Dodaj do ulubionych

Bóle podbrzusza, mdłości, brak miesiączki...

17.05.12, 11:10
Nie mam już nawet sił tego pisać, bo jak czytam o tych wszystkich okropnościach robi mi się słabo, ale potrzebuję rady.
Nigdy nie przejmowałam się takimi problemami(zwykle same mi przechodzą). Od dziecka miałam problemy z ciągłymi mdłościami i wymiotami oraz chorobę lokomocyjną, lecz wiadomo, że nikt się tym nie przejmował, w końcu byłam tylko dzieckiem. I dobrze, bo od wieku 10 lat nie wymiotowałam chyba ani razu(oprócz grypy żołądkowej). Po prostu mi przeszło.
Od tego czasu jednak zauważyłam inne dziwne objawy. Mianowicie dziwne gule w przełyku, czasami duszności, czy lekkie kłopoty z przełykaniem posiłku. Mówiłam o tym niejednokrotnie rodzicom, ale były to zwykle krótkie nagle znikające dolegliwości, więc jako, że jestem wciąż zabiegana z powodu chorej ambicji i nie mam ochoty ani czasu rozmawiać o takich rzeczach, nie histeryzowałam z tego powodu. Po ok. 2 latach wszystko nagle przeszło, a może przestałam zwracać na to uwagę? Z tego powodu rozważałam, że to wszystko miało podłoże psychiczne.
Mam 15 lat i od ok 2 lat mam miesiączkę. Znów zaczęłam miewać dziwne dolegliwości. Do tego doszły kłopoty intymne - pieczenie, swędzenie, upławy. Okres jest dosyć regularny, lecz obfity, a do tego przerwy między nim - bardzo krótkie, bo są to jakieś niecałe 3 tygodnie. Ginekolog jednak nie znalazł przyczyny, żadnych bakterii, czy pierwotniaków.
Jest coraz gorzej(od czasu jak zaczęłam używać tamponów). Miesiączki były coraz mniej regularne, bolesne i pojawiła się dziwna łuszcząca wysypka na rękach. Potem zaczęłam tracić apetyt.
Ostatni miesiąc jest jednak najgorszy. Ciągle mam mdłości, bóle podbrzusza i albo totalny brak apetytu, albo napady głodu. Teraz jednak, nawet gdybym chciała jeść, nie mogę, albowiem mam kłopoty z przełykaniem czegokolwiek, jakby coś mnie hamowało i znów mam dziwną gulę w przełyku. Do tego okres spóźnia się 3 tydzień.
Podsumowując: brak miesiączki(nie ma możliwości bym była w ciąży), ciągłe mdłości i bóle w podbrzuszu, kłopoty z przełykaniem i dziwna wysypka na ramionach i przedramionach.

Pomóżcie, bo nie mam czasu na chorowanie!
Obserwuj wątek
    • aaaniula Re: Bóle podbrzusza, mdłości, brak miesiączki... 17.05.12, 12:04
      ja bym nie łączyła problemów żołądkowch z ginekologicznymi.
      Co do żołądka: obstawiam refluks lub objawiające się w ten sposób problemy natury psychologicznej. Pewnie nie obędzie się bez gastrologa, ponieważ problemy z żoładkiem i przełykiem w tak młodym wieku mogą swiadczyć o jakiś wadach anatomicznych.
      Jeśli chodzi o miesiączki i dolegliwości infekcyjne: czy lekarz rozbił posiew, że wykluczył infekcję? Jeśli nie to powinnaś udac się jeszcze raz i takiego badania zażyczyć. Powinnaś wykonac też badania poziomu hormonów: zarówno tych płciowych (może wyjaśnią przyczyny nieregularnych miesiączek), jak i pozostałych (zmienny apetyt). I tu jedyne co mogę polecić to znaleźć sobie dobrego ginekologa- endokrynologa.
    • vandikia Re: Bóle podbrzusza, mdłości, brak miesiączki... 17.05.12, 15:26
      poszłabym do innego lekarza, ginekologa endokrynologa i sprawdziła czy te jazdy hormonalne masz bo dojrzewasz, czy warto Cię trochę podregulować

przełykanie i mdłości - bardzo możliwe, że są na tle nerwowym i dopóki nie zlikwidujesz przyczyny stresu (czasami trzeba radykalnie, szkolę zmienić, znajomych, pogadać z kimś szczerze o problemach, wątpliwościach, tym co męczy w środku) to tak łatwo się nie uporasz z dolegliwościami

możesz mieć też refluks (mdłości, przełykanie)

te bóle w podbrzuszu trochę nie teges - powiedz o nich kolejnemu lekarzowi, spisz sobie wszystko na kartce przed wizytą, to Ci nie umknie
      i nie wczytuj się za bardzo w opisy dolegliwości w Internecie wink
    • marianne11 Re: Bóle podbrzusza, mdłości, brak miesiączki... 17.05.12, 20:06
      ladywriter5 napisał(a):

> Od tego czasu jednak zauważyłam inne dziwne objawy. Mianowicie dziwne gule w pr
      > zełyku, czasami duszności, czy lekkie kłopoty z przełykaniem posiłku.

Taka gula jest ponoć charakterystyczna dla nerwicy, ale ja mam podobne objawy chorując na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.

>Ciągle mam mdłości, bóle podbrzusza

Tak zawsze miałam gdy pojawiały się torbiele na jajnikach.
      Zaś wahania apetytu mam przy zmianach hormonalnych.

> Pomóżcie, bo nie mam czasu na chorowanie!

Reasumując - powinnaś gruntownie przebadać się zarówno u lekarza ogólnego (zrobić chociażby TSH i badania ogólne krwi na początek), jak i ginekologa - poziomy hormonów, USG itp.

--
      If you are patient...and wait long enough...Nothing will happen!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka