Dodaj do ulubionych

Zgorzel zęba - jakie objawy

09.01.12, 22:36
Po czym można poznać, że w zębie jest zgorzel, jeżeli na zdjęciu rtg nic nie widać?
Edytor zaawansowany
  • yula 09.01.12, 23:34
    Zgorzel poznaje sie właśnie po zdjęciu RTG, bądź dentysta po zapaszku podczas otwierania zęba. A jedynym objawem to jest ból nie do wytrzymania.
    --
    Julia,Maksiu i Tatiankasmile
    "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
  • aaaniula 10.01.12, 07:10
    mojej zgorzeli nie było widać, ponieważ na zdjęciu widać dwa korzenie od strony zewnętrznej. Trzeciego, od strony języka nie widać, a to w jego okolicach zrobiła się torbiel. (oczywiście jest to orientacyjny opis położenia korzeni). Nawet otwaty ząb nie dał się rozpoznać, ponieważ nie było brzydkiego zapachu. Zrobiło się zapalenie okostnej, skusiłam się na tomograf i oczom moim ukazała się zgorzel właśnie.
  • yula 10.01.12, 11:17
    skoro ząb był otwierany to znaczy że bolał, czyli to jest objaw, ale jak dentysta nie doszedł do tego dlaczego boli to kiepski z nego lekarz, chyba że on cię skusił na tomograf. Ja 3 razy miałam zgorzel w zębach, wszystkie 3 razy do otwarcia chodziłam po ścianach z bólu, jedna wyleczona na 100 %, druga mam nadzieje że wyleczona, do 3 ciej dostęp był mocno utrudniony, zagięcie korzenia czy coś takiego i jest zaleczona antybiotykami, i jak ten ząb znowu zacznie boleć to będzie do usunięcia. Ale na razie (odpukać ) już ładnych parę lat nic sie nie dzieje.
    --
    "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
  • aaaniula 10.01.12, 11:33
    no o bólu nie pisalam bo to chyba logiczne... Myślę, że dentysta niezły. Trzech innych chciało ząb wyrwać, ponieważ mimo leczenia kanałowego nie było porawy, wręcz przeciwnie, było tylko gorzej. Na rtg nic nie było widać, nikt nie wiedział skąd ten ból. Zakładali różne leki, i nic. Dentystka, która ząb uratowała zaczęła leczyć go mikroskopowo, na chwilę bło lepiej, potem zapalenie okostnej. Stanęłam przed wyborem: tomograf, żeby zobaczyć co jest z zębem lub rwanie. Tak więc nikt mnie nie naciągnął. Dzięki pani stomatolog mam ząb na miejscu.
  • yula 10.01.12, 12:36
    Mówiłam że jeżeli ona nie poddała sie a szukała przyczyny to dobra smile
    --
  • aaaniula 10.01.12, 12:39
    coś mi się źle przeczytało lub zrozumiało smile
  • Gość: zosia131 IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.12, 14:50
    Pulsujący ból, uczucie jakby rozrywania zeba, uczucie ruszania się zęba, można np. metalowym końcem łyżeczki postukać w zęba, jeśli przy stukaniu boli to zgorzel jest b. prawdopodobny
  • Gość: pacjentka2012 IP: *.xdsl.centertel.pl 09.03.12, 20:16
    Ja właśnie od dentysty z rozpoznanym zgorzelem, już chyba 9-ty w całym moim życiu. Ząb albo do leczenia (już był leczony kanałowo 4 lata temu), albo do wyrwania. Mam zrobić RTG, a na razie chodzę z otwartym, bo ropa ma się wydostawać i dużo trzeba usta otwierać, żeby się powietrze dostawało do zęba. Antybiotyk przez parę dni i płukanie wodą utlenioną, jedzenie - unikać włóknistych i nie jeść kwaśnego.
    Objawy przed - tępy, pulsujący ból głęboko wewnątrz, promieniujący po całej przyległej do zęba szczęce, rozgrzane miejsce na policzku (u mnie to siódemka na dole), ogólne złe samopoczucie, może być gorączka, dreszcze, zdenerwowanie, brak koncentracji. Duży ból przy nacisku zęba, wiec od razu wiadomo, który jest do leczenia, wystarczy nawet palcem ugnieść, nie trzeba niczym metalowym.
    Nie wolno z tym czekać, samo nie przejdzie, jak czujesz że boli, to wal do dentysty od razu. Jeśli nie, to ból będzie się pogarszał, aż żadne środki przeciwbólowe nie pomogą na dłużej i nie życzę nikomu bezsennych nocy. Mam nadzieję, że mój ząb jest jeszcze do uratowania, bo jak będę gryźć mięsko?? :]
  • Gość: Wiolka IP: *.play-internet.pl 23.06.15, 14:22
    Ja poszlam do dentysty po czym sie dowiedzialam ze mam pustego zeba i okazalo sie ze jest stan zapalny tzw zgorzel zeba..jest to strasza choroba boli nie zmiernie mam juz drugi raz wlizony opatrunek pierwszy byl wlozony na tydzien po czym bolalo mnie okropnie....po tyg wlozyla mi pani dr na 3 tyg ide wlasnie 24 czerwca i chyba poprosze o otworzenie tego zeba i o zdjecie musze wiedziec co tam sie dzieje bo glowa to mi peknie chyba z bolu ale z tego co slyszalam to ma prawo bolec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.