Dodaj do ulubionych

Niedorozwój macicy

IP: *.icpnet.pl 21.02.11, 23:46
Podczas dzisiejszej wizyty u ginekologa stwierdził on w badaniu usg, że moja macica jest za mała. Jej wymiary ocenił na 3,2 cm długości i 2,2 cm szerokości. Nie wdrożył żadnego leczenia. Powiedział że jak zechcę mieć dziecko będziemy się martwić jak utrzymać tą ciążę. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Czy udało się Wam zajść/utrzymać ciążę? Czy lekarz zaproponował jakieś leczenie? Na ile zbyt mała macica może stanowić problem przy potencjalnej ciąży? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Monika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.11, 09:52
    Ja mam ten sam problem, od 3 lat nie mogę zajść w ciąże!W internecie na temat tego problemu nie ma za wiele informacji...najlepiej jakbyś udała sie sie lekarza specjalisty od niepłodności!Niedorozwój macicy hormono-zależny idzie leczyć i idzie normalnie zajść w ciąże czasem nawet bez leczenia, bo macica przy tym rodzaju niedorozwoju w czasie ciąży rozwija sie normalnie, gorzej jesli to rodzaj hormon- niezależny, i u mnie lekarz zdiagnozował ten typ, brałam hormony na powiększenie macicy ale nic to nie dało..po 3 miesiącach leczenia nic sie nie powiększyło, wiec jesli kiedykolwiek będę mieć dzieci to będzie to jedynie cud...
    Jeśli lekarz powiedział Ci że masz niedorozwój i nie rozpoznał jaki to typ, znajdz najlepszego lekarza ginekologa i specjaliste do spraw niepłodności, On porobi Ci badania i dowiesz sie wszystkiegosmile
  • Gość: anula130 IP: *.static.sitel.net.pl 23.03.11, 09:59
    moja kolezanka miała za małą macicę, a bez problemu zaszła w 3 ciąże smile). Przy pierwszej ciąży, mimo, że nie miała żadnych problemów, plamień, krwawień to na wszelki wypadek lekarz przepisał jej cos na podtrzymanie ciąży. Po jakims czasie u innego lekarza (juz z drugim dzieckiem) dowiedziała się, że to było na "wyrost".

Ania
  • baba-baba 23.03.11, 10:42
    A ile masz lat i kiedy planujesz dzieci?
    Nie powiedziane,że będzie problem.Ja też uslyszałam taką diagnozę w wieku ok.25 lat ale dzieci jeszcze nie planowałam.Ze wzgl na nieregularne cykle byłam jednak leczona :bromergon,clostilbegyt,orgametril,chyba progynova.Macica nabrała srednich rozmiarów ale przy okazji,bo cel leczenia był:regularne cykle.
    Ciażę zaczęłam planowac w wieku.35 lat,2 poronienia,1 pozamaciczna i teraz jestem w 9 m-cu.Niepowodzenia bez znalezionej przyczyny.
    Myślę,że warto dopilowac temat ale na spokojnie.Wszystko zależy od mojego pierwszego pytania zresztą.
  • lady_iris 23.03.11, 12:15
    Mojej koleżance lekarka powiedziała, że ma za małą macicę i tak nigdy żadnej ciąży nie utrzyma. Leczenia żadnego nie wdrożyła. Koleżanka pogodziła się z faktem, ale stwierdziła, że raz spróbuje, jak się nie uda, to trudno. Spróbowała, zaszła, donosiła bez problemów, urodziła zdrowe. Zatem taka diagnoza to nie wyrok, okazuje się, że często w ciąży macica rozciąga się normalnie, tak jak napisały dziewczyny wcześniej, ale na pewno warto pójść do specjalisty, bo może jednak da się coś zaradzić i oszczędzić stresów w przyszłości.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjoyc2bv9a4.png
  • Gość: ngLka IP: *.globalconnect.pl 23.03.11, 12:23
    Ja mam małą macicę, po pierwszej ciąży jej wielkość jest jak nieródki. Przed ciążą była jak u młodej nastki. Nikt nigdy nie użył słowa "niedorozwój". Od 5 mca oszczędzałam się, bo - podobnie jak moja matka - trafiłam do szpitala ze skurczami i szybko skracającą się szyjką. I podobnie jak Ona - urodziłam 2 tyg po terminie (tylko, że mnie "pomagano" - było cc). Nigdy nie usłyszałam nic w zw. z małą macicą, że to jakiś problem jest.
    Pomyśl sama... skoro macica może rozciągnąć się do takich rozmiarów, by ogarnąć ciąże wielopłodowe, to dlaczego Ty masz mieć problem z jednym dzieckiem? Oczywiście, lekarz może określić, że jest to ciąża wyższego ryzyka niż klasycznie ale ja - przynajmniej z samego Twojego opisu, nie wnioskuję jakoby to był jakikolwiek problem w zajściu i donoszeniu.
    Na przyszłość: poproś swojego lekarza by dogłębniej wyjaśnił Ci jaki jest Twój problem a jeśli jest niechętny do wyjaśnień, to zmień go.

--
    Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
    Mój blog artystyczny
  • alpepe 23.03.11, 15:58
    mojej babci lekarz powiedział, że musi poczekać z kilka lat, bo póki co, to ma macicę dziecka, ale jakoś dwa lata potem zaszła w ciążę, urodziła pierwsze dziecko, problemu nie było.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • iwona402 25.03.11, 00:37
    U mnie stwierdzono za małą macicę dopiero po 2-giej ciąży. Dosyć trudno zachodziłam w ciążę, ale nie miałam problemu z donoszeniem jej. Teraz mam macicę jak nieródka.
  • zabkaa24 26.03.11, 12:59
    Ja też mam małą macicę (a dokładniej, dwie małe macice - wada: macica podwójna), zaszłam w ciążę w 7 cyklu starań, czas pokaże, jak się to dalej potoczy ale jestem pełna nadziei, w końcu macica w ciąży mnogiej jest w podobnej sytuacji co mniejsza z jednym płodem. Nie trać wiary! Jeśli nie ma innych problemów to nie powinno być kłopotów z zajściem w ciążęsmile
  • Gość: gabriela_n23 IP: *.cable.net-inotel.pl 26.03.11, 21:21
    witajcie moja znajoma też ma podwójną macicę, zaszła w ciążę, na początku lekarz stwierdził że dziecko umiejscowiło się w tej mniejszej części i nie wiadomo jak to się wszystko potoczy ale donosiła ciążę urodziła w 39 tyg poprzez cc fakt mała ważyła 2180 g ale było wszystko ok. tak więc głowa do góry i się nie stresować pozdrawiam
  • Gość: iwona IP: *.icpnet.pl 21.10.11, 06:52
    witaj mam podobny problem niedorozwoj macicy a do tego brak jednego jajnika zalamala sie jak sie o tym dowiedzialam 4lata temu nigdzie nei chodzilam ale po 4 latach zaczelam miesiaczkowac i szukam dobrej kliniki i mysle o novum mi tez lekarz mowil ze jak cudem zajde w ciaze to ciezko bedzie ja utrzymac a le czytalam na forum ze z taka wada macicy mozna miec dzidziusia trzeba wiecej cierpliwosci i wiecej dbania i lezenia jak sie zajdzie w ciaze niewykluczone ze cala ciaze nawet w szpitalu ale co sie nie robi jak sie pragnie dziecka chyba wszystkie sie ze mna zgodza a wogole jest cos takiego jak plastyczne powiekszenie macicy 7 na szesc kobiet skutecznie po tym zabiegu zachodzily w ciaze dzie wczyny do dziela pozdrawiam
  • Gość: SYLWIA IP: *.clienti.tiscali.it 28.06.13, 23:59
    hey ja mam nie
    rozinieta macice,nie mam okresu...wiec moge moge zapomniec o dzieciach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka