Dodaj do ulubionych

Operacja halluksow - na drugi dzien do domu??

03.11.11, 12:19
Dowiedzialam sie, ze po tej op (jedna stopa) nastepnego dnia wypisza mnie do domu - troche sie boje, czy jeden dzien wystarczy aby sie nie bac, ze cokolwiek sie stanie?? Pamietam post dziewczyny, ktorej bol byl nie do wytrzymania i byla wdzieczna, ze trzymali ja kilka dni w szpitalu, bo dostawala morfine, a z tabletkami przeciwbolowymi nie dalaby sobie rady ... Zastanawia mnie tez, czy skoro tak hop siup mnie wypisza, czy dadza mi dluzsze zwolnienie lekarskie?? Mialam nadzieje na co najmniej 2-tygodniowe, jak nie wiecej - nie wyobrazam sobie w kilka dni po op. chodzic do pracy. Tak na marginesie, bede operowana metoda chevrona.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ann IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.11, 15:53
    spokojnie, plan jest taki, ze jesli nie bedzie cie bolec to idziesz nastepnego dnia do domu. Nic w tym dziwnego. Predyspozycje do odczuwania bolu sa u kazdego inne, jesli okaze sie ze bardzo cie boli, to przeciez nikt na sile nie wysle cie do domu-bedzie obchod i razem z lekarzem podczas wywiadu zadecydujecie czu bol jest do zniesienia, na pewno dostaniesz recepte na ketonal, a do tego mozesz dobrac inne srodki p.bolowe bez recepty.

Zwolnienie na pewno dopstaniesz na kilka tyg, ja ty sobie wyobrazasz w tym buciorze pooperacyjnym w pracy cos robic? No chyba ze masz calkowicie siedzaca prace, na twoja sugestie zwolnienie bedzie krotsze.

Pamietaj, bedziesz miala polamana noge. Czy myslisz, ze nagle po 2 tyg zaczniesz na niej chodzic? Zazwyczaj 6 tyg trwa zrastanie kosci, dopiero wtedy moze zaczniesz obciazac stope o ile zrastanie przebiegnie prawidlowo. Nikt nie wypisze ci zwolnienia na 2tyg jesli bedziesz poruszac sie o kulach przez 6 tyg. zwlaszcza jesli rodzaj wykonywanej pracy wiaze sie z chodzeniem badz staniem.
  • doral2 03.11.11, 21:14
    w szpitalu spędzisz na pewno 3 dni (o ile to szpital polski, ofkors), bo dopiero za 3 dni nfz płaci.
    jak nie będzie komplikacji, to mogą na drugi dzień po operacji wypisać.
    leż na tyłku i noga nieco wyżej od rzeczonego tyłka.
    nie łaź po kątach, nie pierz, nie prasuj, leż na tyłku, tyle ci powiem.
    jak nie posłuchasz, odczujesz jeszcze tego samego dnia w nóżce tongue_out
    powodzenia smile
    --
    http://www.ijioma.pl/forum/witchflasher.gif
  • asdaa 03.11.11, 21:20
    nie wiem na czym polega metoda chevrona, ale tak szybko do pracy nie wrócisz. Rzeczywiście jest możliwość powrotu do domu na drugi dzien po operacji, ale pacjent też ma coś do powiedzenia. Ja np. mialam za ciasny gips, rozcinali go częściowo, ból i marne samopoczucie spowodowały, że zostałam w szpitalu dłużej (cały weekend) i wyszło mi to na dobre: mocne szpitalne środki przeciwbólowe zrobiły swoje. Potem 3 tygodnie bez obciążania operowanej stopy, po następnych 2 zdjęcie gipsu i ponieważ dobrze się goiło od razu usunięcie wystających drutów, po kilku dniach usuniecie drutów wszczepionych (do tego potrzebna jest sala operacyjna, musiałam poczekać na wolną), po tym zabiegu (rozciecie świeżej blizny i wyjęcie drutów) poszłam do domu chociaz mogłam zostać. I to był mój błąd. Szpitalne znieczulenie przestało działać, dostałam ketonal, który nic nie pomagał. Ból przez trzy dni był nie do zniesienia. Potem opatrunki, antybiotyki, kolejne zdjęcie szwów. W ramach oszczędności nie dostałam skierowania na rehabilitację, kazano mi w domu ćwiczyć nogę (!). Opuchlizna na dobre zeszła po ok. 0,5 roku. Zwolnienie w sumie na ok. 4 m-ce. Ale nózka piękna jak nigdy wcześniej.
    --
    -----

utracona miłość pozostaje w nas na zawsze...
  • kulawa_wodzirejka 04.11.11, 14:47
    dzieki wszystkim za odpowiedzi! Nie bede miala metody gipsowej, podobno sie od niej odchodzi (albo juz odeszlo). Boje sie smile Wlasnbie - a jak efekty? Mi lekarz powiedzial na wizycie nr 1, zebym lepiej zoperowala drania, bo jest ogromny i bedzie rosl - z czasem operacja bedzie trudniejsza; na wizycie nr 2 popytal, czy mnie boli czy chodzi o wzgledy kosmetyczne, bo jesli kosmetyczne to raczej nie wykonuja takich op. chetnie bo sa inwazyjne - ale juz sie nie wycofam, ta gula naprawde uprzykrzala mi zycie i byla powodem mega kompleksow. Przede wszystkim mam nadzieje, ze nie odrosnie, albo najwyzej zacznie odrastac za co najmniej 10 lat.
  • cafem 04.11.11, 16:05
    > Nie bede miala metody gipsowej, podobno sie od
    > niej odchodzi (albo juz odeszlo).

I bardzo dobrze! Gipsu się nie powinno zakładać, bo można infekcję przegapić. Moja mama się na groźną infekcję tak załapała, a durny lekarz się upierał, że gips ciepły, bo od nogi. Gdyby tato się nie wkurzył i jej tego gipsu sam w szpitalu nie rozciął, byłoby po nodze.
    Minęło już chyba 15 lat, nic jej nie poodrastało - tak żeby Ci humor poprawićsmile

Koleżanka z pracy miała tę operację kilka miesięcy temu. Ponoć bolało, ze szpitala wyszła bardzo szybko jednak i teraz ma nogę jak nowo narodzonąsmile
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.11, 16:52
    Wodzirejko, zdradź proszę, gdzie będziesz robiła operację, czy obie stopy na raz i przede wszystkim - na NFZ czy prywatnie? Jeśli możesz, opisz mi wszystko po kolei.
    Też mam te cholerne halluksy, waham się od kilku lat, czy dać się kroić, czy nie. Naprawdę trudno się zdecydować, tym bardziej, że jestem z warmińsko-mazurskiego, a stąd do dobrych specjalistów naprawdę daleko ...
  • kulawa_wodzirejka 04.11.11, 20:00
    Ania a jak duze masz halluksy i czy masz plaskostopie poprzeczne? Ja u lewej stopy mam halluks przeogromny dlatego chce to w koncu zoperowac, bo pomijam defekt estetyczny ale tez buty ciezko dobrac i nawet w calkiem plaskich i w miare szerokich szybko halluksy sie uwidaczniaja - robi sie charakterystyczne zaglebienie/wybulenie w bucie. Nie bede miala jednak chevrona, tzn w trakcie lekarz oceni skutek mniej inwazyjnej metody, jak dalej bedzie koslawosc - zrobi chevrona... Robie w Warszawie.
  • kulawa_wodzirejka 04.11.11, 20:01
    acha - co to byl za but pooperacyjny ktory trzeba sobie sprawic?? jakis odciazajacy przodostopie?>
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.11, 21:18
    Halluks w prawej stopie jest bardzo duży, w lewej ciut mniejszy, ale buty też błyskawicznie się wypychają w tych miejscach. Poza tym moje halluksy bolą mnie, gdy więcej pochodzę. Nie wiem, czy mam płaskostopie, nie byłam jeszcze u żadnego ortopedy. Wodzirejko, mogłabyś podać namiary na klinikę w Warszawie, w której będziesz robiła operację? Ponawiam również pytanie - czy zrobią Ci na NFZ czy prywatnie? Nie mam kaski na prywatny zabieg, zwłaszcza dwóch stóp sad. Napiszę do Ciebie na gazetowego, ok?
  • flora.5 04.11.11, 21:58
    Aniu z warminsko-mazurskiego,polecam Pisz,super lekarze.
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.11, 07:22
    O, nie wiedziałam smile. Chodzi o szpital? W poniedziałek zadzwonię do nich. Dziękuję.
  • flora.5 05.11.11, 17:15
    Gość portalu: Ania napisał(a):

> O, nie wiedziałam smile. Chodzi o szpital? W poniedziałek zadzwonię do nich. Dzięk
    > uję.
    Szpital a w szpitalu oddział ortopedyczny a na oddziale wspaniali lekarze,pielegniarki,terapełci itp.To było kilka lat temu i nie wiem czy nadal tak jest.Wyrasta mi na drugiej nodze ale na razie nie mam odwagi poddać sie operacji.Poz.
  • asdaa 05.11.11, 15:17
    Ania, ja miałam robione w szpitalu MSWiA w Białymstoku, dr Kunowski; wszyscy go chwalą
    --
    -----

utracona miłość pozostaje w nas na zawsze...
  • kulawa_wodzirejka 05.11.11, 16:47
    Ania - na NFZ, szpital MSWIA, ale jestem jeszcze przed wiec nic nie moge powiedziec... generalnie mam nadzieje, ze bedzie dobrze, poniewaz wiele dziewczyn pisalo na forum, ze bol byl ale pozniej efekt tez naprawde dobry.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka