• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

zapalenie pęcherza - jak szybko wyleczyć?

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 20:53
    po raz pierwszy w życiu nabawiłam się zapalenia pęcherza. znaczy, nie jestem pewna, czy to jest to, ale szczypie i boli podczas oddawania moczu, wiec to chyba zapalenie pęcherza. mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek, a do tego czasu chciałabym już mieć problem z głowy. jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia pęcherza?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Anna IP: 95.178.77.* 04.12.10, 21:09
      Gość portalu: jadzinka napisał(a):
      jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia
      > pęcherza?

Nie da się szybko i skutecznie. Możesz złagodzić pijąc dużo wody, ważna jest witamina C + jakieś leki z apteki, ale to wszystko jest lipa. Trzeba iść do lekarza koniecznie jeśli nie chcesz tej imprezy co 2 miesiące.
      Jeśli Ci się pogorszy do jutra lub problem powróci po zażyciu leków przepisanych przez lekarza w przychodni (pewnie Nolicin lub Amoksiklav - furaginy jakoś nie chcą przepisywać w przychodniach), to idź koniecznie do urologa PRYWATNIE (dostaniesz poważny lek i poproś o furaginę profilaktycznie).
      Ja się na lekach przepisywanych w przychodni męczyłam rok, wiem co mówię. Jak nie wierzysz przejrzyj inne wątki lub fora jak się dziewczyny męczą.
      • Gość: rase IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.10, 23:22
        Tylko dobry antybiotyk plus picie wody NON STOP! Lekarz ci wytlumaczy, ze sam antybiotyk nie pomoze i musisz go wziac do konca, cale opakowanie inaczej nawrot choroby gotowy.
    • 05.12.10, 06:15
      możesz sonie pomóc do czasu aż lekarz nie będzie przyjmować. Zwykły urosept z apteki+ żurawina (też z apteki) no i duuużo wody.
      • Gość: urszulka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.10, 14:55
        to mój zestaw big_grin prouro + urosept + dużo wody i częste oddawanie moczu. raz głupio zrobiłam, bo mialam niedokończone opakowanie furaginum i wyłykałam do konca na własną rękę a wiem, że się tak nie powinno robić, ale mnie przyszpiliło. bez recepty jednak powyższy zestaw polecam smile
    • 05.12.10, 09:53
      Kup w aptece preparat z żurawiną i łykaj , pij dużo kwaśnych napojów + cieple kąpiele. Jak nie pomoże to antybiotyk.
      • 07.12.10, 16:08
        Preparat z żurwainą, witamina C, nospa (bo działa rozkurczowo) dużo płynów i moga też pomóc nasiadówki. To taki zestaw dla nieposiadających furaginum, bo furaginum to zdecydowanie najlepszy srodek, jednak na recepte jedynie.
        --
        http://emaluszki.pl/suwaczek6-20080605.jpg
    • 29.12.10, 14:24
      sonia30live napisała:

> Te preparaty to tylko suplementy diety i nie leczą zakażeń. jak ktoś często cie
      > rpi na nawracające zapalenia pęcherza to najlepiej zrobi jak się zaszczepi.

Ta szczepionka także ma wątpliwą skuteczność (wiem od 2 urologów) i nie jest tania jak na eksperymenty, ja nie polecam, wywaliłam kilka stów w błoto dla żadnej poprawy.
      nauczona doświadczeniem nie próbuję też leczyć się domowymi sposobami (co innego zapobiegać) bo nietrudno o infekcję przewlekłą. Leczyłam nawrotowe zapalenie pęcherza bisko dwa lata i wrogowi nie życzę nawet takich głupich pomysłów jak omijanie lekarza. Niedoleczona infekcja bardzo chętnie przeraza się w przewlekłą, zacznie trudniejszą do wyleczenia (to wariant łagodny - lepszym hardcorem jest gdy przejdzie na nerki i doprowadzi po cichu do ich niewydolności).
      Żurawina, Urosept, witamina C - tak, ale nie zamiast lekarza i odpowiednio dobranego leczenia.

--
      Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
      Mój blog artystyczny
    • Gość: abb IP: *.ip.netia.com.pl 04.01.11, 09:01
      Mi pomaga furagin (na receptę) i to w małych ilościach, już po pierwszej tabletce (wysiusianej za przeproszeniem) jest zdecydowana poprawa. W apteczce domowej zawsze muszę mieć i na wyjazdy też. Faktycznie, jak ktoś wyżej napisał lekarze coś niechętnie przepisują, staram się więc nie przesadzać i łykam tylko doraźnie.
    • Gość: Kaka .. IP: *.play-internet.pl 16.10.11, 22:41
      ja mam bardzo prosty i domowy sposób. otóż ja robię to tak :

- w dwóch kubkach , robię zwykłą herbatę.
      - do każdego kubka dodaje cytrynę.
      - gdy wypiję herbatę , zjadam dwa plasterki cytryny.
      - dodam , iż w trakcie picia herbaty zażywam dwie tabletki Wit.C
      to wszystko. mi pomaga , polecam.
    • 17.10.11, 15:35
      Gość portalu: jadzinka napisał(a):

> po raz pierwszy w życiu nabawiłam się zapalenia pęcherza. znaczy, nie jestem pe
      > wna, czy to jest to, ale szczypie i boli podczas oddawania moczu, wiec to chyba
      > zapalenie pęcherza. mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek, a do tego czasu ch
      > ciałabym już mieć problem z głowy. jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia
      > pęcherza?

Najszybszym rozwiązaniem w moim wypadku było pójście z ustrojstwem do lekarza. Próbowałam różnych środków zaradczych - żurawit, urinal, herbatka żurawinowa. Wszystko skutkowało bardzo powoli, bolało i piekło a efekt był tylko taki, że ból powracał.
      Później się okazało że to kwestia bakteryjna i bez odpowiedniego antybiotyku po prostu nie da rady - możesz pić herbatki, łykać cudowne tabletki pochodzenia naturalnego ale tak naprawdę dopóki nie dostaniesz gynalginu i kwasu mlekowego albo silniejszego leku np. antybiotyku, to tak naprawdę jest to tylko przeciąganie wszystkiego w czasie.

Pozdrawiam,

Lenka
    • Gość: franczeska90 IP: *.skierniewice.vectranet.pl 19.01.12, 23:35
      furagin jest faktycznie dobry- mi pomógł już dwa razy, ale warto też ię wspomagać naturalnymi metodami, tzn. piciem sporej ilości płynów i jedzeniem żurawiny, bądź jak ktoś nie lubi żurawiny, to łykaniem kapsułek z żurawiną np. wspomnianego prouro.
    • 10.02.14, 13:07
      A co to za róźnica czy znasz lekarza? Zapalenie pęcherza to nie przeszczep serca, każdy lekarz cię wyleczy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.