czy martwy ząb boli? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dentystka powiedziała że jeden z moich zębów jest martwy.
    prawdopodobnie trzeba go wyrwać,czekam na wizytę..
    dziura jest ogromna ale jak dzis wykałaczka tam pogrzebałam to poczułam okropny ból, tak jak bym na jakiś nerw trafiła, czy to mozliwe przy martwym zębie, one podobno nie bola w ogóle?
    • Martwy ząb nie boli.
      --
      moja galeria
    • boli. Do tego taki ból zwiastuje gorsze kłopoty zdrowotne niż ból żywego zęba. Jak najszybciej do dentysty.
      --
      Das Leben ist kein Ponyhof
      • Gość: sonia IP: *.elblag.vectranet.pl 08.04.11, 22:43
        alpepe napisała:

> boli. Do tego taki ból zwiastuje gorsze kłopoty zdrowotne niż ból żywego zęba.
        > Jak najszybciej do dentysty.

dlaczego gorsze kłopoty zdrowotne niż ból żywego zęba?
        • Gość: adam IP: *.nowogard.vectranet.pl 05.05.11, 14:01
          Żaden ze mnie dentysta, ale ja i mój brat miesimy podobnie. Kiedyś byłem zaplombować zęba, po jakimś tam czasie plomba wypadła. Olałem sprawę. Dziura się pogłębiała, aż doszło do tego, ze przy ugryzieniu pokarmu bolało jak cholera. No cóż ekstrakcja zęba w moim przypadku. Mój brat miał gorzej u niego pojawiła się ropa. W jego przypadku była to górna szczęka, ropa naszła nawet na oko - z konsultacji okulistycznej okazało się, że z okiem wszystko ok. No i teraz najlepsze wyobraźcie sobie uczucie rwania na żywca i rozcinanie skóry przy dziąśle by włożyć sączek. Fakt był gwiazda poradni, bo debatowało nad nim 4 dentystów, ale co się nacierpiał to jegosmile
    • Gość: KASIORECZKA IP: *.elblag.vectranet.pl 08.04.11, 22:44
      a w jaki sposób dentysta moze stwierdzić,ze zab jest "martwy"?
    • Czasem zab sie sam umartwia wink Pytanie tylko, czy trzeba go na pewno wyrwac? Wyrywanie zebow to ostatecznosc dla dobrego lekarza. Zrob przeswietlenie, sprawdz w jakim stanie jest korzen - nie chodzi o to, czy martwy, czy zywy ale czy tam sie nic nie porobilo. Jezeli jest ok, to nie wyrywac, tylko zalatac dziure. I dla pewnosci zmienic lekarza.
      • Gość: wizytor IP: *.phil.east.verizon.net 09.05.11, 03:53
        czy zmartwiony zab to taki?
        http://3.bp.blogspot.com/-v3qqXyaGAaM/TYLXCLoy-oI/AAAAAAAABSg/Z2Ssbqk0eD0/s1600/cartoon-tooth-dental-cavity-thumb3234654.jpg

A na serio samemu nie da sie nic wymyslec, szybko do dentysty i nie tykac bez rentgena.
        I z dentysta utrzymywac staly kontakt , co pol roku
    • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.11, 07:34
      Może są zmiany przy korzeniu?
    • Martwy ząb nie boli,...może boleć okostna.

--
      http://www.e-gify.com/gify/136.gif
    • Martwy nie boli, ale może się wokół niego zrobić stan zapalny, który boli. Martwy też wymaga kanałowego leczenia żeby nie zaczął gnić. I to, że ząb obumarł nie jest wskazaniem do jego usunięcia, poszukaj dentysty, który zajmuje się leczeniem takich przypadków.
    • Miałam stan zapalny kości szczęki przez źle wypełniony kanał martwego zęba. To na dole. U góry przez ten sam błąd zrobiła mi się ogromna torbiel (5cm w zat. szczękowej).
      Bolało okrutnie. Pantomogram miałaś robiony? Bez tego ani rusz i nie daj sobie wmówić, że nie trzeba. Ja sobie dawałam wmawiać latami a potem kilka tysięcy na leczenie całej szczęki + operacja z otwarciem zatoki od trójki do ósemki - to tak na zachętę, byś nalegała na zdjęcie. Może to być stan zapalny dziąsła ale może być i nieco bardziej zaawansowane. Zęby w większości przypadków da się leczyć, ból nie oznacza konieczności wyrwania - dopiero, gdy zawodzą metody leczenia.

--
      Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
      Mój blog artystyczny
    • a bolał Cię przed wizytą? czy ząb został otwarty podczas wizyty, założono lekarstwo? czy chodziłaś z owartym dużo wcześniej? czy masz zdjęcie tego zęba?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.