Dodaj do ulubionych

skolioza,kifoza,poziome ustawienie kości krzyżowej

IP: *.play-internet.pl 15.05.11, 13:16
Doradzcie
dwa dni temu byłam u lekarza rodzinnego ze zdjęciami rtg
wyniki:
rotacyjna skolioza piersiowa w prawo.pogłębienie kyfozy
rotacja kr.L.poziome ustawienie kości krzyżowej

zdjęcia były zrobione po wcześniejsze wizycie u lekarza ponieważ
miałam bóle w klatce piersiowej oraz ból w lędźwiach ,czułam że mam "napięty" kręgosłup oraz drętwienie nóg

nie wiem jak mam potraktować takie wyniki ponieważ lekarz dał mi tylko ulotkę z ćwiczeniami
które mam wykonywać, przepisał środki przeciwbólowe i na tym skończyła się jego rola?

czy to wystarczy?czy może zgłosić się do innego lekarza?
proszę doradzcie mi co mam robić

Edytor zaawansowany
  • kasiak37 15.05.11, 22:01
    wez skierowanie do ortopedy.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forumwink
  • Gość: student fizjoterap IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.05.11, 12:08
    Witam!

w takiej sytuacji musisz się zgłosić się do fizjoterapeuty. W walce ze skrzywieniami kręgosłupa tylko działania fizjoterapeutyczne (różnego rodzaju terapie manualne, rozluzniania tkanek, wzmacnianie gorsetu miesniowego) dają mozliwość zwalczenia, zatrzymania progresji skoliozy/kifozy. Najpewniej te cwiczenia co dostalas od lekarza to podstawowy zestaw i ich wykonywanie bez współpracy z doswiadczonym fizjoterapeutą nie da wymiernych efektów. Więc, polecam wyszukac doswiadczonego terapeute w okolicy i zglosic sie do niego z diagnoza lekarska i zdjeciem rentgenowskim. Powodzenia!
  • aniafirak 02.10.11, 21:33
    To nie wystarczy, ból na chwile minie, ale szybko wróci bez odpowiedniej terapii.
    Polecam terapeute metody FITS- funkcjonalna Indywidualna terapia skolioz.
    A skad jesteś i ile masz lat?
    --
    Na szczęściesmile
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/bd/pd/5a9q/gcZpjjzVbbI3Rb9qCA.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka