Dodaj do ulubionych

Diane a alkohol??

18.04.04, 10:51
Hej łykam teraz diane 35 i bed ełykała przez pół roku i bardzo dobrze sie
czuje na tabletkach tych. No ale w ciągu tego czasu bede miała 18nastke
kolegi i nie wiem czy bede mogła coś wypić?? czy nie wskazane jest picie???
jak wy postępowałyście??
Obserwuj wątek
    • martini_very_bianco Re: Diane a alkohol?? 18.04.04, 12:44
      wszystkie moje znajome dziewczyny na pigułach piją alkohol, chociaż nie uważam,
      żeby to było specjalnie mądre... Sprawdź na ulotce, co tam piszą, bo alkohol
      może osłabiać wchłanianie leków, a skoro do 18 jescze trochę czasu, zapytaj
      lekarza. jest też forum www.antykoncepcja.pl, tam mają forum i pewno coś o tym
      było. Najlepszego dla jubilata

16%VOL
      22%VAT
      • lilith76 Re: Diane a alkohol?? 18.04.04, 13:04
        alkohol osłabia działanie leków, ale nie środków antykoncepcyjnych! nawet pani doktor to potwierdziła. gdyby osłabiał, to współczynnik Pearla pigułek w naszym kraju byłby równy współczynnikowi dla stosunku przerywanego!
        czyżby wszystkie na pigułkach to abstynentki?
        nie mówię tu o alkoholiźmie i rozwalonej przez niego wątrobie.

--
        Bóg chce tego, czego chce kobieta! Agatha Christie
        • martini_very_bianco Re: Diane a alkohol?? 18.04.04, 13:25
          już się tłumaczęsmile)), chociaż z Panią Doktor kłócić się nie śmiemsmile))). W dużym
          uproszczeniu: alkohol, którym bynajmniej nie gardzę i nie przemawiam tu jako
          terapeutka, w momencie picia i trochę później wpływa na absolutnie wszystko w
          organiźmie, od głowy począwszy, na serduchu skończywszy. Gdyby było inaczej,
          nie byłob izb wytrzeźwień, marskości wątroby (to na dłuższą metę), ale też i
          lekarze nie zalecaliby osobom z niskim ciśnieniem wypicia lampki koniaku w
          razie dramatycznego spadku pulsu.
          Nie upieram się, że seks po kilku piwach gwarantuje zajście w ciążęsmile, ale
          jakkolwiek by nie było, substancje czynne leków nie wchłaniają sie w 10 minut,
          tylko w kilka godzin. Poza tym, nadmierna ilość węglowodanów też może zakłócać
          wchłanianie wszystkiego, łącznie z witaminami, a alkohol to węglowodany, jakby
          nie było. Przyznaję, że dokładnie nie wiem, w którym miejscu wchłaniają się
          hormomy, bo to nie moja działka, natomiast jeśli na przykład w żołądku, to
          kolejność jest taka, że pierwsza rzecz, za której trawienie zabiera się
          żoładek, to alkohol, a reszta może przejść albo niezauważona, albo zostać
          wchłonięta w ilości śladowej. Wiem coś o tym, bo od 10 lat biorę leki rano i
          wieczorem, i trochę poczytałam na ten temat, co nie zmienia faktu, że alkohol
          bardzo lubię i nie stonięsmile))

Nic Ci nie będzie, jak sie upijesz, w końcu 18 to nie byle jakie wydarzeniesmile,
          uczcić trzebasmile))

16%VOL
          22%VAT
    • monika.antepowicz Re: Diane a alkohol?? 19.04.04, 17:53
      można wypic , ale... tak aby nie zwymiotowacpigulki lub nie zapomnieć jej wziac-
      włąsnie tutaj zaczynaja sie problemy. Można po prostu przyjac diane nieco
      wcześniej-kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka