Dodaj do ulubionych

Niejednorodne endometrium

07.09.12, 11:25
Witam. Od jakiegoś roku skraca mi się cykl(z 35 już do 26dni). Mam 36 lat. Poszłam do gina i na usg niby wszystko było ok, ale wspomniał o niejednorodnym ednometrium (grubości 10,6 mm -II faza cyklu). Czuję sie tym zaniepokojona. Nie dopytałam go czy to może mieć związek z jakimś nowotworem. Raczej rozmawialiśmy o tym, że podejrzewa zmiany przedmenopauzalne(wygasanie czynności prawego jajnika). Czy jeśli w cytologii nic nie wyszło(06.2012) tzn. IIgr. to raczej mogę być spokojna, że to nie rak śluzówki macicy? Trochę się zakręciłam a głupio mi do niego dzwonić, bo CHYBA gdyby widział, że coś się dzieje dałby mi skierowanie na dalsze badania, a tak kazał obserwować cykl...
Edytor zaawansowany
  • doral2 07.09.12, 19:50
    myślisz że gdyby to było niepokojące, to lekarz ot tak i bez niczego by cię z gabinetu wypuścił?
    --
    http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
  • Gość: buba1981 IP: *.tychy.vectranet.pl 18.09.12, 23:16
    Mam 33 lata, na ostatnim usg lekarz stwierdził że mam grube 18 mm i nieznacznie niejednorodne endometrium. Badanie miałam robione w 26 dniu cyklu, a okres dostałam w 34 dniu. Dodatkowo od pół roku pojawiają się plamienia (do krwawień) międzymiesiączkowe. Lekarz skierował mnie do szpitala na biopsję śluzówki macicy. Idę na początku października.
    Po czym Twój lekarz stwierdził wygasanie prawego jajnika?
    Badałaś hormony? Jeśli tak to jakie i w którym dniu cyklu.
    Ja robiłam Estradiol, TSH, FSH, LH, Testosteron w 4 dniu cyklu i wyszło ok.
  • Gość: irys IP: 195.130.197.* 19.09.12, 08:48
    buba1981 czy te plamienia w cyklu to miewasz w jakieś konkretne dni cyklu czy zdarzaja się różnie? Wiesz ja też od jakiegoś czasu miewam plamienia ale u mnie są one zazwyczaj w tych samych dniach cyklu i trwają 3 dni i sa to takie raczej brudzenia brązowe niz krew. Miałam riobione usg ale wszystko ok, lekarz nic nie stwierdził, w 6dc moje endom miało 3mm a ostatnio w 14dc 13mm, sama już nie wiem co myśleć, wkręcam sobie najgorsze...
  • Gość: buba1981 IP: *.tychy.vectranet.pl 19.09.12, 13:38
    U mnie zaczynało się od plamień, które trwały przez 3 dni i były przypisywane plamieniom okołoowulacyjnym. Najczęsciej dostawałam w 12-15 dc. Ostatnio jednak (dwa ostatnie cykle) nasiliły się, tak że mam brunatne plamienia dość intensywne przez 3 dni a później znienacka przybierają postać krwawienia. To nasilenie miało miejsce przedostatnio w 14 dniu, a ostatnio w 20 dc dlatego zaczełam myśleć, że to nie ma związku z owulacją. Jednak od tego 20 dc do okresu minęło równo 14 dni (cykl mi się wydłużył) więc to jednak pewnie ma związek z owulką. Niemniej uważam, że to nie jest normalne ... miałam wcześniej robione usg i nic nie wykazowało, dopiero jak zrobiłam w tym 26 dc to lekarz stwierdził, że za grube to endo i troche niejednorodne dlatego mnie skierował do szpitala na tą biopsję. Mówi, że to może być z zaburzeń hormonów, trochę prawy jajnik mu się nie podobał (mała torbiel) ale tak czy owak powiedział, że trzeba się upewnić czy to nie jest coś gorszego a jedynie badanie histopatologiczne może nam to wykluczyć
  • Gość: gosć IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.12, 16:22
    od ginekologa wiem że takie plamienia międzymiesiączkowe mogą mieć związek z polipami macicy lub mięśniakami. Czy lekarz, który robi usg na pewno wszystko widzi? Czy masz do jego badań 100% - owe zaufanie? Bo różnie to bywa. Dobrze jest powtórzyć usg u innego lekarza, różne wyniki mogą też świadczyć o dobrym lub złym sprzęcie na jakim pracuje lekarz
  • Gość: buba1981 IP: *.tychy.vectranet.pl 07.10.12, 21:36
    W kolejnym cyklu też wyszło mi niejednorodne i pogrubiałe endometrium (17,2mm w 22 dc). Potwierdziło to badanie na nowoczesnym sprzęcie w szpitalu, żadnych innych zmian nie uwidoczniono. Dwóch lekarzy się temu przyglądało. Zrobili mi łyżeczkowanie jamy macicy. Jestem jeszcze obolała. Czekam na wynik z histopatu i trochę się boję.
  • Gość: pytlaczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.16, 21:02
    buba1981, czy możesz mi napisać co było przyczyną u Ciebie? i co to znaczyło, że miałaś niejednorodne endo i pogrubiałe? ja mam ten sam problem i nie wiem co to znaczysad jak to leczyć? i czy można wyleczyć? z góry dzięki za odp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka