torbiel w piersi Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Od piątku mam doła...byłam u ginekologa i na usg wyszlo ze w prawej piersi jest mala torbiel, jestem 8 miesiecy po porodzie i przeszlam w tym czasie zapalenie piersi wiec ta torbiel to skutek tego zapalenia.... z tego stresu nawet nie zapytalam jaka duza jest ta torbiel. Gin powiedzial ze to narazie do obserwacji za 3 m-ce kolejne usg. Przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i tak sie zastanawiam czy powinnam brac czy nie, w ulotce w przeciwwskazaniach nie ma torbieli. Mam do was pytanie czy takie torbiele mogą sie jeszcze wchłonąc czy to raczej trzeba usuwac bo jak juz jest to jest i koniec
    • Witaj - jestem akurat w temacie torbieli - u mnie to wygladało tak wykryłam guzka dużego w prawej piersi koło brodawki , obok mniejszy - stres straszny zaraz zarejestrowałam sie do onkologa - miałam szczęsie termin za 2,5 tygodnia -dzien przed wizytą poszłam prywatnie na USG żeby już mieć jakiś obraz - to był straszny dzień bałam się bardzo na USG wyszły torbiele liczne a właściwie piersi torbielowate smile taeń duży guzek to torbiel największa 26mm-13mm , w drugiej piersi największa torbiel to 14mm-14mm, poszłam do onkologa -Pan doktor super zaraz na wstępie uspokoił z tego raka zazwyczaj nie ma smile zbadał piersi i zaraz kazał zrobić biopsje tych 2 największych torbieli - przede wszystkim po to aby spuścić ten płyn z nich po to aby nie obciążać piersi - mnie ta duża torbiel ciągneła aż do pach bałam się ze to węzły sad poszłam na biopsje - spokojnie nic strasznego - za tydzień były wyniki - jest wszystko oki - .Torbieli nie ma smile była u onkologa 2 raz - za pół roku do kontroli . A teraz co powiedział onkolog - z torbieli nikt mnie nie wyleczył - ściągnieto tylko płyn teraz trzeba zobaczyć czy będą sie zbierac znowu . Badać piersi - u mnie taka uroda - piersi torbielowate - ma tak moja mama i jej siostry. Trzeba tylko je kontrolować - mogą sie same wchłonąć ale nie muszą , mogą być małe ale mogą rosnąć . Moj lekarz w tych powyżej 20mm śćiąga płyn smile poczekaj do nastepnej wizyty tak jest przy torbiela obserwuje się je smile
      • ja nie wyczuwałam nic a teraz jak sama sprawdzam to mam wrażenie ze prawa piers to jeden wielki guz! wariuje chyba ale nic, poczekam do nastepnej wizyty zaczne sie martwic jak torbiel sie bedzie powiększac choc i tak nie przestane o tym myslec
        • torbiele pojawiają się i znikają.
          nie ma powodu do paniki.
          skoro lekarz zalecił tabletki antykoncepcyjne, to je stosuj.
          póki co, nie ma powodu do obaw.
          --
          http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
        • Gość: easy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.11, 18:39
          Ja mam mnóstwo torbieli w obu piersiach. Nie macam ich, bo aż taka silna psychicznie nie jestemsmile Jedną nawet widać gołym okiem, bo jest u samej góry piersi - taki wzgórek się robi.
          Torbiele mogą "zniknąć", ale nie muszą. Gdy skakała mi prolaktyna rosły w oczach. Gdy z PRL miałam spokój - torbiele się kurczyły. Piersi z torbielami mogą być mastopatyczne - czyli mammografia nic nie da, trzeba robić usg. Torbiel może także boleć - mnie czasami rwało, jak przy reumatyzmie.
          Teoretycznie można ściągnąc z niej płyn, ale prawie na pewno się odnowi. Czasami torbiele się wycina - jak są pojedyncze /u mnie odpada, bo musieli by mi cały biust wyciąć - nie mam nic przeciwko, ale lekarze tak, nie wiem czemu/.
          Nic się nie martw, bo nie ma czymsmile
    • Dziewczyny,
      a czy przy tych bolących piersiach ktoś zalecił coś przeciwbólowego? Jakąś maść dla lepszego komfortu życia?

Ciekawa jestem też, czy jest coś co leczy lub hamuje rozwój torbieli.
      --
      Ewa
    • Po drugim dziecku miałam torbiele - bardzo dobra radiolog poleciła mi tabletki z wiesiołka, Oeparol SCC. Nie uwierzycie, ale pomogło. Torbieli więcej nie miałam. Wchłonęły się.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.