Dodaj do ulubionych

po antykoncepcji hormonalnej

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.08.11, 22:49
witam,

mam pytanie, czy rzeczywiście po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej rzeczywiście łatwiej zajść w ciążę?
dlaczego pytam? 7 lat stosowałam rozne tabletki i plastry ale ostatnio miałam problem z żyłami/nogami (d-dimery wykluczyly zakrzepice) ale APPT skrocony i fibrynogen podwyższony sad
wystraszylam sie nie na zarty i odstawilam tabl jeszcze 4 dni przed koncem blistra.

teraz zastanawiam się jak policzyc dni plodne, boje się ufac tylko prezerwatywie i ew globulkom.
Jak kobietki Wy sobie z tym poradziłyście? Ja stwierdziłam,że moje zdrowie jest najważniejsze, że nie chce mieć zylakow w wieku 25 lat i wogole strasznie boje sie tej zakrzepicy.
wlasciwie to przez czas brania tabl libido na poziomie zero a teraz to czuję że mam ochote na sex. Chce byc zdrowa ale nie chce od razu zostac mamą, czy ktoś ma doświadczenia w temacie odstawianie antykoncepcji hormonalnej ale nie w celu rodzicielstwa?
Będe wdzięczna za opinie
Obserwuj wątek
    • Gość: Alex Re: po antykoncepcji hormonalnej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.11, 09:46
      Ja odstawiłam tabletki przede wszystkim ze względu na migreny i złe samopoczucie psychiczne. Ponad półtora roku nie brałam i czułam się naprawde lepiej. Teraz niepotrzebnie wzięłam jedno opakowanie, bo chciałam do nich wrócić, ale od pierwszej tabletki czułam się tak beznadziejnie, że drugiego opakowania nawet nie trąciłam. Do tej pory [2 dni temu powinnam zacząć nowe opakowanie] pobolewa mnie brzuch i jajniki, mam mdłości i zawroty głowy, mam dziwnie podwyzszoną temperaturę. Ech, strasznie żałuję, że znów się za nie wzięłam sad
      Co do antykoncepcji to po prostu najczęściej stosowaliśmy inne sposoby współżycia niż penetracja, własnie po to, by jak najbardziej ograniczyć ryzyko zajścia w ciążę. Przez te całe półtora roku zużylismy dosłownie kilka opakowań gumek...
      Cóż, nie ma innej rady jak po prostu najskuteczniejsza metoda - czyli szklanka wody zamiast...
    • duchess85 Re: po antykoncepcji hormonalnej 25.08.11, 11:05
      Mam podobną sytuację. Myślę, że przez kilka miesięcy nie ma mowy o obliczaniu czegokolwiek, pozostaje wierzyć gumkom albo ograniczyć się do innych zabaw wink Potem zacznij obserwować organizm, śluz, położenie macicy itp. Informacje znajdziesz na stronach o naturalnych metodach antykoncepcji/planowania rodziny. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką NPR, więc stosujemy gumki, a w czasie przewidzianej owulacji rezygnujemy. Ale cykle dopiero mi się zaczęły regulować znów, więc to i tak nie jest chyba mega skuteczne. A anty odstawiłam pół roku temu uncertain Ogólnie, gdybym wiedziała, co się będzie działo po odstawieniu (problemy ze skórą, hormonalne, zaburzenia okresu itp.), to NIGDY bym się nie zdecydowała na pigułki.
            • 1mzeta Re: po antykoncepcji hormonalnej 26.08.11, 18:58
              Jednym po tabsach łatwiej zajść innym nie- zależy od organizmu.
              Dni płodne się obserwuje- nie wylicza.
              Owszem prezerwatywa i globulki powinny wystarczyć tylko upewnij się,że z danymi prezerwatywami globulki można stosować- bo są prezerwatywy z którymi tylko żel-nawilżacz można używać.
              Odnośnie dni płodnych- obserwacja śluzu i pomiar temperatury w cyklu (wbrew pozorom bajecznie łatwy) daje ci pewnie obraz nawet odnośnie tego czy owulacja już była.
              Skocz na forum NPR- wszystko prosto objaśnione i pomocne odpowiedzi dziewczyn na pewno pomogą.
              Ja tabsy brałam ponad 10 lat- zajście w ciążę jedno- w pełni kontrolowane. Prezerwatywy tylko w użyciu.
              --
              Zmieniłam nicka smile
              • mel.la Re: po antykoncepcji hormonalnej 26.08.11, 20:21
                1mzeta napisała:

> Dni płodne się obserwuje- nie wylicza.

Dni plodne sie oblicza metoda Holta ( za pomoca kalkulatora) , metoda objawowo-termiczna, metoda rytmu czyli kalendarzykowa a wiec dni plodne sie O B L I C Z A a potem dopiero mozesz sobie obserwowac.
                • 1mzeta Re: po antykoncepcji hormonalnej 26.08.11, 22:50
                  Kalkulator działa w oparciu o tą metodę- najmniej skuteczną jeśli chodzi o jej zastosowanie w antykoncepcji. Równie dobrze możesz stworzyć kalkulator działający na zasadzie prawdopodobieństwa....
                  Kalendarzyk ? - mentalność kalendarzykowa - obserwacje swoje, a wyliczenia swoje; w
                  rezultacie stwarzanie sytuacji: "u mnie tak jest zawsze" np. współżycie w 28
                  dniu cyklu -"ja wiem, ze już lada chwila będzie miesiączka, bo ja mam tak
                  zawsze".
                  Nadal tego nie pojmujesz,że wyliczanka to nie najlepszy pomysł ?
                  --
                  Zmieniłam nicka smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka