Dodaj do ulubionych

Ból gardła

IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 11.12.10, 09:19
Boli mnie gardło przy przełykaniu śliny tylko po jednej stronie, ale najgorsze jest uczucie zatkanego gardła. To takie uczucie jakby mi się coś przykleiło do gardła i nie mogę tego połknąć. Jak sobie pomóc?
Biorę leki przeciwbólowe i neo-angin. Niezbyt pomaga...
Obserwuj wątek
    • nglka Re: Ból gardła 11.12.10, 10:05
      Od kiedy tak Cię boli i w którym miejscu - konkretniej? jeśli 1-2 dni i w dolnym odcinku szyi, to może być początek zapalenia krtani. W zasadzie na forum to można sobie jedynie gdybać i wróżyć. Ja bym stosowała płukanie gardła (szałwia, woda z solą), jeśli to zap. krtani, to nie ma co liczyć na zaleczenie w trybie natychmiastowym.
      --
      Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
    • Gość: Anna Re: Ból gardła IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 14.12.10, 11:19
      Byłam u lekarza, dostałam hasco-sept, rutinoscorbin i naproxenum. Dziś boli mnie już całe gardło, a nie tylko po jednej stronie. Lekarz ocenił, że nie trzeba antybiotyku. Przez ten ból nie mogę jeść, a w nocy budzę się bo mnie boli gardło. Ból promieniuje do ucha. Płukanie gardła szałwią nic nie dało. Solą nie odważę się płukać, bo boję się bólu. Biorę sobie jeszcze strepsils intensive, ale to pomaga na jedną godzinę, a nie można tego zjeść więcej niż 5 w ciągu doby. Ratunku...
    • mirszy Re: Ból gardła 16.12.10, 17:39
      Spróbuj wypłukać gardło wodą utlenioną w stosunku 1:1 z wodą. To nie piecze, a jest rewelacyjne. Ja sobie wyleczyłam tym anginę ropną.
    • prawdziwy_necik Re: Ból gardła 19.12.10, 13:43
      Neo-angin czy strepsils to na silne bole chyba nie najlepsze,lekarz twirdzi ze antybotyk niekonieczny wiec moze by spróbowac orofar...a przedewszystkim duzo pic chłodnych napojów.
    • karbacka Re: Ból gardła 02.11.19, 08:27
      U mnie Apicold spray do gardła zawsze sobie radzi i po niego sięgam jak tylko czuję że coś się święci smile Radzi sobie z bakteriami i podrażnieniem. Szybko przynosi ulgę, a niestety problem z gardłem pojawia się u mnie często, bo to pierwszy obiaw mojego przeziebienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka