po histeroskopii Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam smile W piatek miałam histeroskopie w pelnej narkodzie. Juz wiem ,że usunieto mi 14 polipow, z szyjki macicy i macicy, do tego jest tez rozrost endometrium i ujscie lewego jajowodu jest niewidoczne. pobrane wycniki poszly do badania. z moim lekarzem bede sie widziec jak przyjda wyniki.
    Ale mam pytanie czy niewidoczne ujscie to znaczy ze jajowod jest niedrozny?
    i czy te polipy moga zlosciwiec? Jedna kobiete poznalam w szpitalu ktorej usuniety polip odrosl i okazal sie juz zlosliwy.
    troszke mam stracha.
    • Gość: amelka IP: 83.238.240.* 19.10.12, 22:32
      dzis mija tydzien od histeroskopii. jak narazie to troche plamie ale coraz mniej, rano mam takie brudnawe plamienie pozniej jest spokoj a wieczorem lekka krew,.natomiast nieraz jeszcze zlapia mnie bóle w dole i klucia. szczegolnie jak sie nadwręże..starałam sie nie forsowac ale mimo to. troche mnie martwia te bole, ale mysle, ze sporo tam musieli wyciac to w sumie to chyba normalneuncertain a do lekarza pojde ale z wynikami histopatologi.
      ile sie orientacyjnie dochodzi do siebie ? czytalam, ze krotko w sumie..
      • Gość: bzik IP: 195.130.197.* 20.10.12, 08:48
        amelka ja miałam jakiś czas temu pobierane wycinki z szyjki i kanału macicy i powiem ci że mnie podbrzusze po tym zabiegu pobolewało dość długo i krzyz też, a plamiłam przez dobry tydzień, wiec myśle że to normalne ale jak sie bardzo denerwujesz to zadzwoń do ginekologa.
        Amelka a dlaczego miałaś histeroskopię, tzn dlaczego lekarz ja zlecił? miałaś jakies plamienia w cyklu?
        • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 09:26
          amelka , no właśnie napisz jak u ciebie zdiagnozowali to czy miałaś jakieś objawy? w jakim mieście ci to wykonywali? a propos na inny temat- tej kobiecie ,o której piszesz zezłośliwiało pewnie co innego , bo przecież wyciętego polipa nie ma , a jak jest to jest to przecież jest to przerośnięta śluzówka endometrium uformowana w polip jeżeli dobrze rozumuję
        • Hej, nie wiem dokladnie jak bylo z ta kobieta, wiem tyle,że pobrali wycinki podczas histeroskopii <kobieta mowila ze polipa miala usunietego miec> i te wycinki poszly do badania. wszystko było dobrze a po czasie ten polip odrósł , poszlo do badania i znalezli komorki nowotoworowe. wiem,ze miala usuwana macice.

no ja jakos maj czerwiec mialam dodatkowe jednodniowe plamienie. czesciej mnie brzuch pobolewal i krzyz.poza tym normqalnie na kontrole poszlam jak co pol roku chodze i wyszedl ten polip w usg. zostalam skierowana na histeroskopie, a wyszlo wiecej rzeczy podczas zabiegu.
          zastanawiam sie czy to ,że ujscie jajowodu jest niewidoczne , to czy to znaczy ze jajowod jest niedrożny ?
          aha, zabieg w poznaniu mialam, w klinice prywatnej w Med Polonii, na nfz. chodze tam do dr kocyłowskiego. no i tez wykonywal on histeroskopie.
          • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 14:06
            wyszedł ci jeden polip czy więcej na usg? ta pani o której piszesz musiała być starszą kobietą dawno po menopauzie?z wiekiem niestety rośnie ryzyko chorób.Tenjajowód to może jest przez endometrium zasłonięty-nie znam się na tym ale tak na rozum.
            • mysza , po 40 roku zycia ta kobieta byla ale glowy sobie uciac nie dam.

na usg wyszedl 1 polip. a podczas histeroskopii w 3 miejsach takie usiane w macicy i na szyjce macicy.
              • mysza , po 40 roku zycia ta kobieta byla ale glowy sobie uciac nie dam.

na usg wyszedl 1 polip. a podczas histeroskopii w 3 miejsach takie usiane w macicy i na szyjce macicy, razem bylo 14 ich.
                • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 15:14
                  a oprócz tego jednego polipa na usg widzieli inne nieprawidłowości , o których piszesz?czy to dopiero podczas zabiegu wyszło? wyczytałam w wikipedii że polipy to takie łagodne przerosty śluzówki , które się po prostu usuwa aby długo nie siedziały-tak profilaktycznie.Powiem ci że ja ostatni byłam na kontrolnej wizycie u gina tak raz w roku chodzę i właśnie na usg 1 cm polipa mi wypatrzył , kazała czekać 2, 3 mieś a nóż podczas cyklu się wchłonie zaskoczenie przeżyłam , nie mam żadnych objawów , usg robię raz w roku ,rok temu nic nie było a tu taka niespodzianka...zmartwiłam się , u ciebie ten polip duży był?
                  • generalnie cos tam z endometrioza na usg zawsze wychodzilo, polip byl jeden w usg , ponad 1 cm mial. nie wiem czy to duzo czy mało. lekarz powiedzial ze spory hm. co do objawowo tak jak pisalam takie plamienia mialam no i bóle. ale nie spodziewalam sie ze to polip..bardziej myslalam, ze to nawrot hiperprolaktynemii bo wtedy tez mialam takie pobolewania ale nie..
                    a to dziwne w sumie z tym,ze kazala ci czekac, slyszałam juz rozne akcje z lekarzami..gdzies wyczytalam, ze dziewczynie wykryto polipa i ginekolog powiedziala, ze nie trzeba usuwac..bo on odpadnie sam??
                    dla mnie to dziwne.
                    no troszke w szoku bylam jak uslyszalam ze tyle ich bylo podczas zabiegu, lekarz powiedzial, ze sianokosy zrobili big_grin
                    • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 15:44
                      tak mi powiedziała , aby zweryfikować u innego lekarza za 2, 3 mieś.i że jest nadzieja że się wchłonie po miesiączce choć mała . Na razie chcę zrobić usg u innego lekarza , tak jak pisałam nie mam żadnych objawów , cykle regularne , miesiączki prawidłowe , nie wiem co o tym myśleć , ale powiem szczerze byłam w lekkim szoku jak mi to wybadała , skąd takie coś jak dotąd wszystko było ok , jestem przed 40 , a ty w jakim mniej więcej wieku?
                      • ja mam 26 latsmile
                        tez nie mialam nigdy polipa zadnego, 6 lat temu jedynie nadżerke mialam. zdarzaly sie torbiele ale polipa nigdy. tez w sumie mnie to zaskoczylo.a z tym plamieniem to nie pomyslalam, ze to polip.

no to zrob usg u innego lekarza, zawsze warto skonsultowac to z innym tez..
                        • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 18:56
                          czyli wcześniej miałaś jakieś kłopoty ginekologiczne?a skąd wiedziałaś że masz przerośniętą śluzówkę macicy?a co ci ogólnie o polipach lekarze mówili? ciekawi mnie dlaczego to nagle wyrasta , z czym jest związane , ech...też się trochę martwię
                          • chyba to wszystko ma zwiazek z hormonami, tak mysle..i wszystko szwankuje, ale lekarzem nie jestem. tak jak wyszedl na histeroskopii ten przerost endometrium to wczesniej na usg chyba lekarz musial to widziec bo mi mowil o tym. generalnie bardzo czesto boli mnie podbrzusze i krzyz bardzo mocno i mysle czy to nie od tego..
                            rok temu mialam miec laparoskopie ale jednak po czasie bole sie uspokoily. w sumie dziwne bo w tym roku na nowo jest horror co jakis czas uncertain.
                            zobacze co mi dr powie na wizycie.
                            jak narazie jestem 8 dobe bo po zabiegu i czuje pobolewania w krzyzu i w dole ,takie bulgotania małe w dole bole jak na miesiaczke...? a czy miesiaczka normalnie po histeroskopii w terminie wystapi czy zazwyczaj jakies przesuniecie jest ? dzis mam 24 dzien cyklu, zazwyczaj kolo 30 mam okres.
                            • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 20:06
                              napisz jak dostaniesz wyniki , co u ciebie.Ale jak tego typu kłopoty mają związek z hormonami to może zastosują farmakoterapię aby poziom hormonów wyrównać , życzę tobie i sobie zdrówka , trzymaj się
                              • i dla Ciebie rowniez zdrowia smile
                                dam znac jak bedzie po kontroli.
                                • witajcie, dostalam juz wyniki.

