Dodaj do ulubionych

cerazette a osteoporoza

IP: *.ncac.torun.pl 19.07.04, 12:08
Tak mi powiedziala gin: ze przy braku miesiaczki (a takowej nie ma przy
cerazette) moze dojsc do osteoporozy. Prawda to ???
Zaproponowala mi jeanine, ale juz wiem, co to za swinstwo i nie wezme.
Wczesniej mialam zastrzyki z depo-provery i czulam sie dobrze. I juz od 3 lat
nie mialam miesiaczki. Czy cos mi grozi w zwiazku z tym? Pomozcie !

Dzieki
Edytor zaawansowany
  • heather_morris 19.07.04, 12:22
    Nie jest to prawda. Brak miesiaczki nie ma tu nic do rzeczy, jak juz to na
    osteoporoze wplywaja hormony, ale nie brak krwawien - na dwuskladnikowych
    pigulkach tez sie nie ma miesiaczki, a to co wystepuje w 7 dniowej przerwie to
    krwawienie na skutek zmiany poziomu hormonow. Pigulki dwuskladnikowe chronia
    przed osteoporoza dzieki estrogenom, niestety te same estrogeny maja tez powazne
    skutki uboczne (ryzyko zakrzepicy, raka estrogenozaleznego itp itd). Natomiast
    minipigulki (takze Cerazette) i zastrzyki Depo Provera nie zawieraja estrogenow.
    Ryzyko osteoporozy przy zastrzykach i minipigulkach jest mniej wiecej takie samo
    jakby sie w ogole zadnych hormonow nie stosowalo. Nie stosujac zadnych hormonow
    lub stosujac antykoncepcje jednoskladnikowa ryzyko osteoporozy mozna
    minimalizowac wprowadzajac do swojej diety wiecej nabialu, soji i pokarmow z
    duza zawartoscia wapna.

Pozdrowionka
  • Gość: olla IP: *.ncac.torun.pl 19.07.04, 12:32
    Tak myslalam, chyba musze zmienic gina... O moje zylaki to nigdy sie nie zapytala...

Dzieki !!!
  • heather_morris 19.07.04, 12:34
    No jesli masz zylaki to lepiej zostan przy Depo Proverze (jesli nie planujesz
    dzieci przez najblizsze lata, bo powrot plodnosci po Depo moze trwac do 18 m-cy)
    lub ewentualnie zmien na Cerazette lub spytaj czy szlo by przez apteke
    sprowadzac inne minipigulki z zagranicy. Z zylakami lepiej trzymac sie z dala od
    pigulek dwuskladnikowych i plastrow...

Pozdrowionka
  • Gość: olla IP: *.ncac.torun.pl 19.07.04, 12:40
    Wlasnie jestem po depo-proverze, ostatni zastrzyk wzielam rok temu i teraz chce
    przejsc na pigulki, bo moze wkrotce dziecko... Wiec lekarz zalecil luteine na
    wywolanie miesiaczki, a "potem zastanowimy sie nad antykoncepcja..." Ja juz sie
    nie bede zastanawiac, tylko cerazette.
    Jeszcze raz dzieki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka