Dodaj do ulubionych

Napadowe tępe bóle w okolicach klatki piersiowej

IP: 88.199.38.* 03.12.10, 15:36
Chce opisać tak jak tylko potrafię dobrze...cierpię z powodów bóli które pojawiają się z nie nacka zarówno w nocy jak i w dzień.Ból zaczyna się piekącym odczuciem ściskaniem rwaniem od ręki lewej obejmując lewą klatkę piersiową i bok tułowia ażdo biodra. To jedna strona bólu. Tymi samymi objawami ból pojawia się także od strony prawej i przebiega tak samo. I trzecie miejsce występowania bólu to cały obwód klatki piersiowej dławiący bardzo mocny. Bóle trwają od tzw. chwilki i są łagodne oraz od 3 minut do 15 minut i wówczas są nie do zniesienia. Pojawiają się łzy strach, nie można znaleźć dobrej pozycji by oddychać swobodnie. Gdy zbliża się ten atak bólu zawsze patrzę jak mam możliwość na zegarek i jak minie przed upływem 3 minut to wiem że będzie okey ale kiedy nie mija nie wiem co robić???Jak wezwę pogotowie a ból ustąpi to nie udowodnię im że coś mi dolegało??Mam czasem przerwę w tych objawach ale ogólnie utrudniają mi życie. Żaden lekarz nie zainteresował się poważnie tymi objawami...Co robić?
Mam 36 lat i jestem kobietą!
Edytor zaawansowany
  • fariba 03.12.10, 20:11
    Żaden
    > lekarz nie zainteresował się poważnie tymi objawami...Co robić?
    To w takim razie idz do jeszcze innego lekarza,bo jesli to tylko nerwobol to tez trzeba leczyc,moze to tkwi w Twojej psychice,moze jest to cos niegroznego to niemniej jednak trzeba znlesc przyczyne i ten bol leczyc.
  • Gość: dziula IP: 88.199.38.* 04.12.10, 14:21
    Tutaj też małe zainteresowanie!!!Dziękuję fariba, ale w psychice pewnie nie problem bo ból jest fizyczny na 100%....muszę znaleźć lekarza pewnie dobrego!
  • niebieskooka11 04.12.10, 15:35
    Ból jest fizyczny, ale podłoże psychiczne. Zastanów się KIEDY zdarza Ci się taki ból, czy nie jest to przypadkiem po dużym zdenerwowaniu (nawet dwa, trzy dni). Życzę Ci, byś znalazła dobrego lekarza. Mój "KARDIOLOG" - wstawiam w cudzysłów, bo według mnie nie powinien dostać dyplomu lekarza w ogóle - stwierdził, że takie bóle sobie wydumałam. Trzymaj się i szukaj. Może znajdziesz...
  • Gość: Tomasz IP: *.29.165.227.threembb.co.uk 15.09.14, 16:10
    Zrob rentgen klatki piersiowej . Czy palisz?? Choroby nowotworowe pluc moga dawac takie bole
  • ania7711 03.01.11, 20:59
    Ja miałam taki ból raz,czekałam parę godzin i zadzwoniłam po pogotowie to był zawał serca,mała skrzeplina w jednym miejscu zatkała mi żyłę.To kwestia czasu,szukaj pomocy,tabletki przeciwbólowe to nie żadne rozwiązanie.Mnie uratowali zycie,nigdy nie miałam problemów zdrowotnych,dobre wyniki ale stress od dłuższego czasu związany z pracą mnie dobił.Teraz jestem na zwolnieniu lekarskim drugi miesiąc i chodze na rehabilitację.Mam nadzieję,że z czasem dojdę do sibie całkiem.
  • Gość: Basia IP: *.marponet.pl 14.02.11, 19:16
    Twój ból w klatce piersiowej może być przyczyną wielu chorób-moim wnioskiem może być neuralgia czyli nerwoból,przy twoich dolegliwościach jest to bardzo charakterystyczne,ponieważ cierpisz,faktem jest to że ból przechodzi i dalej funkcjonujesz.Musisz jednak wykluczyć wiele chorób,trzeba postawić dokładne rozpoznanie i zacząć leczenie cokolwiek to jest-jakiś czynnik tym reguluje co wywołuje ten ból w twoim organizmie.Przyczyny-tarczyca-zaburzenia hormonalne itp.Znaczne skrzywienie kręgosłupa klatki piersiowej.Wrzody-nadżerki przewodu pokarmowego.Do bólu w twoim przypadku może dochodzić w małym stopniu uszkodzonego rdzenia kręgowego.Moje rady musisz koniecznie odwiedzić wielu lekarzy bo jeżeli będziesz bagatelizować swój stan to każdy będzie Ci wmawiał że to nerwicowe,nawet rodzinny lekarz,to właśnie jego jest obowiązkiem Cię skierować do specjalistów i na wszelkie badania.Pozdrawiam
  • Gość: gosc IP: 82.139.156.* 04.12.10, 19:47
    Ja tak mam przy skokach cisnienia. W tym momencie mam wysokie cisnienie, lecze sie na nadcisnienie. Identyczne objawy.
  • Gość: renia IP: 92.63.37.* 04.12.10, 20:00
    Ja mam bardzo podobnie,zdarzyło mi się to dopiero 2 razy,ale tylko po lewej stronie, zastanawiałam się czy to czasem nie zawał.Ból był tak silny,że jego skutki odczuwałm przez resztę dnia, bo zdarzyło mi się to w godz rannych.
    Mam 38 lat,zycie w stresie itp
    Może to na tle nerwicowym?
  • Gość: dziula IP: 88.199.38.* 05.12.10, 10:02
    Podobnie jak i ja myślałam, czy to nie zawał jak miała ten ból po lewej stronie. Z tym, że pojawia się on zarówno tak samo po prawej oraz wokół całej klatki piersiowej....boli faktycznie ale pojawia się on nagle niespodziewanie jest mocny. A co do ciśnienia nie wiem bo w tym momencie jakikolwiek ruch graniczy z cudem. Kładę się na ten bok co boli i staram się pomału oddychać spokojnie ale gdy się nasila to niestety łzy po twarzy!Więc nie sposób zmierzyć sobie ciśnienie. A co do odczuwania skutków tego bólu później to faktycznie troszkę się odczuwa ale sporadycznie...
    Ja objawy przypisywałam do Dusznicy bolesnej. Znalazłam w necie oraz w encyklopedii medycznej w domu objawy moje pasowały do tego typu schorzenia. Lecz lekarz żaden na to nie wpadł!!!Więc nie wiem
  • agkowa 05.12.10, 21:09
    Taki ból może być również oznaką problermów z kręgosłupem, warto zrobić prześwietlenie odcinka piersiowego i szyjnego.
  • Gość: Tomasz IP: *.29.165.227.threembb.co.uk 15.09.14, 16:23
    Sproboj przy tych bolach wziac od lekarza nitrogliceryne dla symptomu angina czyli dlawica piersiowa . I powinnas zrobic koronografie tetnic .( wszystko polaze) jezeli to dlawica to bole z regoly ustepuja w momencie spoczynku i zrelaksowania . Rtg klatki konieczne
  • alba27 06.12.10, 09:44
    mój mąż miał podobnie, lekarz powiedział że często zdarza się tak osobom, które dużo siedzą przed kompem np 8 godzin w pracy i jeszcze w domu, to wina pozycji, do tego ręce są wyciągnięte przed siebie a klatka piersiowa ściśnięta.
    Mój tata natomiast ma takie bóle i u niego ewidentnie to od kręgosłupa.
  • Gość: dziula IP: 88.199.38.* 08.12.10, 09:52
    No tak....z tym, że przed komputerem spędzam góra jakieś może godzinkę dziennie a i to nie zawsze....a mało tego te bóle pojawiły się na długo przed posiadaniem kompa prze ze mnie..a jakaś tabletka na to jest przeciwbólowa?
  • agkowa 08.12.10, 21:30
    owszem mozesz sobie brac tabletki, one uśmierzą tylko ból, a przeswietlenie warto zrobić i mówię o z własnego doświadczenia. Miewam takie bóle, pojawiają się nagle i trwają nwet do 2 godzin, póki mnie nie zmeczą i nie zasnę.
    U mnie pierwszym podejrzeniem było ze coś z sercem, po badaniach wykluczone, wiec nastepny krok to przeswietlenie kregosłupa i ... rehabilitacja.
    Warto to sprawdzić bo taki ból nie jest normalny.
  • Gość: jola IP: *.serv-net.pl 10.12.10, 16:35
    a ja mam pytanie. jakie badania najlepiej zrobić żeby wykluczyć chorobę serca??
  • Gość: dziula IP: 88.199.38.* 12.12.10, 07:26
    Dokładnie jakie badanie mogą mnie przekonać, że bóle to nie serce?A i do poprzedniczki wcześniej a czy jakieś leki bierzesz, by ten ból poszedł sobie raz dwa?
  • Gość: Tomasz IP: *.29.165.227.threembb.co.uk 15.09.14, 16:13
    Najtrafniejszym badaniem jest andiogram czyli koronografia tetnic
  • julimama79 12.12.10, 14:29
    A co to znaczy,że żaden lekarz nie zainteresował sie poważnie? Miałaś robione jakiekolwiek badania?Przyczyn Twoich objawów może byc wiele,oprócz kardiologicznych takie dolegliwości powodują m.in schorzenia kręgosłupa, refluks żoładkowo-przełykowy, a także nerwica. Żeby wykluczyć przyczyny sercowe musisz zrobić ekg spoczynkowe, echo i próbę wysiłkową.
  • Gość: sosna IP: *.hsd1.nj.comcast.net 03.01.11, 18:30
    Tez doswiadczalam takich bolow. Szukalam na necie bo lekarze nie dowierzali takim bolom. gdzies przez przypadek wpadlam na bole kregoslupa od zle dobranych biustonoszy. Sprawdzcie czy to czasem nie od stanikow o zlym obwodzie i malych miskach jako jedna z mozliwych przyczyn. Dajcie znac.
    Serdecznie pozdrawiam
  • Gość: dziula IP: 88.199.38.* 06.01.11, 09:52
    Biustonosz nie wchodzi w grę akurat u mnie. Mam dobrze dobrany. A co do małego zawału czy udaru nie wiem. Może bym musiała jakoś poruszyć lekarza by mi zaproponowała założenie tego aparatu holtera na noc i na EKG wysiłkowe. Ale ono może być totalną klapą bo naprawdę nie mam siły na dłuższy wysiłek. Musiałbym odpoczywać często!
  • evee1 16.02.11, 03:52
    A moze nastepnym razem jak tych boli dostaniesz, to zadzwon na pogotowie. Przynajmniej Ci EKG zrobia i Cie przebadaja w szpitalu. Silny bol reki, ucisk i pieczenie w klatce piersiowej - to symptomy zawalu.
    --
    "Ask a mind of your dancing" - Tokyo T-shirt
  • Gość: maja IP: 77.79.253.* 16.02.11, 12:09
    czesc tez miewam bardzo mocny bul w klatce piersiowej od ponad 10 lat i muj lekarz stwierdzil ze to nie rak wiec powinnam sie cieszyc -rece opadaja ha ha
  • Gość: dziula IP: *.pancom.pl 17.02.11, 08:23
    Tak ręce opadają. Póki co to nadal nic nie wiem na ten temat. Neurolog stwierdził że może to być faktycznie od kręgosłupa szyjnego etc. ale sam do końca nie wie. Tymczasem dał skierowanie na badanie zobaczymy co wyniknie ale jeszcze czas bo wiadomo kolejki. A i mam przeciwbólowy lek zobaczymy czy zadziała????Szukajmy dalej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka