Dodaj do ulubionych

Dziwne uczucie "ruchów" w brzuchu...

20.01.10, 12:40
Może to głupio zabrzmi, ale odczuwam jakby "ruchy" w dole brzucha, a
w ciązy nie jestem. Uczucie przypomina właśnie wczesne ruchy płodu,
tak czułam jak byłam koło 16 tygodnia ciąży.Czytałam,że to moga być
po prostu ruchy perystaltyczne jelit. Ale popadam juz chyba w
schizę, że mimo miesiączek jestem w ciąży. Miała któraś z Was tak
może? Ironiczne odpowiedzi proszę sobie darować.
Edytor zaawansowany
  • szachula30 20.01.10, 13:50
    Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży to idź do lekarza, chociaż to
    dziwne co piszesz. Wiesz, czasem jest tak, że umysł płata różne figle i
    wmówiłaś sobie te ruchy, bo boisz się, albo wręcz przeciwnie -
    chciałabyś być w ciąży, ale się do tego np. nie przyznasz.
    --
    Blog
  • Gość: gfd IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.10, 15:28
    Wcale nie musiala sobie niczego wmawiac! Ja tez juz kilka razy to
    mialam, dziwne uczucie,cos sie rusza, zupelnie tak samo jak pierwsze
    ruchy dziecka w ciazy, ale u mnie ciaza juz nie jest mozliwa, wiec
    tez sie zastanawialam co to bylo.
  • Gość: sami IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 20.01.10, 17:04
    Ja tez tak mam czasami to zupelnie normalne chociaz nie wiem co to
    moze byc.
  • annataylor 20.01.10, 15:41
    moze to tętno w aorcie brzusznej?
  • alpepe 20.01.10, 16:56
    odgazuj się porządnie, zmień dietę i tyle. Też tak miewam, czasem.
    --
    Drogi Moje nie są drogami waszymi, ani ścieżki wasze nie są Moimi ścieżkami.
  • Gość: Kinia IP: *.man.bydgoszcz.pl 20.01.10, 17:18
    ruchy jelit i tyle wink
  • meg.123 20.01.10, 20:34
    Kiedy byłam w ciąży mówili, że pierwsze ruchy dzidziusia są podobne do tych
    jakie odczuwamy gdy poruszają się jelita. Kurczę myślę sobie o co chodzi nigdy
    nie czułam ruchów jelit ale o dziwo teraz je mam i to dosyć często(nie
    przeszkadzają mi) a mojemu mężowi zawsze mówię "ja naprawdę jestem znowu w
    ciąży, no naprawdę coś/ktoś mnie kopie". Do autorki wątku, nie jesteś sama jest
    nas wielusmile
  • lisia312 20.01.10, 22:35
    też tak miewam.
    --
    Jestem kowalem swego losu ?!!!
  • Gość: ahhna IP: *.acn.waw.pl 23.01.10, 03:56
    I ja też. W ciaży na 100% nie jestem smile
  • listopad8 25.01.10, 15:03
    Może to obcy lokatorzy , badania kału !
  • alpepe 25.01.10, 17:37
    żadni obcy, po prostu po ciąży kobiety jakoś tak bardziej zwracają na to uwagę,
    bo pamiętają ruchy płodu.
    --
  • Gość: helen IP: *.dip.t-dialin.net 26.01.10, 00:17
    Ale ja bylam w ciazy 24 lata tamu! Dopiero jak cie cos dotyka od
    srodka, to skojarzenie jest takie samo, nawet jezeli wiadomo, ze
    ciaza juz nie jest mozliwa i dlatego jest to smieszne...
  • alpepe 26.01.10, 00:34
    a co to ma do mojego postu, że się tak oburzyłaś?
    --
  • Gość: JAJAJAJA IP: *.timplus.net 08.09.13, 22:00
    w dodatku bolały mnie piersi i były nabrzmiałe a ja raczej nie miewam czegos takiego nawet przed miesiączka a do niej i tak daleko ,
  • Gość: JAJAJAJ IP: *.timplus.net 08.09.13, 21:55
    Witam no ja własnie też mam takie dziwne uczucie ruchów w brzuchu jak gdyby dziecko to praktycznie to samo uczucie co w ciaży, i tak siej jej własnie obawiam ale miałam miesiączke 16 sierpnia i teraz powinnam dostac 16wrzesnia wiec nic z tego nie rozumiem, to bardzo dziwne.
  • issey_miyake 26.01.10, 00:25
  • listopad8 27.01.10, 10:00
    przeczytaj w necie , 50% dorosłych zarobaczonych i 80% dzieci , moze
    zrozumiesz
  • Gość: Beti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 22:05
    Od niedawna mam to samo
  • Gość: Magda29 IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.13, 09:26
    Przeszukałam internet w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytanie i trafiłam tutaj.
    Mam 29 lat i dwie ciąże za sobą.
    Od dłuższego czasu co rusz mam też takie uczucie jakby mi dziecko kopało w brzuchu.
    Nie jest to aorta bo ruchy są umiejscowione w różnych częściach brzucha i pulsują w różnym tempie. I nie jest to też sprawa psychiki bo nawet jak mąż przykładał ucho do brzucha to słyszał jakby przelewanie. Nie muszę chyba wspominać, ze to też nie ciąża - testy robione wink
    Doszłam do wniosku że może to coś być powiązanego z zespołem jelita drażliwego.
    W każdym razie cieszę się, ze tu trafiłam bo jak widać nie jestem sama z tym problemem, nie tylko ja odczuwam takie coś.. Pozdrawiam !
  • Gość: skoczq18 IP: *.opera-mini.net 29.06.13, 19:32
    dziwne te ruchy i to bardzo. Dziwne rowniez byloby to by kazda kobieta po porodzie musialaby miec robaki:] ale na wszelki wypadek mozna sobie zrobic badanie kalu. Tez to odczuwam, tym bardziej ze zabezpieczamy sie z mezem podwojnie. Nie zawsze ale gdy nie jestem pewna skutecznosci w danym momencie antykoncepcji w postaci tabletek. Z tego co pamietam to zaczelam to odczuwac, gdy bralam przez 2mce tabletki, teraz jestem na etapie odpoczynku dla organizmu i nadal bez zmian z uczuciem ruchow. A to kolo zeber prawych raz lewych. Przy pepku, jajnikach i moglabym tak wymieniac w nieskonczonosc. Dodatkowo badanie usg potwierdzilo brak ciazy. I co tu robic??
  • lidek0 30.06.13, 07:58
    Przestańcie wymyślać ciążę tam gdzie jej nie ma, nawet jakby była to ruchy czuć nie wcześniej niż ok 18 tygodnia /to kobieto już dawni byś się zorientowała/ to zwykła praca narządów wewnętrznych.
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • Gość: Anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.16, 20:23
    Co za "ciężki mózg ". Przecież dziewczyna pisała , że w ciąży nie jest więc po co to na skanowanie. Może jakieś leki by się przydały na uspokojenie.
  • Gość: Iwona IP: *.swiecie.vectranet.pl 21.08.13, 23:57
    Ja też od kilku dni odczuwam dziwne ruchy w brzuchu. Raczej nie jestem w ciąży. Nie odczuwam bólu, jest to raczej mało przyjemne uczucie, gdyż kilka razy w ciągu dnia pulsuje mi w brzuchu, czasem dość mocno, czasami prędko, na początku wkręcałam sobie urojoną ciążę, bo bardzo jeszcze chciałam mieć córeczkę, ale teraz przestałam o tym myśleć. Byłam w ciąży już dwa razy, wiem jak są odczuwalne ruchy dziecka, miesiączkuję normalnie, myślę, że to coś z jelitami...
  • Gość: ania IP: *.opera-mini.net 10.12.13, 09:46
    ja też już drugi tydzień czuje jakie ruchy...pulsowanie na prawo od pepka. na usg wyszła mi torbiel na jajniku i usłyszałam że może dawać takie objawy...
    jeśli ktoś czuje pulsowanie w brzuchu MUSI iść do lekarza. dostanie skierowanie na usg które ma wskazać czy to nie tętniak aorty brzusznej. to poważna sprawa. zbagatelizujesz-okaże się że to TO,pęknie,masz 70%szansy że Cię odratują...chcesz ryzykować???
  • Gość: Aga IP: *.146.166.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.03.18, 11:40
    U mnie natomiast jest miesiączka regularnie.Choc troszkę inną niż zawszę.Boli mnie ciągle brzuch najbardziej gdy się nachodze,czuje ciagniecie z dołu w górę.Czuje uciskanie macicy.Robilam dwa tyg temu test był negatywny.Od kilku dni czuje jakby coś przechodziło z jednej części mojego brzucha w drugą.Stukniecia i jakby coś o zebra się ocierało. .
  • Gość: dotic IP: *.multi-play.net.pl 20.12.13, 22:44
    Ja tez tak miewam od jakiegoś czasu. Mam dwójkę dzieci i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek przed zajściem w ciążę odczuwała coś podobnego. Może po ciąży tak się dzieje? Nasz organizm jest bardziej "wyczulony" na pewne bodźce i procesy które zachodzą wewnątrz? Sama nie wiem....Ale ciesze się, że nie jestem sama z tym problemem smile
  • Gość: Joanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.14, 13:12
    Ja mam identyczne ruchy. Martwię się bo nie mam okresu, a mam już dwoje dzieci i nie planowałam ciąży. Ruchy umiejscowione są w tym samym miejscu w dole brzucha. Wiem, że to nie możliwe, ale mimo wszystko bardzo się martwię. Robiłam test ciążowy i jest negatywny. Nie wiem czy powinnam się martwić?
  • Gość: Sonata78 IP: *.dynamic.mm.pl 19.08.14, 16:44
    też tak mam (jestem po 2 cesarkach) aż zrobiłam test - wynik ujemny
  • Gość: gosc123 IP: *.range81-151.btcentralplus.com 13.10.14, 01:35
    Witam ja jestem juz rok po cesarce, tak jak wyzej dziewczyny pisza odczuwam takie ruchy w brzuchu, tak to jelita , jak sie poloze na brzuchu widac falowanie brzucha w okolicy pepka kiedy dotkne czuje zgrubienia, ktore moge wcisnac do srodka. Moj brzuch nadal wyglada jak w piatym miesiacu ciazy , a moj pępek ciagle odstaje, do czego zmierzam, otóz u mnie jest to spowodowane tym ze miesnie nadal sie nie zeszły ( tzw. Rozejscie miesni) wiec jelito przemieszcza sie i mozna to dczuwac, spowodowane jest to przepuklina pepkowa po porodzie , o ktorej nie mowi sie i wiele kobiet nie wie , ze ja ma, kazdy mysli ze po ciazy brzuch i pepek nie wrocil do swojego stanu sprzed ciazy i potrzeba czasu. Co jest mylne. Radze udac sie do lekarza i wykluczyc przepukline pepkowa. Dlugo nie operowana prowadzi do uwięzniecia a nawet śmierci. Nie chce straszyc oczywisvid ale nalezy obserwowac swoje cialo. Nie podobaja mi sid odpowiedzi niektórych osob , ktore sie wypowiadaja nie zapoznajac sie wczesniej z objawami z medycznego punku widzenia. Zawsze jesli cos nas niepokoi nalezy skonsultowac z lekarzem i wymusic skierowanie do chirurga.wiadomo nie bedziemy z byle czym latac do lekarza, ale jesli zauwazysz, ze dlugo po ciazy brzuch nie wraca do formy , jest wydety, pepek sie nid wchłania, odczuwasz ruchy jelit palpacyjnie i je widzisz przez powloki brzuszne udaj sie do lekarza. To taka moja rada.pozdrawiam

• stopreformom 13.10.14, 20:03
    a t coś robisz na to rozejście?
  • Gość: natalia IP: *.opera-mini.net 31.10.15, 00:39
    polecam odwiedzic ginekologasmile mam tak samo jak Wy wszystkie, przyczyna - mam endometrioze a co za tym idzie torbiele w moim przypadku na jajnikach. To daje te odczucie ruchu. Usg powie Wam wszystkosmile
  • Gość: Iwa IP: *.146.104.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.12.17, 15:08
    Ja też tak mam i okazało się że to mięśniak macicy 6 cm
  • Gość: karollsevilla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.17, 16:28
    ja tak mialam i dzisiaj co chwile takie cos odczuwam
  • aneczka2015 13.06.18, 17:38
    Witam ja też raczej w ciąży nie jestem , bo mam teraz normalny okres. . . i też mam wrażenie dziwnych łaskotek w brzuchu.

• lotti90 19.06.19, 11:27
    Też tak mam, też mnie to denerwuje, 8 mcy temu rodzilam. Czuje sie jak w 3 ciazy, a nie jestem w niej i mam regularne miesiaczki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.