Dodaj do ulubionych

eskulap bielsko-biała

03.11.11, 10:47
zamknięty
Witam,
mam termin operacji usunięcia macicy z szyjką, bez jajników w listopadzie. Zdecydowałam się na zabieg w eskulapie w bielsku ze względu na lekarza który mnie prowadzi. Ktoś się tam operował? czy były komplikacje? no i niezmiennie powracajcie pytanie czy zostawiać jajniki czy w obawie przed kolejna ingerencją i bólem wycinać ... wszystko sad
  • zamknięty
    basiab64 03.11.11, 10:58
    Witaj Lemmon smile
    Z tego co wiem to chyba żadna z dziewczyn nie była tam operowana ,a co do zostawienia jajników to trudna decyzja ,zależy ile masz lat . Czy rozmawiałaś na ten temat z Twoim lekarzem ? ,ogólnie lekarze mówią że jeśli kobieta skończyła 48 lat to zaleca się usunięcie wszystkiego a jeżeli jest młodsza i jajniki są zdrowe to się je zostawia .Ja miałam 46 lat gdy byłam operowana i jak rozmawiałam ze swoim lekarzem to on radził mi usunąć wszystko i powiem Ci że jak czytam teraz jak niektóre dziewczyny mają problemy z zostawionymi jajnikami to myślę że dobrze zrobiłam decydując się na ich usunięcie ale decyzja należy do Ciebie .
    --
    Sztuka Życia-To Cieszyć Się Małymi Rzeczami [Phil Bosmans]
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQomfWlhLtSNSkL2F1xWUxGxQB6fEgxx6m4QbQizpukPjpXlqC6bw
    kwiat Operacja w lipcu 2010r kwiat Obecnie bez HTZ kwiat
  • zamknięty
    lemmmon 03.11.11, 11:05
    Mam 34 lata sad póki co jajniki mam zdrowe, chociaż miałam torbiele już z nich usuwane (2 laparoskopie), teraz się pojawiały liczne mięśniaki no i kiepski wynik cyto ...Lekarza zaleca zostawieni jajników a ja gdy czytam fora w widzę ile kobiet boryka się później z torbielami zaczynam się zastanwiać czy to właściwa decyzja.
  • zamknięty
    basiab64 03.11.11, 11:12
    Lemmon więc młoda kobitka jesteś i trudną decyzję będziesz musiała podjąć ,a czy pytałaś lekarza ? jakie jest jego zdanie na ten temat ?
    --
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQomfWlhLtSNSkL2F1xWUxGxQB6fEgxx6m4QbQizpukPjpXlqC6bw
  • zamknięty
    basiab64 03.11.11, 11:15
    Przepraszam ale nie doczytałam że lekarz zaleca Ci zostawienie jajników wink ale to zrozumiałe bo młoda jesteś ,naprawdę trudna decyzja ,sama nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu .
    --
  • zamknięty
    karmagula 03.11.11, 11:35
    Cześć Lemmmonsmile
    Wiesz co?...myślę ,że jeśli lekarz zaleca pozostawienie jajników , to wie co mówi.Jesteś młoda i gdybyś się ich pozbyła ,to czeka Cię menopauza i konieczność stosowania htz.Nie usuwa się czegoś co jest zdrowe.Masz co prawda skłonności do powstawania torbieli,ale nie jest powiedziane,że po operacji będą się one pojawiały.Porozmawiaj może jeszcze z innym lekarzem na ten temat , niech wyliczy Ci wszystkie opinie za i przeciw.To poważna decyzja i nie podejmuj jej zbyt pochopnie.Trzymaj się cieplutkosmile
    --
    http://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif(40+)operacja tradycyjna , kwiecień 2010 , HTZ-Gynodian depothttp://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif
  • zamknięty
    olikkk 03.11.11, 11:37
    Lemmmon witaj kiss
    Basia już Ci odpowiedziała, że podstawą jest wiek, a ponadto zwykle podczas operacji i tak jest podejmowana ostateczna decyzją, ponieważ dopiero wtedy widać w jakiej kondycji są jajniki.
    Ja też nie mam jajników i również nie żałuję, bo nie muszę się martwić, czy przypadkiem nie zafundują mi kolejnej "niespodzianki" wink Znaczna część z tu obecnych ma z nimi przygody po operacji.
    Trudna to decyzja, każdy będzie miał na ten temat inne zdanie niestety ... a jak zwykle my same musimy podjąć decyzję. Mam nadzieję, że podejmiesz dobrą smile
    Możesz przeczytać nasz wątek na ten temat Tekst linka
    Pozdrawiam cieplutko z nadzieją, że czytając nasze forum, znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości, oraz spokój, który przed operacją bardzo się przydaje smile
    Jak masz jeszcze pytania to pytaj śmiało, odpowiemy na wszystkie smile
    --
    kwiatWiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
  • zamknięty
    lemmmon 03.11.11, 11:59
    Dziękuje Dziewczyny smile za dobre słowa i wsparcie, konsultowałam oczywiście swoje jajniki smile)) u 2 lekarzy i byli zgodni co do ich pozostawienia. Mam jeszcze 2 tygodnie na myślenie ... no i ładnie mi tu 2 wyszły smile jak te 2 jajniki ...
    pozdrawiam ciepło
  • zamknięty
    basiab64 03.11.11, 12:06
    Więc jeżeli dwóch lekarzy mówiło że zostawić to chyba nie jest z nimi źle ,a jeżeli okaże się w trakcie operacji że coś z nimi nie tak to lekarze podejmą decyzję czy usunąć ,przed operacją podpisuje się zgodę na ewentualne rozszeżenie zakresu operacji jeżeli zachodzi taka potrzeba . Życzę Ci wszystkiego dobrego ,żeby operacja przebiegła pomyślnie i szybkiego powrotu do zdrowia kiss
    --
  • zamknięty
    or-e 03.11.11, 17:07
    Lemmmon jesteś młoda, jajniki są zdrowe, lekarze też są za opcją ich pozostawienia, więc nie pozbywaj się jajników, stanowczo za wcześnie na to, pozdrawiam smile
  • zamknięty
    eli-50 03.11.11, 12:25
    Witaj Lemmon kiss
    Już gdzieś o tym pisałam, ale nie pamiętam gdzie...Otóż lekarz, który mnie operował mówił, że ostatnio jest tendencja do pozostawiania zdrowych, funkcjonujących jajników. Ale jeśli w trakcie operacji okazuje się, że coś z nimi jest nie tak ...to za wcześniejszą zgodą pacjentki są bezwarunkowo usuwane. I tak było u mnie.
    Opinia mojej gin była nieco inna. Ona uważała, że trzeba brać pod uwagę wiek oraz profilaktyczne pozbycie się ewentualnego zagrożenia. Pozdrawiam cieplutko i życzę pozytywnego rozwiązania Twojego problemu kwiat
    --
    kwiatUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ Fem 7kwiat
  • zamknięty
    diqua1 03.11.11, 13:51
    Witaj Lemmon
    Ja dla odmiany do większości tu dziewczyn miałam baaaardzo oszczędną operacje o co walczyłam jak LEWA wink
    A dla mnie decyzja była prosta-naturalne hormony,utrzymanie dobrej kondycji
    Miałam świadomość istniejącego zagrożenia jednak zdecydowałam pomimo to.Przecież statystycznie to te torbiele jednak aż tak często się nie tworzą.Poza tym jeśli odpowiednio wcześnie się je ma pod kontrolą to można leczyć farmakologicznie.U mnie też takowy jednak niestety powstawać zaczął ale...zaczął się sam wchłaniać i już... smile
    Owszem,istnieje zagrożenie jednak gdy czasem-ostatnio bardzo rzadko-czytam tutaj wpisy to dziewczyny pozbyły się zagrożenia,owszem.Jednak gdy czytam jakie mają kłopoty przy stosowaniu HTZ tz....kłopoty ze stawami,problemy z doborem odpowiedniego środka,zagrożenie dla piersi,częste wizyty kontrolne itd. utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiłam i mówię to mając pełną świadomość że kłopot może wrócić.
    Poza tym...lekarze-to oni najprawdopodobniej ostatecznie zdecydują ,tak jak pisała Eli
    Życzę zdrówka GŁOWA DO GÓRY big_grin
    --
    kwiat 26 październik 2010-usunięty trzon macicy kwiat
  • zamknięty
    layla01 03.11.11, 13:58
    Lemmmon
    Skoro jajniki są zdrowe, a Ty młoda, to nie ma sensu usuwania ich. Oczywiście nie ma gwarancji, ze kiedyś tam coś się nie zdarzy... to wiadomo przecież. Niemniej jednak na ten moment nie ma podstaw do usunięcia przydatków smile
    Trzymaj się kochana i jeśli masz jakiekolwiek inne dylematy, pytania czy wątpliwosci to proszę - pisz kiss
    --
    kwiatkwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activellekwiatkwiat
  • zamknięty
    phere_nike 06.11.11, 23:00
    Lemmmon,
    ja jestem z Bielska, dwa miesiace temu usuwano mi miesniaka z macicy - duzego, 7cm. Zrobiłam to w Krakowie, w szpitalu uniwersyteckim.
    Wiem ze masz zabieg lada moment, ale po rozeznaniu tematu (przed moja operacją sprawdziłam Bielsko)- na pewno nie zrobilabym sobie tak powaznego zabiegu w Eskulapie. Po zabiegu, widzac jak to wyglada i co jest wazne, jestem tego jeszcze bardziej pewna.
    Jesli chcesz na ten temat pogadac, napisz na priv.
    pozdrawiam
  • zamknięty
    lemmmon 07.11.11, 06:33
    Witaj,
    dlaczego nie eskulap?
  • zamknięty
    phere_nike 07.11.11, 09:44
    Poniewaz Twoja operacja jest bardzo powazna, a Eskulap to mała prywatna klinika ktora, starajac sie zapewne jak najlepiej, ma za zadanie jednak przede wszystkim zarabiac. Do dobrego przeprowadzenia zabiegu potrzebujesz, doswiadczonego zespolu lekarzy, sali przed i po-operacyjnej, zespołu pielegniarek, a w razie, nie daj Boże, komplikacji, oddziału OIOM. W Eskulapie masz wersje mini tego wszystkiego, a prawdziwego OIOMu nie ma w ogóle.
    Nie potrafie Ci do konca przekonująco odpowiedziec. Wiem tylko, ze obserwujac prace i funkcjonowanie szpitala uniwersyteckiego w Krakowie, na oddziale gdzie mnie operowano a gdzie specjalizuja się w zabiegach ktory czeka Ciebie, i majac juz pewne doswiadczenie ze szpitalami w Bielsku, jestem pewna ze nie pozwolę sobie zrobic w Bielsku zadnego zabiegu. Jestesmy tu daleko za swiatem.
    Uwazam, że my kobiety powinnismy dbac o siebie równiez w taki sposob, zeby zapewnic sobie jak najlepsze, maksymalnie bezpieczne warunki - zwlaszcza przy tak powaznych zabiegach jak Twoj. Moim zdaniem w Eskulapie takich warunków nie bedziesz miec.

Gdybys potrzebowala pomocy w sprawie np. Krakowa, jestem do Twojej dyspozycji.
    Niezaleznie od decyzji, życzę jak najszybszego powrotu do sił po zabiegu. Pozdrawiam ciepło.
  • zamknięty
    lemmmon 07.11.11, 10:57
    Witam,
    dziękuje za odpowiedz, jestem po 2 zabiegach operacyjnych, które robione były w wielkim świecie, dużym mieście centralnej Polski. Nie uważam żeby były w nim jakaś specjalne opieka, technologie, ludzie. Wierzę że mój zabieg przebiegnie bez komplikacji i z takim nastawieniem się do kliniki wybieram. Przede wszystkim ufam lekarzowi i to uważam za najważniejsze.
    Dziękuję za dobre słowa. Pozdrawiam ciepło
  • zamknięty
    doswiadczony54 20.01.12, 04:04
    Przepraszam że sie wcinam w damskie rozmowy , ale to co napisała moja przedmówczyni graniczy z głupotą i nie wiadomo czy ma w tym zakresie jakiekolwiek doswiadczenie. Nie wiem dlaczego reklamuje Kraków (moze mieć dobre doświadczenia- w co chce wierzyć) ale moja zona miała bardzo skomplikowany zabieg ginekologiczny kilka lat temu wg państwowego szpitala guz 3 cm na jajniku(co może odpowiadac jajeczku w jajniku) , z Eskulapa skierowano ja na TK i wyszło 6,5 cm - konglomerat (jak dobrze pamietam) tkanki tłuszczowo - mięsnej - operacja w Eskulapie - badania histopatologiczne po wycięciu całości - i ... w guzie stwierdzono włosy - czyli potworniak we wczesnym stadium - jeszcze bez podrażnienia otrzewnej. Wcześniej juz była operowana dwa razy na wycięcie guzka piersi. Oczywiście zaniedbała badania (mammografia) 3 lata i nagle wyczuła guzka na operowanej piersi. Skierowanie na badania z Eskulapa - a konkretnie od Andrzeja S.) i po 14 dniach wycięte węzły chłonne i guz w Eskulapie ( na 18 węzłów - 15 zajete ) i niestety na skutek jej zaniedbań chemio i radioterapia najbardziej agresywna , ale później PET-CT nie stwierdza żadnych komórek nowotworowych i odległych przerzutów. A ja - bóle brzucha w nocy - dzwonie rano do dr.AS - przyjedź rano jak wytrzymasz a jak nie to pogotowie albo ktos z rodziny i niech cie przywioza - moment i zorganizowana ekipa - wyrostek z zapaleniem otrzewnej - dwa dni (zabieg) i spokój . Córka dorosła - sina noga -dzwonie - przywieź córkę - diagnoza ropowica stopy - nie wiadomo z jakiej przyczyny. Dr.AS obawia sie nawet amputacji - ale leczenie perfekcyjne i córka wychodzi z tego bez szwanku i cooo ? mam wychwalać szpitale , które maja OIOM ? Leżałem ( tylko tydzień przed baypasem udowym) a inni miesiąc i nic im nie robili w państwowym szpitalu , bo to nie jest ich prywatny interes i maja to w d...e. A dlaczego po tygodniu zrobili mi zabieg - pewnie ze strachu że będę wojował u Dyrektora szpitala , co juz zaczynałem. Oczywiście jak moja przedmówczyni , skoro oferuje pomoc to wie co pisze , tzn ma jakiś układ w Krakowie i nie umniejszam jej propozycjom pomocy. Ale też nie należy pisać nt. np. Esulapa bez własnego doświadczenia negatywnych opinii
  • zamknięty
    olikkk 20.01.12, 18:19
    Witam Doswiadczony54 i dziękuję za opinię wynikającą z własnego doświadczenia smile
    Nie ma za co przepraszać, każdy ma prawo do przedstawienia swojej opinii, a płeć nie ma tu znaczenia smile
    Pozdrawiam smile
    --
    http://www.gifyzosi.friko.pl/smiles2/smi.gif 52 lata, luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami, HTZ-Systen50, Śląsk http://www.gifyzosi.friko.pl/smiles2/smi.gif
    http://sl.glitter-graphics.net/pub/432/432022s1vheyatjs.gif
  • zamknięty
    olikkk 07.11.11, 10:58
    Lemmmon witaj smile
    Po tym co napisała phere_nike poszperałam trochę w internecie i poszukałam opinii.
    W zasadzie opisują ją kobiety, które tam rodziły, a nie znalazłam opinii pań, które miały operacje takie jak nasze. Przyznam, że opinie są od ochów i achów jak było super, do bardzo negatywnych .... Trudno w takiej sytuacji wyrobić sobie obiektywne zdanie, więc trochę Ci tego nie zazdroszczę uncertain
    Wkleję Ci parę linków z dyskusjami na ten temat do poczytania i może sama wyrobisz sobie zdanie smile
    Tekst linka Tekst linka
    Lemmmon czy ten lekarz, który Cię prowadzi ma też operować w tym Eskulapie, czy tylko sugeruje Ci ten szpital ?
    A czy w Bielsku nie ma innego szpitala ? Kraków jest troszkę daleko od Bielska, ale też nie wszystkie nasze panie były operowane tam gdzie mieszają.
    Trzymaj się, Lemmmon, spokojnie, jeszcze masz czas na podjęcie decyzji smile
    --
    kwiatWiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
  • zamknięty
    lemmmon 07.11.11, 11:14
    tak, lekarz jest z eskulapa, napiszę jak było po powrocie tymczasem znikam z forum bo im więcej czytam tym bardziej paraliżuje mnie strach sad bo przecież decyzje mam przemyślaną, a zaczynają mną targać zmienne uczucia.
  • zamknięty
    olikkk 07.11.11, 11:17
    Lemmmon czy możesz do mnie napisać na pocztę ?
    Buziaczki dla Ciebie kiss

--
  • zamknięty
    olikkk 07.11.11, 11:26
    Lemmmon najważniejsze jest czy masz zaufanie do swojego lekarza smile
    Jeżeli prowadzi Cię od lat, ufasz mu i ma Cię operować to nie ma się nad czym zastanawiać, więc nie przejmuj się opiniami smile Zawsze znajdą się różne opinie i to dotyczy nie tylko szpitala, ale i lekarza smile Potem człowiek zastanawia się, czy aby na pewno mówię o tym samym wink
    O moim lekarzu nie pozwolę powiedzieć złego słowa, a trafiłam na osoby, które źle o nim mówiły sad Miałam ochotę im dołożyć, bo chyba nie zdążyły, go poznać zanim wydały ową opinie smile
    Jak już podjęłaś decyzję, to trwaj przy niej i bądź dobrej myśli, a my będziemy Cię wspierać tym bardziej, im więcej będziesz miała wątpliwości kiss

--
  • zamknięty
    olikkk 07.11.11, 13:27
    Lemmmon dziękuję, że napisałaś kiss Już Ci odpisałam na pocztę kiss
    --
  • zamknięty
    layla01 07.11.11, 11:50
    Lemmmon, kochana, spokojnie....
    Jeśli od lat znasz tego lekarza i ufasz mu, jeśli znasz warunki, jakie są w Eskulapie, to spokojnie czekaj na swój dzień, bądź pełna nadziei i wiary, ze wszystko moze dobrze się zakończyć kiss
    Przeciez nie o to chodzi, aby Ciebie poprzestraszać, ale wesprzeć... Oczywiście ważne są rozmaite uwagi i przemyślenia innych dziewczyn, ale to Ty decydujesz kiss

Trzymaj się cieplutko i koniecznie zajrzyj tutaj kisskisskiss

Przytulam Cię serdecznie smile

--
    kwiatkwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activellekwiatkwiat
  • zamknięty
    a_n_k_a_62 07.11.11, 12:38
    Lemoooonnnnnnnnnnn kiss , Ty nigdzie nie uciekaj, bo gdzie Ci będzie lepiej jak z nami??. Wracaj i rozmawiaj i pytaj. Ja nadrabiam dziś forumkowe zaległości, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że skoro zaproponowano Ci operację to wiedzą co robią. Całuski i główka do góry i nie daj się przestraszyć smile
    --
    kwiat27 wrzesień 2010 usunięcie macicy, szyjki, przydatków. Wynik hp ok smile. Śląsk kwiatkwiatkwiat
  • zamknięty
    phere_nike 07.11.11, 20:53
    Lemmmon,
    pytałaś, dlatego napisałam.
    Absolutnie nie chce Cie straszyc.
    Najwazniejsze zebyś Ty czuła się bezpiecznie.
    Trzymam kciuki i zycze wszystkiego dobrego.
  • zamknięty
    mapa41 07.11.11, 22:36
    Lemmmon Sory, że wtrącę swoje zdanie, ale ja byłam w podobnej sytuacji. Miałam operację usunięcia macicy w małej klinice, która głównie robi zabiegi odpłatne. Bardzo ma małe limity na zabiegi na NFZ. Miałam usuniętą macicę przez pochwę z czego jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Nie mam blizny. Nie miałam z nią kłopotów po operacji. Dodam, że byłam także zapisana i miałam już wyznaczony termin na operację usunięcia macicy w dużym szpitalu wojewódzkim, ale metodą tradycyjną. Jak otrzymałam telefon, że wyznaczono mi termin operacji wcześniejszy w tym małym szpitaliku, nie wahałam się ani jednej chwili. I nie żałuję. Doskonali lekarze - miałam pełne zaufanie do mojego lekarza prowadzącego, który jest moim ginekologiem od 18 lat, pełen profesjonalizm personelu. Kameralnie, kulturalnie, czysto, cicho i bezpiecznie. Nie myślałam o komplikacjach, bo byłam dobrej myśli. Pełne wyposażenie szpitala nie budziło mojego strachu. Trzy tygodnie temu miałam tam kolejny zabieg, na który czekałam 2 lata i jestem bardzo zadowolona. Nie miałam żadnych obaw. Wiadomo, że jest różnie, ale myślę, że w takim szpitalu pracują naprawdę dobrzy lekarze, którym zależy na pacjentach i na renomie szpitala. Wiem co mówię, bo ten mój lekarz ginekolog pracował wcześniej w szpitalu wojewódzkim, prowadził dodatkowo prywatną praktykę lekarską i robił prywatnie USG, a od kiedy pracuje w tej prywatnej klinice nie wolno mu pracować w innym miejscu i ciągle ma tyle pacjentów, że są do niego kolejki pomimo, że słono płaci się za wizytę. Więc nie uważam, że operacja w małej klinice jest błędem, bo ja jestem zadowolona.
    --
    kwiat 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik HP - OK kwiat
  • zamknięty
    karmagula 08.11.11, 07:11
    Lemmon no Coś Ty ...nie uciekaj.Myślę,że phere_nike chciała dobrze,ale wiadomo ,że każda z nas ma inne doświadczenia i Twoja operacja z pewnością przebiegnie pomyślnie mimo malutkiej kliniki,w której będzie przeprowadzonakiss Zaglądajsmile
    --
    http://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif(40+)operacja tradycyjna , kwiecień 2010 , HTZ-przerwahttp://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif
  • zamknięty
    lemmmon 08.11.11, 08:06
    no juz nie uciekam smile oczywiście wiem że chcecie dobrze, zresztą sama otworzyłam wątek smile napiszę po powrocie czy warto było i jak było i generalnie czy polecam ...
    dzięki dziewczyny!!!!
    buziaki
  • zamknięty
    olikkk 08.11.11, 08:13
    No i cudnie, że nie uciekasz big_grin
    Tu się produkuje balsam dla Ciebie na uspokojenie, więc musisz go wykorzystać, bo to cenny lek, który nie może zostać zmarnowany smile
    A najwięcej będzie go tutaj przed samą operacją, więc proszę bądź tu przynajmniej przed 22 listopada smile
    Buziaczki dla Ciebie http://gify.11street.pl/vardata/galeria/buziaki/buziaki008.gif
    --
  • zamknięty
    olikkk 18.11.11, 22:42
    Lemmmon jak samopoczucie przed poniedziałkiem ?
    Mam nadzieję, że wszystko w porządku i powolutku szykujesz się do szpitala smile
    Życzę Ci miłego weekendu z nadzieją, że jeszcze nas odwiedzisz przed operacja kiss

--
  • zamknięty
    karmagula 19.11.11, 19:49
    Lemmon w poniedziałek szpital ,a operacja we wtorek? czy już w poniedziałek pojedziesz na salę op.? Niezależnie od dnia trzymam kciuki i pamiętaj - będzie dobrze , bo musi być kiss
    --
    http://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif(40+)operacja tradycyjna , kwiecień 2010 , HTZ-przerwahttp://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif
  • zamknięty
    lemmmon 19.11.11, 20:58
    Witajcie smile
    operacja we wtorek, oczywiście po powrocie w miarę sił i możliwości odezwę się od Was. Dziękuje dziewczyny!
    pozdrawiam ciepło
  • zamknięty
    olikkk 19.11.11, 22:53
    Lemmmon to ściskam Cię mocno i życzę powodzenia smile
    Do zobaczenia po operacji kiss

http://sn2files.storage.msn.com/y1mA_QQH4kMEzfqvu3J8-XUkTvsHi9iNYxGvlTKh1vMVLVOdqPqrP5sDj3G5T1wxgy8jGjw_3Q-Hb6_kisKmBI6QQ

--
  • zamknięty
    karmagula 24.11.11, 07:41
    Lemmon może tak być ,że Ty się pojawisz ,a mnie nie będzie,więc witam Cię już teraz bardzo mocno kiss i wierzę ,że wszystko poszło tak jak miało być i wracaj do zdrowia bez żadnych problemów kiss
    http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1530/1530613ytivxj1tel.jpg
    --
  • zamknięty
    lemmmon 24.11.11, 17:55
    Witajcie,
    Jestem już w domu po 3 dobach wypisana w stanie ogólnym dobrym wink , moje wrażenia z kliniki … hmmm znieczulenie podpajęczynówkowe sad sad na pierwszy kontakt dla mnie szok i paniczny strach, anestezjolog nieubłagalny na znieczulenie ogólne, w ogóle wszystkie zabiegi tam, włącznie z amputacją piersi, operacjami onkologicznymi z wycinaniem węzłów są tylko w znieczuleniu do kręgosłupa, tylko tarczyce operuje się w ogólnym, ubłagałam o uspanie dodatkowe więc tak-jakby spałam, ale prawdę powiedziawszy to taki półsen, niezła trauma sad jeśli chodzi o opiekę pierwsza klasa, mają mało pacjentów na tym oddziale bo miejsc jest tylko 12, jak ja byłam było nas 10 więc każdy jest dopilnowany w 300 procentach. Cięta byłam poziomo. Lekarze profesjonaliści w każdym calu, uprzejmi doskonale informujący pacjenta o tym co się z nim dzieje i dziać będzie. Najgorsze … ból w pierwszej dobie, niewyobrażalny …. no i teraz seryjka przeciw zakrzepów, z każdym dniem będzie coraz lepiej mam nadzieje.
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie, za ciepłe słowa
    Pozdrawiam
  • zamknięty
    basiab64 24.11.11, 17:59
    Lemmon cieszę się że już w domku jesteś teraz pomalutku do przodu wink zdrówka Ci życzę smile
    --
  • zamknięty
    eli-50 24.11.11, 18:15
    Witaj Lemmon , zdróweczka Ci życzę jak najwięcej kiss
    --
    kwiatUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ Fem 7kwiat
  • zamknięty
    bulbinka536 24.11.11, 18:29
    Lemon dużoooo zdróweczka ,wypoczywaj i dbaj o siebiehttp://www.obrazki.info/obrazy/195845misie.jpg
    -- kiss kiss
    -------
    kwiatwiek 40,usunięcie macicy,cięcie poprzeczne.
    17.10.2011kwiat
  • zamknięty
    alicja518 24.11.11, 18:33
    Witaj Lemonko kiss szybko Cię wypuścili, teraz musisz bardzo uważać, dmuchać i chuchać na siebie, życzę Ci żeby z dnia na dzień coraz mniej bolało, pozdrawiam kiss
    --
    kwiat 13.10.2011 r. usunięcie macicy bez przydatków, metodą tradycyjną, wynik HP-ok Wiek 43 latkakwiat
  • zamknięty
    olikkk 24.11.11, 18:36

http://moje.glitery.pl/obrazki/327/90/2--Witaj-Lemmmon---1320.jpg

Najgorsze już masz za sobą, a teraz spokojnie wypoczywaj i zerkaj do nas jak będziesz miała siły, a my postaramy się otoczyć Cię ciepełkiem, żebyś czuła się w domciu dobrze kiss

--
  • zamknięty
    jula1023 24.11.11, 20:41
    Witaj Lemmmonsmile
    O jak dobrze, ze masz to juz za soba, zazdroszcze.
    Teraz odpoczywaj i niech domownicy Ciebie rozpieszczaja.
    Zycze szybkiego powrotu do formykiss

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;104/st/20091009/n/Susana/k/c611/age.png
  • zamknięty
    or-e 24.11.11, 21:59
    WITAJ LEMMON

http://pytaniaprzemyslenia.blox.pl/resource/123.gif

Fajnie, że jesteś już w domku i nas odwiedziłaś. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
    Uważaj na siebie. kiss
  • zamknięty
    phere_nike 24.11.11, 22:55
    Hej,
    witam- czekałam na wiesci od Ciebie - cieszę się że juz jestes po wszystkim i że było dobrze smile
  • zamknięty
    karmagula 25.11.11, 07:33
    Lemmmon , no pięknie ...dopiero teraz się zorientowałam ,że źle pisałam Twojego nicka...o ranytongue_out Przepraszam bardzo kwiatJeszcze raz życzę Ci dużo zdrówka kiss
    --
  • zamknięty
    beaplus 25.11.11, 07:53
    Witaj Lemmmon. kiss
    Cieszę się, że już jesteś po i że wszystko jest ok. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrówka. smile

http://scouteu.s3.amazonaws.com/cards/images_vt/thumbs/dla_chorego_0.jpg
    --
    kwiat42 lata, 08.03.2011 usunięcie trzonu macicy kwiat
  • zamknięty
    a_n_k_a_62 25.11.11, 09:55
    Lemmmon kiss cudnie, że już jesteś spowrotem smile nabieraj prędziutko sił. Podsyłam Ci w tym celu nieco witaminek big_grin

http://lobo-gdynia.pl/attachments/Image/owoce-samo-zdrowie-big.jpg
    --
    kwiat27 wrzesień 2010 usunięcie macicy, szyjki, przydatków. Wynik hp ok smile. Śląsk kwiatkwiatkwiat
  • zamknięty
    lemmmon 25.11.11, 23:22
    Jesteście niesamowite dziewczyny smile dziękuje!!
  • zamknięty
    olikkk 25.11.11, 23:37
    Limmmon na zdrowie smile Mam nadzieję, że masz się coraz lepiej, czego Ci życzę z całego serducha kiss
    --
  • zamknięty
    bulbinka536 26.11.11, 14:54
    http://pocztaowocowa.pl/materialy/prod/sredni/112.jpg
    Witaj LIMMMON smile
    http://tmp2.glitery.pl/text/329/86/2-Duo-zdrwka--781.gif
    --
    -------
    17.10.2011kwiat
  • zamknięty
    bulbinka536 26.11.11, 15:59
    Ups ...pomyliłam Nick -przepraszamkiss
    --
    -------
    17.10.2011kwiat
  • zamknięty
    lemmmon 26.11.11, 16:53
    nic nie szkodzi smile nawet mi się zdarzało tego nicka przekręcić smile smile
  • zamknięty
    olikkk 27.11.11, 19:26
    Żeby wątek zawierał więcej informacji na temat jaki w tytule eskulap bielsko-biała , dodam tu jeszcze wypowiedź Lemmmon jaką zamieściła w wątku
    Prywatne szpitale-koszty i jakość usług medycznych Tekst linka

lemmmon 26.11.11, 14:28

dobry temat smile szkoda że nie było go wcześniej ... ja byłam operowana w klinice prywatnej, oczywiście koszty zabiegu i pobyt pokrywał NFZ, musiałam zapłacić tylko za konsultację za anestezjologiem - 90 zł. Moje wrażenia, przede wszystkim chodzi o lekarza, który Cię prowadzi ja do swojego miałam zaufanie, wiem że jest perfekcjonistą jeśli chodzi o swoje pacjentki i sposób ich leczenia. Pamiętam gdy byłam u niego na pierwszej wizycie i proponował mi terapie hormonalną wysłał mnie na szczegółowe badania, aby ustalić jakie hormony powinnam przyjmować - ja wiem, że tak powinno być, ale kilku ginekologów już w życiu spotkałam i nigdy żaden nie kazał robić sobie poziomu hormonów przed przepisaniem tabletek tylko do razu proponował jakieś konkretne. No sprawy potoczyły się inaczej w moim przypadku i po wyniku cytologi migiem znalazłam się w szpitalu, ale już wiem że lekarza nie zmienię. Wracając co tematu smile ... klinika mała, co dla mnie jest plusem, mniej pacjentów lepsza opieka. Pielęgniarki bardzo miłe, ale to już chyba wszędzie jest normą? Ja nie byłam trudna pacjentką, zabieg przebiegł bez komplikacji więc po 2 dobach, na 3 po zabiegu zostałam wypisana do domu. To też uważam za plus, lepiej jednak dochodzi się do siebie w swoim domu, w swojej łazience, pościeli .... pokoju no i najważniejsze mając bliskich na wyciągniecie ręki cała dobę. Pokoje były 2 osobowe, łazienka w każdym pokoju w standardzie bardzo wysokim - co oczywiście też jest plusem. W mojej klinice wizyty były tyko 2 razy dzienne, godzinę przed południem i 2 godziny po południu, tylko jedna osoba odwiedzająca mogła być przy pacjencie - co tez uważam za plus, bo po operacji w sali z 4 czy 5 kobietami (jak to jest w szpitalach państwowych) i ich całymi rodzinami trudno jest wypocząć czy sobie jakoś z bólem radzić, wstawać do toalety bez skrępowania etc. Sposób znieczulenia w klinice tylko podpajęczynówkowy - tu mam mieszanie uczucia, z jednej strony wolałabym ogólne bo zasypiam i nic nie słyszę, budzę się i po wszystkim - no ale jest to metoda znieczulenia inwazyjnego, wymagająca intubacji i częściej pacjentki po takich zabiegach mają np. nudność, znieczulenie do kręgosłupa który robił mój anestezjolog - zapewniając mnie przy tym, że robił to tysiące razy, ale traktuje mnie jakbym była jego pierwszą pacjentką i jestem dla niego wyjątkowa i wkłada w to całego siebie i robi to najdokładniej i najdelikatniej jak potrafi - to było dla mnie ogromnie ważne. Pamiętam kiedy miałam zabieg kilka lat temu w szpitalu państwowym 2 anestezjologów, którzy byli obecni przy mnie się pokłóciło na sali operacyjnej byłam przerażona, że ta poważna sprzeczka dotycząca przecież mnie i rodzaju wkucia odbije się negatywnie na przebiegu operacji. Tutaj anestezjolog po wejściu na salę powiedział do personelu: proszę o zachowanie ciszy i tego szanowanie, pracujemy w ciszy, nigdzie się nie śpieszymy. Uspokoiło mnie to bardzo.
    Przed pójściem na zabieg bałam się tego co będzie gdy będą jakieś komplikacje, mój lekarz prowadzący mnie zapewnił ,że będę w szpitalu tak długo jak będzie trzeba, jak tego będą wymagały okoliczności. Jak sobie teraz 5 dni po zabiegu leże w domu, to się zastanawiam po co tak długo trzyma się pacjentów w szpitalach państwowych?
    Cóż ...to zawsze jest indywidualna decyzja, wybór miejsca operacji powinno się uzależniać - powtórzę to po raz kolejny smile - przede wszystkim od lekarza, który Cię prowadzi.
    ale się rozpisałam ... w każdym bądź razie jeśli któraś z czytelniczek forum ma jakieś szczegółowe pytania służę pomocą wink
    pozdrawiam cieplutko
    --
  • zamknięty
    judi21.84 10.04.12, 18:55
    Witaj Olikkk!!
    PRóbowałam napisać do Ciebie PW ale nie dało sięwink

Ja w piątek idę do Esculapa na laparoskopię (PCO). Skierował mnie doktor Biernacki i to on prawdopodobnie (jeśli nic mu nie wyskoczy) będzie robił mi zabieg. Dopiero wczoraj, tu na forum doczytałam, że nie będę spałauncertain 10 lat temu w szpitalu gdy pierwszy raz podchodziłam do laparoskopii(również PCO) tonormalnie mnie usypiali...
    No cóż jakoś dam radę.
    Z opisu Twojego lekarza wydaje mi się, że Ty również chodzisz do doktora Biernackiego...??
    Pozdrawiam serdeczniesmile
  • zamknięty
    olikkk 10.04.12, 19:24
    Judi21.84 witaj smile

Zaszła chyba mała pomyłka, bo ja nie byłam operowana w Esculapie tylko Lemmmon smile
    Mogłaś pomylić, bo to ja wklejałam jej wpis w tym wątku ( przeniesiony z innego wątku), więc przepraszam za małe zamieszanie smile
    Nie wiem czy Lemmmon jeszcze zagląda do nas, ale spróbuję się z nią skontaktować, gdybyś chciała zadać jej kilka pytań smile
    Oczywiście trzymam kciuki za szczęśliwy przebieg operacji i zapraszam do nas ze wszystkimi wątpliwościami smile
    Pozdrawiam cieplutko kiss

--
    http://www.gifyzosi.friko.pl/smiles2/smi.gif 52 lata, luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami, HTZ-Systen50, Śląsk http://www.gifyzosi.friko.pl/smiles2/smi.gif
  • zamknięty
    judi21.84 11.04.12, 08:31
    Witaj!
    Przepraszam za pomyłkęwink rzeczywiście zamieszałam sięsmile
  • zamknięty
    olikkk 11.04.12, 21:03
    Judi nic nie szkodzi wink

http://moje.glitery.pl/text/101/117/2-Judi-ycz-powodzenia--5255.gif

--
  • zamknięty
    eli-50 13.04.12, 16:36
    Judi trzymaj się i powodzenia kiss
    --
    http://i11.photobucket.com/albums/a168/evelynregly/minigifs/th_42.gifUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ FEM 7http://i11.photobucket.com/albums/a168/evelynregly/minigifs/th_miniarcoiris.gif
  • zamknięty
    bulbinka536 13.04.12, 16:40
    Judi trzymam paluchy kiss
    --
    http://img50.imageshack.us/img50/5058/43rx1.gif 40usunięcie macicy cięcie poprzeczne 17 10 2011http://img50.imageshack.us/img50/5058/43rx1.gif
    http://img396.imageshack.us/img396/3965/2wi8.gif
  • zamknięty
    judi21.84 14.04.12, 15:12
    dz\ięki dziewczynykiss już jestem po, było ok. dzisiaj juz w domkusmile
  • zamknięty
    alicja518 14.04.12, 15:33
    Judi witaj. Cieszę się że już wszystko dobrze, odpoczywaj a jak co to pytaj, pozdrawiam smile
    --
    http://www.madzik.pl/gify01/valen003.gif 13.10.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, metodą tradycyjną wynik HP-ok, wiek 43 http://www.madzik.pl/gify01/valen003.gif
  • zamknięty
    eli-50 14.04.12, 15:58
    Witaj Judi i zdrowiej kiss
    --
    http://i11.photobucket.com/albums/a168/evelynregly/minigifs/th_42.gifUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ FEM 7http://i11.photobucket.com/albums/a168/evelynregly/minigifs/th_miniarcoiris.gif
  • zamknięty
    kasia7915c 14.04.12, 16:11
    Witaj Judy smile teraz sobie odpoczywaj w zaciszu domowym, bo nie ma chyba nic lepszego niż własny domeczeksmile
    Zdrówka smile
    --
    http://www.kolobok.us/smiles/artists/connie/connie_5.gif 32lata,09.12.2011 histerektomia radykalna-rak szyjki macicy Ib1,G1. woj.mazowieckie http://www.kolobok.us/smiles/artists/connie/connie_5.gif

http://img213.imageshack.us/img213/4045/a2018qg6.gifhttp://img213.imageshack.us/img213/4045/a2018qg6.gifhttp://img213.imageshack.us/img213/4045/a2018qg6.gif
  • zamknięty
    olikkk 14.04.12, 22:07
    Witaj Judi w domciu kiss
    Widzę, że uwinęłaś się bardzo szybciutko i bardzo się cieszę big_grin
    Teraz uważaj na siebie , wypoczywaj i wpadaj do nas pogadać, a czekamy oczywiście zawsze tutaj Tekst linka , gdzie serdecznie zapraszam kiss
    --
  • zamknięty
    olikkk 26.06.14, 16:56
    W związku z przeprowadzką naszego forum,
    wątek został przeniesiony i można go znaleźć tutaj:

Syrenki - kontynuacja forum "Usunięcie macicy i co dalej?"

syrenki.net/viewforum.php?f=8
    Pozdrawiam i zapraszam na nowe forum smile
  • zamknięty
    monia437 19.02.12, 07:23
    witam! jestem z Bielska. mam do zrobienia histeroskopie operacyjną,z usunieciem polipa maw macicy.Wiec pytanie: gdzie najlepiej to zrobic? nie mam pojecia. musze zrobic to prywatnie.nie jestem ubezpieczona. z gory dziekuje za porade! pozdrawiam
  • zamknięty
    karmagula 19.02.12, 08:45
    Dzień Dobry Moniu smile

Niestety nie mogę Ci polecić miejsca , bo ja nie z tych rejonów Polski,ale poczekaj cierpliwie ...dziewczyny wkrótce się odezwą smile Powodzenia smile
    --
    http://dl7.glitter-graphics.net/pub/558/558247qo8ybe3u5n.gif

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif (40+)operacja tradycyjna w kwietniu 2010r ; htz - był Gynodian Depot , obecnie - przerwahttp://dl6.glitter-graphics.net/pub/437/437716tvik3339uq.gif
  • zamknięty
    olikkk 19.02.12, 10:55
    Monia witaj smile Może zapytaj właśnie w Eskulapie, gdzie była operowana jedna z naszych Pań. To klinika prywatna a namiary znajdziesz tutaj Tekst linka. Jeżeli tego nie robią to może będą wiedzieli kto robi smile
    Pozdrawiam i życzę zdrówka smile
    --
  • zamknięty
    lemmmon 21.02.12, 12:19
    witam
    ja ze swojej strony polecam eskulap do tego typu zabiegu, ale jak to wygląda cenowo jeśli nie jest się ubezpieczonym nie mam pojęcia, wydaje mi się że będzie to drogie. Może warto jakieś ubezpieczenie wykupić jednak, nie znam się na tym najlepiej ale jest sporo firm które oferują teraz takie ubezpieczenia.
    pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka