• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy żurawina działa na inne bakterie w pęcherzu? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.11, 15:44
    Niż na E. coli? Kupiłam Prouro, ale nie jestem przekonana, bo czytałam że żurawina najlepiej działa na E. coli a mi ciągle wychodzi paciorkowiec. Nie wiem, czy warto mimo to stosować - nóż pomoże?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: abi IP: *.ntlworld.ie 23.03.11, 17:11
      Wlasnie sama chcialabym to wiedziec,bo tez czytalam sprzeczne informacje...
    • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.11, 17:39
      żurawina utrudnia zycie (zmniejsza "przyczepność" bakterii) wszystkim bakteriom w moczu
    • 23.03.11, 19:38
      Wg. mnie, 10% zurawiny w preparaacie, to bardzo malo. Lepiej kupic sok i pic szklanke dziennie.
      --
      Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
      • 25.03.11, 14:44
        prouro akurat jest dobre pod względem zawartości żurawiny (znaczy się PAC żurawinowych bo to one są najważniejsze). dodatkowo zawiera witaminę C. w soku wcale nie ma tak dużo, w kapsułkach jest bardziej to wszystko skoncentrowane. soki też często mają dodatek cukru, wiec niefajnie. no nie wiem. mi się wydaje, że warto mimo wszystko łykać, bo jak ktoś tam wyżej napisał, żurawina ogólnie utrudnia życie bakteriom patogennym

--
        - Miauczy kotek: miau!
        - Coś ty kotku miał?
        • Gość: usunelamkonto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 14:40
          ja lykam urosept

jak czuje ze piecze przy oddawaniu moczu to biore 2 kapsulki uroseptu i 2 rutinoskorbinu i jest ok smile

jak czytalam zurawina dziala na bakterie - raczej kazde
          • Gość: Noel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.11, 14:32
            Tylko Urosept to nie zurawina tongue_out Urosept w sumie czasem też kupuję, ale wolę te żurawinowe z witaminą C, bo Urosept trzeba bodajże 3 razy dziennie po 2 tabsy łykać i się zapomina o tym.
    • Gość: matylda IP: *.home.aster.pl 01.04.11, 16:19
      Ja byłabym tutaj bardzo ostrożna ,bo podobno nie ma na ten temat żadnych konkretnych badań.A próbowałaś moze sposobów z probiotykiem.Mnie pomaga lacibios femina-zreszta dużo sie teraz na jego temat mówi.
      Poza tym dzięki temu probiotykowi dochodzi do odtworzenia i utrzymania prawidłowego ph w pochwie.Ja bym poszła jednak w ta strone.
      • 01.04.11, 19:25
        Zurawina ma niby byc szkodliwa?
        www.czytelniamedyczna.pl/2474,zurawina-nowe-spojrzenie-na-wlasciwosci-lecznicze.html
        --
        Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
        • Gość: elenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 09:13
          ło, fajnie
          "Okazało się, że kobiety pijące sok z żurawin, miały o 58% mniejszy poziom bakterii w moczu. Także zużycie antybiotyków u osób, które już zapadły na zapalenie dróg moczowych było o połowę mniejsze niż w grupie nie przyjmującej soku.
          Także badania przeprowadzone przez Sobotę, wykazały, że spożywanie żurawiny może zapobiegać zapaleniom dróg moczowych poprzez wypłukiwanie bakterii E. coli z dróg moczowych"
          "Na Uniwersytecie Kalifornijskim przeprowadzono badania, które w warunkach laboratoryjnych udowodniły szersze spektrum działania przeciwbakteryjnego soku z żurawin. Wyniki tych badań mogą mieć zastosowanie w wykorzystaniu żurawin w walce z bakteriami Staphylococcus aureus, Salmonella enteritidis oraz E. coli."

czyli nie tylko na e.coli, wiec warto stosowac choc jak napisali tam, to sok czysty jest najlepszy z wyciśnietych zurawin, to chyba lepiej rzeczywiscie kapsułki niz takie sklepowe soki, tylko multum tego teraz w aptekach i nie wiadomo co wybrac, prouro czy cos innego coć to przynajmniej ma jeszcze witamine C..
          • Gość: blueeyes IP: *.port.gdynia.pl 13.07.11, 16:05
            Jest taki czysty sok z żurawin w ciemnych butelkach. Chyba można go w aptekach kupić. Z tego co pamiętam. Jest bardzo cierpki. Pije się go trochę rozcieńczonego, bez cukru.
            • Gość: m IP: *.dip.t-dialin.net 21.07.11, 21:44
              a co nt zurawiny suszonej ? ma ona podobne wlasciwosci do tej co w soku ?
              • Gość: meggi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 22:44
                wydaje mi sie, że najlepsza jest świeża, potem w kapsułkach, potem w soku czystym, potem w herbatach, potem na równym miejscu w soku słodzonym i suszona. właściwości pewnie ma podobne tylko ten cukier ;/ no i nie wiem, jak z proantocyjanami, pewnie trzeba więcej zjeść żeby było tyle samo pac co w np. prouro czy cos. czyli 36mg z tego co pamiętam... no a jak się więcej zje, żeby była odpowiednia ilość pac to i cukru więcej, wiec nie wiem, czy tak zdrowo wychodzi ostatecznie. ale to takie moje rozmyślania i wcale nie mówię, że tak na sto procent jest big_grin
    • 01.08.11, 11:17
      Mnie niestety często dopadają infekcje pęcherza. I również słyszałam o tym, ze to żurawina działa pozytywnie na wypłukiwanie bakterii odpowiedzialnych za te infekcje. Kiedyś również brałam prouro ale na mnie nie działało. Znalazłam stronkę na której wypowiada się [url=http:// www.youtube.com/user/NurseaUrextra#p/u ]tutaj[/url] lekarz. Może Wam pomóc. smile A odnośnie PAC to największa dawka to 36mg jaką mogą zawierać tabletki . Doinformowałam się troszkę smile Nieodłączny element wspomagający mnie w infekcjach to tabletki i termofor. A jeśli chodzi o żurawinę to tylko suszona, świeża mi nie smakuje.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.