Dodaj do ulubionych

Kamica ślinianek

IP: *.173.17.95.dynamic.jazztel.es 19.07.10, 22:52
Mam w śliniance podżuchwowej kamień 4,5 mm. Lekarz mówi, że można spróbować
usunąć go przez usta, a jeśli się nie uda, to wtedy skalpel i niestety
istnieje ryzyko uszkodzenia jakiegoś nerwu, a co za tym idzie paraliżu części
twarzy. Miał ktoś podobny problem? Nie wiem, co robić. Decydować się na
operację? Nie mogę przecież do końca życia chodzić z kamieniem w śliniance,
zdaję sobie sprawę, że on z czasem może urosnąć i będzie gorzej. Teraz mam
cały czas stan zapalany ślinianki, czeste infekcje jamy ustnej... uncertain
Obserwuj wątek
    • Gość: ula Re: Kamica ślinianek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.10.10, 19:43
      Jestem już 3 lata po operacji - usunięcie kamienia - operacja do przeżycia, bez komplikacji. Ale chyba mam tendencje do kamicy, ponieważ dwa tygodnie temu ''urodziłam przez usta kamyczek'' oczywiście po 2 tygodniowym cierpieniu i terapii antybiotykowej. Osobiście radzę usunąć , bo nie będzie lepiej tylko gorzej, a przynajmniej te trzy lata miałam spokój.Teraz zrobiłam usg i jest też ok. życzę zdrowia.
    • Gość: Danutka Re: Kamica ślinianek IP: *.multimo.pl 18.12.10, 18:16
      Jest to rzadka przypadłość ( i raczej u osób starszych, ale w moim przypadku zaczęłam puchnąc w wieku ok.25 lat) i nawet lekarze laryngolodzy nie zawsze od razu rozpoznają ją. Ma kamicę ślinianek i jestem po wycięciu jednej ślinianki (6 lat temu). Taki to juz mój organizam, że kamień robi się tutaj. Można żyć bez jednej ślinianki (jest ich chyba 4). Miałam też usuwany kamień z przewodu śliniankowego. I czuję pod językiem że cos nowego mi sie robi. Leczę się u dr. Ewy Osuch -.....Polecam. pracuje w szpitalu na Wołowskiej i tam miałam robioną operację.
      • Gość: lolo Re: Kamica ślinianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.15, 20:49
        Ja pierwszy raz w wieku 18 dowiedziałam się co to nagły ból w sliniankach juz wcześniej miała jakieś Tam bóle ale przechodziły jednak pewnego dnia zaczęło mocno boleć jak by mi miało wyrwać coś pod językiem z ogromnym bólem chodziłam 3 dni W gorącym cieniu, na miękkim kamieniu stojąc siedziała młoda staruszka(pech chciał ze był to piątek) lekarz chcąc mi ulżyć w bólu wbił igłę żeby trochę ropa wyleciała na szczęście kamień wyskoczył po wbiciu igły minęło 3 lata świętego spokoju i znowu się zaczyna mam 3 po 1 mm mam zamiar jak najszybciej usunąć żeby nie dopuścić do tego bólu jaki towarzyszy jak się i to nie zadba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka