Dodaj do ulubionych

brak miesiączki po porodzie !kolejna ciąża??

05.12.11, 13:17
Witam .
Moje pytanie tyczy się mieisiączki.
We wrześniu tego roku urodziłam drugiego synka, karmiłam piersią półtorej miesiąca ze względu na problemy ze skórą dziecka. Laktacja zanikła jakiś tydzien potem. i teraz mieisiąc czasu nic. Kiedy dostanę miesiączki??Martwi mnie fakt posoadania jeszcze jednego malucha.. Dodam ze z mężem mieliśmy chwile słabości do siebie miesiąc po porodzie... Wytrysk nastąpił na zewnątrz... teraz uzywamy zabezpieczenia ale i tak zastanawia mnie fakt braku miesiączki. Czy możliwe jest że jestem w Ciąży?? czy miesiaczka sie pojawi?? POMOCY!!
Edytor zaawansowany
  • aleksandra1357 05.12.11, 13:53
    Miesiąc po porodzie raczej na 99.9% nie da się zajść w ciążę, szczególnie że wtedy jeszcze karmiłaś.
    Ale później już jest taka możliwość. Zrób test, to wiele wyjaśni.
  • jasmin30 05.12.11, 14:46
    Da sie spokojnie zajść w ciążę w ciągu miesiaca od porodu- przykład moje kuzynki, jesteśmy z jednego rocznika- jedna urodziła sie w lutym druga w grudniu, czyli ciotka zaszła w ciążę w ciagu miesiąca od porodu.
  • kasia191273 05.12.11, 15:23
    oczywiście, że możliwe jest zajście w ciążę miesiąc po porodzie

możliwe jest też, że organizm nie wrócił jeszcze do siebie, mimo zaprzestania karmienia. Ja urodziłam 1 września, przestałam karmić 1 października, a okresu nadal brak, mimo że w ciąży na pewno nie jestem

--
    NINA ur.14 stycznia 2007
    ADAM ur. 1 września 2011
  • 1mzeta 07.12.11, 11:45
    A od kiedy to karmienie piersią jest środkiem antykoncepcyjnym ?
    --
    Zmieniłam nicka smile
  • katriel 16.12.11, 02:17
    > A od kiedy to karmienie piersią jest środkiem antykoncepcyjnym ?

A od kiedy nie jest?
    Myslisz, że dziewczyna karmiąc kilkutygodniowe dziecko nie spełniała kryteriów
    niepłodnosci laktacyjnej? Których?

--
    An adventure is only an inconvenience rightly considered.
    -- G.K. Chesterton
  • jimmysgirl 16.12.11, 08:31
    żeby być w okresie niepłodności laktacyjnej trzeba: karmić minimum 6 razy/dobę min. 100 minut łącznie, mieć przerwy nie dłuższe niż 6 godzin, niczym nie dopajać dziecka i nie podawać smoczka i trwa ten okres max. do 12 tygodni, potem możliwe jest zajście w ciążę.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 16.12.11, 13:11
    Od wtedy kiedy organizm ludzki to nie jest szwajcarski zegarek.
    Przeczytaj sobie najpierw jeszcze raz pierwszego posta i pomyśl jeszcze raz zanim wyskoczysz z takim pytaniem.
    Ja karmiłam piersią tylko i wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka- mały karmiony co 2 godziny w dzień i w nocy- niczym nie dokarmiany ani nie dopajany- okres dostałam po 3 miesiącach po porodzie- pomimo książkowego KP, które zdawałoby się powinno być doskonałą formą zabezpieczenia w tamtym czasie. Cykle miałam jak najbardziej owulacyjne.
    I co ? Pewnie też powinnam wyjść z założenia, że skoro karmię piersią to można się bzykać bezstresowo ..........
  • jimmysgirl 16.12.11, 13:24
    emka, ale o niepłodności laktacyjnej możemy mówić tylko podczas pierwszych 12 tygodni po porodzie i ani dnia dłużej, więc to że miałaś krwawienie 3 mce po porodzie to znacyz że wsyztsko u Ciebie ok. nie znaczy to że karmiąc piersią do 6 miesięcy jest się zabezpieczonym.
    tak jak napisałam-powołuję się tutaj na metodę Roetza. on nie mówi wcale że Twoje kp co 2 godziny jest książkowe, ani tym bardziej nie mówi że nie będzie owulacji-na podstawie jego badań najwcześniej po porodzie zaszła kobieta w 13 tygodniu, zachowując oczywiście wymienione warunki. Dlatego on zaleca obserwację już po 30 dniach od porodu, z zachowaniem oczywiście warunków kp, ale i tak po 12 tygodniach już może wystąpić owulacja.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 16.12.11, 20:31
    No przecież nie twierdzę inaczej- stwierdzam fakt, że KP pewności nie daje. 3 miesiące to 12 tygodni- równie dobrze przed pierwszą miesiączką co dostałam- przy spełnieniu warunków o których wspominasz- już mogłam mieć owulację.
  • mika_p 05.12.11, 16:06
    Zrób test ciążowy. Jak będzie negatywny, a miesiaczka się nie pojawi, to za kilka tygodi zrób następny.
    Półtora miesiąca po zakończeniu karmienia i bez miesiączki to akurat taki czas, żeby powoli zacząć umawiac się na badania, ale ty jesteś bardzo krótko po porodzie, tak naprawdę. Twój organizm może być zwyczajnie niegotowy jeszcze na kolejne dziecko, dlatego cykl nie powraca.

--
    Autostrada - asfaltowa droga samochodowa; nie jest ona lepsza od przeciętnej polskiej drogi asfaltowej, natomiast brzydkie reklamy nużą oko i odwracają uwagę kierowcy od drogi.
  • kaszunia 05.12.11, 16:43
    Spokojnie, ja też urodziłam we wrześniu, też karmiłam 6 tyg i okresu jeszcze nie ma.
  • anna_88_anna 05.12.11, 17:52
    Właśnie chodzi o to ze nie jestem spokojna;/
    Zawsze okres miałam regularnie co 21 dni... po pierwszym porodzie po odstawieniu od piersi po 6tyg dostałam okresu.
    teraz jest prawie 6 tyg i nic.. A na test za wcześnie ;/
    dodatkowo mam upławy... gęste i lekko żółtawe pojawiają sie właśnie tak co 23 dni i zastanawiam sie czy to ma cos wspolnego z brakiem miesiaczki.
    22 mam wizyte u mojego lekarza zobaczymy,, ale strasznie sie boje;/;/
  • kondolyza 06.12.11, 09:04
    na to nie ma żadnej reguły. jeśli nie obserwujesz swoich cykli, to nic nie wywróżysz, najlepiej zrób test, idź do lekarza.
    pierwsze 12 tygodni po porodzie przy pełnym kp z zachowaniem warunków szczególnych (czas karmień, żadnego smoczka, żadnego dopajania itp.) to czas niepłodności. ale Ty karmiłaś krócej, więc wszystko jest możliwe.
    ja np. przy pełnym kp miałam pierwszą miesiączkę 30 dni od porodu i potem co miesiąc tak jakbym nie karmiła, ale były wśród nich 2, czy 3 cykle bezowulacyjne, więc bez własnej obserwacji nie da się nic określić, bo tu nic nie jest powtarzalne, u każdej z nas inaczej. Na przyszłość radzę poczytać o obserwacji, nie chodzi nawet o stosowanie tych metod jako antykoncepcji, tylko o to żeby wiedzieć co się z własnym ciałem dzieje, polecam!
  • nunu 06.12.11, 14:29
    Ja dostałam okres 3m-ce po porodzie. Praktycznie od początku karmiłam mm.
  • marta-zs 05.12.11, 20:16
    po zakonczeniu karmienia(krotkiego) miesiaczka pojawia się po 6-8 tygodni. Jesli sie nie pojawi w tym czasie nalezy udac sie go gin. lub zrobić test.
  • marygirl 05.12.11, 20:27
    ja rodzilam 2 lipca, karmilam 2 tyg i tez nie mam okresu ale u mnie zawsze z cyklem były poblemy
    --
    www.suwaczki.com/tickers/f2wltgf6p5zmop0x.png
  • paliwodaj 06.12.11, 04:21
    >>po zakonczeniu karmienia(krotkiego) miesiaczka pojawia się po 6-8 tygodni. Jesli sie nie >pojawi w tym czasie nalezy udac sie go gin. lub zrobić test.
    no tak , domoroslych "specjalisow" mozna sie bylo tu spodziewac ;-/
  • gemmi18 06.12.11, 08:11
    Ja dostałam miesiączkę po pierwszej ciąży pół roku od urodzenia dziecka, a teraz 3 miesiące. Piersią karmiłam krótko. Nie ma reguły i nie ma się co tym sugerować.
    Istnieje antykoncepcja, którą na pewno nie jest wychodzenie partnera z Ciebie przed końcem. Zainwestuj w nią, a nie będziesz się stresować.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
  • yula 07.12.11, 10:46
    Urodziłaś drugie dziecko i nadal nic nie wiesz o swoim organizmie i w ogóle o połogu? Jak sie martwisz to zrób test a nie świruj. Miesiączka po porodzie pojawia sie wtedy gdy organizm jest gotów do kolejnego dziecka, u niektórych to może być prawie natychmiast, u innych może zająć znacznie dłuższy czas. Po pierwszym dziecku mimo że karmiłam tylko 3 mieś, mies. pojawiła sie 8 mieś po porodzie, po drugim nie pamiętam, miałam za dużo innych zajęć.
    --
    Julia,Maksiu i Tatiankasmile
    "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
  • 1mzeta 07.12.11, 11:51
    A to ciekawe:
    "Miesiączka po porodzie pojawia sie wtedy gdy organizm jest gotów do kolejnego dziecka,"

Ja myślałam, że to owulacja pojawia się wtedy kiedy organizm jest gotowy do zajścia w ciążę.

Teraz trochę faktów-może być tak,że to najpierw owulacja się u kobiety pojawi, a dopiero potem miesiączka. Więc takie gdybanie, że dopóki miesiączki po porodzie nie ma to nie da się zajść w ciążę jest zwykłym gadaniem głupot i ryzykowaniem wpadki. Ile dzieci urodziło się w taki sposób- myślała,że nie dostała pierwszej miesiączki po porodzie to nie ma owulacji- no i zdziwko- miesiączki nie było ale owulacja była i wpadka też.
    --
    Zmieniłam nicka smile
  • yula 07.12.11, 12:24
    skrót myślowy, po owulacji bez zapłodnienia jest miesiączka smile, chodziło mi o zgadywanie terminu pierwszej mieś po porodzie smile Najpierw poradziłam by zrobiła tes ciążowy a nie świrowała.
    --
    Julia,Maksiu i Tatiankasmile
    "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
  • anna_88_anna 08.12.11, 08:38

Mam dzisiaj wiztyte u gin wypytam chyba o wszystko o co tylko mozna..

napisze jutro co i jak bo dzis mam troche załatwiania róznych spraw.

To dla mnie na prawde stresujace ;/
  • anna_88_anna 12.12.11, 14:48
    Przepraszam że teraz dopiero ale zamet mały przedświąteczny big_grin
    A wiec na wizycie u lekarza okazało sie że mam problemy z jajnikami...
    Nie mówiłam nic o kolejnej ciąży lekarz sam podczas badania zapewnił że to nie ciąza a potem jeszcze mnie upewnił na badaniu USG.
    Zrobił Cytologie.. i przepisał Luteine 2x dziennie przez 7 dni.
    Wzięłam tabletke w tym samym dniu wieczorem i nastepnego dnia rano a wieczorem juz dostałam miesiączki.
    Także jest dobrze .. zobaczymy co wyjdzie z cytologi :]
    Pozdrawiam
  • Gość: zina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.11, 23:57
    Karmiłam piersią na żądanie, praktycznie co godzinę, nie używaliśmy smoczka, ani dopojek a pierwszy okres dostałam 28 dni po porodzie :-]

Podobnie babcia mojego męża i urodziła 2 dzieci w odstępie 10-omiesięcznym hehe
  • Gość: zina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.11, 23:59

> Podobnie babcia mojego męża i urodziła 2 dzieci w odstępie 10-omiesięcznym hehe

...tyle, ze ona nie dostała @ i też myślała, że skoro karmi, @ nie ma to nie zaskoczy, a tu taki zonk!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka