Dodaj do ulubionych

Elektrostymulacja na nietrzymanie moczu?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 20:32
Ktoś próbował z dobrym skutkiem?
4 mce temu urodziłam dziecko i od tego czasu borykam się z nietrzymaniem moczu - nie tylko wysiłkowym, bo czasem "po prostu" mocz wycieka i nie jestem w stanie nad tym zapanować... sad
Jest lepiej niż na początku (było fatalnie), ale jeśli poprawa będzie następowała w takim tempie jak teraz, to dojście do stanu wyjściowego zajmie mi chyba ze 2 lata... Próbuję ćwiczyć mięśnie Kegla, ale szczerze mówiąc jest to dla mnie trudne i przez to sądzę, że mało efektywne. POmyślałam więc o urządzeniu do elektrostymulacji, ale to spory wydatek...
Edytor zaawansowany
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 01:01
    Ja polecam- działa. Kup tylko jakiś dobry aparat EMS (nie TENS w żadnym wypadku).
  • berta-death 26.01.12, 08:42
    A nie lepiej iść do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu tego typu przypadłości zamiast leczyć się samemu?
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 11:39
    I pierwszym "leczeniem" zleconym przez lekarza będzie ćwiczenie mięśni dna miednicy. Nikt jej nie wyśle na żadne specjalistyczne badania czy operację tak od razu. Jak poćwiczy sama albo przy pomocy elektrostymulatora przez 3 miesiące i nadal nie będzie poprawy to wtedy niech idzie do lekarza bo wcześniej to strata czasu. Stymulator jest dobry bo przynajmniej mięśnie ćwiczone są w odpowiedni sposób więc nie ma obawy, że źle się ćwiczy- a i tak się zdarza. I co ważne czasami podczas porodu te mięśnie zostają tak osłabione, że jedynym sposobem rozpoczęcia rehabilitacji jest właśnie EMS bo po prostu nie da się samej poprawnie ich wyćwiczyć.

Widać, że nie rodziłaś i pojęcia nie masz o problemie albo przynajmniej to drugie.
    Niestety w Pl nikt kobietom nie mówi, że powinny ćwiczyć mięśnie dna miednicy i to jeszcze zanim zajdą w ciążę- bo te mięśnie wiotczeją po 25-tym roku życia i potem problemy się zaczynają- w ciąży, po ciąży zwłaszcza no i jak menopauza w końcu się zjawi. Dziwne to jest i śmieszne bo ginekologa to nic nie kosztuje żeby pacjentce zwrócić uwagę na tą kwestię- same ćwiczenia banalnie proste, można je robić w każdym miejscu i o każdej porze- trzeba tylko chcieć i pamiętać. Wyćwiczone mięśnie to zmniejszone ryzyko nietrzymania moczu, obniżenia narządów znajdujących się w miednicy no i lepszy standard życia sexualnego smile
  • Gość: nulka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 13:39
    O, emka, dobrze ze piszesz, bo ja właśnie TENS oglądałam - czemu odradzasz tę markę?
  • Gość: nulka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 13:46
    Ach, bo widzę że TENS niektóre marki mają w nazwie.
    Myślałam o takim urządzeniu:

www.healthandbeauty.pl/produkt,5426,ContiSure---elektrostymulator-do-%C4%87wiczenia-mi%C4%99%C5%9Bni-Kegla.html
  • berta-death 26.01.12, 14:24
    Jakaś kryptoreklama??
    Jak twój problem jest w takim nasileniu jak go opisałaś w pierwszym poście, to obawiam się, że żadne ćwiczenia nie pomogą i raczej tylko zabieg chirurgiczny może coś zaradzić. A dopóki nie skonsultujesz tego z lekarzem specjalizującym się w leczeniu nietrzymaniu moczu, to nie możesz wiedzieć jak poważny jest twój stan i jak to leczyć i z jakim skutkiem.
  • lady_iris 26.01.12, 14:49
    Nie, tylko lokowanie produktu... ;>
    Lekarz ginekolog kazał ćwiczyć mięśnie, ale jest to dla mnie trudne. Więc zanim wydam kasę na nie tani produkt, chciałam skonsultować z osobami, które używały i mogą się wypowiedzieć. A jak inaczej mam skonsultować konkretny model???
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/1usacwa1nsm2hz8h.png
  • berta-death 26.01.12, 15:14
    A ten ginekolog to specjalizuje się w leczeniu tej przypadłości, zlecił porobienie odpowiednich badań bądź sam je wykonał jak ma odpowiednio wyposażony gabinet, czy tylko na podstawie wywiadu palnął rutynowym tekstem, niech pani więcej ćwiczy?
  • lady_iris 26.01.12, 15:23
    Na podstawie wywiadu. Ale tak jak napisała emka nie sądzę, że w pierwszej linii wysyła się pacjenta na dość drogie badania (zapewne byłaby to urografia, cystografia czy coś w tym stylu, czyli kontrast + rtg), tylko próbuje się innych, tańszych metod, zwłaszcza ze to nie jest stan zagrażający życiu... I ja sądzę, ze te ćwiczenia byłyby może bardziej efektywne, gdybym umiała je prawidlowo wykonywać - a minę mam przy nich jak, z przeproszeniem, kot...na puszczy. wink
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/1usacwa1nsm2hz8h.png
  • berta-death 26.01.12, 20:45
    Nie chodzi o radiologiczne badania, tylko o sprawdzenie czynności układu moczowego. Raczej stawiałabym np na uroflawometrię. Leczenie musi być dobrane do powagi zjawiska, czyli lekarz, że tak się wyrażę, własnoręcznie musi stwierdzić co się dzieje, a nie na podstawie stwierdzenia przez pacjentkę faktu, że jest problem. Jakby to chodziło o wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy jakieś problemy z seksem będące wynikiem słabych mięśni, to jeszcze można zrozumieć taką poradę na odwal się, w stylu niech pani ćwiczy. Ale sytuacja, kiedy ten mocz wylewa się ciurkiem wygląda na na tyle poważną, że wypadałoby się tym zająć profesjonalnie. Może poszukaj w sieci lekarza, którzy specjalizuje się w leczeniu tego typu przypadłości. Czy to ginekologa czy urologa. Nie każdy zna się na tym.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 23:46
    A ty się doinformuj najpierw na czym nietrzymanie moczu polega zanim pierniczyć farmazony.

"Nie każdy zna się na tym."
    Dokładnie- najmniej ty.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 16:55
    A ty u ginekologa z takim problemem byłaś czy sama jesteś ginekologiem skoro wiesz lepiej jak to leczyć ?
    Nic nie wiesz na ten temat.
    Każdy ginekolog na początek zleci wykonywanie ćwiczeń- chyba, że macica co do majtek wypada- a tego nie da się przeoczyć i siedzieć na forum.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 16:52
    Jaka reklama- to już linka nie można wstawić czy nazwy napisać ?
    Mylisz się- większość problemów z nietrzymaniem moczu można skutecznie rozwiązać właśnie dzięki ćwiczeniom.
    Wierz mi, gdyby jej problem był poważniejszy niż jest to na pewno by do lekarza poszła bo nie jest możliwe w gorszym stanie nie pójście do lekarza, a nie na forum siedziała.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 16:50
    Ten wydaje się być ok. Ja mam inny.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 16:49
    To nie chodzi o markę tylko o rodzaj stymulacji którą urządzenia wytwarzają- EMS i TENS. Choć pewnie i jest firma o nazwie TENS- nie wiem.
    Do elektrostymulacji mięśni dna miednicy tylko i wyłącznie urządzenie z funkcją EMS.
  • Gość: kika IP: *.19.165.83.osk.enformatic.pl 29.02.12, 00:08
    Do elektrostymulacji mięśni dna miednicy tylko i wyłącznie urządzenie z funkcją
    > EMS.

rozpowszechnianie bzdur

TENS to rodzaj prądu , wykorzystywany także przy nietrzymaniu moczu , wysiłkowym lub mieszanym

sprzedajesz coś czy jak?
  • Gość: emka IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.12, 09:27
    Pomyliły ci się rodzaje prądów koleżanko. TENS stymuluje ale nie w taki sposób jak EMS, który jest tym właściwym do stymulacji i odbudowy mięśni dna miednicy. Poczytaj sobie najpierw dokładnie albo zasięgnij informacji w sprawdzonym źródle, a nie u kogoś co coś słyszał tylko nie wie co i gdzie bo wprowadzasz ludzi w błąd.

"sprzedajesz coś czy jak?"
    A jak sądzisz ? Podałam w każdym moim poście nazwę urządzenia i adres gdzie można go kupić ?
    Nie muszę sprzedawać bo to nie moja działka- niech każdy sobie poszuka i zdecyduje jakiej formy chce sobie urządzenie kupić- jeśli już chce. Wystarczy, że mam większą wiedzę na ten temat niż ty i wiem o czym piszę.

Mogę napisać to samo- to ty jesteś sprzedającą bo tak tylko TENS zachwalasz- czyli ten najbardziej znany i powszechny rodzaj w PL- w końcu najpierw trzeba TENS-y wypchnąć na rynek zanim EMS wejdą.
  • Gość: kika IP: *.19.165.83.osk.enformatic.pl 29.02.12, 22:04
    > . Poczytaj sobie najpierw dokładnie albo zasięgnij informacji w sprawdzonym źró
    > dle, a nie u kogoś co coś słyszał tylko nie wie co i gdzie bo wprowadzasz ludzi
    > w błąd.

big_grin dobre

TENS zachwalasz- cz
    > yli ten najbardziej znany i powszechny rodzaj w PL- w końcu najpierw trzeba TEN
    > S-y wypchnąć na rynek zanim EMS wejdą.

mogłabyś dokładne parametry tego EMS napisać ?
    no wiesz , częstotliwość , kształt impulsu i ta całą resztę
    no , chyba ,że się nie da to soooriii
  • Gość: emka IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.12, 11:38
    Słuchaj "mondralińska"- wpadłaś na forum i jak guma z gaci wyskakujesz z jakimiś bredniami- skoro już upierasz się przy tym, że masz rację to od razu sama powinnaś przynajmniej z jednego linka wkleić do sprawdzonych informacji na temat swoich rewelacji- a ty oczekujesz ode mnie, że ja ci podam "częstotliwość , kształt impulsu i ta całą resztę". Po co ? Nie potrafisz sobie sama poszukać skoro taka bystra jesteś ? I dlatego, że taka "bystra" jesteś nie będę tracić mojego czasu na podawanie ci takich rzeczy bo nie zrozumiesz i tak- tak jak nie potrafisz zrozumieć, że TENS jest tylko do uśmierzania bólu stosowany, a EMS ma za zadanie przeciwdziałać zanikowi mięśni i je tonować- czyli dokładnie to ma robić z mięśniami dna miednicy.
    Nie wypisuj więc bzdur i nie wprowadzaj innych w błąd- za to jak chcesz to sobie sama kup TENS, wywal kasę w błoto i "ćwicz" mięśnie dna miednicy- tak do zajechania tylko nie zdziw się jak nie zadziała i potem nie płacz na forum, że terapia "prądami" nie ma sensu bo jest nieskuteczna skoro nie wiesz co jest do czego.
    EOT.
  • Gość: kika IP: *.19.165.83.osk.enformatic.pl 01.03.12, 19:22
    big_grin faktycznie zadymiara jesteś

eot smile
  • berta-death 26.01.12, 14:18
    Ty to już się nie popisuj, bo już dałaś się poznać jako trollica zadymiara, więc cokolwiek nie napiszesz i tak jest niewiarygodne.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 16:59
    Eeee...tam od razu trollica zadymiara- porządnie na odcisk ci nadepnęłam w kilku innych wątkach udowadniając dosadnie twój brak wiedzy na pewne tematy.
    Tak jak ci napisałam kiedyś w innym wątku- kiedy kończą ci się argumenty od razu wyskakujesz z hasłem "troll"- weź się wreszcie dziewucho dokształć co to znaczy troll jak już tak bardzo to słowo ci się podoba i chcesz go używać.

I jakoś nikt inny nie wyskoczył z hasłem "emka to troll"- tylko ty- o czymś to świadczy- przewrażliwiona histeryczka jesteś do tego i tyle.
  • berta-death 26.01.12, 20:37
    Bo jesteś trollem i nie tylko ja to zauważyłam. Nie potrafisz argumentować, nie masz nic do powiedzenia na żaden temat. Natomiast jedynie co potrafisz, to wulgarnie i chamsko się czepiać, obrażać a wszystko na zasadzie nie bo nie. Po prostu nudzi ci się i lubisz wdawać się w pyskówki. Tylko inni cię ignorują, tak jak to się z trollem powinno robić, żeby nie pękł z przeżarcia.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 26.01.12, 23:47
    Nie histeryzuj. Skorzystaj z własnej rady i znajdź przez neta lekarza i zacznij się leczyć.
  • an_cymonka 27.01.12, 12:54
    Potwierdzam emka specjalizuje sie w robieniu zadym. Jest wyjątkowo wk..jąca. Najlepiej to to ignorować. Zawsze i na kazdy temat ma wiele do powiedzenia szkoda tylko, ze bez sensu.
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 27.01.12, 18:35
    Zjawiła się kolejna histeryczka forumowa zarażona podczas badania ginekologicznego- zapomniałaś zauważyć, że już ci od pochwy na mózg padło.
  • asdaa 26.01.12, 21:23
    4 mce temu urodziłam dziecko

to bardzo niedawno

Jest lepiej niż na początku

z upływem czasu poprawa będzie szybsza i bardziej odczuwalna, dobre efekty dają ćwiczenia z dildo
    --
    -----
    Postanowiłam kochać siebie. Dobrze się traktować. I myśleć tylko o sobie. Nikt inny za mnie tego nie zrobi/ Hera, ...
  • Gość: emka IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.12, 14:44
    "Jeżeli masz jednak problem z motywacją albo boisz się prądów elektrycznych... "

Weź mnie nie rozśmieszaj- jak ktoś ma problem, żeby poleżeć na łóżku przez 20-60 minut dziennie żeby postymulować mięśnie dna miednicy aparatem EMS to już widzę jak znajdzie motywację do biofeedbacku ha ha ha....
    Większość dziewczyn z tych co pokupowały sobie biofeedback odpadło właśnie ze względu na motywację- powystawiały swoje urządzenia na ebaju i normalne EMS kupiły.

I na miłość boską- jaki strach przed "prądami elektrycznymi"- do 220V się nie podłączasz, a i siłę skurczy możesz sobie regulować elegancko na takim poziomie żeby było komfortowo.
  • minniemouse 02.03.12, 05:42
    niedawno dowiedzialam sie ze jest jakas prosta operacja na nietrzymanie moczu
    nie wiem jak sie to nazywa po polsku ale po ang to
    Urethral Sling for Stress Incontinence lub po prostu sling surgery

mozecie sobie to wbic w youtube to zobaczycie jak to wyglada.

dobra dla tych ktorym juz nic innego nie pomaga.

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka