• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Gdy stawy bolą głównie w nocy... Dodaj do ulubionych

• IP: *.play-internet.pl 08.04.12, 21:43
    Co to może znaczyć? Mam nocne bóle stawów i kości, głównie nóg, ale i nadgarstków - w zasadzie najmocniejsze w nocy. Ból zmniejsza się, gdy zmieniam pozycję, poruszam się. Jest tępy, mocny, rwący, wybudza mnie w nocy, uniemożliwia spanie. Dodatkowo w lewym nadgarstku mam nawracające gangliony(?). Ból nadgarstka nie ustępuje za dnia i dotyczy również połowy dłoni - 3, 4 i 5 palca. To utrudnia mi funkcjonowanie np zapięcie spodni. Jestem niepełnosprawna, uzależniona od innych. Ból gorszy jest latem niż zimą oraz w wilgotnych pomieszczeniach np w domku letniskowym. W zimie są dni i noce bez bólu.
    Zaawansowany formularz
    • 09.04.12, 09:07
      Mnie to wygląda na zapalenie stawów - może mieć ono bardzo różne przyczyny i wtedy też objawy mogą się nieco różnić.
      • Gość: tralala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 10:31
        moje nocne bóle stawówó (głównie palce rąk i nóg, ale tez i kolana), początkowo diagnozowane jako rzs, potem jako borelioza, w efekcie okazały sie byc skutkiem wirusa HCV .
        • 09.04.12, 13:14
          U mnie okazały się właśnie RZS. Mimo, że bóle zelżały, to jednak nadal się odzywają, szczególnie przy zmianie pogody. Jako dziecko, bywało, że wyłam z bólu.
          Z czego wynika, że bez badania to można sobie gdybać bo mogą to być dziesiątki spraw smile
          --
          Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
          Mój blog artystyczny
          • 09.04.12, 13:16
            A! Dodam, że RZS było leczone, oczywiście, ale tak przed jak i po zapaleniu i tak zdiagnozowany miałam reumatyzm, jako alergiczne [niektóre pokarmmy mogą wywołać bóle stawów].
            Znaczna ilość niewyjaśnionych przypadków dolegliwości stawowych związana jest z alergią pokarmową, której sprawcami są:
            • mleko,
            • jaja,
            • ser,
            • kukurydza,
            • pszenica,
            • mięso,
            • ziemniaki,
            • pomidory,
            • czekolada.

--
            Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
            Mój blog artystyczny
    • Gość: Gośla IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.12, 11:21
      Może powinnaś pomyśleć o suplementacji środkami odbudowującymi chrząstki stawowe, np. Flexagenem, miałam straszne bóle stawów kolanowych i on mi pomógł
    • Gość: Jacor.74 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.14, 11:33
      Mi to wygląda na Dnę Moczanową, mam bardzo podobne objawy, bardzo ciężka do wykrycia choroba, trzeba zrobić test z zawartość mocznika we krwi. Potem, tylko specjalna dieta i można z tym żyć.
    • 25.03.15, 15:08
      Proszę sprawdzić czy to nie jest przypadkiem dna moczanowa. To są bardzo podobne objawy.
    • 27.03.15, 19:47
      Jakbym czytała swój post. Mam identyczne objawy. Też nie wiem co mi jest.
      --
      http://2.bp.blogspot.com/-uznAu7jDqXc/UTlAAG8ZYgI/AAAAAAAAO8E/iK4aGVpqEKQ/s1600/Zebrinha+animada.gif
      • 27.03.15, 21:28
        a co na to lekarz?
        --
        Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
        Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
        zapraszam na forum Dla starających się
      • 28.03.15, 06:50
        Nic. Kiedyś wyszło mi dodatnie miano rzs i tego się trzymają, Ale wszystkie pozostałe badania pokazywał miano ujemne. Mimo to wierzą w rzs.
        --
        http://2.bp.blogspot.com/-uznAu7jDqXc/UTlAAG8ZYgI/AAAAAAAAO8E/iK4aGVpqEKQ/s1600/Zebrinha+animada.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.