także być obłożona takimi samymi podatkami. Wydaje mi się, że to wymóg
        konstytucyjny. Równość podmiotów gospodarczy czy coś takiego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka