cos twardego w PIERSI-czy to GUZ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czesc! Mam 28 lat i ostatnio zauwazylam, ze w jednej piersi mam jakis chyba
    guzek. Jest on wyczuwalny przy mocniejszym dotyku tak na wysokosci sutka ale
    blisko zeber Wydalo mi sie to cos podejzanego bo w tym samym miejscu na
    drugiej tego nie mam. Czy powinnam isc do jakiegos lekarza? co to moze byc?
    .... Moze powinnam udac sie do ogolnego lekarza i mu to pokazac a w razie
    czego on mnie siekuje na jakies dalsze badania... moze mammografie?
    ...poradzcie prosze!
    • Cześć!
      Ja mam 29 lat i rok temu miałam to samo co Ty.Guzek mieszkał sobie w lewej
      piersi,bliżej żeber.Okazało się,że to niegroźny włókniak i został usunięty
      chirurgicznie.Przede wszystkim zrób USG.Później poproś lekarza pierwszego
      kontaktu o skierowanie do Poradni Chorób Sutka.Tam już odpowiednio się Tobą
      zajmą tzn.pewnie zrobią biopsję.Nie przejmuj się i nie bój.Takie zmiany w tym
      wieku są zazwyczaj niegroźne.Jak będziesz chciała pogadać to napisz do mnie
      maila.
      Pozdrawiam!
      • Czesc Lain5! Ja tez mam to cos w lewej piersi. A co to jest ten wlokniak, czy to
        jakies poczatkowe stadium raka? ..... czy mam zbadzac sobie obie piersi czy
        tylko ta podejzana? ... czy taka operacja jest niebezpieczna i czy pod narkoza?
        a czy blizna zostaje? ... ten guzek jest wielkosci tych malych orzeszkow
        ziemnych... myslisz, ze to juz jest duze, fakt, ze wszesniej go nie
        zauwazylam... bo nie badalam, ale wydaje mi sie, ze to dopiero niedawno sie
        pojawilo. boje sie sad
        • Witaj.
          Ja ci proponuje zebys wybrala sie na sopkojnie do ginekologa i zrobila usg. ja
          mam 26 lat, kilka miesiey temu wyczulam tez zgubienie w piersi i juz
          zamartwialam sie ze to rak i wyrok i wogole. U ginekologa zbadano mi piersi i
          zrobiono usg. Sama widzialam ze usg niczego nie pokazalo a przeciez zgrubienie
          bylo bardzo dobrze czuc. Okazalo sie ze to poprostu gruczol. Ja mialam
          szczescie mam nadzieje ze w twoim przypadku bedzie tak samo.
          Glowa do gory i juz nie zamartwiaj sie tak bardzo. Bedzie dobrze.smile
          Pozdrawiam patipo
          • To ginekolog ma mnie badac? a nie jakis inny specjalista? ....
            • Po pierwsze ginekolog chociaz i bez niego podstawowym badaniem jest USG. Po
              drugie bez strachu w tym wieku zazwyczaj sa to usuwalne male zmiany.
              Dokładnie tydzien temu wykryto u mnie 2 guzki dysplastyczne i juz wiem ze
              strach byl niepotrzebny a ociagalam sie przez 2 miesiace. Jezeli mieszkasz w
              Warszawie to moge ci podac adres i telefon do super radiologa/kobieta/, ktora
              nie tylko wykonuje fantastycznie USG z dokladnym objasnieniem, ale rowniez
              potrafi oddzialywac psychicznie poprzez wspaniała rozmowe.

Zycze zdrowi i do boju !
              Shea
              --
              Gdyby samotnosc byla czlowiekiem to z pewnoscia bylaby kobieta.
            • Zapraszam do moich wątków
              13728 i 14715
              to chyba cały opis tego co może oznaczać zmiana włókniakowata w piersi - jezeli
              o to chodzi...
              Jestm już dokładnie miesiąc po...goi się choć powoli, ale myślę, że nie ma co
              czekać z badaniem u lekarza. Mammografia jest odpowiednia dla kobiet po 40, do
              tego czasu badaniem diagnostycznym jest najpierw USG i ewentualnie biopsja,
              która prawie nie boli.Muszę powiedzieć, że badanie palpacyjne (czyli ręczne)
              nawet przeprowadzone przez ginekologa nie zawsze potwierdzi lub wykluczy
              isrnienie guza. Czasem struktura piersi jest "bardziej gruczołowata" i wydaje
              się jakby były w niej same guzki.
              Pozdrawiam
              Amst
    • nie jest to ...żebro? Ale najprosciej pokazać lerkarzowui rodzinnemu lub
      ginekologowi, który w zależności od budowy piersi zaleci dalsze badania-usg lub
      mammografię
      • wydaje mi sie, ze nie jest to zebro, mam szczupla budowe ciala i bardzo dobrze
        jestem w stanie wyczuc zebra ale to jest takie okragle i w immych miejscach tego
        nie mam a poza tym wydaje mi sie, ze wczesniej tego nie mialam. Chce isc dzis do
        onkologa (moze uda mi sie zarejestrowac)... mam nadzieje, ze dobrze wybralam
        lekarza bo wydaje mi sie, ze on powinien najlepiej sie na tym znac...... a poza
        tym slyszalam, ze jak pojdzie sie do innego lekarza to na wszelkie badania sie
        czeka dosyc dlugo a tak potrwa to z miesiac smile

mam nadzieje, ze to okaze sie jakas blachostka i bede sie smiala z tego wszystkiego

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.