• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

swędzące łydki Dodaj do ulubionych

• IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.11.10, 21:50
    Moim problemem jest częste swędzenie łydek. Czasem codziennie, czasem co kilka dni. Jak już zaczna mnie swędzie, to mogłabym je drapac nie wiem jak mocno a to i tak nie pomaga. W zasadzie tak jest odkąd pamiętam. Niezależnie czy skóra jest nawilżona, czy nie, czy wydepilowana czy nie. Czasem po nocy budzę się z zadrapaniami aż do krwi. Z czego to może wynikac? Czasem jest to dosyc uciażliwe...nie mam pomysłu co może byc przyczyna, napewno to nie jest żadna alergia, podrażnienie, niedostateczne nawilżenie...
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Lali IP: 94.254.141.* 28.11.10, 22:43
      Ja tez tak mam. I tez jak mam napad swedzenia, rozdrapuje sie az do krwi. Mnie sie to zaczelo po kuracji borowinami. Bylam u dermatologa i powiedziala, ze to chyba alergia. Dala mi leki odczulajace i pomoglo. Moze masz na cos uczulenie? Sama chcialabym wiedziec co to jest, bo objawy sa dziwne. Bo dlaczego swedza tylko lydki???
      • 29.11.10, 00:58
        Mojego meza tak swedza lydki od cukrzycy
        • 29.11.10, 06:51
          Może być tak, że to od złego krążenia, przy wysokim cukrze, wysokiej bilirubinie (choć tu raczej całe ciało swędzi) lub alergii. Więc możesz spróbować żeli na poprawę krążenia lub leków przeciwalergicznych. Jeśli nie pomoże to pewnie lekarz rodzinny, podstawowe badania krwi (jeśli w ostatnim czasie ich nie robiłaś) i chirurg naczyniowy. Taki mój tok myślenia smile
          • 29.11.10, 10:00
            Ja mam dobre krazenie a tez mnie swedza. Moze lepiej isc do lekarza po prostu?

--
            'Lubie zapach rumianku o swicie...'
            • 29.11.10, 10:22
              widocznie u Ciebie powodem swędzenia nie jest złe krążenie...
              • Gość: diana IP: *.ipgum.pl 29.11.10, 12:15
                u mnie łydki swędziały jak goliłam maszynką Gilette, taką różową z paskiem z witaminą E i aloesem chyba. Zmieniłam na zwykłe maszynki bez wynalazków nawilżających i mam wreszcie spokój. Jak używam kremów do depilacji też mnie nie swędzą, u mnie były więc to maszynki. Teraz nie ma znaczenia czy mam suche czy nawilżone łydki. Może pomogłam big_grin
                • Gość: polly IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.11.10, 15:54
                  Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Wyniki z krwi mam ok, teraz jestem w ciazy wiec robie na bieżąco. Może faktycznie trzebaby bylo spytac lekarza rodzinnego, a moj jest bardzo dociekliwy...wink ?Bo jakoś do tej pory glupio mi było isc do lekarza, ten spyta co dolega, a ja odpowiem, ze mnie lydki swedzasmile ale rownoczesnie zdaje sobie sprawe, ze to moze byc objaw czegos innego, nie, ze jestem hipochondryczka, ale to nie sa pojedyncze napady, tylko regularne swedzenie. Jak sie dzis z rana dopadlam do lydek paznokciami, to hohoho!
                  • Gość: ela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 19:21
                    może masz uczulenie na rajstopy
                  • 29.11.10, 20:46
                    A ja bym na następnej wizycie u ginekologa wspomniała o tym problemie.
                    • Gość: Lali IP: 188.33.77.* 29.11.10, 21:26
                      Dlaczego akurat u ginekologa?
                      • 30.11.10, 01:30
                        U ginekologa bo dziewczyna jest w ciazy,a w ciazy np skora swedzi przy cholestazie,wiec koniecznie powiedz lekarzowi
                        • 30.11.10, 08:53
                          dokładnie
    • Gość: Anna IP: *.nyc.res.rr.com 30.11.10, 14:57
      Moj maz mial przez lata podobny problem. Nie bylismy jeszcze malzenstwem, zyl w ciaglym stresie i gdy go poznalam mial lydki cale w strupach. Mascie nie pomagaly.Gdy nasza sytuacja zaczela sie stabilizowac -objawy znikly.

Ja natomiast mam lydki wrazliwe na zimno i suchosc. Zele do depilacji tez mi nie sluza, ani zwykle maszynki. Cienkie rajstopy tez potrafia podraznic.
      • 30.11.10, 15:39
        U mnie było uczulenie na farbę w której farbowano spodnie ( np. w jeansach). Polecam białe, bawełniane getry lub opaski smile
    • Gość: anonimka IP: *.internet.radom.pl 07.04.11, 15:03
      Ja też cierpię na notoryczne swędzenie. Szczególnie kiedy siedzę na wykładach i w nocy. Objaw nasila się w stanie spoczynku, a mija kiedy się ruszam, chodzę... Czasami jak mnie dopadnie to mogę drapać i drapać... aż do krwi. Często jak to robię przy rodzicach to w pewnym momencie łapią mnie za ręce i nie chcą puścić widząc co sobie na nogach pazurami robię big_grin w nocy niestety nie ma mnie kto pilnowac i często budzę się ze strupami na nogach sad pomocne w takich sytuacjach jest np. pochodzić, poskakać sobie w miejscu przez parę minutek.
      Przyczyną swędzenia może być np. niewydolność nerek, czy brak witaminy B12. Może też być objawem zespołu Wittmaacka-Ekboma, czyli tzw. zespołu niespokojnych nóg smile

• 10.04.11, 20:39
        łydki swędzą też przy chorobach wątroby, w Twoim przypadku może to być ucisk macicy na wątrobę
        --
        Jestem kowalem swego losu ?!!!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.