fragmenta endocervicis
                                  mat.I -kanal szyjki

endometrium in stadio proliferations
                                  cruores sanguinis
                                  mat.I kanal szyjki
                                  mat II - jama macicy

chyba wszystko dobrze jest smile musze sie umowic do lekarza na kontrole z tymi wynikami.
                                  tylko ze chyba na dniach dostane miesiaczke. tak cos czuje..

• Gość: kika IP: 79.173.50.* 24.10.12, 23:39
                                    amelka napsz cos blizej o histeroskopi o zabiego, ja jestem tez z Poznania i tez mnie to czeka i chyba tez w Med Polonii.... jak z narkozą kiedy wyszlas do domu, plss napisz cos ja juz wariuje a dopiero w grudniu zabieg....
                                    • nie ma co panikowacsmile przyszlam na oddzial o 9 jakos. pozniej lekarz przyszedl zbadal taki ogolny i to wszystko, anestezjolog i pogadanka.
                                      dali taka jednorazowa koszule i lezalam w lozku i czekalam. przysz;la pielegniarka dala antybiotyk dozylnie. pozniej przyszli i zawiezli mnie na sale. przedtyem jeszcze chwile rozmawialam z lekarzem co robil zabieg. pozniej powiedzieli ze zakreci sie w glowie i to wszystko/. przebudzilam sie na sali mojej. a podobno przedtem mialam otwarte oczy tylko nie byklam zbytnio kumata i troche majaków chyba dostalam smilebig_grin wszystko trwalo kolo godziny.
                                      dostalam odrazu kroplowke przeciwbolowa. po narkozie nie wymiotowalam, jedynie gardlo mnie troche bolalo od intubacji. no i wogole nie spalam, tylko bylam za nadto pobudzona. woeczorem dostalam jeszcze antybiotyk dozylnie.
                                      krwawienie mialam ale wszystko w normie. na drugi dzien kolo 9 moglam juz isc do domu.
                                      nic sie nie martw. ja tez sie bałam co prawda ale uwierz mi nie ma czego sie bacsmile
                                      • Gość: kika IP: 79.173.50.* 25.10.12, 00:24
                                        dzieki..... ale i tak sie boje :p
                                        krwawienie mialas mocne po ?? długo cie cos bolało ? dostalas jakies leki zakrzepowe , jakis antybiotyk który musialas brac później ?
                                        • krwawienie tylko bylo w dzien zabiegu i na nastepny dzien rano. pozniej pare dni plamienie takie.
                                          po zabiegu wogole nie bolalo, moze dlatego,ze kroplowke dostałam. pozniej po paru dniach jakby zaczelo mocniej pobolewac , taki bol jakbym miesiaczke miala dostac, ale przestalo..
                                          dostalam przed zabiegiem antybiotyk 1,5 gr i po zabiegu tez 1,5 gr. nic wiecej.
                                          • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.12, 12:47
                                            cieszę się że wszystko ok ,myślałam o tobie-napisz jeszcze co lekarz powie . Amelka ile czasu upłynęło od zdiagnozowania tego polipa do zabiegu? pisałaś że brzuch cię pobolewał jeszcze jak ten polip miałaś , a gdzie dokładnie i z jaką częstotliwością? pobolewa mnie brzuch od kilku dni ale nie wiem czy to nie skutek podenerwowania na myśl o tym moim ew. polipie , mysz
                                            • po miesiaczce do niego pojde, na dniach powinnam dostac..chyba.
                                              w sierpniu w polowie dowiedzialam sie o tym polipie a w polowie pazdziernika byl zabieg, czylo 2 miesiace prawie równe wink
                                              a pobolewal mnie brzuch..najbardziej we wrzesniu zaczely sie mocniejsze bóle, w dole takie mdlace i przechodzace na krzyż.
                                              mnie bardzo czesto pobolewa, nie wiem czy to nie przez to endometrioze. teraz to na pewno pobolewa na miesiaczke, ale i tak nie jest zle smile
                                              • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.12, 13:28
                                                czyli taki rodzaj bóli jak przed miesiączką , zlokalizowanych nisko w podbrzuszu czy raczej takich na wysokości pępka lub nieco poniżej? .Od kilku dni mam jakby wzdęty brzuch ,nieco kłujący , uczucie to przechodzi i znów wraca ,hmm....może to niestrawność jakaś.A zabieg robiłaś w prywatnej klinice z nfz?długo czekałaś w kolejce i czy trzeba było jakoś się wcześniej przygotować , porobić badania etc ?
                                                • bole niżej pepka własnie i takie wkurzajace sa, czasami siedzialam i specjalnie sie kiwałam bo przynosilo ulge uncertain . ja raczej wzdec nie miewam, jesli juz to rzadko.
                                                  zabieg na nfz byl ale w prywatnej klinice, akurat tam mam lekarza no i sie dowiedzialam, ze maja kontrakt podpisany. wiec problemu nie bylo. a co do badan to pare dni przed zabiegiem dostalam list ze szpitala i wypisane byly jakie badania z krwi mam zrobic no i ekg serca i 3 dni przed zabiegiem pojechalam tam i zrobilam , na nfz tezbig_grin.
                                                  jak sie dowiedzialam o polipie to mialam miec koniec wrzesnia zabieg bo tak sie umawialismy ale pozniej dowiedzialam sie ze mnie przesuneli na polowe pazdziernik no i wogole miesiaczke mialam dostac na koniec wrzesnia. a w dniu zabiegu to jakos 3 w kolejce bylam. po 13 jakos mialam , 50 minut i spowrotem.
                                                  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.12, 14:04
                                                    dzięki .Ja mam coś takiego jakby -tkliwy brzuch , pobolewa od czasu do czasu takimi delikatnymi skurczami.Fajnie że jesteś po wszystkim mnie jeszcze czeka powtórne usg...
                                                  • rozumiem uncertain własnie skurcza nieraz tez mnie chwytały.
                                                    no a moze to jelita? ja czasem miewam wlasnie problemy z jelita, zespol nadwrazliwego jelita, ale o dziwo wzdecia sa rzadko naprawde.
                                                    a kiedy masz powtorne usg?
                                                  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.12, 15:19
                                                    w sumie to mam zrobić za 2 cykle ale chyba zrobię za 1 ,aby nie zwlekać z czasem , to wychodzi za jakieś 2, 3 tyg .mysz
                                                  • zrob wczesniej, tak jak piszesz. no i daj znac po badaniu co i jak.
                                                  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.12, 17:23
                                                    ok , do miłego
                                                  • dostalam dzis miesiaczke, na to wyglada big_grin pierwsza po zabiegu rowno z zegarkiem.
                                                    wiec za 2 tygodnie na wizyte kontrolna, bo w przyszly tydzien swieto wypada.uncertain
                                                  • no i mam miesiaczke giganta doslownie , leje sie okropnie sad
                                                    nie mialam dawno takiego czegos, zawsze byly normalne albo skape, czy ta pierwsza miesiaczka po zabiegu moze byc bardziej obfita?
                                                  • amelka jak samopoczucie? byłas juz u lekarza? co powiedział na temat tak obfitej @ ?
                                                    ja miałam tez histero jestem 3 dni po i jeszcze krwawie...no i delikatnie boli mnie brzuch tak jakbym brzuszki ćwiczyła, miałas tak samo ?
                                                  • kofik9 po zabiegu mialam lekkie krwawienie przez pare dni, bol brzucha tez byl, tak jakbym okres miala dostac ale przeszlo smile tez sie zamartwialam, napewno wszystko u ciebie jest dobrzesmile mi jakos po 1,5 tygodnia wszystko odpuscilo.
                                                    tak, bylam u lekarza na kontroli, mialam go sie go pytac o ta obfita miesiaczke po zabiegu ale sam mi sie o to zapytal i ze to jest normalne. jeszcze 2, 3 cykle moga byc takie..tu sie zdziwiłam, bo z tego co wyczytalam zazwyczaj pierwszy okres po zabiegu moze byc obfity pozniej sie normuje hmmsmile ale w sumie to dwa dni temu dostalam okres i znow obfity jest uncertain
                                                    ale chyba nastepnego juz takiego nie bedzie bo zapisal mi tabletki hormony zeby to wyciszyc na jakis czas. dostalam Qlaire, biore od 3 dni wlasnie i poki co zero objawów ubocznych..zobaczymy jak dalej. ale generalnie po zabiegu czuje sie dobrzebig_grin xzadnych boli podbrzusza, tylko hiper owulacje mialam big_grin smile
                                                  • Gość: kofik9 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 14:33
                                                    amelka dzięki piękne za odpowiedz wink
                                                    ja juz się denerwuje to 6 dzien a ja jeszcze krwawie sad tez tak mialas ? pamietasz jak dlugo to sie utrzymywało ?
                                                  • hej smile
                                                    wiesz ja krwawienie fest to mialam w dzien zabiegu i na drugi dzien, pozniej mialam raczej plamienia, ale kazdy chyba inaczej ma. np. rano bylo ok a pod wieczor plamienie..

ja mam teraz 2 okres po zabiegu i jest obfitysad dzis mam 5 dzien cyklu i rano bylo czysto, ok a popoludniu wracaalm do domu i straszny bol w dole sad do tego krawienie okropne. kurde...wzielam aulin i nospe..nie rozumiem czeemu tak dlugo trzyma takie krawienie w czasie okresu, czy to z tego ze tyle wycieli sad biore qlaire od 1 dnia cyklu ale chyba dopiero unormuje sie w kolejnym krawienienu o ile bedzie na tych tabletkach..sama nie wiem, ja dziekuje za taki bol, cos strasznego, taki krzyzowy promieniujacy na dol i mdlący no i to krwawienie gigant.uncertain
                                                    mam nadzieje ze to koncowka i wszystko sie unormuje..
                                                  • Gość: kofik9 IP: *.173.50.184.tesatnet.pl 26.11.12, 21:40
                                                    Oo matko to ja juz widze co bede miec jak dostane @ , juz sie boje.
                                                    Wspolczuje amelka
                                                    I co my baby musimy znosic echhh
                                                    Pozdrawiam cie
    • Gość: Gizmo IP: *.dynamic.mm.pl 27.11.12, 12:27
      hej dziewczyny ja tez po histeroskopii. Mialam robiona 14.11.2012r. ale jeszcze zdaza mi sie plamienie czy tak moze byc??? czekam na wynik... Mialam znieczulenie w kregoslup ale nic nie bolalo na szczescie. Mialam jeden polip w macicy.
      • hej , a kiedy masz jakas kontrole u lekarza ?? po zabiegu ??
        ale takie plamienie to jest delikatne??

ja zdecydowalam sie odstawic dzis Qlaire uncertain zaczelam sie zastanawiac czy to od tego nie mam krawienie teraz i tych boliuncertain zobaczymy jak bedzie..
        • Gość: kofik9 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.12, 15:18
          Gizmo to mnie uspokoiłas ze nie jestem sama.... kiedy masz wizyte kontrol ?ja sie zastanawiam z tym krwawieniem dlaczego tak jest....gdzie robilas zabieg ?

amelka az tak źle ? musisz zobaczyc jak to bedzie bez. Kiedy ty byłas na wizycie kontrolnej ? ja sie zastanawiam czy juz nie isc wypytac sie czy to wszystko jest normalne

pozdrawiam was dziewczyny wink)
      • Gość: Gizmo IP: *.dynamic.mm.pl 27.11.12, 15:28
        Do kontroli za m-c czyli w polowie grudnia i tez sie obawiam czy nie dostane okresu akurat wtedy.
        • ja kontroli bylam w polowie listopada, równy miesiac po zabiegu.
          wszystko ok było podczas badania i wogole..

kurde nie wzielam dzis qlairy , bólu nie ma, czy to mozliwe ze jednak te tabletki mi nie sluzyły i stad ten bol byl, nie chce sie za szybko cieszyc ale na to wygladawink
          • czy to normalne w miare ,że drugi okres po histeroskopii tak dlugo jakos trwa i sie wlecze..?
            wczoraj popoludniu poznym i dzis rano zadnych plamien nic..a od godziny zauwazylam na nowo plamienie ale lekkie. niby lekarz mówił ,ze jeszcze 2, 3 cykle takie moga byc no ale..no way ..denerwuje takie ciagle plamienie uncertain
            • Gość: kofik9 IP: *.173.50.184.tesatnet.pl 02.12.12, 22:24
              amelka nie powem tobie..ja dopiero czekam na 1-wsza @ po histero...mam nadzieje ze to u ciebie minie bo przeraza mnie ze ja tez tak moge miec uncertain
    • Gość: ii IP: 195.130.197.* 03.12.12, 10:36
      Ja miałam histeroskopię ale diagnostyczna z pobraniem wycinków i własnie miałam pierwszą @ po histero i była inna niz zawsze tzn mniej obfita i krótsza, moje @ sa bardzo obfite i nawet 7 dniowe a teraz trwała niecałe 5 dni i była dużo lżejsza, nie wiem dlaczego to może nie było w tym cyklu jajeczkowania i jakoś to wszystko inaczej sie potoczyło...
      • moge napisać, że wszytsko ustapilo, 8 dzien cyklu i juz pod koniec bez plamienia ani bóli.
        narazie jest wszystko dobrze, ciekawe czy tak jak lekarz mówil te 2 cykle jeszcze takie obfitsze moga byc.
        • Gość: mejsi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.02.13, 18:30
          Amelko pisalas o intubacji możesz coś więcej napisać co to jest ja mam mieć w tym samym szpitalu i doktor mówił o znieczuleniu do żyły czy wtedy też robią intubacje
          • Gość: amelka282 IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.14, 18:32
            minelo 2 lata prawie i znow mam plamienie meidzy okresem i pobolewa podbrzusze.cos czuje ze na nowo mam polipa. lekarz mowil ze lubia odrastac uncertain. za 3 tygodnie mam wizyte bo wczesniej czeka mnie inna operacja, nieginekologiczna.
            • Gość: Gizmo IP: *.inowroclaw.mm.pl 23.06.14, 22:38
              Hej dziewczyny to znowu ja... Tez miałam w czerwcu druga histeroskopie a pól roku wczesniej lyzeczkowanie... Czyli w sumie juz 3 razy usuwany polip... Niestety to dziadostwo wciaz odrasta sad(((
              • Gość: amelka282 IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.14, 13:14
                hej hej
                bylam u dr, jednak to nie polip, mam torbiel krwotoczna na prawym jajniku, ma 6 cm , wiec te plamienia i fiksacje z cyklem ostatnioo to zapewne od tego uncertain
                za 3 tygodnie mam kontrole, jesli sie nie zmniejszy wtedy czeka mnie laparoskopia , bo połączą ze sprawdzaniem droznosci jajowodów, lewy jest do zrobienia, a prawy to tez moze cos byc.
                od lutego starałam sie w ciaze zajsc i nic.

gizmo jak sie czujesz po histeroskopii??

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.