• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Lekarstwo kupione w aptece - problem i moje prawa

• IP: 178.56.106.* 09.10.10, 10:54
    Hej mam pytanie - zakupiłam wczoraj w aptece lekarstwo, które było wyprodukowane 02. 2009 a jest ważne do 02.1011. To dla mnie bardzo krótki termin i boję się że nie zużyję tego w tym terminie. To są tabletki na migrenę które będe stosować bardzo rzadko. Czy mam jakieś prawa do zwrotu/wymiany tego lekarstwa?
    Edytor zaawansowany
    • 09.10.10, 10:55
      z tego co wiem leki nie podlegaja zwrotowi ani wymianie.
      --
      http://lb4m.lilypie.com/S4sdp1.png
    • Gość: elle IP: *.chello.pl 09.10.10, 11:47
      zwrócić lek można wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego wydania-> ustawa prawo farmaceutyczne.

na przyszłość sprawdź datę przed zakupem. teraz masz trochę ponad 4 miesiące na migrenę
      • Gość: Kiwi IP: *.centertel.pl 10.10.10, 15:23
        >
        > na przyszłość sprawdź datę przed zakupem. teraz masz trochę ponad 4 mies
        > iące na migrenę

dzięki za bezcenną radę wink)))
        "uwielbiam" takie komentarze osób któe nic do powiedzenia nia mają ale i tak muszą udział wziąć w dyskusji wink)))
        • 10.10.10, 18:56
          Przeciez Ci napisala, co chcialas wiedziec?
          --
          Gasofnia
        • 11.10.10, 08:53
          bez przesady- przecież dostałaś konkretną odpowiedź, łącznie z namiarami na odpowiednie przepisy.
    • 09.10.10, 17:31
      Ostatnio byłam w dokładnie takiej samej sytuacji tylko, że ja kupowałam dwa opakowania lekarstwa jedno było po dacie czego nie zauważyłam a drugie właśnie do listopada.
      Oba w zafoliowanym opakowaniu. Pani w aptece ten po dacie przyjęła bez żadnego ale i oddała pieniądze (nie miała innej sztuki z dłuższą datą), przy drugim opakowaniu kiedy powiedziałam, ze chcę z dłuższą datą pani też nie było na co wymienić i powiedziała że muszę sobie wybrać coś innego z apteki, ale nie dałam się tak łatwo i powiedziałam, ze nie jestem zainteresowana niczym innym tylko gotówką- dostałam zwrot za oba opakowania i kupiłam w innej aptece.
      Oczywiście moje było bez recepty.

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e3kzpn6hhmv.png
      Moja GAJA
      • Gość: elle IP: *.chello.pl 10.10.10, 08:46
        po pierwsze- kupiłaś już przeterminowane. przepisy nakazują przyjąć zwrot przeterminowanego leku.
        autorka watku ma jeszcze prawie 5 miesięcy do upływu daty ważności jej leku.

po drugie- bez recepty- jeśli to było coś o statusie "suplementu diety" a nie "leku" (info jest na opakowaniu), to nie obejmuje tego prawo farmaceutyczne i obostrzenie zwrotów.
    • 10.10.10, 13:29
      Jeśli trafisz na życzliwego farmaceutę, którego poprosisz o zmianę na inny produkt, i wytłumaczysz mu tak jak na forum, to może zamieni. Ale prawa jako takiego nie ma, by musiał to zrobić.

Poza tym leki - zawsze 2 miesiące po skończeniu daty ważności mają jeszcze przydatność. Daty ważności sporządzane są na wyrost.
      • 10.10.10, 17:54
        Chyba odwrotnie a nie na wyrost.

--
        http://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e3kzpn6hhmv.png
        Moja GAJA
        • Gość: as IP: *.dip.t-dialin.net 11.10.10, 00:47
          Wystarczy: ZAPYTAC!!! Zyczliwa osoba na pewno wymieni, ale w tym celu musisz sie wybrac do tej apteki. Otrzymasz odpowiedz i bedziesz wiedziala.
    • 11.10.10, 01:14
      wszak nie dotyczyło tabletek p/migrenie ale tabletek z witaminami dla kobiet w ciąży. Zalecenie - 1 tabletka dziennie. Sztuk w opakowaniu: 100. Ważność: i tu szok, bo okazało się, że zostały dwa miesiące. Zadzwoniłam do apteki nastawiona na tłumaczenie w stylu "jak pani wyobraża sobie przyjmowanie 1 tabletki dziennie i zużycie opakowania, jeśli termin..." ale nawet nie musiałam. Pani poprosiła o chwilę, zadzwoniła do hurtowni, okazało się, że mieli felerną dostawę i tabletki pochodziły z "nowej dostawy", bez problemu wymienią aptece na nową partię, więc i mnie apteka wymieniła na nowszą.

--
      Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
      • 11.10.10, 11:33
        leki muszą mieć jakąś datę ważności, ale tylko nieliczne tak naprawdę się psują, takie suche witaminy czy leki na migrenę spokojnie można używać przeterminowane.
        --
        Das Leben ist kein Ponyhof
    • Gość: obiektywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.10, 15:44
      oczywiście że nie ma możliwości wymienienia leku na inny!!!! co by było gdyby jakiś psychopata podmienił tabletki w opakowaniu albo płyn i oddał to z powrotem do apteki? trzeba patrzeć na datę ważności-jak jest za krótka kupić w innej aptece
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.