Dodaj do ulubionych

brak miesiączki co robic!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 19:56
Hej wink
Chciałabym sie poradzić bo od 2 lat ( a za niedługo bd 3) nie mam miesiączki. Zażywałam z początku luteinę później przez rok yaz ;/(i oczywiście przytyłam) hormony i jajniki są w porządku ale ja dalej nie mam nic. A lekarz mi powiedział że powinnam się cieszyć z tego. Miałam ostatnio usg pochwowo i lekarz stwierdził że za niedługo powinnam mieć ale mijają już 3 miesiące i dalej nic. Dodam jeszcze że miesiączkę wcześniej miała zaledwie 2 lata czyli w wieku 15-16 lat. Proszę pomóżcie jak mam sobie z tym radzić wink
Edytor zaawansowany
  • railly 04.02.13, 20:52
    Cześć
    Czyli masz teraz ok.18 lat, tak? W Twoim wieku przerwy w miesiączce mogą się zdarzać, ale 2-3 lata to już trochę za długo. Myślę, że powinnaś zacząć od zmiany lekarza, bo ten chyba nie za bardzo wie co z tym zrobić. Jeśli trafisz na jakiegoś sensownego lekarza, na pewno zleci Ci badania, które pokażą w czym jest problem. Prawdopodobnie masz jakieś zawirowania hormonalne, które trzeba wyleczyć. Powodzenia.
  • ach_dama_byc_z_kanady 05.02.13, 01:30
    popieram, zmien lekarza.

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22
  • Gość: Misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 09:51

railly mam już 20 lat! za niedługo planuję ślub wink chciałaby już mieć to za sobą! Boje się ze kolejny lekarz znowu każe mi zażywać yaz a potem i atak bd to samo, dalej bd czekać ... smile
  • railly 05.02.13, 10:10
    Twój lekarz to jakiś partacz. Myślę, że każdy inny będzie lepszy. Znajdź jakiegoś który w braku miesiączki u 20-latki zauważy problem zamiast faszerować ją hormonami bez badań. I zrób to szybko, bo jesli w tym wieku nie wyregulujesz problemów hormonalnych, to przez całe życie będziesz odczuwała tego konsekwencje.
  • Gość: Misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 11:36
    railly dzięki za radę wink Chyba pójdę prywatnie bo do lekarzy z NFZ-u nie mam zaufania ;/
  • horpyna4 05.02.13, 16:18
    A nie odchudzałaś się przypadkiem intensywnie? I nie trenowałaś wyczynowo? Bo w takich przypadkach organizm potrafi wstrzymać owulację na czas nieokreślony. A jak nie ma owulacji, to nie ma i miesiączki.
  • rotkaeppchen1 06.02.13, 08:33
    Mialam tak samo.
    Zbadaj tarczyce: ft3, ft4 i tsh.
    --
    Byloby fajnie, jakby wypalilo:
    forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,36,129040872,129040872,Metabolic_balance.html
    forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html
  • Gość: Marika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.13, 19:21
    albo zespół policystycznych jajników któy cieżko wykryć tycie tradzik rzadkie okresy i bolesne
  • Gość: iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.14, 00:05
    Czesc, mam ten sam problem i nie wiem co robic napisz jak sie to zakonczylo u Ciebie? to dla mnie ważne
  • Gość: ewka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.04.14, 13:02
    Wybierz sie do ginekologa! Na pewno pomoze ci rozwiazac problem - jesli cos to mogę poleic Med Expert , jest tam dobra pani genekolog - mila, spokojna i chetnie wszystko wyjasnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka