Dręczący ból u palca lewej stopy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

Czytam wiele opisywanych bóli w palcach lewej stopy, ale żaden nie pasuje do
    mojego.
    Ból pojawil sie u mnie jakis miesiac temu, odczuwam każdego wieczora rwanie w
    dużym palcu lewej stopy,bardzo utrudnia mi to zasypianie. Nie wiem czym to
    jest spowodowane, mam 22 lata , jestem aktywna fizycznie, lecz się nie
    przeciążam. Próbowałam już różnych metod zeby zwalczyc ten ból, łykam magnez,
    witaminy i ogolnie staram sie dobrze odzywiac. Często wystepują u mnie w nocy
    odrętwienia czy to reki czy barku, przebudzę się w nocy i by się przekręcic na
    druga stronę to musze jedna reke wspomoc drugą tą sprawniejszą. Pozniej juz
    wszystko wraca do normy. Zdarzały mi się omdlenia.

Chyba o wszystkim wspomnialam

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Ból dużego palca to klasyczny objaw dny moczanowej. Ale to raczej
      dolegliwość starych facetów, a nie młodych dziewczyn. Mimo wszystko
      zrobiłabym badanie na poziom kwasu moczowego. Pozostałe objawy są
      niespecyficzne i mogą wskazywać na problemy z kręgosłupem?
      Krążeniem? Może masz niewygodne łóżko? Ja bym jednak poszła do
      lekarza i spróbowała nie dać się spławić z receptą na środki
      przeciwbólowe, tylko wymusić skierowanie na jakieś badania.
      • Gość: kogucica79 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.04.10, 18:41
        Bardzo dziekuje ze ktokolwiek posilił się i odpowiedział.
        Byłam u Neurologa, skierowal mnie na badania USG odcinka szyjnego z odcinkiem
        (domózgowym?? ) nie pamietam dokladnie ale wyszly pozytywnie. Dostalam rowniez
        skierowanie na badanie polegajace , na zalozeniu takiego czepka na glowe i
        kilkunastu kabelkow , rowniez pozytywnie. Przeswietlenia wyszly w porzadku.
        Jesli chodzi o cokolwiek zwiazanego z moczem, to mialam zapalenie pecherza dwa
        razy- wyleczylam, niby.

Obawiam sie tylko jednego- czy moje dolegliwosci beda mialy jakikolwiek zwiazek
        z przysadka mózgową ??
        • nie zdziwiłabym się, jak wpadłaś na tę przysadkę mózgową? Ja miałam bóle,
          bardziej swędzenie, niż ból spodu paluchów i co? Niedoczynność tarczycy. Przy
          niedoczynności tarczycy przysadka musi produkować więcej hormonu, a własnie na
          dużym paluchu jest obszar odpowiadający przysadce mózgowej. U mnie po
          rozpoczęciu leczenia bóle zanikły.
          --
          Drogi Moje nie są drogami waszymi, ani ścieżki wasze nie są Moimi ścieżkami.
          • Gość: kogucica79 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.04.10, 11:12
            Skad wpadlam ? a no stąd, że lekarze wykonywali wiekszosc badan zwiazanych z
            glowa ( nie to zeby z nią potocznie "nie tak" smile ) badanie usg odcinka szyjnego
            , badanie glowy na podstawie dziwnych kabelkow do niej przypietych. Stad moje
            zaniepokojenie. To nie jest swedzenie POD palcami czy pod opuszkami, to jest ból
            jednego palca -duzego, a blizej- jego czubka . Klucie ;mozna to nazwac swędzeniem.
    • Drętwienie ręki nocą może być zespołem cieśni nadgarstka ,a ból palucha może
      być początkiem zapalenia stawów,u mnie tak niewinnie się zaczęło.Zrób sobie
      morfologie, ob,crp i latex rf,dna moczanowa też się tak zaczyna.

• Zrob chlamydie poczatki moga byc naprawde roznorakie ale jak masz
        kase zrob,lekarze jakby nie znali tej bakterii a daje ona mase
        roznych objawow ktore za pare dobrych lat dadza jakis obraz ,kwas
        moczowy tez jak najbardziej - chociaz lekarz zapisze Ci wtedy leki
        obnizajace jego poziom(a chodzi tu o zbadanie dlaczego jego poziom
        jest podwyzszony),zrob jeszcze crp.Ja stawiam na chlame (sa dwie
        pneumoniae i trachomatis)
        • Mam ten sam problem od jakichś 3 lat i aż wstyd się przyznać, że nic nie
          zrobiłam do tej pory w kierunku wyjaśnienia etiologii bólu w paluchu (u mnie w
          prawej stopie).
          Trochę czytałam na temat takiego bólu w internecie i wyszło, że może to być dna
          moczanowa, albo... początki płaskostopia. Myślę, że ortopeda też mógłby się
          wypowiedzieć w tej kwestii. Jeśli więc masz możliwość udania się do kolejnego
          lekarza to polecam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.