• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Ca 125!? Co to za badanie???Do P.Doktor! Dodaj do ulubionych

• 15.04.04, 19:30
    Witam Serdecznie!
    Mam mały kłopot, ponieważ dostałam skierowanie na badanie Ca125 i nie wiem co
    to za badanie tak dokladniej i czy duzo kosztuje wykonanie takiego badania??
    Edytor zaawansowany
    • 15.04.04, 19:44
      Marker nowotworowy raka jajnika. Jakieś 30 zł.
      • 15.04.04, 21:32
        oznacza sie go z krwi...
        jezuuu naprawde marker nowotworowy raka jajnika??? ja mialam kiedys co 3
        miesiace Ca 125 sprawdzane, jak mialam torbiele, ale nie wiedzialam ze to w
        takim celu sie oznacza
        • 15.04.04, 22:36
          tak, to marker nowotworowy jajnika, na to badanie kieruje się, kiedy istnieje
          nawet najmniejsze podejrzenie raka janika.
          • 15.04.04, 22:38
            jeszcze jedno, podwyższony marker CA 125 nie musi odrazu oznaczać raka jajnika!
            • 15.04.04, 22:47
              Nie ma sie co martwic, ale nazwa faktycznie brzmi tragicznie smile
              Robi sie to w torbielkach czy jakichs innych przypadlosciach, tak dla pewnosci.
              Czasem podwyzszony marker moze tez swiadczyc o innych schorzeniach np.
              endometriozie, ale nie musi oznaczac katastrofy.
              Nic sie nie boj, zrob badanie i pokaz lekarzowi, a on juz bedzie wiedzial co z
              tymz robic.
              Podejrzewam, ze wiekszosc z nas miala takie badanie krwi smile
      • 15.04.04, 22:53
        moja kolezanka oznaczala ten marker na PCO.
        --
        Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matplanety!smile
        • 15.04.04, 22:57
          jesli robia Ci sie torbiele w cyklu to warto zonaczyc ten marker aby wykluczyc
          pco. a hormony oznaczlas? jesli bedziesz miala sporo podwyzszone lh i
          testosteron to moze tak byc, ale nie musi. nie chce stawiac diagnozy, nie
          jestem ginemsmile
          --
          Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matplanety!smile
    • 16.04.04, 21:49
      Strasznie to wszystko brzmi, ale podejrzenia są endometriozy wiec dlatego pytam
      co to za cudo!
      Pozdrawiam
    • 18.04.04, 11:12
      To jest marker niektórych nowotworów jajnika i endometriozy- gdy decydujemy się
      na leczeni9e zachowawcze torbieli warto go wykonać jako baanie , które ma nas
      upewnić, ze zmiana na jajniku jest najprawdopodobniej łagodna- podwyższony
      wynik może tez oznaczać endometriozę która także jest wskazaniem do operacji
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.