bardzo sucha skóra głowy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Od lat farbuję włosy, najpierw rozjaśniacz potem farba.Wszystko było ok ale od 2-3 miesięcy dopadło mnie uporczywe swędzenie głowy i białe lecące płatki.Fryzjerka stwierdziła ,że to sucha skóra głowy.Od jakiegoś czasu odstawiłam odżywki i kosmetyki do układania włosów, zaczęłam używać szamponu emolium i emulsji emolium do suchej skóry głowy.Nie za wiele to pomogło.Zaczęłam więc nacierać głowę przed umyciem oliwką dziecięcą.Dzisiaj kupiłam cerkosol 10 płyn do nacierania.Zobaczę jak to poskutkuje.Wiem,że na pewno na jakiś czas muszę zrezygnować z farbowania włosów i zadbać o skórę.Mam pytanko czy któraś z was też zmaga się z takim problemem i jak sobie radzicie.Co stosujecie ? Ostatecznie jak sobie nie poradzę sama to czeka mnie wizyta u dermatologa.Sprawę komplikuje fakt ,że mogę byż w ciąży.Staramy się o dzidzię , na test jest jeszcze za wcześniej a boję się ,że dermatolog od razu zaleci leczenie mocnymi specyfikami np na sterydach.Interesuje mnie leczenie bezpieczne, domowymi sposobami.Proszę o rady i z góry dziękuję.
    • Gość: z problemem IP: 91.231.123.* 17.02.12, 11:09
      Niestety to są efekty suchej skóry glowy. Ja mam bardzo przesuszoną skóre głowy. Zanim poszłam do lekarza i nie wiedziałam co to jest stosowałam Nizoral, który tylko pogorszył sprawę. Potem zapisałam się do dermatologa ale zanim doszlo do wizyty przeczytałam co to może być i kupilam szampon Emolium, który troche mi pomógł. Lekarz przepisał mi leki które natychmiast pomogły.Był to Elocom (sterydowy chyba i na receptę), Zoxiderm i jeszcze jakiś, którego nazwy nie pamiętam. Wszystko pomogło, ale po zastosowaniu złego szamponu znowu wróciło. Kupiłam Emolium emulsje i szampon Oliatum(bezpieczny, do stosowania u dzieci) i efektów nie było. Kupiłam więc Zoxiderm i czekam na efekty, na razie brak (dopiero 1 raz zastosowałam). Nie znam domowych metod. A jak poskutkowało nacieranie oliwką? I ciekawi mnie działanie Cerkosolu. Skuteczny?
    • Proponuję kupić olejek rycynowy, trochę rozgrzać i wcierać w skórę. Pozostawić na godzinę lub dłużej. Umyć głowę w szamponie do suchych włosów.Kurację powtarzać tak często aż skóra bedzie zdrowa. Przy łupieżu tez polecam.
      Pomoże na 100% smile
      --
      http://s10.rimg.info/47377e61c994de54df33270795128f64.gif

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.