Dodaj do ulubionych

brak miesiączki po odstawieniu tabletek

18.05.11, 14:00
Witam,
Przez 5 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, odstawiłam w styczniu tego roku, gdyż chcemy z mężem postarac się o dziecko. Od tamtej pory nie miałam okresu (to już 5 miesięcy). Robiłam badania na poziom hormonów i na czynności przysadki i wszystko mam w porządku. Ginekolog mówi, że powinnam znów wziąć tabletki przez kilka miesięcy. A ja przecież po to je odstawiłam, że nie chce już ich brać, chcę, żeby moje jajniki zaczęły pracować naturalnie, a jak znowu zacznę brać tabletki to wrócę do punktu wyjścia!
Miał ktoś podobną sytuację?
Edytor zaawansowany
  • alajna85 18.05.11, 18:27
    Nie daj się namówić na kolejne tabletki - jak widzisz już dosyć namieszały i pewnie po odstawieniu kolejnych byłoby to samo. Zmień lekarza to przede wszystkim. Często bierze się Luteinę lub Duphaston na wywołanie okresu, jak pół roku nie przyszedł to już powinnaś coś z tym zrobić.
  • lidek0 18.05.11, 21:29
    Zmień lekarza, może badania trzeba powtórzyć, może to nie same hormony szaleją, może usg trzeba zrobić. Ale antyków już bym nie brała, sama odczuwasz skutki ich brania.
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • madami 18.05.11, 21:57
    Ja tak miałam. Pół roku bez okresu, wywołany w końcu luteiną.
    Tabsy dość mocno namieszały mi w organizmie.
  • kamulka84 19.05.11, 17:34
    Dzięki za odpowiedź - chciałam się właśnie upewnic w postanowieniu, że tabletek już brac nie będę. Trzeba sprawic, żeby organizm trochę sam popracował. Może rzeczywiście czas na zmianie ginekologa... Moja obecna nie daje mi żadnej alternatywy!
  • tygrysiatko1 19.05.11, 23:40
    Moim zdaniem ginekolog powinna Ci zaproponować wywołanie miesiączki luteiną, a nie podaniem tabletek antykoncepcyjnych
  • Gość: kach66 IP: *.play-internet.pl 15.08.11, 22:44
    ja też mam podobny problem, z tym że tabletki brałam do grudnia po nich dostałam okres a kolejny już się do dziś nie pojawił, minęło już 8 miesięcy. Tabletki brałam ok 8 lat, zanim je brałam miałam nieregularne okresy ale miałam a teraz nic. Jutro zapisuję się do lekarza bo zaczyna mnie to dręczyć a też chcemy mieć dzidziusia.
    A powiedz jak wyniki wyszły CI dobre Twój lekarz co na to powiedział??? Nic Ci nie doradził co można z tym zrobić??
  • kamulka84 11.10.11, 14:05
    Okres przyszedł znienacka nagle po 9 miesiącach bez żadnych tabletek. Miejmy nadzieję, że wszystko się unormuje...
  • lidek0 11.10.11, 15:18
    Mimo wszystko zbadałabym hormony.
    --
  • kamulka84 11.10.11, 15:48
    Poziom hormonów miałam badane w kwietniu, wszystko było w normie.
  • lidek0 12.10.11, 20:56
    W kwietniu czyli pół roku temu, do tej pory wiele mogło się zmienić.
    --
  • kamulka84 13.10.11, 10:03
    Na pewno w najbliższym czasie wybiore się jeszcze do ginekologa, ale fakt pojawienia się miesiączki po takim czasie bez ingerencji lekowej uważam za dobry objawsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka