• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

bóle piszczeli Dodaj do ulubionych

• IP: *.satfilm.net.pl 07.10.11, 16:10
    Witam, od dłuższego czasu towarzyszą mi nawrotowe bóle piszczeli w obu nogach. Pojawiają się następnie znikają i tak w kółko, czasem zdarza się to raz w miesiącu, czasem raz na kilka miesięcy, trwa przeważnie kilka dni. Ból jest wewnątrz, dotyk zewnętrzny nie nie umacnia go a. ani nie osłabia. Dodatkowo poza tępym bólem ostatnio pojawiło się "rwanie". Początkowo sądziłam, że to wina obuwia ale zauważyłam, że jedno z drugim nie ma związku.Dodam, że nie uprawiam wyczynowo żadnego sportu, nie posiadam też nadwagi. Wydaje mi się, że mogą to byc bóle reumatyczne. Zapytałam o to lekarza przy okazji badań okresowych ale przemilczał kwestię. Chciałabym zapytać czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś podobnym i orientuje się co może być przyczyną?
    Dziękuję, pozdrawiam.
    Zaawansowany formularz
    • 09.10.11, 01:03
      moga byc zwykle braki pierwiastkowe, na poczatek, reumatyzm, lupus, moze jakas akurat zlapana infekcja.

moze osteoporoza - ile masz lat?

jesli masz takiego lekarza co przemilcza, to zmien na takiego co nie.

Powinnas miec zrobione badania krwi na rozne pierwiastki,
      oprocz takich podstawowych, jak potas, wapn, magnez, i inne
      oraz przynajmniej rentgen zeby zobaczyc co jest grane i zostac wyslana do reumatologa.

Minnie

--
      Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
    • Gość: iza IP: *.btc-net.bg 01.09.12, 10:37
      Mam takie same objawy. Od kont pamiętam nawiedzały mnie takie bóle. Kiedy byłam mała pamiętam, że bóle były tak silne co sprawiało płacz i bezsilność. Teraz także objawiają się te męki, choć trochę rzadziej. Nigdy nie wiedziałam co mi jest, bo ból był dziwny jakby kość bolała. Ostereoporozy na pewno nie mam, a swego czasu badania krwi były robione(lekarz myślał że mam anemie, bo odstawałam trochą waga od rówieśników) i także wykazywało ża każdym razem,że wszystko jest w normie. Teraz mimo że nie pijam kawy i jem dużo warzyw zawierających magnez, często mam skurcze łydek, które towarzysza mi od młodości(mam 27 lat) . Nie wiem czy to ma coś w spólnego z bólami piszczeli ,ale jest tak samo długotrwałym przypadkiem moich dolegliwości. Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto ma pojęcie, z czym zmagam. Póki co widzę w opiniach najkrótsza linie oporu.
      • Gość: też Iza IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.13, 14:32
        mam dokładnie takie same objawy. teraz mam 32 lata, objawy sie nasiliły. piszczele bolą mnie również przy mocniejszym dotyku. mam także skurcze łydek. szukam w internecie, bo na lekarzy nie ma co liczyć. jestem coraz bardziej przestraszona tą sytuacją. gdybyście coś wiedzieli, napiszcie na priv: aquariusik@op.pl
        • 28.01.13, 11:49
          Skurcze łydek to typowy objaw niedoboru potasu. Warto zwrócić na to uwagę przy morfologii i w razie niedoboru przycisnąć lekarza o receptę na odpowiedni preparat. Bo niestety te dostępne bez recepty są o wiele mniej skuteczne.
    • 28.01.13, 19:04
      Miałam makabryczne bóle piszczeli gdy byłam w dużej niedoczynności tarczycy (TSH 20-60), obecnie nadal miewam, lecz nie tak silne i nie wiem, co jest przyczyną, bo tarczyca uregulowana. Sprawdź tarczycę.
      --
      http://www.anikaos.com/0013-cats/kaos-cats28.gif
      • Gość: e IP: *.satfilm.net.pl 30.01.13, 15:05
        Ja tez miewam takie bóle, nie wiem jaka jest przyczyna. Ale robilam sobie badania ogolne krwi i akurat z tarczyca wszystko OK, pozostale wyniki tez mam w normie. Pamietam, ze podczas badan powiedzialam lekarzowi o tych bolach i dodalam, ze czasem widze taka zaleznosc ze bol pojawia sie przed miesiaczka ale z to chyba bez sensu, bo wiem, ze przed miesiaczka moze bolec wiele miejsc ale akurat nie piszczele na co lekarz: aha,no to jak pani zauwazyla to pewnie od miesiaczki. I tylesmile
        • 30.01.13, 15:06
          A jakie miałaś TSH?
          --
          http://www.anikaos.com/0013-cats/kaos-cats28.gif
    • Gość: zosia131 IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.13, 12:55
      Warto oznaczyć sobie poziom wit. D, niedobory dają własnie takie objawy.
      Badanie jest niestety nietanie (ok. 100 zł) i lekarze niechętnie dają na nie skierowanie.
    • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.13, 20:15
      przede wszystkim bóle nóg-piszczeli i skurcze to obniżony poziom magnezu niekoniecznie potasu można zrobić usg doplerowskie czy przyczyną nie są żylaki nie muszą być widoczne są to żylaki żył głębokich ale jeśli ból jest punktowy i boli od czasu do czasu to trzeba zrobić rtg kończyn bo ból punktowy miejscowy lub taki palący może oznaczać guzy kości ,nowotwory ,mięsaki
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.