• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Flutamid, a operacja. Dodaj do ulubionych

• 11.07.12, 19:57
    Dzień dobry.
    Przyjmuję m.in. Flutamid (1tab/dzień), ale moja endokrynolog zaleca zastąpienie go Yasmin. Za dwa tygodnie mam planowany zabieg operacyjny trwający około 4 godzin, z całkiem innej dziedziny - niemający związku z problemami endokrynologicznymi. Ze względu na możliwe wystąpienie objawów niepożądanych (złego samopoczucia czy wystąpienia nieplanowej miesiączki, które byłyby bardzo niepożądane w tym czasie) nie chciałabym teraz (przed zabiegiem) zamiany preparatu. Z tego samego powodu obawiam się odstawienia Flutamidu.

Nie wiem jednak czy jego stosowanie w takiej sytuacji nie zagraża mojemu zdrowiu? (zakrzepica?)
    Ginekolog kiedyś powiedziała mi, że stosowanie Flutamidu nie ma związku z operacją, a endokrynolog, że jak sobie chcę mogę odstawić, mogę nie...

I czy po odstawieniu Flutamidu można na od razu zacząć terapię Yasmin? Jeśli tak czy Yasmin działa od razu? Czy może wystąpić powrót dużych problemów skórnych?

Pozdrawiam.
    Edytor zaawansowany
    • 11.07.12, 20:53
      Na co używasz ten Flutamid? W necie piszą, że jest na prostatę???

Do operacji jeśli chorujesz na tarczycę ważne sa aktualne wyniki typu tsh, ft3, ft4 dla anestezjologa.

--
      http://supergify.pl/images/stories/miski/straszne/diabeki/199.gif
      • 11.07.12, 21:12
        Antyandrogennie - obok kłopotów z tarczycą, wystąpiły problemy z hormonami pochodzenia nadnerczowego, co skutkowało wypadaniem włosów (garściami - całe szczęście miałam nadwyżkę włosów) i cerą w fatalnym stanie...

Tak, wiem. Endokrynolog na podstawie wyniku TSH wystawił mi zaświadczenie stwierdzające brak przeciwwskazań do zabiegu.., tylko z tym Flutamidem nie wypowiedziała się jednoznacznie...
        • 13.07.12, 14:22
          Ha a to ciekawe...bo jak przed operacją pokazałam świezy wynik tsh anestezjologowi...to powiedziała co mogę sobie z nim zrobić...i pow. że dla niej do znieczulenia najważniejsze są ft3 i ft4.

--
          http://supergify.pl/images/stories/miski/straszne/diabeki/199.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.