Dodaj do ulubionych

usg dopochwowe - jak to jest?

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.05.11, 16:57
Mam pytanie - jestem dziewicą, jeden ginekolog robił mi badanie usg przez odbyt, a kolejny powiedział, że nie powinno się robic tego badania w ten sposób, tylko przez pochwę, czego u dziewicy (ponoc) zrobic nie można. Z drugiej strony, częsc kobiet na różnych forach pisze, że mimo tego, że są dziewicami to są badane sondą dopochwową bez większego problemu. Stąd moje pytanie - czy zależy to od rodzaju sondy dopochwowej (czy są różne?) że niektórzy lekarze wykonują badanie przez odbyt a inni nie mogą? Jeśli którejś z Was coś wiadomo na ten temat to bardzo proszę o informacje. Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • tygrysiatko1 29.05.11, 01:31
    Dziewicom USG narządu rodnego wykonuje się wyłacznie przez odbyt lub przez powłoki brzuszne... jeżeli wykona się przez pochwę, pacjentka przestaje być dziewicą...
  • Gość: lll IP: *.multinet24.pl 29.05.11, 18:03
    przestaje albo i nie. Wszystko zależy od błony dziewiczej i jej " budowy"
  • Gość: asd IP: *.dip.t-dialin.net 30.05.11, 00:58
    Przeciez to jest grube i dlugie jak czlonek -no oczywiscie chudszy, wiec tylko prawie-ale po wlozeniu i ruszaniu we wszystkie strony jakim cudem moze nie peknac blona dziewicza?
  • Gość: ,;,;,;,;,;,;, IP: *.multinet24.pl 30.05.11, 11:11
    Długie i grube jak jaki członek? I co z tego. Błona dziewicza czasem nie pęka podczas pierwszego stosunku a czasem jej nie ma wcale albo jest ledwo widoczna bo taka jej budowa. Więc jak sonda może ją rozerwać?

A jak nawet zostanie naderwana to co? Chyba zdrowie jest ważniejsze. Z sonda dziewictwa nie stracisz? hę?

Ja miałam jako dziewica przy którymś razie bo ból była a usg przez powłoki brzuszne nic nie wykazało. A raczej obraz był słabo widoczny, wolałam to niż laparoskopię od razu. Nie miałam poczucia, że straciłam dziewictwo z sondą.

czyli jak jakas małolata sobie rozerwie błonę wkładając za duży tampon to nie będzie już dziewicą...straciła cnotę z tamponem albo sonda...bez jaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka