Dodaj do ulubionych

Płyn z piersi - jakie badania, jak to leczyć?

28.01.12, 16:02
Witajcie smile

Od 3 miesięcy obserwuję przy badaniu piersi, że po mocnym naciśnięciu wydobywają się z sutków małe kropelki płynu. Jednocześnie jedna kropelka przezroczysta, biała a inna mętna żółtawa.

Konsultowałam to z ginekologiem NR1. Chciał mnie położyć na oddział by zrobić wszystkie badania, ale mam małe dziecko i nie mam z kim go zostawić na trzy dni. Dał mi skierowanie na prolaktynę i usg. Wyniki są prawidłowe, ale mój lekarz wyjechał na stałe i musiałam zmienić lekarza.

Lekarz NR2 odradza mi badań, sugeruje obserwowanie, bo miał podobny przypadek i mimo, że wszystkie wyniki były w normie z jej piersi wydobywał się płyn.

Jestem pełna niepokoju więc poszłam do kolejnego lekarza NR3, który dał mi na wizycie z NFZ płatne skierowanie na prolaktynę z testem!!!! Powiedział, że mam zrobić badanie niezależnie od dnia cyklu. Wyniki wyszły prawidłowe. Lekarz NR3 zalecił wizytę u chirurga i zrobienie wymazu w kierunku komórek nowotworowych, ale skierowania pożałował na to badanie, dał mi termin zaporowy na wizytę z NFZ`u by wziąć skierowanie. Wspomniał, że prywatnie będzie szybciej.... masakra, mam już dość!!!

Na dzień dzisiejszy za parę dni mam wizytę u chirurga na którą nie mam skierowania.

Nie chcę tu dyskutować na temat tego, że na początku roku mają środki, ale co poniektórzy skąpią bezpłatnych badań i zrobią wszystko by zedrzeć z nas kasę na wizytach prywatnych.
Chcę byście mi pomogły, powiedziały, jeżeli miałyście podobny problem z piesiami, jakie miałyście badania, jak się leczyłyście? Ja od 3 miesięcy stoję z tematem w miejscu, mam wrażenie, że nikt nie chce mi pomóc.

Dodam jeszcze tylko, że ponad rok temu skończyłam karmić piersią (robiłam to przez 14miesięcy). I przez ostatnie 2,5 roku przespałam całe tylko 2 noce. Mam dziecko, które ciągle się budzi.
Edytor zaawansowany
  • lidek0 28.01.12, 17:24
    Nie wiem czemu od razu badanie w kierunku nowotworu. A badanie prolaktyny z obciażeniem po Metaclopramidzie robiłaś? Jeżeli nie to od tego bym zaczęła. A swoją drogą dziwni Ci lekarze. Poza tym o ile wiem prolaktynę robi się na początku cyklu. I nie musisz kłaść się od razu do szpitala na serię pewnie niepotrzebnych badań.
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • ania_jo 28.01.12, 17:40
    Robiłam prolaktynę z testem, ale nie wiem czy podawali mi to o czym ty piszesz. Dowiem się.
    Wyniki prolaktyny mam prawidłowe i USG piersi też. Nic więcej na razie nie badałam. Wszystko tyle trwa. Na kolejne wizyty na NFZ u lekarza prowadzącego czeka się po 3 tygodnie.
    Ciekawa jestem co badałyście jak miałyście podobne objawy?
  • ania_jo 28.01.12, 20:21
    Przepraszam, pomyliłam się dwa razy badałam nie prolaktynę tylko progesteron.
    Raz badałam sam progesteron na początku cyklu wynik 8,66 ng/ml
    Drugi raz w połowie cyklu wynik 6,73ng/ml i po tabletce 86,40 ng/ml
  • kasiak37 28.01.12, 18:03
    do 2 lat po zakonczeniu karmienia moga byc slady pokarmu w piersiach.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
  • doral2 28.01.12, 19:59
    nawet i dłużej.
    --
    http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
  • Gość: ja14 IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.12, 01:53
    zbadaj tarczyce TSH -często przy problemach z tarczycą wycieka mleko z piersi
  • prochottka1 28.01.12, 20:47
    wpisz w wyszukiwarke "prolaktyna" temat walkowany milion razy

przy b.duzej prolaktynie mozna zrobic tomografir glowy - przysadki mözgowej
    --
    "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż człowiek". Jerzy Pilch
  • ania_jo 28.01.12, 20:52
    Prolaktyny jeszcze nie badałam. Badałam progesteron i robiłam USG piersi.

Proszę o informację od osób z podobnymi objawami, jak wyglądały ich badania, leczenie.
  • rotkaeppchen1 29.01.12, 15:01
    No to "dziwni" ci lekarze - przy takim objawie badanie prolaktyny to podstawa!!!
    --
    Byloby fajnie, jakby wypalilo:
    forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
  • lidek0 29.01.12, 15:07
    No to zacznij od badania prolaktyny a to o czym pisąłam to tabletka, którą połykasz a po chyba godzinei ponownie pobierają krew. A lekarzy tym bardziej zmień, bo jeżeli wogóle nie badałaś prolaktyny to od niej powinnaś zacząć.
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • ania_jo 28.01.12, 20:53
    Pomyliłam się, badałam progesteron a nie prolaktynę.
  • devilyn 29.01.12, 12:19
    Zbadaj tarczycę ft3, ft4, tsh.

--
    http://supergify.pl/images/stories/miski/straszne/diabeki/199.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka