CRP ponad norme a zdrowie dziecka. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • CRP robione na czczo wykazalo 9.8 gdzie norma to 5..... leukocyty spadly z 17
    na 15tys. zostalo mi 6 tyg do porodu, i jestemn zalamana tym wszytkim. boje
    sie czy moje dziecko bedzie zdrowe??
    dostalam antybiotyk Amotaks i Tilac jako ochrone. mam nadzieje ze pomoze....

zeby , ob mam w porzadku. wiec co jest??
    ja chce tylko zdrowia dziecka.
    umieram z nerwow o nie.

pozdr i prosze o odp p. dr.
    • mialo byc TRILAC....

• Gość: michalek02 IP: *.telkab.pl / *.telkab.pl 12.06.04, 23:10
      Ja też miałam w ciąży CRP ponad normę, już nie pamiętam ile ale lekarka
      stwierdziła, ze jeśli nie spadnie idę do szpitala.
      Brałam Augmentin . Zrobiły mi się na skórze takie dziwne czerwone plamy o
      nieznanej etiologi. Trudno było ocenić co to i polecono mi smarowanie tego
      tridermem. Czy wiadomo, czym u Ciebie jest spowodowane wysokie CRP?
      Mój Michaś ma obecnie 10 m-cy i jest okazem zdrowia Dzięki Bogu.
      Pozdrawiam,
      agnieszka
      • niestety niewiadomo..... jestem po laparoskopii, mialam endmometrioze teraz
        szyjka macicy niewyglada najlepiej. chyba to stad, bo reszta wynikow sa w
        porzadku. stomatologa juz zaliczylam, ob tez jest ok.

Augmentin ma podbne dzilaanie jak Amotaks to co biore teraz, mam nadzieje ze
        pomoze.

czyli w dniu porodu CRP mialas w normie??
        na pewno rozumiesz moje obawy o dziecko, zeby bylo zdrowe..

pozdr i dzieki serdeczne za odp!!
        • Gość: michalek02 IP: *.telkab.pl / *.telkab.pl 13.06.04, 21:16
          Ja rodziłam w sierpniu 2003, a badanie CRP (pierwsze ) robiłam w lutym 2003 -
          miałam wtedy 13,06 (norma do 6) OB było OK.
          Później po antybiotyku spadło do 0,5 natomiast OB było 51.
          Tak jak napisałam brałam tylko Augmentin. Lekarka zobaczyła, że spadło CRP,
          więc stwierdziła, że nie będziemy się już wysokim OB przejmować, bo takie może
          być w ciąży.
          Tak jak wyżej napisałam u mnie prawdopodobną przyczyną były czerwone plamki na
          skórze (posądzenie o gronkowca) . Smarowałam te zmiany najpierw antybiotykiem ,
          później sterydem oraz fenistilem i strasznie się bałam, ze te specyfiki
          zaszkodzą dziecku.
          Chciałam jeszcze napisać, że mój Michaś po urodzeniu brał antybiotyk przez 10
          dni. Mimo, że dostał 10 pkt, pirwszej nocy zaczął dziwnie postękiwać. Lekarka
          wzięła go na obserwację i po zbadaniu dostał antybiotyk (miał leukocyty ponad
          normę). Teraz trudno stwierdzić jaka była przyczyna tej infekcji, wody były
          czyste, ale sączyły się wcześniej.
          Nie wiem jak będziesz rodzić (naturalnie czy cesarka), ale zrób jeszcze sobie
          badanie czystości pochwy.Ja mimo iż cały czas byłam pod kontrolą lekarza i sama
          bardzo dużo czytałam o kolejnych etapach ciąży. Wiele badań wyprosiła u
          lekarza, ale tego nie (robiłam tylko cytologię i na każdych wizytach byłam
          badana wewn.)
          Jeśli zęby są zdrowe, nie ma upławów, innych niepokojących zmian , to chyba u
          Ciebie rzeczywiście ta szyjka. Poczytaj na jednym z portali farmaceutycznych od
          czego może być wysokie CRP (o ile się nie mylę jedną z przyczyn wysokiego tego
          wskaźnika może być stan zapalny np. stawów).
          Nie wiem czy cokolwiek swoją wypowiedzią pomogłam Ci, ale życzę Tobie i dziecku
          zdrówka.
          aga

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.