Dodaj do ulubionych

gruczolakowlokniak piersi

11.11.11, 12:24
z wyniku biopsji,9mm. nie wiem co robic,jedni zalecaja czekac i obserwowac a inni wyciac. mam 35 lat. czy ktoras byla w takiej sytuacji?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 13:30
    Ja bym wycięła. Z resztą sama mam guzka w piersi, jestem przed biopsją mammotomiczną za pomocą której usuną zmianę. Byłam ostatnio u onkologa i on jest zdania, że obserwować to można zdrowe piersi czy nic tam się nie pojawiło. Natomiast jeśli już coś tam jest to samo nie zniknie ( za wyjątkiem torbieli, te mogą się wchłonąć). Jego zdanie to usuwać póki małe ( mój guzek ma 5 mm , zmiana najprawdopodobniej łagodna).
  • nena20 11.11.11, 14:15
    są rózne szkoły. Byłam u dwóch onkologów, jeden polecił zostawić drugi wyciąć. Pierwszy uzasadniał: jeśli zmiana jest wycięta to i tak trzeba obserwować, pozostaje blizna pod którą często nie wiemy co może narastać i wtedy zaleca wykonanie kontrolnej biobsji co jakiś czas. Drugi : absolutnie pozbywamy się włókniaka.
    Ja wiem od 3 lat, zaraz po tym byłam w ciąży i nadal karmie piersią więc czekam. Po ciąży z 6 mm zrobiło sie 9mm.
  • Gość: . IP: *.play-internet.pl 18.11.11, 09:55
    ja miałam wycinanego 7 lat temu jest słabo widoczna blizna w niczym nie przeszkadzająca, nic nowego się nie pojawiło, więc nie muszę się zastanawiać czy się guzek powiększa czy co, po prostu go nie ma
  • mimka23 18.11.11, 20:32
    Wyciąć, bo potem może się sprawa skomplikować. Moja mama miała włókniaka, po trzech latach zrobił się z niego nowotwór i dziś nie ma całej piersi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka